Srpski narod zahteva

Pogresno sam te razumeo, mislio sam na Republiku Srpsku, moja greska.
Sto se tice RSK, oni bi mogli da dobiju pravo na autonomiju, nije im uspeo pokusaj stvaranja drzave, nemaju teritoriju, nema prava na samoopredeljenje.

Ти си дискредитовао , сви имају прав по теби а Срби не тако да немаш више никакве моралне снаге као човек да дискутујеш. Ти си само припадник хорде антисрпских навијача
 
Ti koji ovde podrzavcas teroriste ces da mi kazes kako cu da ti se obracam?

Drugo,da te isamaram naravno da mogu,a tek sto moze neko od 20-ak mojih drugara/poznanika na koje lakocom uticem o tome bolje i da ne pricamo,u svakom slucaju,a tu su i raznorazna pomocna sredstva koje ti sigurno nemas,tako da je otimacina zagarantovana.

Ja sam,sa pet likova ili sa jos 2 kakva je razlika objasni mi?da li cu ja da posaljem 5 ljudi,ili sam dodjem to je apsolutno nebitno jer je cilj ispunjen,jedino sto si ti kao malo uvredjen pa bacas na neku pravednost,ne bih mogao sam......ooo smejurija.

Uostalom kada vec ovo poredjujemo NATO nije poslao snagu identicnu Srbiji nego masineriju jacu 300 puta,tako da tvoje kukumavke dok ih branis izgledaju jadno i bedno...

Trece,te tvoje nebuloze ostavi nekom sa kolicinom mozga identicnom tvom.

Naravno da ima veze sa privatnom svojinom,drzava je vlasnistvo SVIH gradjana koji u njoj zive a ne grupice kojoj padne nesto na pamet,kapiras???

I da skapiras sinovac da niko sem SVIH gradjana Srbije nema prava da odlucuje ni o pedlju drzave,da li to kapiras ili ne?

A tvoje nebulnozne zakljucke zadrzi za sebe.

Postao si moj omiljeni forumas. Teska je konkurencija, cestitam, niko ne mesa pojmove o kojima samo delimicno zna tako kao ti.

To za 5 likova sam ti pomenuo cisto na licnom planu, posto prvi pocinjes licno obracanje... i to nema nikakve veze sa jacinom nato trupa, nije to bila poenta. A i kakva su ti to 'pomocna sredstva' ? :) :)

Sto se tice velicine mozga, mozemo i to da merimo, nema problema. Hvala na komplimentu, inace...

Opet ponavljam, pravo svojine nad drzavom ne postoji. Postoji samo pravo na deo suvereniteta svih gradjana koji imaju njeno drzavljanstvo,to nije isto Nebitno...

I na kraju, svaka ti cast sto si uspeo da resis teorijsko-pravnu dilemu oko koje su podeljeni teoreticari tokom cele istorije. Znaci po tebi, tek kad se raspise referendum na celoj teritoriji, moze da se menjaju granice. Pa onda bi na svetu postojalo samo 20 drzava,ako i toliko. Sta mislis, kako drzave uobicajeno nastaju?
 
Ти си дискредитовао , сви имају прав по теби а Срби не тако да немаш више никакве моралне снаге као човек да дискутујеш. Ти си само припадник хорде антисрпских навијача

Pa ti ne vidis razliku izmedju RS i RSK ? RSK ne postoji Mile, vec 14 godina ne postoji. Nastala je silom, nije se odrzala, unistena je silom. To bi bilo isto kao kada bi zagovarao nezavisnost Beogradskog pasaluka od Srbije- on ne postoji, nemoguce je.

Sto se tice morala, hajde o tome na drugom mestu. Ja ne znam odakle vama tolika zelja da ubedjujete ljude da nisu moralni, a da ste vi olicenje moralnosti?
 
Pa ti ne vidis razliku izmedju RS i RSK ? RSK ne postoji Mile, vec 14 godina ne postoji. Nastala je silom, nije se odrzala, unistena je silom. To bi bilo isto kao kada bi zagovarao nezavisnost Beogradskog pasaluka od Srbije- on ne postoji, nemoguce je.

Sto se tice morala, hajde o tome na drugom mestu. Ja ne znam odakle vama tolika zelja da ubedjujete ljude da nisu moralni, a da ste vi olicenje moralnosti?
Ти немаш морал зато што се продајеш за човека који је за иста права свих а из свега на крају испада да се ти залажеш за права других које остварују на конто поништавања Срба .
Крај једноставно и истинито
 
Znaci sad je stvar u tome ko u cemu uspe a ne o nekom "legalitetu" naroda.

legitimitetu naroda...

A zamisli, vecina drzava na svetu je nastala na taj nacin. Na nacin 'ko u cemu uspe'. Vecina drzava se nije stvorila pravom, vec politikom. Jos jedna greska koju vam pricaju 'patriotski' profesori prava. Pravo moze da bude samo povod, a u svim ovim slucajevima postoji povod, pre svega pravo naroda na samoopredeljenje.
 
I na kraju, svaka ti cast sto si uspeo da resis teorijsko-pravnu dilemu oko koje su podeljeni teoreticari tokom cele istorije. Znaci po tebi, tek kad se raspise referendum na celoj teritoriji, moze da se menjaju granice. Pa onda bi na svetu postojalo samo 20 drzava,ako i toliko. Sta mislis, kako drzave uobicajeno nastaju?

ako mislis na prije, ugl u ratu i krvi. ako mislis na xx vjek pola u krvi-pola demokratski, ako mislis na kraj xx i xxi vijek, nastaju terorom i voljom jacega u tumacenju demokratije i prava. ako mislis na kosovo, nastalo je divljackim i varvarskim bomardovanjem srbije i agresijom nato snaga
 
Postao si moj omiljeni forumas. Teska je konkurencija, cestitam, niko ne mesa pojmove o kojima samo delimicno zna tako kao ti.

To za 5 likova sam ti pomenuo cisto na licnom planu, posto prvi pocinjes licno obracanje... i to nema nikakve veze sa jacinom nato trupa, nije to bila poenta. A i kakva su ti to 'pomocna sredstva' ? :) :)

Sto se tice velicine mozga, mozemo i to da merimo, nema problema. Hvala na komplimentu, inace...

Opet ponavljam, pravo svojine nad drzavom ne postoji. Postoji samo pravo na deo suvereniteta svih gradjana koji imaju njeno drzavljanstvo,to nije isto Nebitno...

I na kraju, svaka ti cast sto si uspeo da resis teorijsko-pravnu dilemu oko koje su podeljeni teoreticari tokom cele istorije. Znaci po tebi, tek kad se raspise referendum na celoj teritoriji, moze da se menjaju granice. Pa onda bi na svetu postojalo samo 20 drzava,ako i toliko. Sta mislis, kako drzave uobicajeno nastaju?

Muljas non stop.
Ajde kad si se precutno slozio sa tim da mogu da ti otmem,sto je i normalno i nista ponizavajuce da idemo dalje.

Pa ona pomocna sredstva pred kojim svako normalan kaze-evo ti kljucevi jebli te oni :)

Ja vec izmerio :)

Blablabla kakvo pravo drzave nad svojinom?

Da li ti znas sinovac da drzava poseduje celu Srbiju tj. da u Srbiji prakticno ne postoji privatno vlasnistvo tj. ajd prostije.....da drzava u koje doba dana hoce i to sa punim pravom moze da ti uzme i ta kola,i stan i kuche i da te istera na ulicu,po zakonu :)
I da ti kaze-moze mi se.

Pa to ti uostalom pricam svo vreme.

Ajd ovako,redom.

Objasnio sam ti vec 2 puta i trecu put cu nije mi problem.....samo nemoj da bulaznis o nekim pravima i svojinama.

Po ustavu Srbije kao i skoro svih drzava na svetu ako ne i svih,nijedan pedalj drzave ne moze ni da pokusava da se odvoji od drzave ako se o tome na referendumu ne izjasne SVI gradjani te drzave tj. referendum na celoj teritoriji.

To ti je u svim zemljama,tako da mozes da prestanes da bulaznis,muljas i okolisas.

Dakle vec ovde mozemo da zavrsimo sa pricom,jer ovaj argument pokopava sve nade dokonih maloumnika.

A da uopste ne pricamo o doticnom slucaju -Kosmet gde smo mi srbi 100% u pravu.....sve sto je uradjeno,uradjeno je silom,tako da se prica otprilike i tu zavrsava.
 
Ти немаш морал зато што се продајеш за човека који је за иста права свих а из свега на крају испада да се ти залажеш за права других које остварују на конто поништавања Срба .
Крај једноставно и истинито



:roll: :roll:
Dobro. Hvala na prosvetljenju.

P.S. Pokusaj jednom da ne uopstavas toliko, tebi je izgleda vrhunski grupni identitet pleme, narod, i svako svoje poredjenje zasnivas na tome. Sta uopste znaci izraz 'ponistavanje Srba' ? hajde da si rekao ponistavanje RSK, ovako...Pricas napamet.
 
:roll: :roll:
Dobro. Hvala na prosvetljenju.

P.S. Pokusaj jednom da ne uopstavas toliko, tebi je izgleda vrhunski grupni identitet pleme, narod, i svako svoje poredjenje zasnivas na tome. Sta uopste znaci izraz 'ponistavanje Srba' ? hajde da si rekao ponistavanje RSK, ovako...Pricas napamet.

Да када се крене на уништење народа коме ја припадам онда ми је то једно и једино индентификовање, ја не причам напамет ,него ти оправдаваш све поступке који су начинили штети Србима ,
 
Po ustavu Srbije kao i skoro svih drzava na svetu ako ne i svih,nijedan pedalj drzave ne moze ni da pokusava da se odvoji od drzave ako se o tome na referendumu ne izjasne SVI gradjani te drzave tj. referendum na celoj teritoriji.

Hajde samo ovo, posto ti je ovo valjda poenta. Nadji mi clanove Ustava koji govore o tome.

A i da ne pricam o tome da postoje mnogo drzava koje imaju ustavno-pravni diskontinuitet, i to je poznata stvar u Ustavnom pravu....


A sto se tice onog gore :roll: Pa razlikuje li ti pravo drzave na svojinu, i pravo svojine nad drzavom ? :roll: To su dve razlicite stvari, od kojih ovaj drugi nema veze sa vezom, a onaj prvi niko ne dovodi u pitanje..
 
legitimitetu naroda...

A zamisli, vecina drzava na svetu je nastala na taj nacin. Na nacin 'ko u cemu uspe'. Vecina drzava se nije stvorila pravom, vec politikom. Jos jedna greska koju vam pricaju 'patriotski' profesori prava. Pravo moze da bude samo povod, a u svim ovim slucajevima postoji povod, pre svega pravo naroda na samoopredeljenje.

Aaaaaaaaaaa,e pa lepo.

Ti od sad da pricaj-ja sam shiptar,i zbog toga ja podrzavam nezavistan Kosmet.

Ili....ja podrzavam samo silu......a ne bre da mi se tu foliras legitimitet,svojina,privatna,drustvena blablabla.

Pa Kosmetu nije uspelo :)

Ne priznaje ih ni priblizno pola drzava sveta,fifa,uefa,UN itd......dakle oni nisu nezavisna drzava,nego nezavisna drzava u pokusaju.

E sada oni su to pokusali,znaci ako je to po tebi u redu(priznajes sve drzave koje su tako nastale),onda je po tebi i u redu da Srbija napadne shiptare na Kosmetu,protera ih i cak udje malo na teritoriju Albanije.......i to bi po tebi bilo u redu.

Pa ako uspe onda ce to biti ok?

Pa ti decko podrzavas etnicka ciscenja,o cemu ti pricas?
 
Hajde samo ovo, posto ti je ovo valjda poenta. Nadji mi clanove Ustava koji govore o tome.

A i da ne pricam o tome da postoje mnogo drzava koje imaju ustavno-pravni diskontinuitet, i to je poznata stvar u Ustavnom pravu....


A sto se tice onog gore :roll: Pa razlikuje li ti pravo drzave na svojinu, i pravo svojine nad drzavom ? :roll: To su dve razlicite stvari, od kojih ovaj drugi nema veze sa vezom, a onaj prvi niko ne dovodi u pitanje..

ti si kami izgleda pomjesao pojam secesije i referenduma o odcjepljenju djela teritorije.
dalje, objasni sta je to ustavno pravni diskontinuitet, slucajno sam nesto nacuo o tome
 
ako mislis na prije, ugl u ratu i krvi. ako mislis na xx vjek pola u krvi-pola demokratski, ako mislis na kraj xx i xxi vijek, nastaju terorom i voljom jacega u tumacenju demokratije i prava. ako mislis na kosovo, nastalo je divljackim i varvarskim bomardovanjem srbije i agresijom nato snaga

Pa valjda pricamo o Kosovu, da bi mogli da svi krenu da pricaju o mom moralu...:roll:

To sa nato bombardovanjem je do pola tacno. Druga polovina je da bi ta drzava bila nemoguca i neodrziva da ogromna vecina naroda koja zivi tamo ne zeli tu drzavu. Znaci, nije dovoljna samo sila da bi stvorila drzavu, barem to nije dovoljno danas.
 
ti si kami izgleda pomjesao pojam secesije i referenduma o odcjepljenju djela teritorije.
dalje, objasni sta je to ustavno pravni diskontinuitet, slucajno sam nesto nacuo o tome

Znaci da se nov ustav donosi ne postojici procedure za promenu ustava koje su naznacene u prethodnom ustavu.

Kako mesam secesiju i referendum o otcepljenju, nista nisam govorio o tome...To su dva pojma, jedno je fakticki cin, drugo je forma neposredne demokratije, zasto bi bili nuzno iskljucivi pojmovi, i zasto bi bili nuzno povezani pojmovi, govore o razlicitim stvarima?
 
Pa valjda pricamo o Kosovu, da bi mogli da svi krenu da pricaju o mom moralu...:roll:

To sa nato bombardovanjem je do pola tacno. Druga polovina je da bi ta drzava bila nemoguca i neodrziva da ogromna vecina naroda koja zivi tamo ne zeli tu drzavu. Znaci, nije dovoljna samo sila da bi stvorila drzavu, barem to nije dovoljno danas.

ima jos x drzava u svijetu u kojima velike etnicke grupacije zele samostalnost. nasilna secesija potpomognuta natom je najdalje od legalnog.

naravno da bi drzava bila moguca na postivanju i vladavini zakona.

upravo je kosovo nastalo na iskljucivom gazenju prava, ustava i primjeni sile
 
Hajde samo ovo, posto ti je ovo valjda poenta. Nadji mi clanove Ustava koji govore o tome.

A i da ne pricam o tome da postoje mnogo drzava koje imaju ustavno-pravni diskontinuitet, i to je poznata stvar u Ustavnom pravu....


A sto se tice onog gore :roll: Pa razlikuje li ti pravo drzave na svojinu, i pravo svojine nad drzavom ? :roll: To su dve razlicite stvari, od kojih ovaj drugi nema veze sa vezom, a onaj prvi niko ne dovodi u pitanje..

Stra imam da ti trazim,pa ti to veoma dobro znas ;)

Pazi,da neces mozda da idem u skupstinu i ceprkam po fiokama :hahaha::hahaha::hahaha:

Ae nemoj da mi se tu pravis blesav,kapiras?

Kakva svojina,drzava,kurci,palci,lepo sm ti objasnio.

Jednostavno.....ovo sto ti radis moze da se jedino silom dokaze.

D' izvines tebi jedino neko moze sa malo nasilja objasniti neke stvari,posto se ponasas ko oni priglupi shiptarski teroristi,pa pritom bush,milo i ostala bagra.........lupas gluposti koje niko ne kapira.

Ajde bre da ne crtam.......jel ti lepo momak objasnio neke stvari?jeste?

Covek hoce lepo da odvoji 4,5 ari placa i da proglasi nezavisnost od drzave......e isto rade i siptarski teroristi.......uz to da su ovi teroristi i treba ih sve likvidirati,a uz to i one koji ih podrzavaju.
 
Aaaaaaaaaaa,e pa lepo.

Ti od sad da pricaj-ja sam shiptar,i zbog toga ja podrzavam nezavistan Kosmet.

Ili....ja podrzavam samo silu......a ne bre da mi se tu foliras legitimitet,svojina,privatna,drustvena blablabla.

Pa Kosmetu nije uspelo :)

Ne priznaje ih ni priblizno pola drzava sveta,fifa,uefa,UN itd......dakle oni nisu nezavisna drzava,nego nezavisna drzava u pokusaju.

E sada oni su to pokusali,znaci ako je to po tebi u redu(priznajes sve drzave koje su tako nastale),onda je po tebi i u redu da Srbija napadne shiptare na Kosmetu,protera ih i cak udje malo na teritoriju Albanije.......i to bi po tebi bilo u redu.

Pa ako uspe onda ce to biti ok?

Pa ti decko podrzavas etnicka ciscenja,o cemu ti pricas?

uff...Ti mene uopste ne razumes... rekao sam u postu gore kod eshumatora, razlikuj fakticki cin nastanka drzave, sa legitimitetom te novonastale drzave, i jedno i drugo je potrebno da bi se dobila moderna drzava. Bez etnickog ciscenja, gde sam ja to uopste podrzao ?
 
Znaci da se nov ustav donosi ne postojici procedure za promenu ustava koje su naznacene u prethodnom ustavu.

Kako mesam secesiju i referendum o otcepljenju, nista nisam govorio o tome...To su dva pojma, jedno je fakticki cin, drugo je forma neposredne demokratije, zasto bi bili nuzno iskljucivi pojmovi, i zasto bi bili nuzno povezani pojmovi, govore o razlicitim stvarima?

prvo, nisi odgovorio na pitanje diskontinuiteta, ili ti to bas nije jasno?

opet si u magli. referendum o bilo kakvim teritorijalnim promjenama unutar jedne suverene drzave je nuzan i moguc iskljucivo na cjelokupnoj teritoriji.
 
pa kazem, vojno smo prisiljeni da potpisemo. vidis, amerima je stalo bilo da potpisemo u kumanovu sta smo potpisali, iako im za okupaciju nije trebao nikakav potpis.

i taj papir gde je nas potpis im je legalizacija okupacije.

ameri su sila za sad, imaju "bolje advokate" svoje sudije i to je to.

vidi, znas da se japacni trvu sa rusima oko kurilskih ostrva.

e, pre neki dan, posle niza neuspelih pregovora sa rusima, japanci proglasili okupaciju tih ostrva.

bez da ulazim ko je tu u pravu, srbija lako moze da ospori legitimitet time sto ce kroz rusiju mandat kfor-a zavrsiti, naravno, ostace suve nato snage, i srbija onda moze da proglasi okupaciju i time potpuno dovede nato vojsku dole u vrlo nezgodan polozaj.

to se naravno nece desiti, sna se ko je u pozociji a i zna se koliko je opozicija sposobna

Рецимо да се то и догоди, упадамо у циркулус вициозус.

Знаш да је Србија признала и чак сама позвала ЕУЛЕКС.Јесте да он спроводи административне послове према Ахтисаријевом плану, али исто тако преузима надлежности КФОРА и УМНИКА.
 
Stra imam da ti trazim,pa ti to veoma dobro znas ;)

Pazi,da neces mozda da idem u skupstinu i ceprkam po fiokama :hahaha::hahaha::hahaha:

Ae nemoj da mi se tu pravis blesav,kapiras?

Kakva svojina,drzava,kurci,palci,lepo sm ti objasnio.

Jednostavno.....ovo sto ti radis moze da se jedino silom dokaze.

D' izvines tebi jedino neko moze sa malo nasilja objasniti neke stvari,posto se ponasas ko oni priglupi shiptarski teroristi,pa pritom bush,milo i ostala bagra.........lupas gluposti koje niko ne kapira.

Ajde bre da ne crtam.......jel ti lepo momak objasnio neke stvari?jeste?

Covek hoce lepo da odvoji 4,5 ari placa i da proglasi nezavisnost od drzave......e isto rade i siptarski teroristi.......uz to da su ovi teroristi i treba ih sve likvidirati,a uz to i one koji ih podrzavaju.

Znaci, meni ce neko nasiljem da objasnjava neke stvari ? :)

Meni kazes da pricam o etnickom ciscenju, a ti pises ovo... i objasni, koliki je taj broj koje trebe likvidirati? Sta ti znaci ovo 'sve likvidirati'? Svi koji zive na Kosovu a smatraju da je Kosovo nezavisno od Srbije, oni su svi teroristi? A mi izdajnici se naravno podrazumevamo...
 
Uopste je retardirano da neki srbi izmedju sebe vode polemiku o tome.
Jer Kosmet je iz svih aspekata cvrsto u Srbiji.
Ali nije u tome stvar,ovaj problem je mnogo iznad toga,tj civilizacijski ispod toga.

Shiptari su teroristi koji su protivpravno uz primenu slie pokusali da nam otmu teritoriju,ubijali ljude samo zato sto su -srbi,znaci ti ljudi dole su skrivili ama bas isto kao i mi na temi,i nas bi ubili.

Cist rat koji jos traje!!

Da li ste videli vojnika koji se u rovu poziva na prava?pa mi smo u toj situaciji,samo sto je taj sukob aterirao i nije zavrsen,tako da bi se izjave doticnih podrzavaoca terorizma trebale adekvatno sankcionisati.

Jednostavno,ako si srbin NEMAS PRAVA da mislis drugacije,a u prilog nam ide i cinjenica da smo i sa pravnog spekta u pravu,i dakle koji su razlozi za umobolnost?

KOSMET JE SRBIJA!
 
Znaci, meni ce neko nasiljem da objasnjava neke stvari ? :)

Meni kazes da pricam o etnickom ciscenju, a ti pises ovo... i objasni, koliki je taj broj koje trebe likvidirati? Sta ti znaci ovo 'sve likvidirati'? Svi koji zive na Kosovu a smatraju da je Kosovo nezavisno od Srbije, oni su svi teroristi? A mi izdajnici se naravno podrazumevamo...

Наравано да се издајници подразумевају у смислу елиминације , Наравно и да држава има тапију на територију и наравно да јој то право нико неможе ускратити
али по теби сви други имају то право али Срби и Србија не
 
ima jos x drzava u svijetu u kojima velike etnicke grupacije zele samostalnost. nasilna secesija potpomognuta natom je najdalje od legalnog.

naravno da bi drzava bila moguca na postivanju i vladavini zakona.

upravo je kosovo nastalo na iskljucivom gazenju prava, ustava i primjeni sile

I gazenju prava naroda koji na toj teritoriji zive. Sto se tice toga da u svetu postoji n takvih primera, gde bi se to moglo primeniti, sa tim se slazem. Tuzno je sta neke suverene drzave rade svasta sa svojim stanovnistvom... I sta sa tim?
 

Back
Top