Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro veče svima :)
Ja šetala po gradu 2 sata, sad došla kući. Momku nešto loše, grlo mu oteklo, žlezde, sad i temperaturu ima...
Mamina prijateljica ovde je doktorka pa mu je prepisala neki antibiotik, valjda će mu biti bolje do ujutro.
Baš sam tužna, vidim da mu se muči, ne može ništa da jede...

@majche ne mogu slike da prebacim na komp, uzeli smo od dečkovog brata fotoaparat ali je zaboravio da nam da kabl... evo samo jedna :heart:

39775_1461423730232_1072604633_1343693_1697348_n.jpg


Mada je ovo pre odlaska na odmor, al dobro :)

divno :heart:
 
Hvala svima :)
Ja od jutros kod kuće. Pazim dečka, spuštam mu temperaturu, kuvam čajeve, menjam obloge...
Konačno mu je pala temperatura.

Doručkovala sam krišku hleba sa dva lista pilećih prsa.
Sad ću da ručam domaću supicu, i ne znam šta će još biti, ali će sigurno biti lepo :megreen:
:heart: baka :heart:

Nadam se da ću poslepodne šetati, ili bar otići na kratko sa tetkom na plažu dok dečko odmara, čisto da se rashladim i malo plivam...
 
Zdravo, drage moje,
Blago tvom dečku, Shushu, eto odmah mu je bolje, kad ga tako lepo neguješ.

Ja sad tek uspela da pojedem sendvič sa povrćem. Samo sam naredjala paradajz, papriku i krastavac izmedju dva tanka parčeta hleba. Jutros pojela oko 100 g lubenice i u medjuvremenu popila nes kafu sa sojinim mlekom u prahu sa aromom vanile. Nekako mi lepše tako sa nekim dodatkom.
Ne znam šta ću posle, imam još dve breskve ovde na poslu, a ne znam da li će deca rešiti nešto da spreme za ručak. Ako ne, ja ću neku čorbu od povrća, pa ko voli, ko ne voli...
 
Ja sam ručala/večerala pohovano meso i pire minut sa mešanom salatom. Deca spremila, postavila, ja došla s posla, istuširala se i sela za sto. Pa kako da nejedem. Da su spremili kolače od blata bilo bi slatko, a ne pravi ručak :heart::heart::heart::heart:
Mis'im nije baš dijetalno, ali ako ne budem jela čokoladu neće biti strašno.
Idem ja odma da skuvam neki aromatični čaj nek se 'ladi, pa kad me ufati kriza, a ja čaj.
Aha, kako da ne. To je uvek bilo samo u domenu teorije. Ali, pokušaću.
 
danas za doručak 200 gr pite
za ručak makarone sa pestom, za večeru lubenica

ja čekam rezultate i čekam al slabo nešto ide

kakav je taj pesto sos?
je l to ono zeleno:think:
od chega se pravi bolje da pitam:)
inache, danas dok sam sa mamom shetkala po gradu, videle na trgu zena neka radi neke ankete i besplatno merenje na onoj vagi gde ti odredi tezinu, BMI i procenat masnoce
mi kad smo naishle vec je zavrshavala pa nas je samo izmerila, a chini mi se da je devojci pre mene rekla da joj se javi da joj odredi jelovnik neki kako bi se malo uhranila(sigurno radi i za mrshavljenje)
elem..poenta cele ove priche je da sam se izmerila i da sam zadovoljna:mrgreen:
ono nocno jedenje se josh nije odrazilo na moju kilazicu, shto ne znachi da nece ako nastavim sa istim:rtfm:
tako da cu vas chitati i dalje i podrzavati naravno:zag:
 
...e, ni ja ne mogu da se nalivam čajevima, jedva se navikoh da pijem vodu,
u mnogo većim količinama nego što sam je pila...

...danas odradila dve ture vežbi...podelila sam to na x3...(30 trbušnjaka+15 čučnjeva)
...mislim da će biti više efekta sa manje bola:mrgreen:
 
kakav je taj pesto sos?
je l to ono zeleno:think:
od chega se pravi bolje da pitam:)
inache, danas dok sam sa mamom shetkala po gradu, videle na trgu zena neka radi neke ankete i besplatno merenje na onoj vagi gde ti odredi tezinu, BMI i procenat masnoce
mi kad smo naishle vec je zavrshavala pa nas je samo izmerila, a chini mi se da je devojci pre mene rekla da joj se javi da joj odredi jelovnik neki kako bi se malo uhranila(sigurno radi i za mrshavljenje)
elem..poenta cele ove priche je da sam se izmerila i da sam zadovoljna:mrgreen:
ono nocno jedenje se josh nije odrazilo na moju kilazicu, shto ne znachi da nece ako nastavim sa istim:rtfm:
tako da cu vas chitati i dalje i podrzavati naravno:zag:

...e, sad me podseti Majče...i mene su neki dan merile..i kao ja sam
ugojena preko svake mere...što bez lažne skromnosti ipak mogu reći da
nije istina...:confused:..i kao ako hoću da dođem na neku adresu na predavanje
i da mi daju jelovnik...ali to nije za dž..kao to merenje...ma ništa ja njima
ne verujem...naravno da mi nije palo na pamet da idem tamo...:mrgreen:
 
Ja sad tek uspela da pojedem sendvič sa povrćem. Samo sam naredjala paradajz, papriku i krastavac izmedju dva tanka parčeta hleba.

Dodaj malo fete sira, krem sira ili margarina na to, pominjane namirnice sadrze vazne antioksidante koji tek reaguju u dodiru sa mastima.

danas za doručak 200 gr pite
za ručak makarone sa pestom, za večeru lubenica

ja čekam rezultate i čekam al slabo nešto ide

Upravo obrnuto trebas da radis, za dorucak bi trebala da krenes sa vocem ili povrcem, idealne su pahuljice, a za veceru bi trebala iskljucivo proteinsku hranu. Ne valja jesti uvece hranu koja sadrzi ugljene hidrate, jer jetra sve sto ne preradi od secera pretvara to u masti.
 
rezultate dijete bi : )
moram da skinem 4 kg kako znam i umem, skinem 2 pa vratim i tako u krug, taman redukuje ishranu pa opet počnem da jedem više...

pa gde ih čekaš? što ih čekaš? odakle stižu? ja se merim 3x dnevno, a rezultata nigde :zper:

a onaj pesto sos kupuješ gotov? imam recepte po nekim časopisima, a sigurno ima i na netu
 
Dodaj malo fete sira, krem sira ili margarina na to, pominjane namirnice sadrze vazne antioksidante koji tek reaguju u dodiru sa mastima.

stvarno? mislim, znam da je ukusnije, a nisam znala da reaguje tek u tok kombinaciji. Namazala sam malo margarina, koji je inače u poslednje vreme osudjen kao najnezdravija i najopasnija namirnica!!! Ja mislim da ništa što je umereno ne može da škodi. Fetu namerno nisam, kao masna je, a nisam imala neki posniji sir.

Upravo obrnuto trebas da radis, za dorucak bi trebala da krenes sa vocem ili povrcem, idealne su pahuljice, a za veceru bi trebala iskljucivo proteinsku hranu. Ne valja jesti uvece hranu koja sadrzi ugljene hidrate, jer jetra sve sto ne preradi od secera pretvara to u masti.

Sa čime preporučuješ pahuljice. Ja ih nešto u poslednje vreme slabo jedem, odnosno od kada jedem voće za doručak. A može i to da se iskombinuje.
A pahuljice i musli za večeru? To nikad nema u dijetama, jel ima neki razlog za to?
 
pa gde ih čekaš? što ih čekaš? odakle stižu? ja se merim 3x dnevno, a rezultata nigde :zper:

a onaj pesto sos kupuješ gotov? imam recepte po nekim časopisima, a sigurno ima i na netu

čekam ih pored vage : )
prestala sam da se merim sto puta dnevno, sada samo ujutro, ranom zorom, pre kafe i bilo čega i opet ih nema : )

pesto kupujem gotov, u teglici
ramišljala sam o tome da ga pravim, ali nisam se usudila..
mada iskreno nisam videla ni jedan recept,
ako te ne bude mrzelo napiši neki
 
Pesto sos:
1.

Potrebno: 300gr svežeg bosiljka (ili 200gr bosiljka i 100gr spanaća), 3-4 čena belog luka, 20gr oraha, 150gr tofu sira, 2 kašike vode, 1 kašika kvasca, so

Iseckajte sitno beli luk i orahe (najbolje u nekom od uredjaja). Dodajte ostale sastojke i blendirajte dok se smeša ne ujednači. Koristite kao preliv salatama ili kao dodatak uz pečeni krompir.

2.

120 g parmezana,
1/2 šolje maslinovog ulja,
1/4 šolje kirikija ili oraha,
2 šolje svežeg bosiljka,
2 čena belog luka.

U blender staviti sveži bosiljak, rendani parmezan, beli luk, maslinovo ulje i orahe ili kikiriki. Sve samleti da se dobije kremasta masa.
Ovaj sos je dobar uz tople špagete, kao premaz ili sos.
U frižideru se može čuvati nedelju dana u malim staklenim teglama preliven maslinovim uljem da ne potamni, a može se zamrznuti i sačuvati znatno duže.

To sam izguglala na brzinu... a i promašila temu. Sudeći po sastojcima nije baš dijetalan, ali valjda se uzima samo malo, ko što je tara napisala. Nisam isprobala recepte
 
ovaj drugi recept mi deluje odlično, samo još da nadjem svež bosiljak

jeste kaloričan, ali kašičica je više nego dovoljna, na pun tanjir makarona (moj dečko jede sa pola kašičice), tako da kontam da nije strašno kada se jede u toj količini
 
Sa čime preporučuješ pahuljice. Ja ih nešto u poslednje vreme slabo jedem, odnosno od kada jedem voće za doručak. A može i to da se iskombinuje.

Mozes kombinovati ujutru sa mlekom (ja koristim ono zuto pakovanje bez laktoze), najbolje psenicne, heljdine ili ovsene. Kao sto sam napisao pahuljice su bogatije slozenijim ugljenim hidratima koji se sporije razlazu te ti bez problema daju dosta energije tamo do podneva za rucak.
Sa druge strane ceralije su generalno daleko jaci izvoir minerala i vitamina nego sto su to voce ili povrce. Psenica je recimo jedna od najsavrsenije uskladnjenih namirnica na svetu, sadrzi gotovo sve poznatije minerale i vitamine.
E sad aporpo voca ili povrca, njega treba jesti zbog tih magicnih antioksidanata tj. materija koji sputavaju raznorazne bolesti i kancere. Nisam pobornik dijeta koje se iskljucivo zasnivaju na njima.

Uvece recimo mozes jesti soju, imas i njene pohuljice, soja je namirnica izuzetno bogata proteinima. Njene pahuljice mogu i da se jedes kao semenke, ali je najbolje napraviti neki sejk sa onim nemasnim fit jogurom + eventualno pola banane.

I da, konzumiranje integralnih cerealija i pahuljica je jedan od najboljih lekova za zatvor i losu probavu, ove namirnice vrve od vlakana, koji omogucavaju efikasnije praznjenje creva.
 
ovaj drugi recept mi deluje odlično, samo još da nadjem svež bosiljak

jeste kaloričan, ali kašičica je više nego dovoljna, na pun tanjir makarona (moj dečko jede sa pola kašičice), tako da kontam da nije strašno kada se jede u toj količini

Svežeg bosiljka bude na pijacama. Onako čitave grane. Znam da sam ga na zemunskoj vidjala. na zelenjaku se baš i ne sećam. Ne znam koja je "tvoja"
 
moja je pijačica na konjarniku, koju čine 3 tezge : )
mada kada zatreba idem na kalenić, pogledaću sledeći put da li ga ima

hahaha, "konjarnička" pijačica.... imam ja takvu od 3-5 tezgi u mom kraju.... tu je uglavnom slabiji izbor i naravno "jače" cene... pogledaj na nekoj od tih većih... Naći ćeš po mirisu ako ima
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top