Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Filotea jeste obavezan je hleb uz rucak,svaka namirnica ima svoje svojstvo u toj dijeti..zato i treba da se jede sve kako je receno,koliko je receno,i kada je receno..ako se izostavi ovo i ono sve gubi smisao.
Ja sam danas pregurala vocni dan tako lagano,kao da nikada nisam ni drzala dijetu.Dve jabuke ujutro,jedna za rucak i jedna za veceru,2 kafe..to je bilo to..

E pa ja se onda zeznula danas, nisam jela hleb za rucak, kao nesto nije mi se jeo.
ljubic bebic svaka cast samo jabuke za ceo dan, to se zove vocni dan. Ja jabuke izbegavam jer sam od njih jos vise gladna. Samo tako pa javi koliko si u minusu sa kg. Meni ide sve lakse, a o slatkisima igotovo da i ne razmisljam.
 
Duško RAdović
Можда је ипак боље да будете дебели. Блажи је раствор сваке муке, невоље и киселине кад се сипа у тело од сто килограма него у тело од педесет килограма.


imam to na umu:mrgreen::mrgreen:
 
Duško RAdović
Можда је ипак боље да будете дебели. Блажи је раствор сваке муке, невоље и киселине кад се сипа у тело од сто килограма него у тело од педесет килограма.


imam to na umu:mrgreen::mrgreen:


zato se kaže da su debeli ljudi dobroćudni!

Ja sam zadovoljna svojim ponašanjem prethodna dva dana. Šta, koliko i kada sam jela. Danas doručkovala ovsenu kašu sa sremskim sirom, lanenim semenom i susamom. Za ručak će da bude pasulj sa suvim mesom. Nije baš po propisu za dijetu, ali imam ja i drugih ukućana koji to vole.
Inače, pasulj važi za jednu od najzdravijim namirnica. To mi je nutrucionista rekla: "Kad ne znate šta da kuvate, skuvajte pasulj - nećete pogrešiti!" Naravno, suvo meso se u toj priči ne pominje. :whistling:
A ja ću da se potrudim da ga izbegnem.
 
Da li je neka od vas probala Kupus dijetu? :)

..jesam ja jedne godine kad sam se zarekla da cu za mesec dana umesto u
br.16 uci u 13..i usla...sam...ali sam 3x dnevno jela samo dinstani kupus,
pa jos 2x kao uzinu hladan...:mrgreen:

...uglavnom tad mi je to bilo super brzinski, bilo je neko drugo vreme, ja mladja
ihahaj...i nije bilo nikakvih posledica....sad ne znam bas kako bih to izdrzala,
niti imam tako malo viska koji bi se tako lako skinuo...:(
 
Tu dijetu mi je jedna žena preporučila - navodno uspešna je i kiseli kupus brzo topi masne naslage ali treba se striktno pridržavati!

Ja sam jedno leto držala Citrus dijetu (ali baš striktno) i bilo je uspešno - mada sam imala vrtoglavice i par puta sam pala vozeći bicikl :rumenko: ali i dan danas mi nekad doručak bude kao iz te dijete (tj narandže svaki dan jedem) samo što se nikako ne mogu rešiti hleba i večere (posle 19h sam non-stop gladna) i to me je i dovelo dovde :(

Ne znam šta da radim :( čitala sam malopre neka iskustva koja su loša...
Kud sam se i ugojila ovih 9kg :besna:
 
Da li je neka od vas probala Kupus dijetu? :)

Ja sam drzala neku kupus dijetu pre 15-tak godina jer sam htela da izgledam mrsavo u maturskoj haljini.
I stvarno sam izgledala mrsavo: za nedelju dana sam skinula 5 kg.
Napravi se corba od puno luka, kupusa, paradaiza i nisam sigurna sta jos ali se to jede svih 7dana kad god osetis glad.Najbolje je sto je vise jedes vise mrsavis.
Uz corbu se svaki dan jelo nesto drugo ali se ne secam tacno.
Jedan dan voce, jedan povrce a secam se da je bio dan sa puno banana(4-5) i puno mleka pa onda zaglavis u wc.
To ti je super dijeta ako hoces da skines par kilograma.
Bas ti hvala sto si me potsetila na nju jer mi je prijala - obozavam slatki kupus.
Ne znam da li je to kupus dijeta o kojoj ti pricas
 
Tu dijetu mi je jedna žena preporučila - navodno uspešna je i kiseli kupus brzo topi masne naslage ali treba se striktno pridržavati!

Ja sam jedno leto držala Citrus dijetu (ali baš striktno) i bilo je uspešno - mada sam imala vrtoglavice i par puta sam pala vozeći bicikl :rumenko: ali i dan danas mi nekad doručak bude kao iz te dijete (tj narandže svaki dan jedem) samo što se nikako ne mogu rešiti hleba i večere (posle 19h sam non-stop gladna) i to me je i dovelo dovde :(

Ne znam šta da radim :( čitala sam malopre neka iskustva koja su loša...
Kud sam se i ugojila ovih 9kg :besna:

...ja nisam jela kiseli nego "slatki" kupus...i to npr., glavicu kupusa izdinstas na
3 kapu ulja...sa 1 glavicom luka i par sargarepa..zacinis kako volis..i to ti je to..
...e sad ima raznoraznih tih dijeta sa kupusom, znam da je drugarica moje
cerke jela nesto kao neka corba od kupusa, i ona se ziva osusila, a da li je
zdrava pa bas ne bih rekla...izgleda jako bledo i iscrpljeno..:think:
 
Ove dijete su jos i super u odnosu na neke.
Moja drugarica tri dana zivi samo na jabukama(sveze,pecene,kompot)onda tri dana jede normalno pa opet tri dana jabuke i evo smrsala je do sada 10kg ali meni se to ne dopada.
Stvarno deluje iscrpljeno i kao da je ostarila.
To je bas sok za organizam:dontunderstand:
 
..naglo skidanje puno kilograma nije dobro ni za sta.....koza se sparusi, ili
krene da visi, pada imunitet, a najvise koliko sam ja upucena posle koze trpi
nervni sistem....sto nikako nije dobro...bolje mesecno kilo po kilo ili eventualno
dva..nego ti negli skokovi...
 
Ja sam danas konacno skuvala tu cuvenu ovsenu kasu. Izgleda da sam stavila suvise mleka (2 dl), pa sam onda dodala 3 kasike ovsenih pahuljica, pa odlila 1 dl mleka. Kuvala sam par minuta, ostavila da malo odstoji, dodala kakao, pola rendane jabuke... mmmm... Kao da jedem krem od cokolade. I sad me drzi, a bila sam gladna kao vuk, rucala neki vodenasti spanac i 1 przeno jaje. Ne bih izdrzala do sutrasnjeg rucka.
Je l' moze neko da mi kaze preciznu kolicinu mleka i ovsa da ne eksperimentisem. Je l' vazi ono cuveno: samo da ogrezne (sto bi rekla moja mama, koja inace samo prelije)?
 
Jeste to je ta dijeta koju sam ja drzala, bas ti hvala.
Ja ne mogu nikome da preporucim dijetu ali zato mogu da kazem da je meni odgovarala.
Sto se tice toga da li je zdrava pa nisam ni ja sigurna u to.
Mislim da je dobra za sidanje par kilograma.

Nema na čemu! :)

Htela sam da pohvalim jedan čaj koji nije skup (oko 80 dinara, mislim da je sada na popustu oko 60 din) - zove se Kirkolina i nije loš! :)
167.jpg


Mada ja ne preterujem i ne pridržavam se toga da ga pijem 3 - 5 puta dnevno da ne bih oštetila želudac i creva!
Popijem kako-kad, nekad jednu, nekad dve a retko kad tri šolje u toku dana! I to je uvek posle obroka!

Probajte! :)
 
..qq..qq...ja taj caj nikom ne bi mogla da preporucim, imala sam strahovite
grceve i bolove u stomaku samo od jedne solje, to je strasno...mislim da
te cajeve treba da pije samo onaj ko bas ima probleme sa probavom...

..nego kad je ta kasa u pitanju, videla sam samo neke sa ukusima i to
najvise jabuka...pa nisam uzela...pitala za neku neutralnu bez ukusa,
nisu imali...e, sad, koji proizvodjac...i sve sto mozete reci, znacilo bi...
 
Afrodita, kupiš obične ovsene pahuljice na merenje. Dobro, neki ovde misle da su upakovane sigurnije, čistije... mozda i jesu. Ja kupujem na merenje. (Ne bi trebalo da je baš drastična razlika u ceni). I onda kad se to malo prokuva (3 minuta, rekla Zlotvor, ja tako-dobro je) napravi se kaša. Nije onako kompaktna kao puding, nego vidi se da su komadići, ali ne mora da se žvaće (što baš i nije dobro). A ja ću da probam da kupim ovas u zrnu, jer on nije uopšte prerađen pa je najsigurniji. Te pahuljice su ipak dehidrirane i bilo je tu sigurno još nekih procesa prerade, ne razumem se.
A te kao gotove kaše sa ukusima su preskupe i previše industrijske. Neko je ovde pisao da je valjda pakovanje za 8 obroka 250 dinara. Evo našla sam link, pa malo niže ima Dobra ovsena kaša.... pa pročitaj sastav, da vidiš šta je sve tu dodato. Između ostalog i kukuruzni sirup koji je jedan od glavnih krivaca što su Amerikanci onako debeli :
Evo izdvojila sam sastav "Sastojci: Ovsene pahuljice 50.8%, biljna masnoća, kukuruzni sirup u suvom obliku, sojino ulje, prirodno identična aroma, fruktoza, kukuruzni skrob, liofilizirane maline 1.0%, aroma, so, limunska ksielina, kompleks vitamina. Ništa nam od ovog boldovanog ne treba!
http://www.nutricia.rs/e-prodavnica/osnovni-proizvodi/zitarice/musli/

Guglala sam danas malo - evo jedno iskustvo:

http://www.srbijanet.rs/zdravlje/ishrana/4221-dorucak-recept-vitaminska-bomba.html

a samo ću iz tog celog recepta (koji je malo zahtevan za moje pojmove) da izdvojim kako se sprema ovas u zrnu:

"Ovas operite i skuvajte. Otprilike na laganoj vatri mu treba oko 1sat. Jedna šolja ovsa i oko 2 šolje vode. Pošto smo rekli da se sa ovom hranom nećemo mučiti, ja uvek skuvam veću količinu.
Posle to podelim u manje činije i zaledim u frizu. Možete ga jesti u zrnu,ali ga ja sameljem u multipraktikumu zabog principa da svaki zalogaj morate sažvakati 30-40 puta. Naročito kad su žitarice u pitanju."
To pod navodnicima je sve sa linka, ja još nisam probala
 
Poslednja izmena:
e, ne pazarim ja te pahuljice
nego cijelo zrno zdrobljeno; samljeveno, onako malo krupnije
proizvodjac je ona makedonsa firma; vitalia ili kako se vec zove : )

a ovo tvoje s kuvanim ovsom cu obavezno isprobat
zvuci super : )

Afro; mojne jogurt
uzmi kiselo mlijeko, obicno...plava casica
nekako je finiji ukus

ps recept za dzem od limuna dobicu ovih dana
cim ga kevi da kuma...koja je u Ljubljani pa kad se one cuju i tako : (
 
....eee...hvala vam obema...ovo je puna i prava informacija...posto sam
resila sutra da idem to da nadjem....jos bolje kiselo mleko i npr., visnje,
pa da imam malo lepog ukusa + zdravog...i jos sve da zamisljam kako
umesto ovsa i te kase jedem cizkejk..kako li se pise...nebitno skroz..

....ako nadjem uzecu i celo zrno, pa malo jedno malo drugo, a ono se
mose ubaciti u onaj moj secko koji sve pretvara u kasu....i eto nekad
da se "mucim" da zvacem, a nekad da gutam i opet se hranim zdravo...;)
 
Samo zbog ove teme sam se registrovala na forum...

Vec neko vreme sam nemi posmatrac pa rekoh da se uclanim i prodiskutujem sa vama.
I ja sam kao i vi na dijeti pa mi je ovakav vid podrske potreban ;) (mada danas sam se razbolela, uhvatio me grip, tako da je moja dijeta trenutno na "cekanju").

Inace ja koristim ovas od Nutri Vite, prelijem ga prokuvanim mlekom, stavim malo cimeta, sacekam 5 min. i ruckam :) , posebno ga jedem kada imam krizu za slatkisima jer je odlicna zamena, pri tome je zdravo, bez ikakvih dodataka...

Htela bih da vam preporucim i ovsene mekinje, ja ih inace jedem za dorucak prelivene jogurtom, veoma su dobre za one koji imaju problem sa probavom, sto je moj slucaj. One, sem sto su veoma zdrave, efikasno su sredstvo za mrsavljenje. Mogu da se jedu i u mleku,soku, ali i kao dodatak u ishrani...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top