Fiat Punto Dynamic A/C?

Verovatno da to nije neki kvalitet auta,ali mislim da ga i vi u svojim komentarima malo vise k***te....mislim da je on za nas obicne smrtnike ipak koliko-toliko solidan autić!!!
 
Poslednja izmena:
ali mislim da ga i vi u svojim komentarima malo vise k***te....

:rtfm::whistling::whistling::whistling:

nisi u pravu.

Mazemo ovog iz Zastave, a preporucujemo nesto drugo. Ali, ako ti se svidja linija Punta, onda uzmi italijana

Веровао или не, домаћи је боље и квалитетније склопљен него примерци из Италије - упоређивао.

Interesuje me da li je kod ovog modela Fiat Punto classic dynamic A/C automatska ili manuelna klima???

Мануелна, али не знам колико ти вреди са 1.2 мотором. Тешко ћеш се расхладити, а потрошња ће бити већа. Без климе иде максимално до 140 натоварен.
 
Zato sto je los.
Za vikend na slavi prica mi drugar sta se desilo njegovom kolegi taksisti. Uzeo je taj novi punto i posle 60 kilometara prslo mu je crevo od kocionog cilindra! Odslepao je nov novicjat auto u Zastavin servis i kada je dosao tamo saopstili su mu da ne mogu da mu pomognu jer nemaju delova i da mora da saceka najmanje 3 nedelje.
E zato niko ovde ne serrre po puntu bez razloga. Sve sto Srbin "napravi" je krs.
 
Ma znas sigurno :) .
Najozbiljnije: kaze da je covek poludeo i proklinjao dan kada je dao stari auto u guzvalicu, jebbo je mater svim politicarima redom i onom ko ga je naterao da menja stari "krs" za novi KRS. Zamisli da ostanes bez kocnica posle 60 kilometara, ej pa nije ni dupe uspeo da namesti kako valja i onda ode u "ovlasceni" servis (jer je pod garancijom) i ovi nemaju deo/ne umeju da poprave... Dabogda se zapalila fabrika skroz.
 
Ma znas sigurno :) .
Najozbiljnije: kaze da je covek poludeo i proklinjao dan kada je dao stari auto u guzvalicu, jebbo je mater svim politicarima redom i onom ko ga je naterao da menja stari "krs" za novi KRS. Zamisli da ostanes bez kocnica posle 60 kilometara, ej pa nije ni dupe uspeo da namesti kako valja i onda ode u "ovlasceni" servis (jer je pod garancijom) i ovi nemaju deo/ne umeju da poprave... Dabogda se zapalila fabrika skroz.

pih, zapali se malo Zastava pre 10 dana i stade :(

ma, nisu normalni. Druga mog zvekno neki Stojadin i kasko osiguranje i zamene mu vrata i donese kod mene slupana vrata i ja vidim ono nema zastite, samo nesto minimalno...
ali, zato ako oces da kupis Zastalu, pogledaj po oglasima gde pise "licno sam ga pratio na proizvodnoj traci (i nosio litar mucenice svakom ko ga je sklapao)" i trajace duze. Smesno...stvarno ne kapiram te ljude. Das za Yuga 1000eura, a za 1200-1400eura imas Kadett, imas Fiat Uno, i sta ti ja znam koja jos govna za te pare imas, ali bolje od Yuga.
Moj drug krenuo da vozi casove i vozi Yuga. Kaze da je moj Kadett auto za ono... :dash:
 
Mozda ste vi u pravu,mozda je to krs,mozda ima i tih neprijatnih slucajeva sa reklamacijama (ali mislim da su to ipak samo pojedinacni slucajevi),ali sta mislite koliko ljudi u Serbiji moze sebi da priusti da kupi bilo kakav auto????Ja bih najvise voleo kad bih mogao da kupim Mercedesa,BMW,Reno,Pezo,ZNAM I JA STA VALJA....ali nemam ono najvaznije>>>KESSSSS!!!
Zato je ovo koliko-toliko neka prilika,malo reciklaza,malo kredit kod banke da se nesto kupi,pa makar i ovaj jadni,ispljuvani,los puntic......
 
Pa, prijatelju, ako imas 7000eura za Punto, a mozes da kupis Opel Astru, Fiat Stila, Reno Megana, Ford Fokusa, dizele, 2004. godiste, koji ce trajati duze i bolje (za 7000eura moze Megan i Stilo jos mladji), a kupis Zastalu10 a.k.a. Punto, kako god, onda tri tacke.

znam jednog lika koji je dao ~ 10 000eura za Zastalu10 full bez dvd navigacije, ESP, koze, mislim da nije imao alu felge i tako taj full...:dash:
 
@CINC
Ma znamo mi sve to. Mene nervira sto drzava stiti idiotsku Zastavu, jer vec dve decenije dokazuju da im nije mesto u automobilskoj industriji. Zamisli da Aleks Ferguson dovede u Mancester igrace iz engleske sedme lige, da ih stalno drzi u timu stiti i da govori kako su to ipak domaci igraci, Englezi, i kako ih treba stititi i pomoci im. Pa tada bi Mancester igrao u toj 7. ligi, kao sto je Zastava 10. liga u svetu automobilizma. Treba jednom preseci i reci kraj i gotovo.
 
Ne branim ja Zastavu i punta,ali nemam tih 7000 Evrica,imam ih jedino ako ih uzmem na kredit od banke na 7 (sedam) godina....U TOME JE GLAVNI PROBLEM....a slazem se da je najbolje staviti 7000 E u dzep i ides i biras neki polovni golf,toyotu,ili bilo sta vec!!!
 
Razumem te skroz. Ne kazem da nisi u pravu, nemoj pogresno da razumes. Samo kazem da je drzava tim potezom napravila navlakusu za stanovnistvo. Daje povoljne uslove za auto (mada kad se sve sabere na kraju i nije nesto povoljno), a zauzvrat mu uvaljuje nekvalitetan proizvod. A ako rikne, pa jebbi ga, eto desava se...
 
Lupetate bezveze. Pod broj jedan, "kao povoljno je a na kraju nije" - majstore, subvencionisani kredit ima kamatu od 4,5% bez ucesca, dok svi ostali brendovi spadaju u kamatnu stopu od najmanje 12,25% sto je na isti iznos kredita (npr 8500 eur) razlika od 25% u visini rate.
Dalje, te Astre, Focusi i slicno djubre iz EU 2004. u momentu kupovine imaju bar 150-200k na satu, plus su 95% njih lupani. Prosecan kupac neka napravi jos 100k za 5 godina i onda rezimirajte - na Astri, Focusima cete imati u tih 5 godina bar 1500 eur ulaganja (bar jednom vise recimo 4 gume, 1 veliki servis, set kvacila, diskovi, ploccice, akumulator, lezaj tocka i jedna ozbiljnija popravka od 500 eur sto je sasvim realno, a to sve u prvih 100k imate novo na novom autu) i izgubicete bar 2000 na samoj vrednosti vozila. Znaci realno gubis 3500 eur + 60 x 35 eur na razlici u kamati = 5600 eur... A za Punta cete posle 5 godina sigurno dobiti vise od 2500 eur.
Kidanje zivaca kod redovnog drkanja sa majstorima naucnicima za polovnjake necu ni da spominjem. Plus rizik kradenog vozila.

Ko voli nek izvoli. Razliku od ceni odrzavanja takodje nisam ni spominjao, kao ni garantni rok.
 

Back
Top