Podmladak smetlista istorije...

Da li...ste nekad konstatovali da ako nesto ne uradite odmah....da ste propali...ne ovako...neku direktno radnju...niti odmah podrazumeva sadasnji trenutak....prosto....da morate da uradite nesto od svog zivota inace zavrstavate na smetlistu istorije.....

Da, bas cesto...kajem se sto neke stvari nisam uradio dok sam mogao...

Inace, voleo bih da uradim nesto po cemu ce me pamtiti...npr. ubistvo Dzordza Busa...pamtili bi me po dobrom:p
 
naravno... u principu svako normalan se ponekad upali te cinjenice da je jedna mala sugava beznacajna tackica medju milijardama a da samo 0,0005% se izdigne iz toga... i svi bismo nekad da budemo tih 0,0005... svaka cast ko s epomiri s tim da bude tacka al ja bih... pa ne znam ni ja sta bih, ali da cesto pomislim - "hajde bilo sta uradi smao s epokreni..."...
 
Cemu taj pritisak da budes neko i nesto, da ostavis trag...

Radjamo se i odmah nam usaduju u glavu da je zivot obrazac, da postoji neki nepisani patern po kom se mora ziveti te neki uslovi kojee moras ispuniti ako zelis biti neko i nesto.
Rodis se, pa ides u skolu, pa na fax, bavis se vanskolskim aktivnostima, nadjes posao, muz/zenu, deca obavezno, da stedis i zaradis za dobru penziju i umres mirno.
To je sablon prosecnog gradjanina.
Patern intelektualca ili filmske zvezde je drugaciji ali obavezno postoji sablon.

Dakle ne, ne patim od toga da budem neko i nesto.
Jer znam da vec jesam - covek.
Vise od toga niti mogu niti zelim biti.
Ne zivim zivot da bih dokazala drugima da sam neko i nesto nego vala da uzivam.
Zivot je moj, ako zelim provescu ga mirisuci cvece i fotografisuci bubamare...

Ljudi grade za buducnost..a nemaju buducnost.
Prakticno dakle, ceo zivot grade , gomilaju , odricu se..zasto ? da bi odapeli sa 70 godina. Gde si bio nigde, sta si radio nista.

Pa i svi ovi sto su ostali upamceni, sta im je to donelo?
Vecnu slavu medju praznoglavcima i masom.
Jeee super.
I sta sad?
 

Back
Top