Album

Drgane, obrati se Bogdanu (Franc ios),ako se dobro secam kad sam ga jednom prilikom pitao za cenu albumskih listova i kartoncica bio je cak i 50% jeftiniji od Limunda.A na Limundu da bi ucestvovao u prodaji-kupovini moras biti registrovan kao prvo a za dalje ces naci upustva na doticnom sajtu.pozdrav

P.S. Marko koliko cenis taj album?
 
evo albuma koji pomenuh...za one koji skupljaju Srbiju, Crnu Goru, NDH, Kraljevinu Jugoslaviju (1868-1965)
unutra su već sledeće kovanice u vf + ili - kvalitetu a sam album je prilično dobro očuvan s obzirom da se više ne proizvode ovako namenski štampani albumi
unutra sam ostavio sledeće okvanice a prodaje se sve zajedno:
5 i 10 para 1868
5 i 10 para 1879
20 para 1883
10 i 20 para 1884
2 pare 1904
5 para 1904
5.10.20 para 1912
10 i 25 para 1920
50 para i 1 dinar 1925 (obe varjante)
10 dinara - 1931 - London
25 i 50 para 1938
1 i 2 i 10 dinara 1938 + mala kruna
50 para, 1.2,10 dinara 1942-43
50 para i 5 dinara 1945

zainteresovani neka me kontaktiraju na mail ili privatnom porukom
voimastajakunniasta@yahoo.com

cena ce biti pristupačna i po dogovoru!
pozdrav, kolege!
 
Kolega Marko bas me zanima koja je cijena ovoga albume, bez kovanica koje su u njemu s obzirom da ih posjedujem, i kad je stampan ovaj album?
jako interesantna stvar, moram priznati da nisam bas vidjao ovako nesto.
 
Baš me čudi da nisi naletao, Ado...štampan je 70-tih godina i retko je dobro očuvan...ovaj je srednje očuvan i kao takvom mu je cena oko 25-30e...ja nešto ne preferiram ovaj stil, više volim kartone i polja pošto često imam specijalitete ili po nekoliko komada u raznim stanjima a ovde je predviđeno ostaviti po jedan od svega ( najbolji) + imaju rupe za zlatnike koje će izgleda večno zjapiti prazne (četvorodukati)...
mislim da već imam kupca za njega pošto mnogi skupljaju Srbiju i ovo je zgodna stvar...
pozdrav!
 
Poslednja izmena:
pošto sam na ovom temi uspešno prodao ovaj album Srbije 1868-1955, evo još jedne ponude
ALBUM + KOLEKCIJA
idealno za mlade i nestrpljive kolekcionare sa foruma koji vole malo stariji novac...ovde je veći deo pre 1945 a ima svih mogućih zemalja (od Grčke, Ausro ugarske, Francuske, Otomanskog carstva, Bugarske,Italije, Albanije,Engleske Srbije, Nemačkog carstva...)ima dosta srebrnjaka i kataloški vrednijih komada Italije početak 20veka, Albanije, Austro ugarske.....+ dobro očuvan album sa poljima od tvrde plastike....
prodao bih (ili menjao za ordenje Srbije WW 1, ili srpski srednjevekovni novac) sve đuture+album, a cena je vrlo pristupačna a zaiteresovani nek se jave na p.p ili na mail:
voimastajakunniasta@yahoo.com

interesujte se, stvarno je povoljno jer meni više ne treba...
pozdrav!
 
pošto sam na ovom temi uspešno prodao ovaj album Srbije 1868-1955, evo još jedne ponude
ALBUM + KOLEKCIJA
idealno za mlade i nestrpljive kolekcionare sa foruma koji vole malo stariji novac...ovde je veći deo pre 1945 a ima svih mogućih zemalja (od Grčke, Ausro ugarske, Francuske, Otomanskog carstva, Bugarske,Italije, Albanije,Engleske Srbije, Nemačkog carstva...)ima dosta srebrnjaka i kataloški vrednijih komada Italije početak 20veka, Albanije, Austro ugarske.....+ dobro očuvan album sa poljima od tvrde plastike....
prodao bih (ili menjao za ordenje Srbije WW 1, ili srpski srednjevekovni novac) sve đuture+album, a cena je vrlo pristupačna a zaiteresovani nek se jave na p.p ili na mail:
voimastajakunniasta@yahoo.com

interesujte se, stvarno je povoljno jer meni više ne treba...
pozdrav!

poslao sam Vam mail.
 
Jel mozete da mi kazete kako ovo ide ja narucim dodje na kucnu adresu i ja platim ili?

Kod mene mozete direktno naruciti,nov album sa kartonima,za 100 kovanica kosta 1500 dinara,tu su uracunati i postanski troskovi.Uplacujete tih 1500 dinara na moj tekuci racun a ja vam saljem odmah po prijemu uplate album preporuceno,samo potpisete kad donese postar.Evo i slike.
 

Prilozi

  • DSCN8373.jpg
    DSCN8373.jpg
    47,8 KB · Pregleda: 24
ja prodajem posebno listove po 60 dinara, a kartone 5 dnara po komadu, u jedan list staje 20 kartona a dimenziju rupe na kartonima birate sami, imam ih u svim dimenzijama
 
To su mali albumi koje numizmaticari svugdje u svijetu koriste cisto za zamijenu, znaci u njega stavljaju malo vrednije duplikate, naravno mi nemamo tu finansijsku moc uglavnom, da u albume stavljamo duplikate. koliko znam nemaju da se kupe ovde namjenski al ko zna..najpoznatiji prije su bili Lindnerovi a sada ovi Leuchtturm-ovi sa natpisom "numis". oni u Njemackoj kostaju oko 6 eura (samo), al nazalost dok ih narucis postom naraste ta cifra tako da je pitanje da li se isplati, jedino ako imas nekoga vani zamoli ga da ti ponese kad bude dolazio. pozdrav
 

Back
Top