Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A baš sam mislila da na ovoj temi nikad neću pisati:(
Al dobro. Šta je tu je. Sedelo se, jelo se šta se stiglo i kad se stiglo. Uglavnom sve što ne treba i rezultati su tu. Mislim, super sam sa tim rezultatima kada treba da nabacim koje kilo, baš sam efikasna, dok sa skidanjem istih nisam baš taj kalibar.
Primate me, za kukanje, i to kada sam gladna da otkukam da mi lakše bude, i ako prekršim da mi opet lakše bude:lol:
Ovako, rešila sam da jedem na 3 h. Ali bukvalno. Navila sam mob da me podseti jer kada upadnem u frku na poslu nema šansi da se setim. Počela u ponedeljak.
Moj dan danas do sada:
8.30 - musli sa mlekom (ne mogu da nađem mleko 0,5 nigde, imala sam neke stare zalihe al ne znam sta cu imam za još 2-3 dana, a jogurt ne volim nikako) - jedva pojedem, mrzim musli.
11.30 - voćka neka srednja
14.30 - rucak - ponesem nesto od kuce, ili naručim nesto neku piletinu,ili tunjevina, a kada kući imam nešto što ne mogu da ponesem jer je tečno a jede mi se, onda mi je ručak kasnije, a u ovo vreme onda ide druga uzina.
17.30 - 6-8 badema, ili voćka, ili jogurt (još nisam jogur pila, ali moraću)
20.30 - 1 jaje kuvano, ili musli, ili bilo sta par zalogaja

I nalivam se vodom. I više sam u wc -u nego za radnim mestom. Kada prestaje ta potreba da toliko često moraš u wc da izbaciš tu vodu? Jel se organizam navikne posle nekoliko dana?

Eto, za sada sam disciplinovana.
Vežbe - ne mogu, ali ne mogu...znam da treba, ali ne mogu nikako.
Eto, onda'k sam ovde svaki dan bar sa izveštajem.:bye:
 
damajante, meni ovaj tvoj plan ishrane izgleda savršen! :super: želim ti da istraješ onoliko koliko ti je potrebno. Ovde uvek možeš da dodješ da kukaš, ali bismo mi više voleli da se hvališ uspesima :zag:

što se vode tiče, moje iskustvo je da tu nema navikavanja. Misliš, posle par dana se organizam navikne, pa piješ vodu, a ne moraš da piškiš!? Nema toga, koliko vode - toliko wc-a. I gledaj na to sa strane koristi. Stručnjaci preporučuju da se na svakih 45 minuta ustane sa stolice, napravi nekoliko koraka (ode do wc-a i sipa nova voda, ako piješ česmovaču), dobro bi bilo i da se uradi nekoliko vežbica za razmrdavanje, ali nama svima to neprijatno na poslu.

e, sad, ja moram hoću nešto da prokomentarišem oko tog mleka sa 0,5 % masnoće. Ja nisam neki stručnjak, ali zaista ne mislim da je ono uobičajeno mleko od 2,8 % nešto pogubno za naš organizam, niti da će ga to sa 0,5 % spasiti. Pa koliko tog mleka (ili jogurta) se popije. Ako ga piješ samo uz musli ujutru, to možda nije ni 100 g. Masni su sirevi, kačkavalji sa 40, a ima čak i nekih sa 70% masti.
To ne treba uzimati! A šolja, dve mleka ili jogurta sa masnoćom od 2,8 % ja zaista mislim da nas neće upropastiti.
Kad je neko od vas poslednji put video kajmak na mleku? Ja se ne sećam. Doduše, sad više ne kuvam mleko, možda bi se i pojavili neki tragovi kad bih skuvala. Tako da ja mislim da je i tih 2,8 koliko piše na pakovanju, diskutabilno.
A jel se sećate da je nekad normalno mleko bilo sa 3,2 % masti. Ima li toga uopšte sada? Ajd, ovih dana/meseci je poremećeno snabdevanje, Ali i dok je bilo normalno, ne sećam se da sam ga vidjala.
Izvinjavam se, ako sam udavila. Malo mi izgleda pomodarstvo sve to sa tim smanjenim procentima masnoće, a mislim da nema neko zdravstveno opravdanje, da je to više markentiški trik proizvodjača, da se poveća cena.

i još nešto, damajante, ako ne voliš ili ti ne prija to masnije mleko, onda je to druga stvar. Ja samo mislim da se ne treba opterećivati, da nisu velike razlike i da se nećemo ugojiti od šolje mleka sa većim procentom masnoće.
 
....dobro veče...evo i mene konačno da se ovde upišem, mada se nemam
čime pohvaliti što se jela tiče....
....jutros popila nes, imala neke obaveze, pa žurila, umesto uobičajenog
muslija i mleka, pojela dve mandarine usput, puno hodala....došla kući sva
skuvana..baš je bilo toplo...mrzelo me da spremam bilo šta za jelo...spremila
sebi nes pa razvrstavala neke račune..i tak oko 16h..shvatila da sam malo
gladna...na dve tanke kriške namazala tanko margarin, nemam ništa drugo
za mazanje...i neki kolut pizza šunke, šolju balans jogurta....
...i dalje ne vežbam...i sama se sebe stidim:rumenko:kakva sam ja to je
katastrofa....sutra verovatno neću nigde, pa možda i skuvam nešto konkretno...

...ovo za mleko Bi, mislim da si u pravu..mada je skoro litar popijem dnevno,
em volim, em mi samo u kafu ode pola litre...al' ne mislim da me to goji...i da
nisam se ugojila..stojim tu gde sam bila..samo treba tu još da se radi...:think:
 
damajante, meni ovaj tvoj plan ishrane izgleda savršen! :super: želim ti da istraješ onoliko koliko ti je potrebno. Ovde uvek možeš da dodješ da kukaš, ali bismo mi više voleli da se hvališ uspesima :zag:

što se vode tiče, moje iskustvo je da tu nema navikavanja. Misliš, posle par dana se organizam navikne, pa piješ vodu, a ne moraš da piškiš!? Nema toga, koliko vode - toliko wc-a. I gledaj na to sa strane koristi. Stručnjaci preporučuju da se na svakih 45 minuta ustane sa stolice, napravi nekoliko koraka (ode do wc-a i sipa nova voda, ako piješ česmovaču), dobro bi bilo i da se uradi nekoliko vežbica za razmrdavanje, ali nama svima to neprijatno na poslu.

e, sad, ja moram hoću nešto da prokomentarišem oko tog mleka sa 0,5 % masnoće. Ja nisam neki stručnjak, ali zaista ne mislim da je ono uobičajeno mleko od 2,8 % nešto pogubno za naš organizam, niti da će ga to sa 0,5 % spasiti. Pa koliko tog mleka (ili jogurta) se popije. Ako ga piješ samo uz musli ujutru, to možda nije ni 100 g. Masni su sirevi, kačkavalji sa 40, a ima čak i nekih sa 70% masti.
To ne treba uzimati! A šolja, dve mleka ili jogurta sa masnoćom od 2,8 % ja zaista mislim da nas neće upropastiti.
Kad je neko od vas poslednji put video kajmak na mleku? Ja se ne sećam. Doduše, sad više ne kuvam mleko, možda bi se i pojavili neki tragovi kad bih skuvala. Tako da ja mislim da je i tih 2,8 koliko piše na pakovanju, diskutabilno.
A jel se sećate da je nekad normalno mleko bilo sa 3,2 % masti. Ima li toga uopšte sada? Ajd, ovih dana/meseci je poremećeno snabdevanje, Ali i dok je bilo normalno, ne sećam se da sam ga vidjala.
Izvinjavam se, ako sam udavila. Malo mi izgleda pomodarstvo sve to sa tim smanjenim procentima masnoće, a mislim da nema neko zdravstveno opravdanje, da je to više markentiški trik proizvodjača, da se poveća cena.

i još nešto, damajante, ako ne voliš ili ti ne prija to masnije mleko, onda je to druga stvar. Ja samo mislim da se ne treba opterećivati, da nisu velike razlike i da se nećemo ugojiti od šolje mleka sa većim procentom masnoće.

Hvala za dobrodošlicu:heart:
Ne znam, ja sam se nešto utipovala oko tog mleka. U svim dijetama ga zabranjuju, nutricionisti ga nikada ne preporučuju..pa kao ajde onda sa najmanjim procentom masnoće da pijem, al u pravu si, stvarno ta jedna šolja ujutu neće da mi ništa nažao učini.Mislim ja ga ni ne pijem ne volim ni mleko ni jogurt, al sad preživim jer nemam pojma šta bih dijetalno a hranljivo mogla ujutru a da mi je zgodno.Ovo progutam kako tako, i ok.
Sad odo kod mojih na večeru :(, Moji kada dolazimo naspremaju kao da se hranimo jedino tu tada kada dođemo, pa ništa ne jedemo do sledećeg puta. Al sreća nisam gladna, a imam i to kuvano jaje u 20.30:cool:
 
pa ti, Afro, malo preteruješ s mlekom. Mislim da se u jednom momentu pričalo da odrasli ne bi trebalo da uzimaju više od 1/2 litre mleka dnevno, a deca do 750 g. I mislim da nije to samo zbog mlečne masti, nego ne znam šta je još u pitanju. Mrzi me sad da guglam i tražim
 
....moguće, al' ja tako mleko pijem od malena...volim, prija mi, i nikad
nisam primetila da mi nešto naročito smeta baš mleko....još sad kad je ovo
hladno vreme nisam žedna, i ne mogu da se nateram da pijem vodu, pa
nekad popijem Cevitanu...tek da nadoknadim tečnost, što opet znam da nije
baš neko rešenje, možda bi bilo bolje da kupim neki voćni čaj, njega bi mogla
i topao i hladan...al' to kao čekam zimu pa onda....
 
pa ti, Afro, malo preteruješ s mlekom. Mislim da se u jednom momentu pričalo da odrasli ne bi trebalo da uzimaju više od 1/2 litre mleka dnevno, a deca do 750 g. I mislim da nije to samo zbog mlečne masti, nego ne znam šta je još u pitanju. Mrzi me sad da guglam i tražim

Mislim da je to nešto vezano za varenje, odnosno vezano za činjenicu da je čovek jedini sisar koji i kada odraste pije mleko.A nema realno potrebe da to čini. Ne treba mu za organizam. Nijedna životinja ne pije mleko kada se odvoji od sise (to što piju kada im mi damo ok, nije im mrsko, ali nije im u prirodi ne treba im).
 
damajante, mnogo mi se sviđa tvoj režim ishrane, da ne kažem dijeta-ja sam tako skinula ovh 9 kg, vrlo slično i ponovo ću da krenem, od ponedeljka, obećavam i sebi i vama...
a i to za mleko i odrasle sisare je takođe tačno, ali i ja ga volim u nesici, samo mislim da ne pijem više od 1/2 litre
 
Dobro veče svima :)
Ja sad došla sa snimanja, prva emisija je prošla super, posle toga sam skoro 3 sata sedela sa koleginicom, pijuckala jeger i pričala...
Jako mi je prijalo.
Damajante, super ti je režim ishrane, imaš ovde podršku od nas i za režim i za povremeno kukanje :)
Ja ručala pasulj, večerala pecivo u studiju jer nije bilo ništa drugo.
Mogla bih i ja da napravim ovako neki plan ishrane kao Damajante, barem užinu da nosim sa sobom tj neko voće.
A imamo isti problem sa mlekom, nisam neki ljubitelj i jedem musli za doručak jer nemam pojma šta bih drugo dijetalno...
I ja se raspisala :)
 
...bravo Shushu....isplatio se rad i trud...:super:

...a, mogla bi da poneseš nešto kad ostaješ tako celi dan...ništa gore
kad se jedu one gluposti usputne...samo pravimo sebi štetu, kao pun
stomak...a sve bzvz...:think:
 
Ma znam, ali utorkom i sredom idem na teren, a tada mi je stvarno problem da nosim nešto osim sendviča...
Već sam spominjala, većinu vremena sam u kolima, kad nisam u kolima onda sam kod tih potencijalnih učesnika
pa ne mogu baš da vadim svoju klopu nego ili jedem šta oni nude, ili se nalivam vodom... a pauze su jako jako kratke, ako ih uopšte imamo.

Nadam se da ću sad malo ređe ići na teren, al ne znam još ništa.
A trud se jeste isplatio, i baš sam zadovoljna :D Samo mi treba verovatno još malo vremena da uđem u fazon
 
dobro jutro....
ja sad opet iščitala damajantin post, što je lepo kad dodje neko nov, odlučan i pozitivan, pa nam svima da novi podstrek za naš cilj.
I opet imam nešto da dodam. Ja sam zaista zagovornik da te dijete treba da učinimo maksimalno prihvatljivim i da nam budu zadovoljstvo, a ne kuluk. I da treba koliko god možemo da ubacimo ono što volimo i što nam prija, a ne da se mučimo s nečim što ne volimo. Mada se kod mene ovih dana kao dobra pokazala pita od jabuka. Nije da je ne volim, ali nije baš uspela, pa sam je jela za užinu, tek da utolim glad, bez uživanja. A mi svi uživamo u hrani, ne bismo bili ovde da ne volimo da jedemo.
Dakle, opet ja sa ogromnim uvodima. Imam još neke sugestije za dajamante, a i za shushu. Nalazila sam u raznim dijetama sok od paradajza. Ima paradajz neka dobra svojstva, za izbacivanje tečnosti valjda, a pored toga je i antikancerogen. Tako da mislim, da lepo može da se popije za užinu čaša soka od paradjaza, umesto jogurta, koji ne voliš.
I iskreno, mislim, da su i ti musli neka vrsta pomodarstva. Nikom neće škoditi parče hleba sa npr. ella sirom ili margarinom. Ima onih lajt, mada ja jedem običan dobro jutro. Znam, nije ni margarin zdrav, ali ja se uvek vadim na količinu. Nije to mnogo tanko namazano na jedno parče hleba. Uz to može, a i ne mora, neka šunkica, pileća ili ćureća prsa. Mada ni te mesne preradjevine nisu zdrave, prepune soli i konzervanasa. Ali opet mala količina.
Žao mi da se ljudi muče s mlekom ako ga ne vole, kad može i drugačije. Mogu musli i sa sokom. Ali kakvim sokom, ovi kupovni su svi prepuni šećera, a meni se iskreno ne svidja ta kombinacija. Ali možda nekom odgovara, što da ne.
Evo predlozi za doručak u dijeti koju je moja drugarica dobila od nutricioniste:
ponedeljak: ne vidi se, slala mi je to faxom, pa je bledo, i zato nisam nikad mogla da počnem da držim tu dijetu :zcepanje:
utorak: ražani hleb 50 g, bareno jaje 50 g, maraganin minikal 10g, čaj,
sreda i četvrtak ima mleko pa ću da preskočim
petak: sir /23%mm), sok od paradjza, viršle pileće 60 g, ražani hleb 60 g
subota: crni hleb 50 g, sardine 60g, sok od cvekle 100 g
nedelja: ražani hleb 50 g, mladi sir 60 g, crni luk 100 g !?, viršle 60 g...

e sad ja tu ne bih mešala viršle i sir.. po pravilima nekih drugih dijeta (undijeta, koju smo u više navrata ovde zajednički držali) belančevine jedne vrste, danas sir, sutra viršle.
 
Hm, vidiš, zaboravila sam na moj dijet džem bakina tajna.
Mogla bih njega za doručak, uz krišku hleba sa tankim slojem margarina.
Imam i pileća prsa, ali i njih sve nešto izbegavam, ne znam ni ja zašto.
A volim ih.
Kuvana jaja isto nisu loša ideja, samo što ja ne volim žumance pa jedem samo belance :lol: Ne znam koliko je to korisno :lol:
A i uvek imam viršli u frižideru, onih pipi i gudi, jedna viršla nije mnogo s vremena na vreme
Hvala Bi, vidiš da samo treba malo da nas neko pokrene, ovaj put je to bila dajamante :)
 
a za tebe, schushu, a i za sve druge koji nose hranu na posao ili fakultet, sam imala neke sugestije za sendviče, ali kad sam videla koliki mi je post... odustala sam. Ali evo sad.
1. Hleb. Ja imam onu kućnu pekaru, tako da sama pravim hleb i znam tačno šta u njemu ima, a to su brašno (razne vrste), voda, so (kašika), šećer (kašičica), kvasac (pola kesice suvog).. nema aditiva, nema pospešivača rasta, kišnjenja, ovog, onog....
2. Taj hleb je kompaktan i tvrd i može da se iseče na sasvim tanke kriške. Sve je to bitno da se ne bi jelo previše hleba, a za sendvič koji ćeš poneti mora dve kriške.
3. Ima i da se kupi dobrih hlebova, tih crnih, integralnih, isto tako čvrstih koji mogu da se iseku tanko. Skuplji su od običnog belog, ali se toga i ne jede toliko puno. A mislim da vi ovde znate sve o tome.
4. E sad, šta staviti u sendvič?! Razne ove stvari koje smo pominjali za doručak. A šta sam ja još volela kad je sezona - salatu. Kolutovi paradajza, papriku, krastavce. Jeste malo nezgodno, hoće da ispadne ili iscuri, ali onda taj sendvič uvijem u onu providnu prijanjajuću foliju, ona drži sve to na okupu, a odmotam je tek toliko da zagrizem.... mmmm
5. Za mazanje, opet margarin, ella sir, možda ponekad i onaj lajt majonez, mada.... sasvim malo i retko..
6. Mladi sir je super, ima onaj neki sa 5%mm
 
Hvala Bi, ja sam kontala da ponekad i ispržim pileće belo pred polazak pa i to da ubacim u sendvič,
uz malo nekog namaza, paradajz i kornišone. Da imam konkretni mesni ručak (jer sam uglavnom u
vreme ručka van kuće), a da onda večeram malo laganije :)
Ma znate svi koliko ja sve volim da organizujem, a još mi se nije stabilizobao raspored pa ni ne mogu da organizujem kako treba.
Ali od ove nedelje bi trebalo sve da bude malo lakše :mrgreen:
 
shushu, to sa belim mesom je u stvari najbolja varijanta. Uvek je bolje pravo meso nego preradjevine. Nego zahteva malo duže pripreme, pa zato nisam napisala. Ali uvek može da se iskoristi i nešto od jučerašnjeg ručka, ili dok spremaš ručak odvojiš deo za sendvič.
Sad sam se setila, znala sam da napravim i sendvič od npr. grilovanih tikvica ili patlidžana... ma svašta može
 
Ma da, ima stvarno milion opcija, samo treba da se skontam sa obavezama i rasporedom i sve će biti lakše.
I definitivno ću uplatiti bazen.
Krajem nedelje treba da dobijem, pa posle toga, jer se uplaćuje 12 termina na mesečnom nivou, pa da imam ceo mesec da iskoristim u kontinuitetu.
Na zumbu nikako ne stižem, a mama mi je izdvojila novac za rekreaciju, ona hoće da je finansira pod uslovom da ću redovno ići.
A na bazen ću redovno ići jer je fleksibilan, mogu nekad da idem i prepodne itd.
 
Ja jednom otišla na bazen. Ovde sam isto ovako jedne subote pre podne kukala kako mi je potrebno nešto i videla da je prošlo sat vremena u forumašenju i onda se pokupila i otišla. Uvek se nešto vadim da nemam vremena. Za pola sata od izlaska iz kuće sam bila u bazenu. Plivala sat vremena i baš mi se odužilo, dok sat forumašenja ni ne osetim. Posle sam još išla i na pijacu, ali znači mogla sam za još pola sata i da budem kod kuće. A evo sad sam već ta dva sata na forumu. Sve je u organizaciji i postavljanju prioriteta. Danas sam htela na bazen, pa sam shvatila da nisam izdepilirana. Ne verujem da bi me neko tamo gledao, a i svetlo nije baš jako, ali ja se ne osećm dobro. Eto, uvek imam neki izgovor. Mogla bih bar da nazovem kozmetičarku, možda ima i slobodan termin, pa to odradim danas, a onda sutra na bazen.
E, da znate, da se neke stvari i reše (mislim, ja ih rešim) kad se ovako napiše ili kaže glasno. Onda shvatim koliko u stvari puštamo da sve ide kako ide, a nije uopšte problem promeniti nešto.
 
To si u pravu, i to je jedan od razloga zašto volim ovu temu.
Kažem neke stvari naglas, a tu su ljudi koji me razumeju i podržavaju.

Ja sad napravila računicu, kad izračunam cenu karte na bazenu na Spensu, plus koliko dam za prevoz do tamo i nazad (puta 12 mesečno),
i cenu u ovom mom wellness centru za 12 tretmana, wellness centar mi ispadne skuplji hiljadu dinara, ali mi je bliže, idem do njega peške,
manje vremena oduzima i mnogo je sređeniji i lepši.
Tako da sam se odlučila za njega. I onako mi mama daje pare odjednom, ona je rekla da će mi dati 50eura pa da ja rasporedim, ovako kad
odmah sve platim ne moram posle da razmišljam još i o parama :p
 
...samo da se javnem dobar dan devojke...;)

...da kažem da sam uživala čitajući ove vaše postove, i Bi u pravu si skroz..samo
se treba pokrenuti, to važi za mene skroz, kad sam imala puno obaveza, bila sam
jako organizovana..sad kad ih nemam ništa ne stižem ko penzos..kao imam ja to
kad..i onda se sve oduži ko gladna godina...još uvek ne znam šta ću za ručak,
popila sam standardno nes i pojela dve mandarine...malo radila po kući, oprala
prozore...da iskoristim ovaj lep dan...

...odoh sad da pogledam po komšijskim prodavnicama ima li mleka...nema više
ni za nes...:(
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top