Протест студената у Београду

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=11&dd=23&nav_category=12&nav_id=394119

Protest studenata u Beogradu

Beograd -- Studenti Univerziteta u Beogradu protestuju ispred zgrade Vlade Srbije, tražeći olakšice za upis u naredne godine studija.


18086338924b0aa061463b3776840538_extreme.jpg


Više od hiljadu studenata Univerziteta u Beogradu protestuje ispred zgrade Vlade Srbije zahtevajući olakšiće pri upisu naredne godine studija, što podrazumeva da se u obzir uzimaju i bodovi iz prethodnih godina studija, a ne samo iz tekuće. Studenti, koji su do zgrade Vlade Srbije došli organizovano pešice sa više fakulteta, najavili su da će ostati na ulici sve dok ih ne prime nadležni u vladi.
Oni su blokirali saobraćaj u Nemanjinoj ulici, u pravcu od Trga Slavija ka Železničkoj stanici. Vreme čekanja prekraćuju igranjem fudbala na zauzetoj kolovoznoj traci.

Studenti traže zbirni upis, odnosno da se svim studentima koji ostvaruju uslove za zbirni upis plati školarina u vidu jednokratne pomoći za školsku 2009-2010. godinu.

Oni zahtevaju i da se jednokratna pomoć isplati i studentima koji imaju 48 i više bodova, a nisu ušli u budžetsko finansiranje.

Jedan od organizatora protesta, student-prodekan Tehnološko-metalurškog fakulteta Vladimir Smuđa rekao je da će, ukoliko ih danas ne primi nijedan nadležni predstavnik Vlade, protesti biti održavani svakodnevno, između 14 i 17 sati.

Smuđa je rekao da je pojedinim fakultetima, kao što su Učiteljski i Matematički, odobren mali broj mesta za master studije, pa se zahteva proširenje liste, kao i da država propiše kvote za doktorske studije.

Kao poslednji zahtev, Smuđa je naveo problem grejanja na beogradskim fakultetima, pošto država plaća 20 odsto troškova, a ostatak treba da namire fakulteti, što svi ne mogu da ispune.
 
Је'л смо имали бесплатно школство и здравство .... јесмо !
Је'л смо хтели 'демократију' .... јесмо !
Е па сада, децо некадашњих отпораша, отворите новчанике својих родитеља и демократски цалните кинту (и за наставак студија и за грејање на факултетима и за све остало) :whistling:
 
Је'л смо имали бесплатно школство и здравство .... јесмо !
Је'л смо хтели 'демократију' .... јесмо !
Е па сада, децо некадашњих отпораша, отворите новчанике својих родитеља и демократски цалните кинту (и за наставак студија и за грејање на факултетима и за све остало) :whistling:

Upravo tako.. Neka im onaj Ceda da pare za skolovanje posto im je on bio vodja
 
Ma daj,kakva Bolonja,jel znate vi kakvo je to sr*nje!!!!!
A za protest nisam ni cula niti bih isla,sta je tu je ...znaci tu su danas bili svi drugari :D

Bolonja možda jeste sr*nje ali veruj mi veće sr*anje je ono prelazno studiranje između normalnog studiranja i Bolonje ... npr. moja generacija mora da daje kolokvijume i da radi neke seminarske i slične gluposti ako želi da koristi prve rokove, na nekim predmetima nam ni posle godinu dana nije omogućeno da izađemo na ispit bez predispitnih obaveza a sve te obaveze nam uopšte ne ulaze u ocenu niti se oslobađamo dela gradiva kao Bolonjci ... pa kad možemo mi da dajemo uslov, što ne bi mogli i oni ... ja sam za mojih 30 predmeta radila i seminarske i kolokvijume i sve dala a niko me nije oslobodio ni jedne jedine stranice na ispitu niti mi je računao te desetke sa kolokvijuma nego sam spremala i još uvek spremam ispite od 1000 strana (dok je Bolonjcima maksimum na 450) .... lenja stoka!
 
Ajmo polako
Da li je policija izdala upozorenje o zaustavljanju saobracaja i neznam cega sve ne i o onome sta ce da se desi u tom slucaju? Jeste. Da li su danas studenti uzhebali prevoz? Jesu. Da li je zakazala drzava sa reakcijom? Jeste. A da li bi se nesto resilo i da nije zakazala? Pa normalno da ne bi. Jer riba od glave smrdi. A danas nahebasmo mi obicni glasacki listici, jer se bunili studenti. O razlogu za blokiranje nisam obavesten pa ga necu ni komentarisati.
 
Bolonja možda jeste sr*nje ali veruj mi veće sr*anje je ono prelazno studiranje između normalnog studiranja i Bolonje ... npr. moja generacija mora da daje kolokvijume i da radi neke seminarske i slične gluposti ako želi da koristi prve rokove, na nekim predmetima nam ni posle godinu dana nije omogućeno da izađemo na ispit bez predispitnih obaveza a sve te obaveze nam uopšte ne ulaze u ocenu niti se oslobađamo dela gradiva kao Bolonjci ... pa kad možemo mi da dajemo uslov, što ne bi mogli i oni ... ja sam za mojih 30 predmeta radila i seminarske i kolokvijume i sve dala a niko me nije oslobodio ni jedne jedine stranice na ispitu niti mi je računao te desetke sa kolokvijuma nego sam spremala i još uvek spremam ispite od 1000 strana (dok je Bolonjcima maksimum na 450) .... lenja stoka!

Hehe ti si bese koleginica sa Ekonomskog?
Kakva bre bolonja kad im je zivi haos tamo, ko tamo jos ferma kolokvijume? :lol:
 
Po meni je bolonja sasvim ok stvar. Pisanje seminarskih je cool.
Kolokvijumi su po meni cist debilizam, jer fakultetsko znanje se uopste ne moze dobro iskazati na zadacima tipa zaokruzi tacan odgovor i dopisi rec koja nedostaje to je za srednju skolu i tu smatram da je lose izvedeno.
Ali sve u svemu mislim da je ovako racionalnije, jedino neki predmeti su lose uklopljeni, nesto sto se radilo dva semestra strpano u jedan pa nesto prekrojeno nesto dodato, sve u svemu bolonja na srpski nacin :D
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=11&dd=23&nav_category=12&nav_id=394119

Protest studenata u Beogradu

Beograd -- Studenti Univerziteta u Beogradu protestuju ispred zgrade Vlade Srbije, tražeći olakšice za upis u naredne godine studija.


18086338924b0aa061463b3776840538_extreme.jpg


Više od hiljadu studenata Univerziteta u Beogradu protestuje ispred zgrade Vlade Srbije zahtevajući olakšiće pri upisu naredne godine studija, što podrazumeva da se u obzir uzimaju i bodovi iz prethodnih godina studija, a ne samo iz tekuće. Studenti, koji su do zgrade Vlade Srbije došli organizovano pešice sa više fakulteta, najavili su da će ostati na ulici sve dok ih ne prime nadležni u vladi.
Oni su blokirali saobraćaj u Nemanjinoj ulici, u pravcu od Trga Slavija ka Železničkoj stanici. Vreme čekanja prekraćuju igranjem fudbala na zauzetoj kolovoznoj traci.

Studenti traže zbirni upis, odnosno da se svim studentima koji ostvaruju uslove za zbirni upis plati školarina u vidu jednokratne pomoći za školsku 2009-2010. godinu.

Oni zahtevaju i da se jednokratna pomoć isplati i studentima koji imaju 48 i više bodova, a nisu ušli u budžetsko finansiranje.

Jedan od organizatora protesta, student-prodekan Tehnološko-metalurškog fakulteta Vladimir Smuđa rekao je da će, ukoliko ih danas ne primi nijedan nadležni predstavnik Vlade, protesti biti održavani svakodnevno, između 14 i 17 sati.

Smuđa je rekao da je pojedinim fakultetima, kao što su Učiteljski i Matematički, odobren mali broj mesta za master studije, pa se zahteva proširenje liste, kao i da država propiše kvote za doktorske studije.

Kao poslednji zahtev, Smuđa je naveo problem grejanja na beogradskim fakultetima, pošto država plaća 20 odsto troškova, a ostatak treba da namire fakulteti, što svi ne mogu da ispune.

Bolje neka uzmu knjige u ruke i neka uce, a ne da ovako protestuju, kao zadnji olos! Dokle bre vise popusti njima - lezilebovicima od kojih tesko da ijedan izgleda kao student, nego kao neki izgubljeni slucajevi!
 
Ma sta se bune... Ostanak na budzetu je jos uvek moguc sa nekim malim prenosom ispita...
Ali, da se sa placanja udje na buzet, ali sa prenosom, nema smisla.
Jos dok sam bio na ETF-u 2000te, za ulaz na budzet je vazilo "das sve u istoj godini i to je to". Ne vidim zasto bi to menjali. A to je bilo po 'klasicnom', davno pre Bolonje.
 
spremala i još uvek spremam ispite od 1000 strana (dok je Bolonjcima maksimum na 450) .... lenja stoka!

Lol, nemoj da lazes. Maksimum je 600 strana po predmetu, uz cinjenicu da neke predmete odgovaramo u paru na jednom ispitu (npr. gradjansko i stvarno pravo). Kad se to sabere i mi spremamo 700-800 strana po ispitu.

Nema potrebe da nas vredjas na takav nacin. Nije kulturno, a ocigledno ne znas ni o cemu govoris.
 
Bolonja možda jeste sr*nje ali veruj mi veće sr*anje je ono prelazno studiranje između normalnog studiranja i Bolonje ... npr. moja generacija mora da daje kolokvijume i da radi neke seminarske i slične gluposti ako želi da koristi prve rokove, na nekim predmetima nam ni posle godinu dana nije omogućeno da izađemo na ispit bez predispitnih obaveza a sve te obaveze nam uopšte ne ulaze u ocenu niti se oslobađamo dela gradiva kao Bolonjci ... pa kad možemo mi da dajemo uslov, što ne bi mogli i oni ... ja sam za mojih 30 predmeta radila i seminarske i kolokvijume i sve dala a niko me nije oslobodio ni jedne jedine stranice na ispitu niti mi je računao te desetke sa kolokvijuma nego sam spremala i još uvek spremam ispite od 1000 strana (dok je Bolonjcima maksimum na 450) .... lenja stoka!

sta si bre ti spremala sta trabunjas. polazes tamo ispite na clansku kartu DS-a i lepe oci :per:

AJMO STUDENTI RUSITE TADICA :ok:
 
Је'л смо имали бесплатно школство и здравство .... јесмо !
Је'л смо хтели 'демократију' .... јесмо !
Е па сада, децо некадашњих отпораша, отворите новчанике својих родитеља и демократски цалните кинту (и за наставак студија и за грејање на факултетима и за све остало) :whistling:

Hajde mi reci, kako je moguće da deca otporaša sada idu na fakultet ili njihova deca rastu brže nego od ovih koji nisu bili u Otporu:rotf:
Ako ćemo iskreno fakultet se plaćao i u vreme Miloševića tako da je svaki dalji komentar suvišan.:p
 

Back
Top