Krug

Violetna

Elita
Poruka
22.085
"Ovaj krug sam smislio
Ovaj krug sam stvorio
Ovaj krug sam razbio
U vetar rasuo
Vetar misli vetar zna
Sve sto znamo ti i ja
On me voli on me nosi
On me razbija

Kao da sam umoran
Kao da sam star
Kao da je dosadno
I suvise da znam
Ovaj krug sam skupio
I opet sklopio
On me voli on me nosi
On mi oprasta

I kao ne i kao da
Kao zabrana i kao dozvola
Kao ne ne ne kao da da da
Kao zabava kao dosada."

Prepoznajete li sopstveni krug i imate li snage da iskoračite preko
ili možda volite stalno nove ali prepoznatljive obrtaje?
 
zivot je krug a ne zamisljene dve prave sa pocetkom i krajem gde se nase misli sudaraju na njihovim paralelnostima.... kao i senzacije. nazalost, dok neko barata sa celim krugom kao jedinicom razmisljanja, racunanja ili osecanja, drugome je samo u glavi jedna polovina..... a nekima bogme ni kvartal... zato su nam cesto odnos neuskladjeni i disharmonicni... :roll:
 
images
 
Krug nam je mozda na neki nacin neka vrsta sigurnosti, zato i nesvesno ipak ne zelimo da izadjemo iz njega... Ali definitivno nije dobro vrteti se... Tesko je osloboditi ga se.
 
..krećem se u krugu dok se poštuju pravila...
...dok je kretanje konstantnom brzinom..
..ponekad samo dok moram..
..ponekad dok vjerujem u njega...
...dio sam kruga prirode....
..vjerovatno i još mnogo nepoznatih krugova...
..za neke želim da se nikad ne prekinu ...
...volim nove krugove....
...i one stare utabane...
...oblik koji nema početka ni kraja..
..oblik univerzuma....
 
Kruznica je prokleti skup tacaka koji ima Centar ali joj ne pripada.
A centar je najvazniji, zar ne ?

PS. Da li neko pravi razliku izmedju kruga i kruznice?
 
" Hocete li da ostanete jaki,budite stalno nejaki.Budite nistavilo. Zaspala u krug savijena zmija predstavlja u isti mah beskraj i nulu."

(Viktor Igo, Covek koji se smeje)

Sad,kako ko shvati ovu misao.Moze i kruzno.Od prihvatanja do negiranja i obratno.
:)
 

Krug - Indira Radic
Okrecem se ko u krugu
Uvek sretnem samo tugu
Niko srecu da ponudi
Da iz ruznog sna me budi

Okrecem se ko u krugu
Uvek sretnem samo tugu
Niko srecu da ponudi
Da iz ruznog sna me budi

Hej, zivote, budi drug
Prekinimo ovaj krug
Prekinimo igru staru
Daj mi jednom ljubav pravu

Hej, zivote, budi drug
Prekinimo ovaj krug
Prekinimo igru staru
Daj mi jednom ljubav pravu

Da uzimam i da pruzim
Da ljubavi vernoj sluzim
Ja to mogu necu kriti
Tvoj cu duznik vecno biti

Da uzimam i da pruzim
Da ljubavi vernoj sluzim
Ja to mogu necu kriti
Tvoj cu duznik vecno biti

Hej, zivote budi drug
Prekinimo ovaj krug
Prekinimo igru staru
Daj mi jednom ljubav pravu

Hej, zivote budi drug
Prekinimo ovaj krug
Prekinimo igru staru
Daj mi jednom ljubav pravu

Hej, zivote budi drug
Prekinimo ovaj krug
Prekinimo igru staru
Daj mi jednom ljubav pravu

Hej, zivote budi drug
Prekinimo ovaj krug
Prekinimo igru staru
Daj mi jednom ljubav pravu
 
Eh,da.
Ceterum censeo...da ima budala koje treba drzati u krugu,tacnije oboru ! I drzati ih sto dalje od interneta. Tako ja mislim.Uostalom,naravno.
 
Poslednja izmena:
Ni u čijem životu ne postoji krug, ma koliko god nam se činilo da se vrtimo u krug, svaki trenutak je različit od prethodnog, samo je stvar lične sposobnosti da uočimo razliku.
 
Hm...kao mala sam zamisljala da je svaki posao zapravo jedan krug koji ima svoju zamisao, pocetak, trajanje (u vidu cinjenja ili necinjenja) i logican kraj. Dugo nisam o tome razmisljala ali cini mi se da i danas verujem u priblizno slicne definicije krugova. Zamislim jedan veliki krug, on bi oznacavao zivot sam po sebi...zatim u okviru tog velikog kruga zamisljam manje krugove, onako koncentricne, oni bi znacili neke meni bitne poslove u zivotu i na kraju unutar sredisnjeg kruga zamisljam masu malih kruzica koji se odnose na neke svakodnevne, skoro pa nebitne stvari, tipa odlazak na fitnes ili zvanje gripozne prijateljice. Svaki od tih krugova je bitan jer nas definise kao licnost, svaki od tih krugova je bitno zatvoriti, prevod je jasan, svaki zapocet posao valja privesti kraju...ukoliko se ne zatvori krug rizikujemo da nam se poremete svi ostali krugovi...naravno najbitniji su ovi sredisnji krugovi, na najveci svakako ne mozemo da uticemo a najmanji nisu tako opasni mada i nezatvaranje puno malih moze dovesti do izoblicavanja sredisnjeg, more nezavrsenih malih poslova utice na samopouzdanje kada se radi o nekom bitnijem poslu
 

Back
Top