„Mirdita“!

Kacin je:


  • Ukupno glasova
    74
  • Anketa je zatvorena .

gost 150019

Elita
Poruka
20.524
SKANDALOZNO: Kacin u Skupštini: „Mirdita“!

Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Jelko Kacin izazvao je pravi skandal juče u Skupštini Srbije. Na zaprapašćenje mnogih, Kacin je poslanike u parlamentu pozdravio albanskim pozdravom „mirdita" (dobar dan)! Kad su ga pitali zašto ih pozdravlja na albanskom, on im je rekao: „Zar se u Srbiji ne govori albanski jezik?!"
1
Provokator... Slovenac Jelko Kacin

0201-beta.jpg


Provokator... Slovenac Jelko Kacin

Ovo provokaciju Kacina u Vladi Srbije ocenili su „skandaloznim potezom sa namerom da namerno izazove negativnu reakciju i uspori put Srbije ka EU".

- Ali, zvanični Beograd neće „nasesti" na provokaciju Kacina. To što je on uradio je potpuno neumeren i neprimeren gest. Kacin je Slovenac, poznaje prilike u našoj zemlji, tečno govori srpski i potpuno je jasno da je sa zlom namerom u parlamentu Srbije govorio na albanskom. Niko od zvaničnika neće reagovati na ovaj ispad, jer je njegova namera i bila da izazove bilo kakvu reakciju Beograda koji bi se onda pokazao kao netolerantan - rečeno je Pressu u Vladi Srbije.

Ovu provokaciju Kacina osudili su narodni poslanici. Dragan Marković Palma (JS) kaže da je ostao bez teksta!

- Toliko sam začuđen nastupom Kacina. Verujem da se šalio, jer sve drugo što bih rekao bilo bi jako grubo - kaže Palma.

Šef poslanika SRS-a Dragan Torović kaže da je Kacinov nastup „odraz nekulture".

- Nije toliko problem u Kacinu, već što mu naša vlast dozvoljava takvo ponašanje. Postoje granice koje ne bi trebalo da se prelaze - rekao je Todorović.

Poslanik DSS-a Željko Tomić kaže da je Kacin obraćajući se u parlamentu na albanskom ponizio ne samo narodne predstavnike, nego celu Srbiju.

- Namerno je hteo da ponizi nas, i takvim ponašanjem pokazao je nipodaštavanje prema Skupštini i prema državi Srbiji - kaže Tomić.

Poslanik SNS Borisav Pelević kaže da bi posle ove provokacije Kacinu rekao samo ovo: „Marš napolje, bagro šiptarska"!

_______________________________________________________________________

Ne znam za vas, al ja sam se nasmejao ovom gestu dileje...
 
SKANDALOZNO: Kacin u Skupštini: „Mirdita“!

Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Jelko Kacin izazvao je pravi skandal juče u Skupštini Srbije. Na zaprapašćenje mnogih, Kacin je poslanike u parlamentu pozdravio albanskim pozdravom „mirdita" (dobar dan)! Kad su ga pitali zašto ih pozdravlja na albanskom, on im je rekao: „Zar se u Srbiji ne govori albanski jezik?!"
1
Provokator... Slovenac Jelko Kacin

0201-beta.jpg


Provokator... Slovenac Jelko Kacin

Ovo provokaciju Kacina u Vladi Srbije ocenili su „skandaloznim potezom sa namerom da namerno izazove negativnu reakciju i uspori put Srbije ka EU".

- Ali, zvanični Beograd neće „nasesti" na provokaciju Kacina. To što je on uradio je potpuno neumeren i neprimeren gest. Kacin je Slovenac, poznaje prilike u našoj zemlji, tečno govori srpski i potpuno je jasno da je sa zlom namerom u parlamentu Srbije govorio na albanskom. Niko od zvaničnika neće reagovati na ovaj ispad, jer je njegova namera i bila da izazove bilo kakvu reakciju Beograda koji bi se onda pokazao kao netolerantan - rečeno je Pressu u Vladi Srbije.

Ovu provokaciju Kacina osudili su narodni poslanici. Dragan Marković Palma (JS) kaže da je ostao bez teksta!

- Toliko sam začuđen nastupom Kacina. Verujem da se šalio, jer sve drugo što bih rekao bilo bi jako grubo - kaže Palma.

Šef poslanika SRS-a Dragan Torović kaže da je Kacinov nastup „odraz nekulture".

- Nije toliko problem u Kacinu, već što mu naša vlast dozvoljava takvo ponašanje. Postoje granice koje ne bi trebalo da se prelaze - rekao je Todorović.

Poslanik DSS-a Željko Tomić kaže da je Kacin obraćajući se u parlamentu na albanskom ponizio ne samo narodne predstavnike, nego celu Srbiju.

- Namerno je hteo da ponizi nas, i takvim ponašanjem pokazao je nipodaštavanje prema Skupštini i prema državi Srbiji - kaže Tomić.

Poslanik SNS Borisav Pelević kaže da bi posle ove provokacije Kacinu rekao samo ovo: „Marš napolje, bagro šiptarska"!

_______________________________________________________________________

Ne znam za vas, al ja sam se nasmejao ovom gestu dileje...


Idiot jedan neopevani!
Tako i njega treba pozdravljati na srpskom "sa bosanskim dijalektom"!
 
pa i albanski spada u jezike nacionalnih zajednica koji su u upotrebi u Srbiji ,mislim kada je Meda mogao da govori ruski sto ovaj Janez ne bi mogao siptarski koji se govori u zemlji Srbiji , a i jos je malko prcao patriote sto je isto bas cool , pogotovo se Arkanova simpanza Pelevic primio :lol:
 
valjda imamo i mi neka prava, pa onda rezim da trazi da se izvestilac promeni

jedino ako hoce unapred da nas upoznaju da smo prdnuli u cabar ako se privatimo eu

slo da nas nesto `uci`, smatrajte da sam ga opsovao blesavog
 
Što? Pa to je jedan od jezika koji se govori u Srbiji?

Zvanicni jezik Srbije je srpski jezik i tako je definisano Ustavom ove drzave.

pa i albanski spada u jezike nacionalnih zajednica koji su u upotrebi u Srbiji ,mislim kada je Meda mogao da govori ruski sto ovaj Janez ne bi mogao siptarski koji se govori u zemlji Srbiji

Ne, nije u zvanicnoj upotrebi na celoj teritoriji Srbije.
 
To je lik koji je mrtav hladan pricao da Slovenci nikad nisu ni hteli da izadju iz Jugoslavije...

Ali, cim prste ovako otvorene provokacije zna se da je nekome bas stalo da se izazove neki skandal, a cim srpskim dusmanima gori pod petama, na dobrom smo putu.
 
yebiga, a i ja ne stojim najbolje sa zvaničnim jezikom... Kara me gramatika...:lol:

A kamo li slovenac...

I tebi je to smesno.

E, Daco, Daco...

Sto juznije to tuznije. :sad2:

Ja pretpostavljam da si ti gledao velikoalbanske mape, pa ti je zato smesno sto si na severu te Albanije.

Samo da znas, ima rampu da ti udarim kad ti potprase pete, pa aknes na sever.

Bodljikava zica, pa nazad... Ne, ne, ti volis Veliku Albaniju, ti si Draskovicev albanski cetnik... :bye:
 
Obracanje Skupstini Srbije na albanskom i predstavljanje toga kao obracanje na zvanicnom jeziku jeste uvreda jer se time jasno iskazuje nepostovanje prema Ustavu Srbije koji precizno definise srpski jezik kao jedini zvanicni na celoj teritoriji Srbije.

odakle ti ideja sa se strani gosti moraju obracati na srpkom jeziku ?
 
САМО ЈЕ6ИТЕ ДРУГОВИ ЕУРОПЉАНИ!!!:ok::ok::ok:
НЕМАТЕ ВИ ТОЛИКОГ ЦВЕТКА - КОЛИКО МИ МОЖЕМО ДА ПРИМИМО!!!:per::per::per:
САМО ЈЕ6ИТЕ!!!:worth::worth::worth:

ЈАААА, ЛОС!!!
ШТЕКЕН МИ НАЈН!!!
ИХ КОМИНГ, ИХ КОМИНГ!!!
ЈААААААААААА, ЗООООООООООООООООО!!!

Štekenzi, štekenzi... Das ist so fantastiše...:per:
 

Back
Top