The Wire

Poruka
18.529
the-wire.jpg


Sta mislite o jos jednoj sjajnoj seriji David Simon-a,jednog od tvoraca najbolje detektivske serije svih vremena "Homicide: Life on the Street"?I radnja ove serije je smestena u Baltimor i vrti se oko baltimorskih detektiva,ali i krupnih i sitnijih krimosa,tako da uporedo pratimo obe strane zakona.Meni je licno "tanja" od "Homicide: Life on the Street",ali i pored toga je vrlo zanimljiva,uzbudljiva,a scenario je vrlo inteligentan i zalazi u najdublje detalje,pa je u nekim momentima malo teze ispratiti neke dogadjaje u seriji.Odgledao sam prva dva ciklusa,a uskoro "napadam" i treci :mrgreen: Pa fanovi,javite se ;)
 
po meni je daleko,daleko ispred homicide-a,koju sam takodje redovno pratio i koja je jedna od naj serija ikad,e sad sto je mnogo likova,sto je jako komplikovana radnja,sto se ne zna ko koga...to je ono sto me i privuklo da gledam ovu seriju,uz naravno toliko realnu radnju da ponekad pomislim da gledam dokumentarac a ne tv show.plus likovi...prejaka serija,druga sezona pogotovo.pri kraju sam trece sezone,ali sam tu stao poodavno,ima 2 mjeseca...
da jos dodam:
Meknalti... :worth: kakav ludak!kad se opjani tako dobro glumi,da u stvari i ne glumi! :mrgreen: jedan od najupecatljivijih,najoriginalnijih,najludjih likova ikad.
 
Već dugo mi je na spisku serija koje moram konačno da krenem da gledam... Deluje upravo kao serija koja bi mi se dopala, ali nikako da nađem vremena, kraj ovih ko zna koliko serija koje sam već započela.

U stvari, skinula sam prvu sezonu i probala sam da gledam prvu epizodu, pa sam onda skapirala da mi trebaju titlovi da razumem one akcente :lol: Skinula i engleske titlove, tako da bi trebalo da konačno počnem da je gledam... negde uskoro...
 
Već dugo mi je na spisku serija koje moram konačno da krenem da gledam... Deluje upravo kao serija koja bi mi se dopala, ali nikako da nađem vremena, kraj ovih ko zna koliko serija koje sam već započela.

U stvari, skinula sam prvu sezonu i probala sam da gledam prvu epizodu, pa sam onda skapirala da mi trebaju titlovi da razumem one akcente :lol: Skinula i engleske titlove, tako da bi trebalo da konačno počnem da je gledam... negde uskoro...
crno ce ti bit i sa engleskim titlovima ;)
 
Već dugo mi je na spisku serija koje moram konačno da krenem da gledam... Deluje upravo kao serija koja bi mi se dopala, ali nikako da nađem vremena, kraj ovih ko zna koliko serija koje sam već započela.

U stvari, skinula sam prvu sezonu i probala sam da gledam prvu epizodu, pa sam onda skapirala da mi trebaju titlovi da razumem one akcente :lol: Skinula i engleske titlove, tako da bi trebalo da konačno počnem da je gledam... negde uskoro...

Pa imas srpske titlove za prve 3 sezone i za par epizoda iz 4-te na prijevodima ;)
 
Lood je :D Ja gotivim jos i Bunka,kao i Proposition Joa :mrgreen: Ono njegovo:"Sheeeet" :D

"Sheeeeeeeit" je više zaštitni znak senatora Clay Davisa. On to češće govori.


:hahaha:


:worth:

Eto da malo oživimo temu! :D


Inače, slažem se: Bunk i Prop. Joe su odlični likovi. Ali je užasno teškko izdvojiti samo par omiljenih u seriji sa tako fenomenalnom glumačkom ekipom i koja optrilike ima 100 podjednako zanimljivih likova. Meni su fenomenalni i Omar, Bubbles,Stringer ( to su mi možda i 3 najupečatljivije odglumljene uloge u celoj seriji) itd. , a oduševili su me i oni klinci iz 4. sezone.
 
Ne mogu da kažem da mi je Stringer simpatičan kao lik u seriji, koliko puta su me samo iznervirali njegovi postupci - na primer kada su u pitanju Wallace, D'Angelo (koji je takođe odličan lik) , ali je definitivno jedan od kompleksnijih likova, ne uklapa se baš u neki utvrđeni obrazac okruženja kome pripada. A i Idris Elba (koji je inače Britanac) je baš ubedljiv u ulozi. Definitivno jedan od najboljih likova. :worth:
 
Posto cujem da je serija odlicna krenuo sam da skidam prvu sezonu, pa ako neko moze da mi kaze koliko epizoda ima u prvoj sezoni da znam dal nedostaje neka epizoda...
 
Posto cujem da je serija odlicna krenuo sam da skidam prvu sezonu, pa ako neko moze da mi kaze koliko epizoda ima u prvoj sezoni da znam dal nedostaje neka epizoda...
Sezona 1
01. The Target
02. The Detail
03. The Buys
04. Old Cases
05. The Pager
06. The Wire
07. One Arrest
08. Lessons
09. Game Day
10. The Cost
11. The Hunt
12. Cleaning Up
13. Sentencing
Sezona 2
01. Ebb Tide
02. Collateral Damage
03. Hot Shots
04. Hard Cases
05. Undertow
06. All Prologue
07. Backwash
08. Duck and Cover
09. Stray Rounds
10. Storm Warnings
11. Bad Dreams
12. Port in a Storm
Sezona 3
01. Time After Time
02. All Due Respect
03. Dead Soldiers
04. Hamsterdam
05. Straight and True
06. Homecoming
07. Back Burners
08. Moral Midgetry
09. Slapstick
10. Reformation
11. Middle Ground
12. Mission Accomplished
Sezona 4
01. Boys of Summer
02. Soft Eyes
03. Home Rooms
04. Refugees
05. Alliances
06. Margin Of Error
07. Unto Others
08. Corner Boys
09. Know Your Place
10. Misgivings
11. A New Day
12. Thats Got His Own
13. Final Grades
Sezona 5
01. More With Less
02. Unconfirmed Reports
03. Not For Attribution
04. Transitions
05. React Quotes
06. The Dickensian Aspect
07. Took
08. Clarifications
09. Late Editions
10. -30-
 
Posle cetiri odgledane sezone (cekam prevod za petu :mrgreen: ),mogu da kazem slobodno da je treca sezona mozda najbolja u seriji.Bez Avona i Stringera,mislim da je serija izgubila smek i neku svoju bit.Inace,zaboravio sam da pomenem jos jednog lika iz serije koga gotivim,a to je detektiv Lester Frimen.P.S.I Omar mi je super

clarke-peters.jpg
 
Poslednja izmena:
Posle cetiri odgledane sezone (cekam prevod za petu :mrgreen: ),mogu da kazem slobodno da je treca sezona mozda najbolja u seriji.Bez Avona i Stringera,mislim da je serija izgubila smek i neku svoju bit.Inace,zaboravio sam da pomenem jos jednog lika iz serije koga gotivim,a to je detektiv Lester Frimen.P.S.I Omar mi je super

I meni je bilo teško da se najpre u drugoj sezoni naviknem na premeštanje priče na dokove (iako se ispostavilo da je to fenomenalna sezona, Chris Bauer je odličan kao F. Sobotka), a zatim i na odsustvo Avona i Stringera nakon treće. Ali mislim da je završetak njihovih priča bio neophodan.
Meni su klinci bili fantastični i čak mislim da mi je 4. sezona najbolja upravo zbog njih. Nekako mi je ta priča ostavila najveći utisak. Mada, više posmatram seriju kao celovitu priču i ne volim baš te podele po sezonama. Ipak, ako tako gledamo, poslednja mi je najslabija, zato što je skraćena i to se donekle oseća. Ali to ne znači da je loša, naprotiv meni je sasvim dobra, samo je u odnosu na ostale malo slabija.

p.s. Omar jeste super!

2repovc.jpg


"Omar comin'!":cool:
 

Back
Top