Најбољи начин до таласасте косе...?

Fiamma

Iskusan
Poruka
6.964
Потребна ми је ваша помоћ.

Имам полудугу косу (до испод рамена), коју фарбам у плаво већ пар година тако да је доста уништена и слаба. Осим тога, природно је права тако да изгледа мртво, уопште нема волумена, па нимало нисам задовољна својом фризуром. Коса ми је иначе доста танка и брзо се масти.
Сматрам да би најбоље рјешење било да направим благе таласе који би коси дали пуноћу и оживјели је.
Е, вољела бих када би ми ви дали савјет (неко ко већ нешто слично ради, а још боље нека фризерка) шта да урадим...?
Да ли да пробам са фигаром (мада сам чула да и он оштећује косу), да ли са четком за фенирање...?
Да ли да наносим лак или пјену? И коју? (не желим да лутам...)

Бићу захвална на сваком савјету :hvala:
 
Потребна ми је ваша помоћ.

Имам полудугу косу (до испод рамена), коју фарбам у плаво већ пар година тако да је доста уништена и слаба. Осим тога, природно је права тако да изгледа мртво, уопште нема волумена, па нимало нисам задовољна својом фризуром. Коса ми је иначе доста танка и брзо се масти.
Сматрам да би најбоље рјешење било да направим благе таласе који би коси дали пуноћу и оживјели је.
Е, вољела бих када би ми ви дали савјет (неко ко већ нешто слично ради, а још боље нека фризерка) шта да урадим...?
Да ли да пробам са фигаром (мада сам чула да и он оштећује косу), да ли са четком за фенирање...?
Да ли да наносим лак или пјену? И коју? (не желим да лутам...)

Бићу захвална на сваком савјету :hvala:
Sundjerasti vikleri,maaalko laka i to je to!!!mada,ne drzi puno ali jako lepo izgleda!
 
Потребна ми је ваша помоћ.

Имам полудугу косу (до испод рамена), коју фарбам у плаво већ пар година тако да је доста уништена и слаба. Осим тога, природно је права тако да изгледа мртво, уопште нема волумена, па нимало нисам задовољна својом фризуром. Коса ми је иначе доста танка и брзо се масти.
Сматрам да би најбоље рјешење било да направим благе таласе који би коси дали пуноћу и оживјели је.
Е, вољела бих када би ми ви дали савјет (неко ко већ нешто слично ради, а још боље нека фризерка) шта да урадим...?
Да ли да пробам са фигаром (мада сам чула да и он оштећује косу), да ли са четком за фенирање...?
Да ли да наносим лак или пјену? И коју? (не желим да лутам...)

Бићу захвална на сваком савјету :hvala:

A sto ne stavis mini val, ali onaj koji rade vocnim kiselinama?
Moja drugarica se farba u plavo vec 7 godina, ima isti problem kao ti, stavila je taj mini val pre 2 meseca i zadovoljna je. Nije nesto kovrdzava, ali je dobila na volumenu, a nije joj ostetilo kosu dodatno.
 
A sto ne stavis mini val, ali onaj koji rade vocnim kiselinama?
Moja drugarica se farba u plavo vec 7 godina, ima isti problem kao ti, stavila je taj mini val pre 2 meseca i zadovoljna je. Nije nesto kovrdzava, ali je dobila na volumenu, a nije joj ostetilo kosu dodatno.
Дакле, то би требало да видим са фризерком, мада ме све страх да не испаднем много фрчкава као нпр. црнкиње :lol: , што ми није циљ...
А минивал никада досад нисам радила...
 
Дакле, то би требало да видим са фризерком, мада ме све страх да не испаднем много фрчкава као нпр. црнкиње :lol: , што ми није циљ...
А минивал никада досад нисам радила...

Nema sanse.
Prvo, ovo sto se radi vocnim kiselinama je slabije nego onaj obican minival sto je dobro jer manje ostecuje kosu, a drugo, farbana ti je kosa, manje prima nego prirodna.
Ispasce ti samo malo talasasto.
 
Nema sanse.
Prvo, ovo sto se radi vocnim kiselinama je slabije nego onaj obican minival sto je dobro jer manje ostecuje kosu, a drugo, farbana ti je kosa, manje prima nego prirodna.
Ispasce ti samo malo talasasto.
Хвала на савјету! :hvala:
Консултоваћу се са фризерком у вези тога... (мада им нимало не вјерујем :sad2:)
 
Probaj sa spiralnim viklerima ,sundjerastim, .... nikako figaro, a mini val je smrt za kosu ...

Obavezno pakuj kosu redovno, i redovno je sisaj, gledaj da je 'mucis' sto manje. Kupi onaj sprej za volumen kose, neki bolji.
Mozes da odes na tretman kose sa glinom i dubinsko pranje kose.

I ja sam bila ranije plava godinama i kosa mi je bila unistena od blansa, pa sam se prefarbala i pustila svoju boju.
 
Poslednja izmena:
....kad?...kad je kakva kosa...suva, prosušena ili mokra...a šta radiš sa krajevima?...prskaš li je nečim prije pletenja?...izvini na pitanjima, i meni je talasasta, ali ništa ne mogu sa njom...

Opusteno :)
Ja posle pranja drzim pakovanje 10-ak minuta, onda je dobro prosusim, ispletem riblju kost, prespavam, ujutru raspletem, ne cesljam je, nego prstima 2-3 puta prodjem kroz kosu i onda stavim malo balzama (koji se ne ispira) na krajeve ali tako da je u isto vreme rukama guzvam (ako razumes sta sam htela da kazem, svaka cast ;) )

A, mozes da probas i ovo.. Skroz suvu kosu podelis na 2 dela (jednaka, levi i desni deo), pa je onda uvijes u puzice (uvijas je dok se sama ne savije u puzic), drzis neka 2 sata (jer ako se duze drzi, bude mnooogo kovrdzava, ne bude lepo), i posle, kad raspletes, isto stavis balzam na krajeve, i to je to.

Inace, cesto se feniram, ali posto mi je kosa malo ostecena, u poslednje vreme sve vise pribegavam kikama, tako da sam vikendima najcesce kovrdzava. :)
 
@marijanita,
ja imam bash, bash ravnu kosu, ali izuzetno je dobra za oblikovanje iako nije narochito gusta...
inache od malena sam "patila" za kovrdzavom kosomz:lol: kao shto to obichno biva, pa mogu reci da sam stvarno isprobala razne nachine kovrdzanja kosez:mrgreen:

koliko sam razumela ti zelish talase?
uvijanjem na razne viklere klasichne forme ili figarom dobicesh lokne, a ne talase...
ako zelish talase poput onih kada se rasplete pletenica mogu da ti preporuchim jedan oblik viklera, ali ne znam gde bi mogla da ih nadjesh...
pomoci njih kosa izleda otprilike ovako, zavisi samo koliko se kosa pri uvijanju zategne... stavljaju se na mokru,poluvlaznu kosu na koju mozesh staviti penu dok je vlazna ili kad ih skinesh.
ako je ovaj izgled kose priblizan tome shto zelish da postignesh, objasnicu vishez:mrgreen:
 
@marijanita,
ja imam bash, bash ravnu kosu, ali izuzetno je dobra za oblikovanje iako nije narochito gusta...
inache od malena sam "patila" za kovrdzavom kosomz:lol: kao shto to obichno biva, pa mogu reci da sam stvarno isprobala razne nachine kovrdzanja kosez:mrgreen:

koliko sam razumela ti zelish talase?
uvijanjem na razne viklere klasichne forme ili figarom dobicesh lokne, a ne talase...
ako zelish talase poput onih kada se rasplete pletenica mogu da ti preporuchim jedan oblik viklera, ali ne znam gde bi mogla da ih nadjesh...
pomoci njih kosa izleda otprilike ovako, zavisi samo koliko se kosa pri uvijanju zategne... stavljaju se na mokru,poluvlaznu kosu na koju mozesh staviti penu dok je vlazna ili kad ih skinesh.
ako je ovaj izgled kose priblizan tome shto zelish da postignesh, objasnicu vishez:mrgreen:

...ajde Majče obrasni....pa baš da probam i to čudo....
...ništa do sad je nije ukovrdžalo sem mnogo davno neki minival, koji sam
posle morala da šišam....uništio mi kosu totalno...:(
 
...ajde Majče obrasni....pa baš da probam i to čudo....
...ništa do sad je nije ukovrdžalo sem mnogo davno neki minival, koji sam
posle morala da šišam....uništio mi kosu totalno...:(

ja sam te viklere davno kupila, u parfimeriji nekoj...sad dumam gde bi se mogli naci.. mozda kod plastikanera ili u radnjama specijalizovanim za friz. i kozmetichke salone... pogledacu ima li u Aleksandru u NS-u...

vikleri su plastichni i imaju oblik latinichnog slova U. pramen kose se postavi na dno vilera, tj na dno slova U da tako kazem i uvija se oko njega cik-cak, kada se stigne do kraja, tj ostane malo kose, ono se uvije samo oko jedne strane i moze da se stegne gumicom(onom za tegle), a ja imam i par nekih zatvaracha za vikler, da ih tako nazovem, koji se nataknu da stegnu...
ostali mi u NS-u, pa ne mogu uslikati, ali chim se vratim, slikam i viklere i kako se stavljaju, pa cu okachiti..

mogu se uvijati sitniji i krupniji pramenovi, zavisi koliko zelite da budete kovrdzavi...
meni tako ukovrdzana kosa, bez laka i pene, ako nije vlazno vreme, moze da stoji i do 5 danaz:girl: naravno opusti se maloz:girl: mada ja kad skinem to chudo sa glave, kosa mi bude pola duzine kraca koliko sam kovrdzavaz:mrgreen: tek drugi dan mi bude opushtenija maloz:mrgreen:
 

Back
Top