Nedjeljom u dva - Kusturica

gost 150019

Elita
Poruka
20.524
Nedjeljom u dva

image.php


Emisija "Nedjeljom u dva" podijeljena je na dva dijela. U prvome dijelu bit će emitiran cijeli intervju s Emirom Kusturicom, dok je u drugome gost emisije nezavisni saborski zastupnik Dragutin Lesar koji će komentirati aktualne političke događaje, od predsjedničkih izbora do sindikalnih prosvjeda.


Btw... Pored toga šta sam bio siguran da Kusta nikad više neće dobiti ni jednu nagraqdu, neprijatno sam se iznendio kad sam pročitao ovo:

Kusturici uručena nagrada u Torinu

Kvalitet inventivnosti i apsolutna originalnost stila u filmovima reditelja Emira Kusturice nagrađeni su novoustanovljenim priznanjem za ukupan filmski opus "Gran premio Torino" Filmskog festivala u Torinu.

Slavni reditelj Emir Kusturica primio je na svečanom zatvaranju 27. filmskog festivala u Torinu novoustanovljenu nagradu "Gran premio Torino" koju mu je uručio direktor festivala Đani Amelio.
kusturica-e.jpg

Laureat Emir Kusturica izjavio je Tanjugu da je srećan zbog ovog priznanja, kao i zbog života koji je lep i nepredvidljiv.

kusturica-e.jpg


„Ko bi slutio u onom trenutku pre 56 godina, kada sam rođen među sirotinjom u Sarajevu, da ću stajati ovde usred visoko industrijalizovane Evrope i dobijati nagradu za ukupan filmski opus. To je zaista impresivno", rekao je Kusturica.

Torino-Film-Festival.jpg


Nagrada za prošlost, ali i budućnost

......

Dokle bre više taj Kusta...:poludeo:
 
Poslednja izmena:
Ma neee, ne sumnjam da im se svidjaju njegovi filmovi, pogotovo u tom tzv umetnickom svetu gde prolazi sve i svasta, ali zamisli da ga neko pita za Milosevica u stilu zasto je bio zlocinac i sl, (znamo misljenje zapada o Slobi jel?), pa onda Emir pocne da baca mikrofone i kamere oko sebe...

:lol:

mislim da je on veoma inteligentan i da bi na zapadu na slicna pitanja odgovarao umjereno i argumentovano (ako vec nije) a to "oni" znaju pa tu tematiku izbjegavaju, uopste rat, ne samo sm.
sasvim drugo je nafurani bodybilding novinar stankovic
 
Ekskluzivno - Abdulah Sidran: Opet ću da radim sa Kusturicom!

U Italiji postoji jedan veoma imućan čovek, fanatik Kusturičinih filmova, poštovalac moje poezije i scenaristike. Taj čovek želi obnovu "tandema" Sidran-Kusturica i spreman je za takvu stvar ozbiljno da "odreši kesu"

Teoretski je moguće da Kusturica i Sidran nastave saradnju. Teoretski, moguće je da Kusturica režira scenarije iz zaostavštine pokojnog književnika Sidrana, kaže u ekskluzivnom intervjuu za Press RS ugledni sarajevski pisac Abdulah Sidran, poznat i po veoma uspešnoj saradnji sa čuvenim rediteljem Emirom Kusturicom ("Sećaš li se Doli Bel", "Otac na službenom putu").

Manimo se teorije. Ima li na vidiku konkretne obnove saradnje? Nedavno nam je Kusturica priznao da se dopisuje s vama. Ima li izgleda da posle svega što se desilo između vas dvojice padne "pomirenje"?

- Priznati, dopisivati, miriti se... Termini mi deluju malčice gimnazijsko-spomenarski i ne dosežu važnost teme i ozbiljnost problema o kojem razgovaramo. "Na ovom prostoru između nas dvojice" dogodila su se dva filmska remek-dela i to je jedino što će biti upamćeno kao kulturno-istorijski važno. Ima više faktora koji odlučuju o eventualnoj budućoj "saradnji" i svi su tako komplikovani i psihološki delikatni da je malo ljudi koji o tome mogu merodavno raspravljati i razborito rasuđivati.
 
Kusta je vrlo inteligentan covek,ali je malo precenjen reditelj.Meni nije jasan stav tog voditelja,mada ne opravdavam ni Kustin potez.Mislim,covek je dosao da radi intervju sa jednim rediteljem,a ne sa politicarem.Nije Kusturica Velja Ilic ili Vucic,pa da na Pinku prica o muzici,kuvanju i "Velikom bratu" :roll: Skroz promasena tema
 
Kusta je vrlo inteligentan covek,ali je malo precenjen reditelj.Meni nije jasan stav tog voditelja,mada ne opravdavam ni Kustin potez.Mislim,covek je dosao da radi intervju sa jednim rediteljem,a ne sa politicarem.Nije Kusturica Velja Ilic ili Vucic,pa da na Pinku prica o muzici,kuvanju i "Velikom bratu" :roll: Skroz promasena tema

sta ne opravdavas? sta je trebao da uradi? da slusa da su srbi genocidan narod!!!
 
Ovaj pacenik je dosao sa namerom da provocira.Od mene bi dobio samarcinu pre nego sto bi skinuo bubicu sa duksa.Ne znam sto je uopste pristao da daje intervju....

Stanković UVIJEK provocira.
Takav mu je stil.

On pokušava isprovocirati svoje goste i iz njih izvući reakcije koje potiskuju i tako ih natjerati da kažu ono što misle, a ne ono što imaju spremljeno za javnost.

Ja sam mislio da je to bio neki žešći skandal s Kusturicom.
Jednostavno čovjeku doqurchilo da odgovara na pitanja i prekinuo intervju.
Ništa posebno.
 
Stanković UVIJEK provocira.
Takav mu je stil.

On pokušava isprovocirati svoje goste i iz njih izvući reakcije koje potiskuju i tako ih natjerati da kažu ono što misle, a ne ono što imaju spremljeno za javnost.

Ja sam mislio da je to bio neki žešći skandal s Kusturicom.
Jednostavno čovjeku doqurchilo da odgovara na pitanja i prekinuo intervju.
Ništa posebno.

Pa ovaj mu je odgovarao na svako pitanje kako misli.A ovaj neprekidno,a Milosevic,a Milosevic....majke mi ja bi ga isamarao.

Da,i ja sam mislio da je neki veci skandal...ovako mi se cini da su se dogovorili da jedan drugom malo dignu rejting za tu nedelju...
 
Stanković UVIJEK provocira.
Takav mu je stil.

On pokušava isprovocirati svoje goste i iz njih izvući reakcije koje potiskuju i tako ih natjerati da kažu ono što misle, a ne ono što imaju spremljeno za javnost.

Ja sam mislio da je to bio neki žešći skandal s Kusturicom.
Jednostavno čovjeku doqurchilo da odgovara na pitanja i prekinuo intervju.
Ništa posebno.

Управо тако, ништа посебно што и неко други не би урадио. Куста угостио човека у кући, овај био некултуран, Куста му ускратио гостопримство. Ћао, здраво, не бих те више задржав'о.
 

Back
Top