Mitovi i istina u njima.

Dethroner

Početnik
Banovan
Poruka
34
Zanima me koliko istine ima u mitovima?

Za sta se mislilo da je mit, pa se ispostavilo da se stvarno dogodilo (kao npr. Troja)?

Za sta se danas sumnja da mozda nije mit?
_____________________________________

Pa ljudi, pisite, hvala unapred! ;)

Samo bih vas upozorio, SVAKO KO POMENE REPOSE BICE PRIJAVLJEN! DAKLE BEZ REPOSA!!!
 
Ovo je bedno izvrtanje isto tako bedne knjige Zeharije Sicina od strane Dejvida Ajka, a ti ces za ovo biti prijavljen jer sam lepo upozorio!!!

P.S. Zeharija nigde ne spominje da su to reposi!!! Teraj ti na svoju vodenicu dok ne pocrnis...
 
Ili su neki ljudi imali preterano bujnu mastu da sastave sve te price uklope sve dogadjaje ili su nesto od toga videli pa malo ukrasili dok su se te price prenosile s kolena na koleno ili su se stvarno desile?
Tako da nikad ne mozemo biti sigurni?!!!!
 
Neki mitovi su mene licno zainteresovali, kao na primer karta Pirija Reisa ili templarsko blago, kao i oni o prakontinentima.Posotji neki mit da su one statue sa Uskrsnjih ostrva mogle da levitiraju dok su tu bili vanzemaljci(ne reptili), pa tu postoji i onaj o prastaroj bateriji iz Bagdada, etc.
 
Neki mitovi su mene licno zainteresovali, kao na primer karta Pirija Reisa ili templarsko blago, kao i oni o prakontinentima.Posotji neki mit da su one statue sa Uskrsnjih ostrva mogle da levitiraju dok su tu bili vanzemaljci(ne reptili), pa tu postoji i onaj o prastaroj bateriji iz Bagdada, etc.

Pa karta Piria Reisa nije mit... Msm, samo se ne zna kako su uopste imali merenja jusnog pola i istocne obale Juzne Amerike u to vreme, a prema tvrdnjama Pirija Reisa karte koje su koristili su bile jos starije. Zanimljivo je da prikazuju kompletnu hidrografiju juznog pola iako su reke zamrznute i sve je danas prekriveno velikim slojem leda, no neki novi naucnici nam daju pretpostavke da je otprilike pre 12.000 god klima mogla da bude takva na juznom polu. Opet, nije kompletno dokazano. Ako istrazujes zabranjenu arheologiju sigurno si citao Henkoka... ;)
Dakle otp.pre 12.000. je priblizno vreme gde se prema mitovima okoncavaju postojanja hipotetickih civilizacija, a svuda u svetu se pominje da je nekada zemlju zadesio strasan potop koji je desetkovao ljudsku civilizaciju, a i odneo brojne dokaze o njenom postojanju.

Msm da postoji ali jel se slazes da otvorimo temu o Pirijevim kartama? :D

P.S. Podseti me za Bagdad, strasno mi je poznato.
 
Najveci mit je - mitovi su mitovi...

Da, najveci mit je da postoje "mitovi".

Mit je nepostojec pojam, svi mitovi su bili ili jesu delovi stvarnosti. Napravljeni su "mitovima" da bi jadno i slabo ljudsko bice zivelo u manjem strahu, i naravno da bi moglo lakse da bude manipulisano.

Stvar vezana za rasu inteligentnih reptila nije nikakav mit, oni su bili i ostali deo stvarnosti hiljadama godina unazad, tako da je istina da to ne mora ni da se spominje.
 
Pa karta Piria Reisa nije mit... Msm, samo se ne zna kako su uopste imali merenja jusnog pola i istocne obale Juzne Amerike u to vreme, a prema tvrdnjama Pirija Reisa karte koje su koristili su bile jos starije. Zanimljivo je da prikazuju kompletnu hidrografiju juznog pola iako su reke zamrznute i sve je danas prekriveno velikim slojem leda, no neki novi naucnici nam daju pretpostavke da je otprilike pre 12.000 god klima mogla da bude takva na juznom polu. Opet, nije kompletno dokazano. Ako istrazujes zabranjenu arheologiju sigurno si citao Henkoka... ;)
Dakle otp.pre 12.000. je priblizno vreme gde se prema mitovima okoncavaju postojanja hipotetickih civilizacija, a svuda u svetu se pominje da je nekada zemlju zadesio strasan potop koji je desetkovao ljudsku civilizaciju, a i odneo brojne dokaze o njenom postojanju.

Msm da postoji ali jel se slazes da otvorimo temu o Pirijevim kartama? :D

P.S. Podseti me za Bagdad, strasno mi je poznato.

Pa to je mit, kako je na mapi prikazana obala Juznog pola u to vreme?Henkok, sci-fi knjiga?
Otvori temu, mada verovatno ima vec neka ista ili slicna...:mrgreen:

A za Bagdad...

Baterija iz Bagdada

Italijanskom naucniku Volti se pripisuje otkrice prve elektricne baterije.Medjutim, iracki kustosi muzeja u bagdadu reci ce vam da su ih njihovi preci pretekli za gotovo 2000 godina.
Delovi elektricne celije pronadjeni se u Iraku 1936. godine.Nedostajala je samo kiselina.Jedan arheolog je napravio tacnu kopiju svih delova i umesto kiseline upotrebio vocni sok.Eksperiment je potpuno uspeo.Na opste i veliko iznenadjenje, baterija je proizvela pola volta elektriciteta.
To svakako nije dovoljno za pokretanje elektricnog motora.Ali neki naucnici tvrde da je baterija koriscenja za pozlacivanje metala pomocu elektrolize.

Tekst je iz knjige NLO:Misija Zemlja, autora Aleksandra Milinkovica.
 

Back
Top