Kad shvatite

Hm..pa ne posto sagledam redom kakve sam odnose i veze imao..sad se to moze vagati u procentima koja je pruzila vise-manje od ocekivanog..nema tu truda ni dizanja ruku..ili pristanemo na takav odnos ili trazimo nemoguce..druga je stvar ako smo imali nesto pa usput izgubili..opet mislim da se ne vredi truditi ako se ocigledno sami nismo menjali prema osobi koja nas manje voli
 
da vas ne voli na način koji je vama potreban..da li istrajavate i poboljšavate
odnos, trudite se ili dižete ruke:)?

Ја прво истрајавам, побољшавам, трудим се, трошим се максимално (ако ми је заиста стало)....и тек кад се више пута уверим да не иде и да не вреди (а то некад траје годинама) - тек онда дижем руке....:(
 
da vas ne voli na način koji je vama potreban..da li istrajavate i poboljšavate
odnos, trudite se ili dižete ruke:)?


Hm...:think: kad zena napise da se trudi da poboljsa odnos to obicno znaci da zeli da partner oseca, voli kao ona...sto je prosto nemoguce...ne volimo svi na isti nacin, niti mozemo da osecanja iskazujemo na isti nacin...
Mislim da treba svako da se zamisli sta, kako i koliko nudi svom partneru....da se prilagodi razlikama, mozda uvidi da ima tu nesto lepse....

Znam par gde on njoj sve ugadja, ljubi je grli mazi i pazi a dvolican je do bola i krese sa strane...dok postoje mozda muskarci/devojke koje ne vole toliko cesto da se maze, paze ali su srcem i telom ipak vasi....
Treba dobro izvagati sta dobijas, gubis u odnosu, koliko ti neko znaci kako se ne bi zavaravali da cete dobiti nesto sto mozda nikad necete.......mislim da su ipak bitni ljubav, postovanje, neko ko je tu kad nam zatreba od nekih banalnih stvari i sitnica koje mozda i nisu toliko bitne...

Ako vam pak nesto fali u odnosu kompenzirajte to na neki drugi vama mio nacin sa partnerom...ne cekajte da on nesto uradi kako bi se promenio i bio vama po godu....
 
da vas ne voli na način koji je vama potreban..da li istrajavate i poboljšavate
odnos, trudite se ili dižete ruke:)?

Kako nekog tako promeniti? Ako se trudiš da objasniš šta želiš i da potražiš mogućnosti da se te težnje realizuju može se desiti da to ne prihvati i da to angažovanje shvati kao agresiju, da se uplaši i da ode...
 
hm..tesko pitanje..covek kad voli..prilicno je slep i ne vidi......i to traje neko vreme..u tome periodu ne radi nista ...osim sto voli....onda pocinje da sumnja da nije bas onako kako je mislio..da nema ljubavi sa druge strane onoliko koliko je potrebno......opet prodje neko vreme....obicno tada pocinju prvi sukobi i prebacivanja...pogresan vid borbe....onda dodje period kad sebi ne zeli da prizna..da ne dobija to sto zeli ljubav koju zeli...i to traje neko vreme...u tom stadijumu postaje ocajnik isvasta radi....ali je kasno i tada......... povredjen...odustaje..i odlazi....zauvek....ja na primer tako..........u citavoj prici....naravoucenije je sto je to trebal da se desi...jer to nije pravaljubav...a desilo se da bi se napravio prostor za tog nekog............koji dolazi...i tako stalno...dok ne dodje...a dodje:D
 
Poslednja izmena:
Стварно мислиш да су то заблуде? :(

Ја прво истрајавам, побољшавам, трудим се, трошим се максимално (ако ми је заиста стало)....и тек кад се више пута уверим да не иде и да не вреди (а то некад траје годинама) - тек онда дижем руке....:(

Koliko puta ti je zaista uspeo sav taj trud, istrajavanje i poboljsavanje :confused:
Zaista mislim da to uspeva u tako malo slucajeva da je vise rec o statistickoj gresci nego o zivotnom obrascu.
I zato mislim da je tipicno zenski zaljubiti se u jednog za koga vidis da nije za tebe, a onda verovati da ces ga promeniti.
To ne ide ako covek sam nema volje da se promeni, ako sam ne vidi gde gresi i ako sam ne zeli da se trudi.
 
Ја прво истрајавам, побољшавам, трудим се, трошим се максимално (ако ми је заиста стало)....и тек кад се више пута уверим да не иде и да не вреди (а то некад траје годинама) - тек онда дижем руке....:(

Aha,da potpišem i ja.Nije zgoreg uložiti truda,makr da se ne bi kajali zbog brzopletosti i pogrešnih procena i zaključaka....
 
hm..tesko pitanje..covek kad voli..prilicno je slep i ne vidi......i to traje neko vreme..u tome periodu ne radi nista ...osim sto voli....onda pocinje da sumnja da nije bas onako kako je mislio..da nema ljubavi sa druge strane onoliko koliko je potrebno......opet prodje neko vreme....obicno tada pocinju prvi sukobi i prebacivanja...pogresan vid borbe....onda dodje period kad sebi ne zeli da prizna..da ne dobija to sto zeli ljubav koju zeli...i to traje neko vreme...u tom stadijumu postaje ocajnik isvasta radi....ali je kasno i tada......... povredjen...odustaje..i odlazi....zauvek....ja na primer tako..........u citavoj prici....naravoucenije je sto je to trebal da se desi...jer to nije pravaljubav...a desilo se da bi se napravio prostor za tog nekog............koji dolazi...i tako stalno...dok ne dodje...a dodje:D

Jeste i onda vreme prolazi i prolazi i uvek neko dođe i ode da napravi prostor
nekom "boljem" i tako stalno, zamorno bre to:mrgreen:.
Šta ako za pojedine i ne postoji taj neko?
 
ih bre....ma postoji....100%:D
nema odustajanja breeeeeeee zeno..dakle samo ponavljaj dovoljan broj puta..postoji:D..i kad se ne nadas...hop...evo ga;)

Haha, ponavljanje je majka znanja:D..logično zvuči.
Ili možda negde jednostavno treba stati i reći:
"E sad ću da se angažujem i potrudim max"?
Možda sve zavisi od karaktera..nekome možda
treba više vremena da shvati da je to to.. pa je
potreban taj neki trud zbog sebe, a ne one druge
strane. Ja se lično ne trudim nikad previše, taman
onoliko koliko treba, jer za masu situacija sam shvatila
da ne može na silu, možeš da dobiješ to nešto, ali nema
satisfakcije i potpunog obostranog oduševljenja
kao kada sve ide lepo i glatko, makar u smislu osećanja i
želja. Tako da u te kombinacije on hoće, ja neću ili obrnuto ne ulazim.
 

Back
Top