BAKTERIJE U TRUDNOCI
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: BAKTERIJE U TRUDNOCI

Početnik
    Učlanjen
    06.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano BAKTERIJE U TRUDNOCI

U 10-oj sam nedelji trudnoce.Moj problem je sto imam bakterije u urinu (streptoccus ogoloeticae i to 15 000 u 1ml)Posto sam alergicna na pencilin,dr mi je propisao LONGACEF i 2l UVINOG caja dnevno.Znam da u trudnoci treba izbjegavati neke lijekove pa bih da mi odgovorite da li je ovaj lijek preporucljiv u prvom tromesjecju?Da li se ove bakterije mogu rijesiti ako samo pijem caj?Prva mi je trudnoca i malo me je strah,morate me shvatiti. Unaprijed hvala!

Početnik
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Vidi,ovako....za Longacef stoji da nema pouzdanih dokaza o teratogenom dejstvu ,a trudnicama ga treba davati samo kada je to zaista neophodno.Zapravo,nijedan lek dat trudnici u prvom trimestru trudnoce nije potpuno bezopasan,i zato ih treba davati u strogo indikovanim slucajevima,tj. kada je ocekivana korist od planirane terapije za majku i plod veca nego sto je moguci rizik od teratogenog dejstva koriscenih lekova.Ako se ukaze potreba,kao sto je slucaj kod tebe (jer tesko da bi se resila bakterija pijuci samo uvin caj),u trudnoci se mogu datienicilini,cefalosporini(gde spada i longacef),a NIKAKO: tetraciklini,hloramfenikol,sulfonamidi(Baktrim).

Primećen član Matilda (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano

Nato-pogledaj u temi za ešerihiju.Tamo sam napisala recept koji ja koristim za uništavanje bakterija,koji je prirodan i definitivno delotvoran.
    Jedino pitanjce je da li smeš u toj količini-raspitaj se!

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio london
    Vidi,ovako....za Longacef stoji da nema pouzdanih dokaza o teratogenom dejstvu ,a trudnicama ga treba davati samo kada je to zaista neophodno.Zapravo,nijedan lek dat trudnici u prvom trimestru trudnoce nije potpuno bezopasan,i zato ih treba davati u strogo indikovanim slucajevima,tj. kada je ocekivana korist od planirane terapije za majku i plod veca nego sto je moguci rizik od teratogenog dejstva koriscenih lekova.Ako se ukaze potreba,kao sto je slucaj kod tebe (jer tesko da bi se resila bakterija pijuci samo uvin caj),u trudnoci se mogu datienicilini,cefalosporini(gde spada i longacef),a NIKAKO: tetraciklini,hloramfenikol,sulfonamidi(Baktrim).
    Ni beta laktamski antibiotici nisu preporučljivi u prvom trimestru trudnoće...Nova ispitivanja na pacovima i zamorčićima ukazuju na teratogeni efekat i penicilina i cefalosporina.....

Slične teme

1. bakterije u mokraci
    Autor PUKLAmiSTIKLA u forumu Zdravlje
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 15.03.2012., 21:26
  2. Hellico bakterije
    Autor leon70 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 01.04.2010., 10:08
  3. SEX U TRUDNOCI
    Autor papagaj u forumu Ljubav i seks (18+)
    Odgovora: 106
    Poslednja poruka: 12.12.2008., 08:14
  4. Bakterije u mokraci
    Autor lacky_BN u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.01.2008., 16:25
  5. BAKTERIJE U TRUDNOCI
    Autor natam u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.10.2004., 17:26

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu