Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
znaci samo se smucka u jogurt.moze li da se doda kakva zitarica ili musli?

ako si pitala za ella sir, mogu svakakve kombinacije, i slane i slatke, jer je on neutralnog ukusa. Pa dajte žene, da se ne lažemo. Naravno da je bezukusan, kakav može da bude sir sa 0% mlečne masti. Ni jogurt sa toliko masnoće ne može da se uporedi sa onim od 3,2 %, ili 2,8 % manoće. Mada ni to nije naročito ukusno. Ali kad hoćemo da smršamo ne možemo da se hranimo kao obično.
A što se tiče žitarica, ovih dana smo masovno počele da uzimamo ovsene pahuljice, prokuvaju se 2-3 kašike sa 1 dl vode i u to se doda po želji: ella sir, jogurt, kiselo mleko, slatko mleko (može umesto vode), suvo voće, smrznuto crveno voće (jagode, maline, borovnice...), seckani ili mleveni orasi ili bademi, neko sveže voće (jabuke, banane) malo meda, cimet... može samo da se umeša kašikom, a može i da se smućka u blenderu ili secku (koga ne mrzi da posle pere tu napravu- mene mrzi)... pusti mašti na volju, isprobavaj, pa podeli svoja iskustva sa nama
 
Moram poseban post da pišem o svom današnjem iskustvu. Ručak kod roditelja povodom očevog rodjendana. Rekli biće roštilj i ja naivno mislila, nema veze - ješću meso i salatu. E pa možda može negde, ali ne kod moje majke. Prvo su nas na stolu dočekale pituljice (pita sa sirom), pa onda predjelo suhomesnato, sir, ruska salata, domaća supa sa rezancima ... i tek onda roštilj. Uh, nije meni lako! :eek:
Pa Švarcvald torta, domaće vino.

A u medjuvremenu mi stigla poruka od drugarice, hoćemo li na klizanje. Prva reakcija je bila, gde ću sad na klizanje ovako najedena i napijena. Ali onda pomislim, pa baš zato i treba da idem. Tako da ću malo da se izvučem posle silne klope. A nisam klizala bar nekih 5 godina. Doduše pre toga nisam klizala još duže, pa sam se snašla. Tako da .... videćemo kako će ispasti. :)
 
ako si pitala za ella sir, mogu svakakve kombinacije, i slane i slatke, jer je on neutralnog ukusa. Pa dajte žene, da se ne lažemo. Naravno da je bezukusan, kakav može da bude sir sa 0% mlečne masti. Ni jogurt sa toliko masnoće ne može da se uporedi sa onim od 3,2 %, ili 2,8 % manoće. Mada ni to nije naročito ukusno. Ali kad hoćemo da smršamo ne možemo da se hranimo kao obično.
A što se tiče žitarica, ovih dana smo masovno počele da uzimamo ovsene pahuljice, prokuvaju se 2-3 kašike sa 1 dl vode i u to se doda po želji: ella sir, jogurt, kiselo mleko, slatko mleko (može umesto vode), suvo voće, smrznuto crveno voće (jagode, maline, borovnice...), seckani ili mleveni orasi ili bademi, neko sveže voće (jabuke, banane) malo meda, cimet... može samo da se umeša kašikom, a može i da se smućka u blenderu ili secku (koga ne mrzi da posle pere tu napravu- mene mrzi)... pusti mašti na volju, isprobavaj, pa podeli svoja iskustva sa nama

Jao, Bi, to k'o klin corba... Na kraju jos izvadis ovas i smazes sve ostalo...
I mene mrzi da perem secka.
 
Moram poseban post da pišem o svom današnjem iskustvu. Ručak kod roditelja povodom očevog rodjendana. Rekli biće roštilj i ja naivno mislila, nema veze - ješću meso i salatu. E pa možda može negde, ali ne kod moje majke. Prvo su nas na stolu dočekale pituljice (pita sa sirom), pa onda predjelo suhomesnato, sir, ruska salata, domaća supa sa rezancima ... i tek onda roštilj. Uh, nije meni lako! :eek:
Pa Švarcvald torta, domaće vino.

A u medjuvremenu mi stigla poruka od drugarice, hoćemo li na klizanje. Prva reakcija je bila, gde ću sad na klizanje ovako najedena i napijena. Ali onda pomislim, pa baš zato i treba da idem. Tako da ću malo da se izvučem posle silne klope. A nisam klizala bar nekih 5 godina. Doduše pre toga nisam klizala još duže, pa sam se snašla. Tako da .... videćemo kako će ispasti. :)

Jos mene grize savest zbog pola case vina. :)
Salim se, nekad treba sebi dati oduska, posle toga smo samo jace. :klap:
 
Bi je kriva za sve... Sad sam skuvala ovsenu kasu (3 kasike) sa vodom, dodala pola kasicice kakaa i vise od pola slatke jabuke. Pravi slatkis! :kolac:
Sutra cu u sejk dodati 2 kasike Ella sira za veceru.
Sad sam bas sita. Zavrsila sam za veceras.
Caoooooo, zene! :cao:
Nocas malo gimnastike i na konju smo! :tajna::rumenka:
 
Ćao devojke, baš smo super! Ljubic bejbic, Filotea, bravo...
Ja grešila, ali i ispaštala. Bilo mi lepo na klizanju, pala sam samo jednom. A na klizalištu skoro nikog. Nas 5-6. Prvo sam sa drugaricom prošetala od "rupe" (ko poznaje Zemun, to je gde je spomenik, nekadašnji Trg JNA) do "Zamka" gde je klizalište, pa onda klizale malo jače od sat vremena, pa nazad opet šetnja do Doma vazduhoplovstva. Divno veče... baš mi je prijalo.

Dolcevita, vidis da je lepa kombinacija sa ovsenim pahuljicama. I ne možeš da ih izvadiš jer su one tu glavne, a ovo drugo stavljaš da bi mogla da ih pojedeš, jer bi same bile verovatno malo bezukusne. Jel ti još uzimaš onaj šejk?
 
Hvala vam devojke vasa podrska mi stvarno znaci.
Moj muz se vec umorio od mojih pokusaja da skinem kilograme i ne moze da me razume a ni slusa kad ponovo pocnem da mu pricam o dijeti ali zato sada imam vas, nekoga ko razume jer ima isti problem i zna koliko je tesko.
ljubic bejbic bravo,bravo,bravo... samo tako nastavi:)
 
ako si pitala za ella sir, mogu svakakve kombinacije, i slane i slatke, jer je on neutralnog ukusa. Pa dajte žene, da se ne lažemo. Naravno da je bezukusan, kakav može da bude sir sa 0% mlečne masti. Ni jogurt sa toliko masnoće ne može da se uporedi sa onim od 3,2 %, ili 2,8 % manoće. Mada ni to nije naročito ukusno. Ali kad hoćemo da smršamo ne možemo da se hranimo kao obično.
A što se tiče žitarica, ovih dana smo masovno počele da uzimamo ovsene pahuljice, prokuvaju se 2-3 kašike sa 1 dl vode i u to se doda po želji: ella sir, jogurt, kiselo mleko, slatko mleko (može umesto vode), suvo voće, smrznuto crveno voće (jagode, maline, borovnice...), seckani ili mleveni orasi ili bademi, neko sveže voće (jabuke, banane) malo meda, cimet... može samo da se umeša kašikom, a može i da se smućka u blenderu ili secku (koga ne mrzi da posle pere tu napravu- mene mrzi)... pusti mašti na volju, isprobavaj, pa podeli svoja iskustva sa nama

devojke,
cim dodate kiselo mleko sa 3,2% masti, suvo voce, med, orasasto voce - dobile ste zdrav obrok, ali i kalorijsku bombu!
cim unesete UH (ovsene pahuljice) kao veceru - zaboravite dijetu..
unele ste zdravu namirnicu u pogresno vreme i dobicete samo neki gram masti do jutra na svom telu vise..
jedini nacin da skinete visak kroz korigovanu ishranu (ovde o vezbanju ne pricamo) je da uh uzimate za dorucak, rucak i vecera strogo na bazi proteina.
 
Dolcevita, vidis da je lepa kombinacija sa ovsenim pahuljicama. I ne možeš da ih izvadiš jer su one tu glavne, a ovo drugo stavljaš da bi mogla da ih pojedeš, jer bi same bile verovatno malo bezukusne. Jel ti još uzimaš onaj šejk?

Naravno, navukla sam se na njega, tako je ukusan... Danas cu da kupim jos ovsenih mekinja i pahuljice i Ellu, valjda nije tako gadna. Stavicu 2 kasike u sejk da zabasurim ukus.
 
devojke,
cim dodate kiselo mleko sa 3,2% masti, suvo voce, med, orasasto voce - dobile ste zdrav obrok, ali i kalorijsku bombu!
cim unesete UH (ovsene pahuljice) kao veceru - zaboravite dijetu..
unele ste zdravu namirnicu u pogresno vreme i dobicete samo neki gram masti do jutra na svom telu vise..
jedini nacin da skinete visak kroz korigovanu ishranu (ovde o vezbanju ne pricamo) je da uh uzimate za dorucak, rucak i vecera strogo na bazi proteina.

Mislim da je Bi mislila da se izabere nesto od toga, a ne sve smuckano. Ja dodam samo pola kasicice kakaa i pola jabuke, umesto mleka vodu. I necu to vise jesti uvece, nego za dorucak kad zavrsim sa sejkom.
 
pa da, izabreš jedno od toga i dodaš minimalnu količinu, ne rokneš od svega po kašiku, koliko znam i bi tako pravi, tako da verujem da nije toliko strašno i da je mnogo bolje nego neke druge večere
 
..dobar dan devojke...

..e, danas konacno napravih ovsenu kasu...nisam bas najbolje ocenila, pa
mi se cini da je 1dcl..vode na 3 kasike puno..ali nema veze, ja pustila malo
da uvri..ubacila u secka, pola case kiselog mleka 3.2%..ja ne mogu da
nadjem sa manje masti...i 10-ak smrznutih visanja...:super:

..moglo bi da bude malo "sladje"...ali je lepo i ukusno...e sad sta mislite
da li bi mogao tu da se doda zasladjicac onaj koji se koristi za kafu, bas
nisam u situaciji da kupujem nesto drugo..ili da trpim ovako bez secera...:think:

..za rucak pravim opet one moje fungi testenine..evo polako se pecurke
dinstaju...a za vecru sam planirala samo kiselo mleko eventualno mozda
ubacim koju visnjucu...;)
 
Affrodita, ne treba ti vestacki zasladjivac, probaj varijantu sa slatkom jabukom, dodaj cimet.. ili kakao.
Kiselo mleko i visnje ti bas zakisele.
Ja stavim samo 1 dl vode, malo provri, pa odstoji da nabubri.
Konacno sam kupila Ellu, nisam je nasla u Maxiju, bice sutra, ali sam zapucala do Idee (stanujem blizu i jednog i drugog), pa nasla, kosta 147 dindzi i da znate da mi se svidja. Ne mogu da verujem, topljeni sir u zivotu nisam jela. Roknula sam 2 supene kasike u sejk, plus 2 supene kasike ovsenih mekinja. Sad cevcim kafu, nalivam se vodurinam i jedva cekam veceru. Rucala sam snicle od soje, kisele krastavcice i 2 tost hleba. Onaj integralni razeni ne smem vise da kupujem, volim da ga grickam onako. U pocetku mi bio gadan, sad volEm sve jestivo..
 
...meni vise prija taj kiselkast ukus nego sladak, samo bi bas malo da
ga ublazim...i draze su mi visnje u tome od jabuka...
..danas sam pojela bez iceg i nije bilo lose, samo malo kiselije...a gde
nadjete kiselo mleko sa manjim % masnoce...ja ga nisam videla nigde
u kraju..a bas da idem busom radi kiselog mleka ne da mi se...
 
dosta sam kukala
sad malo i da se hvalim
smrsala sam
malo
na vaser vagu ne stajem, ali vidim, osecam
nisam smela da se prerano poradujem, ali danas sam sigurna
imam volju da nastavim da jedem idalje sve, ali malo i da ne pijem gazirano (toliko)

mada
subota je bila strasna
u jednu kafanu usla u 2 popodne, pa iz druge izašla u 2 noću, pa u kafič još malo...
mada odolela na ručku mnogim bahanalijama, jela uglavnom salatu, kajmak i mrvicu telećih repova uz neverovatnu jednu kokakolu
a posle u drugoj kafanii opet samo salate i bmalo teletine pod sačem, nažalost uz 3 kokakole i jednu orasnicu...

ta kafana je bila poluslužbena, pa mi to kao olakšava greh

a a toga nije bilo...

danas doručak ništa, ručak mnooogo supe, malo teletine i malo krompira,dosta slatkog kupusa za salatu, bez hleba naravno, skoro litar kisele vode, malopre tri pomarandže i pola milke
i toliko za danas
ima da cvrckam kisleu dok ne legnem

ali imam volju
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top