Šta će biti sa nama Srbima koji zivimo u Crnoj Gori

milu

Početnik
Poruka
8
pitam se sto ce biti sa nama srbima koi zivimo duzih godina u crnoj gori , posto krajem 2009 godine nasi putni dokumenti ne vaze vise , a nove vlast crnogorska nam neda , znaci postajemo gradjani drugog reda i izbeglice koje ce crnogorci projuriti kao stoku vani , a nasa mesta normalno vec su podeljena drugima unapred koliko sam ja shvatio , voleo bih da nisam u pravu ali crno nam se pise braco srbi , i braco srbski crnogorci , sta vi mislite o ovome . hvala na odgovoru i vasim misljenjima.
 
pitam se sto ce biti sa nama srbima koi zivimo duzih godina u crnoj gori , posto krajem 2009 godine nasi putni dokumenti ne vaze vise , a nove vlast crnogorska nam neda , znaci postajemo gradjani drugog reda i izbeglice koje ce crnogorci projuriti kao stoku vani , a nasa mesta normalno vec su podeljena drugima unapred koliko sam ja shvatio , voleo bih da nisam u pravu ali crno nam se pise braco srbi , i braco srbski crnogorci , sta vi mislite o ovome . hvala na odgovoru i vasim misljenjima.

A jel' ovo novi crnogorski pravopis ili... :dontunderstand:
 
pitam se sto ce biti sa nama srbima koi zivimo duzih godina u crnoj gori , posto krajem 2009 godine nasi putni dokumenti ne vaze vise , a nove vlast crnogorska nam neda , znaci postajemo gradjani drugog reda i izbeglice koje ce crnogorci projuriti kao stoku vani , a nasa mesta normalno vec su podeljena drugima unapred koliko sam ja shvatio , voleo bih da nisam u pravu ali crno nam se pise braco srbi , i braco srbski crnogorci , sta vi mislite o ovome . hvala na odgovoru i vasim misljenjima.

Najbolje da na čelo napišeš "ja sam Srbin" i biće ti lakše.

Neznam šta ustvari hoćeš?
Lične dokumente možeš dobiti a tamo te niko ne pita koje si nacionalnosti ili vjere.
Moraš samo imati državljanstvo CG i tu prijavljenu adresu da živiš a to posle kako reče "dužih godina" valjda imaš.

I ne mlati ovuda bez veze. Niko te nikad i nizašto ne pita koje si nacionalnosti, ni za posao, ni kod doktora, ni kod popa, ni kod đevojke.
Samo te pitaju na onim popisima koji se održavaju svakih 15-20 godina i to je sve.
I ne mlati o nekoj ugroženosti.
 
Najbolje da na čelo napišeš "ja sam Srbin" i biće ti lakše.

Neznam šta ustvari hoćeš?
Lične dokumente možeš dobiti a tamo te niko ne pita koje si nacionalnosti ili vjere.
Moraš samo imati državljanstvo CG i tu prijavljenu adresu da živiš a to posle kako reče "dužih godina" valjda imaš.

I ne mlati ovuda bez veze. Niko te nikad i nizašto ne pita koje si nacionalnosti, ni za posao, ni kod doktora, ni kod popa, ni kod đevojke.
Samo te pitaju na onim popisima koji se održavaju svakih 15-20 godina i to je sve.
I ne mlati o nekoj ugroženosti.

....:ok:
 
pitam se sto ce biti sa nama srbima koi zivimo duzih godina u crnoj gori , posto krajem 2009 godine nasi putni dokumenti ne vaze vise , a nove vlast crnogorska nam neda , znaci postajemo gradjani drugog reda i izbeglice koje ce crnogorci projuriti kao stoku vani , a nasa mesta normalno vec su podeljena drugima unapred koliko sam ja shvatio , voleo bih da nisam u pravu ali crno nam se pise braco srbi , i braco srbski crnogorci , sta vi mislite o ovome . hvala na odgovoru i vasim misljenjima.
:D;)
 
sta ce biti s`vama? nosicete kapu kakvu je sebi skrojite, kao i svi.
covek se ne trve s`covekom ni zbog nacije ni zbog vere vec samo zato sto hoce sebe da vazdigne, za sebe sto vise da prigrabi i tako misli, sebe toboz osigura.

sta je bolje crnogorcima u cg, nista bolje no tebi srbinu.
izjedose se crnogorci ko je veci a ko manji crnogorac, ciji je djed u vise bojeva i bitaka bio, ko je "srbovao" vise , ko manje a ko nikako ...

bruka ziva medju tako malo zivlja.
 
U vreme Turaka neki Srbi su se Turcili da bi sebi i svojim familijama obezbedili bolji drustveni polozaj, vise novca , bolji posao

Danas se u Crnoj Gori takodje neki Srbi TURCE, samo sto se to danas kaze CRNOGORCE, kako bi sebi i svojoj porodici obezbedili bolji drustveni polozaj, vise novca, bolji posao

Odbacuju svoju naciju i veru , ne zato sto je zaista ne zele (vecina), vec zato sto ih primorava rezim da bi mogli da dodju do zaposlenja i obezbede sebi i svojima osnovnu egzistenciju.
 

Back
Top