Трговина бебама у Србији

Jesu li i hoće li se Vučić pozabaviti ovim ?

  • Prodavane su

  • Izmišljotina

  • Vučić će to rešiti

  • Niko ne sme da dirne to pitanje


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Homoljac

Domaćin
Poruka
3.155
Mnoga deca su prodavana odmah po rodjenju , kartoni im se ne slažu , name potpis doktora , obim glave se ne poklapa , rodjeno je kao zdravo a umrlo j eposle tri dana , posle smrti nije predato roditeljima da ga sahrane , lista umrlih ne može da se izvadi navodno zbog poplave , šta je sa tom decom ...
Zašto je svaki advokat odustao od potrage za istinom ?
Osnovano je udruženje roditelja sa takvim slučajevima , ali nema rezultata ?
Da li je moguće da država pomogne tim j adnim ljudima ?

Ima li neko više informacija o ovome ?
 
prodavane bebe???

posebno je osetljivo ovo pitanje, za sve koji su u bilo kakvoj vezi sa tim nesrecnim dusicama.

preporucio bih poseban oprez, distancu i pijetet sta se pise, sta se citira. da se izbegne jeftin senzacionalizam. pitajte malo doktore o statistikama oko radjanja, sve ce biti jasnije

imacete i vi porodice, mada vam ne izgleda to danas vazno, da vam ne pozelim sudbinu tih roditelja

ako imas podatke ili saznanja sutra odmah u policiu
 
Poslednja izmena:
Наравно да су продавана!
И ко зна шта се десило са њима!

Тако сам жалосна да је моја тема затворена а говори о великом проблему продајом деце,и многим горим стварима.ТАБУ мора да престане.
 
Upravo tako , ali dali neko zna kako se zove udruženje roditelja čija su deca prodata ?
Ja kod sebe imam jedan primerak otpusne liste deteta koje se ne poklapaju , glava deteta posle smrti ne može da se smanji !!!
Ali vidim da ovde ne vlada veliko interesovanje za ovakva pitanja , već samo neki skandali , i tužan sam zbog toga .....
I dajem daću sve od sebe da pomognem tim ljudima ....
 
Dobro, to da su neke organizacije vršile prodaju su nedokazane sumnje, a za to da su sami roditelji prodavali svoju decu postoje i konkretne sudske presude, recimo ova:

Krivično veće sudije Valentine Pavličić danas će u podgoričkom Višem sudu, zbog trgovine detetom, objaviti presudu Romima Adnanu Salihiju (49), njegovoj supruzi Nailji (49), kao i Ćazimu (57), LJubici (54), Branku (52) i Vjeri (49) Adžović.

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2006/12/25/srpski/H06122402.shtml

Cela stvar uopšte nije samo novijeg datuma. Mnogo pre devedesetih zabeleženi su slični slučajevi, kao na primer ovaj:

Катерина је испричала да је прво дете продала 1961. године за пола милиона лира што је тада било право богатство.

To beše u Italiji, ali žena je poreklom odavde.

http://www.rtv.co.yu/sr_ci/vesti/zanimljivosti/2008_04_07/vest_58371.jsp

..........................................................................................................

E sad tu imamo samostalne igrače - klasične kriminalce:

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova priveli su istražnom sudiji Okružnog suda u Beogradu Nikolu Živanovića (21), Nikolu Ivanovića (19) iz Obrenovca i Nikolu Joksimovića (25) iz Beograda, a saslušali su u svojstvu osumnjičenog maloletnog I.I.(16) iz Beograda zbog osnovane sumnje da su izvršili krivično delo otmice.

Osumnjičeni su 24. jula 2009. godine u Beogradu, u Brodarskoj ulici, u popodnevnim časovima oteli trogodišnje dete.


http://www.naslovi.net/2009-08-01/rtv/oteli-trogodisnje-dete-da-ga-prodaju/1262923

Dakle 2 su osnovna tipa: sami roditelji i grupe kriminalaca. Ostalo su za sada špekulacije.
 
Dobro, to da su neke organizacije vršile prodaju su nedokazane sumnje, a za to da su sami roditelji prodavali svoju decu postoje i konkretne sudske presude, recimo ova:

Krivično veće sudije Valentine Pavličić danas će u podgoričkom Višem sudu, zbog trgovine detetom, objaviti presudu Romima Adnanu Salihiju (49), njegovoj supruzi Nailji (49), kao i Ćazimu (57), LJubici (54), Branku (52) i Vjeri (49) Adžović.

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2006/12/25/srpski/H06122402.shtml

Cela stvar uopšte nije samo novijeg datuma. Mnogo pre devedesetih zabeleženi su slični slučajevi, kao na primer ovaj:

Катерина је испричала да је прво дете продала 1961. године за пола милиона лира што је тада било право богатство.

To beše u Italiji, ali žena je poreklom odavde.

http://www.rtv.co.yu/sr_ci/vesti/zanimljivosti/2008_04_07/vest_58371.jsp

..........................................................................................................

E sad tu imamo samostalne igrače - klasične kriminalce:

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova priveli su istražnom sudiji Okružnog suda u Beogradu Nikolu Živanovića (21), Nikolu Ivanovića (19) iz Obrenovca i Nikolu Joksimovića (25) iz Beograda, a saslušali su u svojstvu osumnjičenog maloletnog I.I.(16) iz Beograda zbog osnovane sumnje da su izvršili krivično delo otmice.

Osumnjičeni su 24. jula 2009. godine u Beogradu, u Brodarskoj ulici, u popodnevnim časovima oteli trogodišnje dete.


http://www.naslovi.net/2009-08-01/rtv/oteli-trogodisnje-dete-da-ga-prodaju/1262923

Dakle 2 su osnovna tipa: sami roditelji i grupe kriminalaca. Ostalo su za sada špekulacije.

Komentar ti je stvarno nekorektan .....
Neverovatno da neko može da pokaže toliko bahatosti na temi koj bi trebala da se bavi jednim vrlo osetljivim pitanjem ....
 
Ni posle 40 godina ne mogu da nađu svoju decu
Dragica Pušonjić | 16. 08. 2010. - 00:02h | Komentara: 69

Negde u Srbiji živi osoba rođena 1965. godine za koju bračni par, sada staraca, ima razlog da sumnja da je - kao njihovo novorođenče - ukradena u porodilištu i data na usvojenje. Celih 45 godina razne vlasti ne daju dokaz da je otmice bilo, ni dokaz da zločina nema. Građani od države potražuju više od 300 kćeri i sinova, uvereni da su oni kidnapovani u porođajnim salama. Najmlađe dete ima 15 godina.
Vršioci raznih vrsta vlasti - od medicinske do političke, za pola veka nisu konkretno odgovorili da li su deca, inače rođena živa i zdrava, proglašena mrtvorođenom, pa prodata kupcima koji su, zauzvrat, u državne papire upisani kao biološki roditelji.


Zbog toga, ali i radi "otklanjanja mogućnosti da se u Srbiji dese novi neizvesni slučajevi 'nestalih beba'", Saša Janković, zaštitnik građana, pre tri nedelje je parlamentu i Vladi predočio poražavajući ishod kontrole organa javne vlasti, nakon ispitivanja tri predstavke, odabrane kao karakteristične za veliki broj slučajeva.
- Stanje je takvo da sam i ja predložio Skupštini da donese poseban zakon koji bi omogućio utvrđivanje nepobitne istine u svim ovim slučajevima. Taj zakon nam treba zbog poštovanja prava članova porodica tzv. nestalih beba i radi dostojanstva društva koje ne bi trebalo da dozvoli da na ovako potresno ljudsko pitanje izostane autoritativan konačni odgovor. Razlozi za sumnju roditelja nisu iracionalni - kaže Janković za "Blic".


Istrage ombudsmana, dve u Beogradu, pokazuju da sumnje roditelja imaju logične i razumljive razloge. Rezultat istrage je takav da ne mogu biti odbačene tvrdnje roditelja da je njihovo živo rođeno dete dato drugoj ženi koja je istog dana rodila mrtvo. To važi i za bojazan majke da joj je, u polunesvesnom stanju od porođaja, "potureno" da potpiše odricanje od deteta radi davanja na usvojenje. Neke žene kažu da su neposredno posle porođajnih napona možda stavile potpis "ne znajući šta tačno potpisuju", a taj papir ne mogu da dobiju.


- Kako da ne sumnjaju kad im u bolnici kažu da dokument ne postoji jer je poplava uništila arhivu, a taj isti dokument dobiju kad potplate nekog u arhivi? Ili, ako u jednom dokumentu stoji da je dete dobilo najviše ocene na porođaju, a u drugom da je rođeno sa teškim poremećajima? Nisu valjano dokumentovani porođaj, obdukcija, prenos tela, gotovo ništa. Duga je lista propusta u radu javnih organa vlasti, za njihovo utvrđivanje nije potreban specijalni zakon, administrativne propuste smo utvrdili. Potreban je zakon koji omogućava istragu u kojoj se dolazi do odgovora: da li je dete sa konkretnim imenom i prezimenom biološki potomak osoba koje tvrde da su mu roditelji, a kojima je zvanično saopšteno da im je dete umrlo - ističe Janković.


DNK analiza je nemoguća bez saglasnosti deteta, odnosno roditelja ili staratelja, pred čim su nemoćni oni koji tvrde da su čak našli svoje dete.


- Oni su pošli od toga ko je u bolnici zaista imao mrtvorođenče, saznali da ta majka danas ima dete odgovarajućeg uzrasta. Kad se to spoji sa činjenicom da su, zbog problema što u propisima, što u ljudima, bebe ponekad prvo upisivane u evidencije umrlih, a potom u knjige rođenih; da su postojale bebe sa matičnim brojem bez ijednog drugog podatka u MUP, za koje roditelji nisu mogli dobiti izvod; da roditeljima nije dozvoljavano da vide telo preminulog deteta niti da ga sahrane, nemoguće je garantovati da nije bilo zloupotreba - navodi Janković.
Da li je bilo krađe beba u porođajnim salama? Janković odgovara da je teško poverovati da se to desilo u nekoliko stotina slučajeva, pojedinačni slučajevi ne mogu biti isključeni bez posebne istrage.


Republički parlament razvlači problem već šest godina. Za društvo i državu kompromitujući izveštaj Anketnog odbora usvojen je pre pola decenije, tek proletos formirana je radna grupa čiji posao, naravno, nije utvrđivanje sudbine svake bebe ponaosob. Maja Videnović, predsednica radne grupe, veli da je zastara krivičnog gonjenja nastupila "u 99 odsto slučajeva".


- Zaduženi smo da, ako Ustav dozvoljava, predložimo izmene zakona iz oblasti zdravstva, krivičnog, upravnog i porodičnog prava, da bi nadležni organi postupali po prijavama roditelja. Ili da predložimo donošenje specijalnog zakona. Još ne znamo šta ćemo, sada gledamo kako je u zemljama bivše SFRJ i EU regulisano ono što se odnosi na nestanak dece iz porodilišta - kaže Videnovićeva.
Državna sekretarka Ministarstva pravde Gordana Pualić kaže da će oni ispoštovati svaku odluku radne grupe.


- Mogli bismo podržati i predlog zaštitnika građana za donošenje specijalnog zakona ako bi to bilo pravno moguće. Takvi zakoni se u principu izbegavaju: rešavaju jedan problem, ali često suspenduju postojeće zakonske norme. Problem je kompleksan i zbog načela krivičnog prava da se na izvršioce primenjuje zakon koji je važio u vreme izvršenja ili blaži zakon, a imamo i pitanje zastarelosti krivičnog gonjenja - kaže državna sekretarka.

Kome su se sve obraćali roditelji
- zdravstvene ustanove
- opštinske uprave
- predsednici opština
- MUP
- Ministarstvo pravde
- Ministarstvo zdravlja
- Republički zavod za statistiku
- arhivi
- pogrebna preduzeća
- poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu
- podataka i ličnosti
- zaštitnik građana
- javna tužilaštva
- sudovi
- Narodna skupština
- mediji

Izveštaj ombudsmana
Izveštaj ombudsmana na 21 stranici daje kroki višedecenijske pravne anarhija i odsustva svesti mnogih šta znači raditi bilo šta u ime države, od porađanja do sahranjivanja: dokumentaciju o tome, naime, zakon uvrštava u kulturno dobro Srbije.
Samo u ovom jednom postupku, ombudsman je našao čak 11 ozbiljnih nedostataka u radu organa uprave i državnih ustanova koji stoje i danas.
 
Koliko ja znam u skupštini je pre par godina osnovana radna grupa ili anketni odbor, nisam sigurna, koja se bavila ovim problemom a predsednik je bila neka doktorka iz SPS koja je sada poslanik u skupštini Vojvodine. Ne znam da li su išta uradili da otkriju istinu ali sećam se jednog specijala emitovanog na B92 baš o krađi beba.

Ovih dana u Skupštini opet konstituišu tu radnu grupu, predsednik je Maja Videnović iz DS-a. Možda ne bi bilo loše da je onaj ko ima neka saznanja direktno kontaktira pošto će ona sigurno ući u tu problematiku sad posle odmora.

Ima dosta o tome ovde : http://www.kradjabeba.org/
 
Koliko ja znam u skupštini je pre par godina osnovana radna grupa ili anketni odbor, nisam sigurna, koja se bavila ovim problemom a predsednik je bila neka doktorka iz SPS koja je sada poslanik u skupštini Vojvodine. Ne znam da li su išta uradili da otkriju istinu ali sećam se jednog specijala emitovanog na B92 baš o krađi beba.

Ovih dana u Skupštini opet konstituišu tu radnu grupu, predsednik je Maja Videnović iz DS-a. Možda ne bi bilo loše da je onaj ko ima neka saznanja direktno kontaktira pošto će ona sigurno ući u tu problematiku sad posle odmora.

Ima dosta o tome ovde : http://www.kradjabeba.org/

Ipak misli da je ta radna grupa samo pijun koji služi da se cela stvar zataška ...
Ps. Hvala ti za sajt ...
 
Ipak misli da je ta radna grupa samo pijun koji služi da se cela stvar zataška ...
Ps. Hvala ti za sajt ...

Nema na čemu. Radna grupa u poslednjih par godina nije uradila ništa (da ja znam, neću da grešim dušu) ali sad su u novom sastavu pa možda i iznenade. Bila je i neka grupa na Fejsbuku, ako nađem link postaviću. Sad baš tražim pod pojmom krađa beba pa nema ništa ali setiću se valjda kako se zove ...
Videću i za taj B92 specijal da li može da se pronađe. Meni su na proleće ustupili snimak nekog njihovog dokumentarca o ulozi žena u politici blablabla pa možda i ovo može da se nabavi.
 
“Zvezdano nebo” šifra za otmicu
J. SUBIN | 20. jun 2004. 19:49 | Komentara: 0

Nisu nam dali da vidimo dete. Obdukcija je falsifikovana i u nju je dodat fenomen “zvezdanog neba”, koji postoji i u papirima za ostale bebe “umrle” između 1991. i 1995. godine, a koje je potpisao doktor Đerđ Kokai. Naš sin se zove Miloš Božanić i živi nadomak Aleksinca - tvrde LJiljana i Jovica Vučković.

NA tragičnom spisku neobjašnjivo “umrlih” beba, za koje roditelji smatraju da su žive i drugima prodate ili poklonjene, našla se i beogradska porodica Vučković. Ali, njihov slučaj, aferi o “otetim bebama” daje posebnu dimenziju. Ukazuje na upotrebu čudnih “medicinskih” šifri, koje će, ako budu dobro protumačene, možda pomoći istražnim sudijama širom Srbije da ustanove ko je po bolnicama krao bebe, proglašavajući ih umrlim.
Pakao za LJiljanu i Jovicu Vučković počeo je 15. oktobra 1991. godine. Tog dana LJiljana je u Ginekološko-akušerskoj klinici u Višegradskoj ulici rodila zdravog dečaka, drugog naslednika u porodici. Ubrzo su je međutim, obavestili da je beba umrla. A objašnjenje je bilo jednostavno: “mališa je imao problema s plućima i ostao bi degenerik”.
Posle 12 godina traganja za istinom, porodica je prema rečima Jovana Vučkovića supruga, pronašla živog sina u selu Nozrina, nadomak Aleksinca. Dečak je 16. oktobra 1991. godine ukraden i prebačen u novi dom.
- Kada su me zvali da dođem u bolnicu mogao sam samo da naslutim neku nevolju - započinje svoju porodičnu tragediju Jovan Vučković. - Nasred hodnika dr Kostić je doveo moju suprugu i samo je izustio: “vaše dete je preminulo!” Bili smo u šoku. Kada sam tražio da vidim bebu doktor je rekao da ne mogu, jer strašno izgleda. Insistirao sam da preuzmem telo, da ga sahranim po pravoslavnim običajima jer je to ipak moje dete. Nisu nam dozvolili, jer umrle bebe, navodno sahranjuje bolnica.
Kako Vučković priča, rečeno im je i da je detetu rađena patološka obdukcija. Izveštaj o tome stigao je tek 26. novembra iako je ona rođena 16. oktobra.
FALSIFIKAT
- Supruga i ja smo otišli kasnije u savetovalište za roditelje u Palmotićevoj, gde su nam lekari rekli da je s nama sve u redu i da su doktori negde pogrešili - objašnjava Vučković. - Sumnja je počela da se rađa. Kod sebe smo imali samo dva dokumenta - otpusnu listu i izveštaj o izvršenoj obdukciji. U Višegradskoj sam kasnije tražio kopiju obdukcije i dobio sasvim drugi papir. Shvatili smo da su oko nas svi papiri bili falsifikati. U kopiji obdukcije su promenjeni podaci, dodat je fenomen “zvezdanog neba” kod mikroskopskog nalaza žlezde.
Jovan Veličković u 2.500 porodica koje traže svoju decu smatraju da je fenomen “zvezdanog neba” šifra koja je beležila decu za “transfer”. Obdukcioni nalaz je uradio i potpisao dr Đerđ Kokai iz ginekološko-akušerskog odeljenja Kliničkog centra. Prema njihovim tvrdnjama, sva deca koja su navodno umrla između 1991. i 1995. godine, a čiju je obdukciju radio dr Kokai, imaju u sebi fenomen “zvezdanog neba”. U nekim dokumentima stoji “zalazak sunca” ili “stor-skaj”.
- U prijavi rođenja pojavio se matični broj, bez pečata, potpisa i datuma kada je zaveden, a nema ni overe SUP - priča Vučković. - Moja supruga nije potpisala, a oni su njen potpis falsifikovali i u delu gde stoji “pozakonjenje” napisano je “usvojeno”. Neko je kasnije na dnu papira dodao da je dete umrlo 16. oktobra.
USVOJEN
U potvrdi o smrti stavljeno je da je beba preminula u kući, a ne u bolnici. Vučković smatra to kao obeležje da je neko iz porodice umešan. To uverenje potpisuje lekar i šalje kod matičara da ga overi. Na njegovom listu pojavljuju se dva mesta za potpis lekara. Tu stoji samo ime dr Kostića. Sprovodnica leša, koju su dobili na njihovu inicijativu, takođe je lažna. Dobili su opet dva različita dokumenta koja treba da budu ista.
Sina sam pronašao 2002. godine putem papira, preko šifara. Zove se Miloš Božanić. NJegovi “papirni” roditelji su Miroslav i Zorica. Po selu se pričalo da su danima slavili kada su “usvojili” malog Miloša. Poslao sam im pismo i hteo da razgovaramo. Mislio sam da su oni obmanuti, da ih je jednostavno neko prevario. Ne žele da čuju za nas - ogorčeno govori Vučković i nastavlja:
- Prvi put smo se slučajno sreli - priča Vučković. - Na raskrsnici. Vozio je bicikl, nikada neću zaboraviti taj pogled. Osetila se veza između nas. Gledali smo se. Onda je otišao. On sada zna da smo mu mi roditelji. Nekada ga “krišom” nazovem, samo da čujem kako je. Obećao sam mu da ću doći po njega i on se ne buni.

SUMNJIVO
Dr Peđa Mihajlović, obducent i sudski veštak MUP-a Srbije rekao je za B92 da izrazi poput “zvezdanog neba” ili “zalazak sunca” koji su se pod potpisom dr Đerđa Kokaia našli na obdukcionim listima nekih nestalih beba, nisu uobičajeni u našoj praksi i čudno je što su korišćeni u zvaničnom obdukcionom nalazu.
Isto su nam rekli i obducenti iz Urgentnog centra i sa Sudske medicine u Beogradu istakavši da možda nije neosnovana sumnja roditelja da su takvi izrazi bili šifre pod kojom su se možda krala deca.

ZBRKA
U knjigu umrlih beba je zavedena 31. oktobra, iako po zakonu mora da bude u roku od 24 časa. Da se dečak rodio upisano je tek 15. novembra, bez matičnih brojeva roditelja. U delu gde stoje primedbe naknadno je upisano da je dete umrlo. Kada je Veličković tražio kopiju izvoda iz matične knjige rođenih, u njoj je bio upisan njihov matični broj. Veličković sumnja u način na koji se u međuvremenu kompjuter “nahranio” tim podacima.
 
Једна од свежијих вести

Трговина бебама: "Златна векна" за 15.000 евра
13. јануар 2013. | 08:14 | Извор: Танјуг
baba beba БЕОГРАД -

Трговина људима постала је глобални феномен и озбиљан мафијашки посао у којем се годишње "обрну" око 32 милијарде долара, а половину тог новца чини продаја деце и беба, показао је годишњи извештај Уједињених нација о трговини људима за 2012. годину.

"У свету је више од 2,5 милиона људи из 136 земаља жртва трговине људима. Од успутне станице трговаца људима Србија је постала крајње одредиште жртава. До септембра 2012, регистрована су 54 наша грађанина који су жртве трговине људима. Од тога, трећина су деца и бебе", упозорио је криминолог Душан Давидовић, пишу сутрашње "Новости".

Давидовић сматра да су главни узроци пораста трговине бебама у свету нагли пад наталитета и пораст потрошачког менталитета.

"Новорођенчад су илегална роба, 'златна векна', како кажу трговци бебама и имају високу цену. Комерцијализација беба отпочела је у Америци, а потом у земљама ЕУ, када је отворена потражња за децом за усвајање. Хуманитарни посао се претворио у прљави бизнис", додао је Давидовић.

"Новости" наводе и да се у Србији бебе продају за око 15.000 евра, као и да су примећена два главна облика трговине - крађа после порођаја у породилиштима и злоупотреба код усвајања.

Такође, према мишљењу социолога, у Србији постоје четири главна узрока трговине бебама - куповина због обезбеђивања наследника, лажно усвајање деце због препродаје, продаја ради уличног просјачења и крађа због узимања људских органа.

Према подацима полиције, последњих десет година у Србији је у порасту рађање беба за познатог наручиоца, али и изнајмљивање беба за просјачење по улицама градова у земљи и иностранству.
 
Poslednja izmena:
Ja se bojim da postoji još jedan razlog otimanja dece... Pedofilija :sad2:

Inače, ovo mi je bio jedan od najvećih, ako ne i najveći strah, oba puta kada sam se poradjala. Prosto bi mi laknulo, ma kamen s duše, kada bi mi ujutru doneli bebu, pošto sam se oba puta porodila tokom noći. Bebi-frendli, beba kod mene i mirni smo.
Eh, kad se naslušaš svega i svačega, onda te i paranoja piči kad najmanje treba.

Iskreno se nadam da će ove istrage mrdnuti sa mrtve tačke. Jadni ljudi, ne želim ni da zamišljam kako im je.... :(
 
Mislim da je to bila praksa vec 80tih godina.

Уколико ме запажање добро служи мислим да сам негде прочитао да је та пракса уведена још 60-их али да је кулминирала 90-их и то највише у ГАК-у и Нишком породилишту, па ето дешава се и данас у 21. веку !

Ja se bojim da postoji još jedan razlog otimanja dece... Pedofilija :sad2:

Inače, ovo mi je bio jedan od najvećih, ako ne i najveći strah, oba puta kada sam se poradjala. Prosto bi mi laknulo, ma kamen s duše, kada bi mi ujutru doneli bebu, pošto sam se oba puta porodila tokom noći. Bebi-frendli, beba kod mene i mirni smo.
Eh, kad se naslušaš svega i svačega, onda te i paranoja piči kad najmanje treba.

Iskreno se nadam da će ove istrage mrdnuti sa mrtve tačke. Jadni ljudi, ne želim ni da zamišljam kako im je.... :(

Намерно сам ово покренуо јер се непрестано прича о Српском Путину и хероју Вучићу, да ли је он заиста довољно храбар да се ухвати у коштац са овим монструозним радњама каква је трговина новорођенчадима :confused:
 
Уколико ме запажање добро служи мислим да сам негде прочитао да је та пракса уведена још 60-их али да је кулминирала 90-их и то највише у ГАК-у и Нишком породилишту, па ето дешава се и данас у 21. веку !



Намерно сам ово покренуо јер се непрестано прича о Српском Путину и хероју Вучићу, да ли је он заиста довољно храбар да се ухвати у коштац са овим монструозним радњама каква је трговина новорођенчадима :confused:

Čisto sumnjam.
Kao čovek, možda bi to i hteo. Možda. Ali čisto sumnjam da će dobiti bilo kakvu podršku za to, naprotiv, mislim da bi svaki pokušaj bio žestoko miniran. A drugo, mislim da bi mu time život bio ugrožen. Ili porodica i njihovi životi.
Jedno je hapsiti političare, ali ovo je čist kriminal.
Dakle, mrka kapa.
 
Čisto sumnjam.
Kao čovek, možda bi to i hteo. Možda. Ali čisto sumnjam da će dobiti bilo kakvu podršku za to, naprotiv, mislim da bi svaki pokušaj bio žestoko miniran. A drugo, mislim da bi mu time život bio ugrožen. Ili porodica i njihovi životi.
Jedno je hapsiti političare, ali ovo je čist kriminal.
Dakle, mrka kapa.

Па има случајева где су људи налазили своју децу уз помоћ полиције и преко неких ДНК анализа, али поступак који се касније водио против одговорних је увек миниран у тужилаштву.
Што значи да можда та мрежа код нас и није толико јака али да до сада није било јаке воље од стране политичара да се та афера приведе крају :think:
 
Ja se bojim da postoji još jedan razlog otimanja dece... Pedofilija :sad2:

Inače, ovo mi je bio jedan od najvećih, ako ne i najveći strah, oba puta kada sam se poradjala. Prosto bi mi laknulo, ma kamen s duše, kada bi mi ujutru doneli bebu, pošto sam se oba puta porodila tokom noći. Bebi-frendli, beba kod mene i mirni smo.
Eh, kad se naslušaš svega i svačega, onda te i paranoja piči kad najmanje treba.

Iskreno se nadam da će ove istrage mrdnuti sa mrtve tačke. Jadni ljudi, ne želim ni da zamišljam kako im je.... :(

Da, to je barem u 60% razlog za otimanje dece pa i beba. Pedofilija.
Ko ce oteti bebu da bi ga neko drugi usvojio? Ima naravno i toga, ali se bebe ciljano otimaju bas zbog pedofilije.
U Kini za to sledi smrtna kazna, ali se cesto cuju vesti da je i izvrsavana smrtna kazna zbog otmica beba.
 
Prebaciće ti temu na NPIM.

O tome se ćuti .

U pitanju je oko 3.000 slučajeva koji su poznati Skupštini Srbije i njenom Anketnom odboru. MUP-u je dostupno oko 700 dosijea o novorođenčadima kojima se gubi svaki trag. Ti dosijei su bili kod sada pokojnog Srbe Ranđelovića.
Posle Anketnog odbora Skupštine Srbije, formirana je Radna grupa MUP-a koja se bavila ovim slučajevima, čiji je koordinator bio pomenuti Ranđelović, a Dejan Svilar šef ekipe.
- NJihov zadatak je bio da preispitaju sve slučajeve koje su prijavili roditelji, ali oni su taj posao, izgleda, olako shvatili, pa su ga traljavo i uradili, tako što su samo prepisali predmete iz tužilaštva i na osnovu toga napisali zaključak da nije bilo organizovanog nestanka dece kaže Rada Pantelić.
Ona tvrdi da je, posle tog zaključka, počelo obmanjivanje javnosti i ucveljenih roditelja.
- Taj izveštaj Radne grupe MUP-a trebalo je da se dostavi Odboru za bezbednost Skupštine Srbije. Prema našim informacijama, tamo nikada nije stigao. Tek posle intervencije Šabića dobili smo izveštaj Srbe Ranđelovića, a izgleda da taj izveštaj niko drugi nije video. Godinu dana su oni radili, a rok je bio tri meseca. http://www.mc.rs/istina-o-kradji-200...?eventId=54047

Ranđelović je pronađen mrtav, samoubijstvo?

http://www.naslovi.net/tema/190371

http://forum.krstarica.com/showthread.php/409215-Dean-Warwick-Gde-nestaju-ta-deca
 
Prebaciće ti temu na NPIM.

O tome se ćuti .

U pitanju je oko 3.000 slučajeva koji su poznati Skupštini Srbije i njenom Anketnom odboru. MUP-u je dostupno oko 700 dosijea o novorođenčadima kojima se gubi svaki trag. Ti dosijei su bili kod sada pokojnog Srbe Ranđelovića.
Posle Anketnog odbora Skupštine Srbije, formirana je Radna grupa MUP-a koja se bavila ovim slučajevima, čiji je koordinator bio pomenuti Ranđelović, a Dejan Svilar šef ekipe.
- NJihov zadatak je bio da preispitaju sve slučajeve koje su prijavili roditelji, ali oni su taj posao, izgleda, olako shvatili, pa su ga traljavo i uradili, tako što su samo prepisali predmete iz tužilaštva i na osnovu toga napisali zaključak da nije bilo organizovanog nestanka dece kaže Rada Pantelić.
Ona tvrdi da je, posle tog zaključka, počelo obmanjivanje javnosti i ucveljenih roditelja.
- Taj izveštaj Radne grupe MUP-a trebalo je da se dostavi Odboru za bezbednost Skupštine Srbije. Prema našim informacijama, tamo nikada nije stigao. Tek posle intervencije Šabića dobili smo izveštaj Srbe Ranđelovića, a izgleda da taj izveštaj niko drugi nije video. Godinu dana su oni radili, a rok je bio tri meseca. http://www.mc.rs/istina-o-kradji-200...?eventId=54047

Ranđelović je pronađen mrtav, samoubijstvo?

http://www.naslovi.net/tema/190371

http://forum.krstarica.com/showthread.php/409215-Dean-Warwick-Gde-nestaju-ta-deca

Ej samo zato sto je cacka' oko prodaje beba,...tesko onom ko bude oko prodaje drzave cacka'!!!!!
 

Back
Top