Све за љубав

gost 149754

Poznat
Poruka
8.473
шта сте спремне да урадите зарад љубави
ја сам променила град да бих се удала за човека кога волим
после тога, ништа специјално:mrgreen:


п.с. ако је била тема, модератори нек избришу...
 
Уопште не знам шта бих била спремна да урадим.
Можда и не много. Мислим, све сам већ урадила, путовала стотине км због сусрета на пар сати, правила слатка изненађења..
Али, сад кад размислим, није то било због љубави као љубави, него због моје потребе да то учиним.
Да ми неко затражи нешто, нисам баш сигурна да бих учинила то само због љубави, ако већ није моја жеља.
 
рекох већ, после промене града, ништа специјално нисам урадила, нешто типа жртве, да ми је било тешко
мада, мислим да сам спремна да урадим доста тога:think:
ако треба бубрег...ту сам:mrgreen:...то стварно мислим ....не дај Боже,да дође то тога, ал мислим да бих дала
 
Била сам у ситуацији, нажалост, да сам урадила много типа ,,бубрег'' пре две године.
И нисам сигурна да бих то поновила. Једноставно, суочиш се са тим да си потребна деци, да је то оно што је најважније, и да је та љубав највреднија...
Не жалим ништа што сам урадила, далеко било, мој муж је моја највећа љубав, и остаће, мислим, али...
 
Векси ,,али'' значи да су деца приоритет. Знала сам то од кад су се родили, наравно, али..кад су ми они рекли да не желе да остану без оба родитеља ако већ треба без једног да остану, онда се све окренуло.
Ух, нисам хтела да ова тема оде овако, можда боље да пишемо лепе ствари!
 
...па добро сад, жртва ваљда и подразумева ружне ствари....

и знам на шта си мислила, само се питам докле ...које су границе женске жртве за љубав према мушкарцу
 
Ево, на пример: он је био у војсци у Задру, и ја наговорим маму да организује одлазак деце из предшколске у Задар на море, да бих могла 15 дана да сам у његовој близини.
Мама то уради (била директор предшколске) :)
Ја са другарицом одем у Задар, не јавим му, хтела да га изненадим, кад - он дан раније премештен у Шибеник! :eek:
Организујемо се моја Соња и ја, одемо до Шибеника, шармирам шофера да цео бус вози неколико км даље од пута, до касарне.
Није ме очекивао, шокирао се! Извадимо га ми из касарне, доведемо га у Задар на викенд...:heart:
 
...па добро сад, жртва ваљда и подразумева ружне ствари....

и знам на шта си мислила, само се питам докле ...које су границе женске жртве за љубав према мушкарцу

Ја баш и нисам особа која би се жртвовала. Заиста. Нема те љубави пре мушкарцу која би од мене направила особу која жртвује нешто.
 
зар љубав не подразумева и жртву'?
до одређене границе, наравно

Мислим да није нужно. Нисам жртвовала ништа зарад љубави. Заиста ништа. И јако ми је драго, јер, ако се жртвујеш због неког, увек имаш аргумент да затражиш назад нешто, да пребациш...
 
Мислим да није нужно. Нисам жртвовала ништа зарад љубави. Заиста ништа. И јако ми је драго, јер, ако се жртвујеш због неког, увек имаш аргумент да затражиш назад нешто, да пребациш...

e al ljubav je kad ne trazis za uzvrat nista...
i ne prebacujes
 
e al ljubav je kad ne trazis za uzvrat nista...
i ne prebacujes

Моје поимање љубави се изгледа мало разликује. Тражиш, увек тражиш кад нешто чиниш. (Не ти, Векси, нго пишем у другом лицу, јасно ти је :)) Зашто би неко чинио нешто ако му се нешто друго неће вратити?
И сам захтев да неко ,,прихвати љубав'' јесте тражење.
 
Уопште не знам шта бих била спремна да урадим.
Можда и не много. Мислим, све сам већ урадила, путовала стотине км због сусрета на пар сати, правила слатка изненађења..

Jednom su sadili lipu
stari Nestorov, gos'n Ceda i jos jedan
bio sam nov u tom stripu
komsijin mali kog su pustili da gleda
Stari nestorov, potpalivsi korov, tad rece mi
ti si mlad
ti ces dospeti za taj hlad

Jednom sam voleo zbilja
mislim na ljubav pravu, sasavu i silnu
vozio hiljadu milja
ko onaj ruzni Francuz u prelepom filmu

vukle me sine pod tocak masine
al' ona me spasila
sve je druge ugasila

Ref.
Hej, sve to dodje na svoje
odavno pravila znam
samo tuge se broje
hej, opet tornjevi tuku na Svetog Luku
jesen je kriva, uvek me rasturi siva

Jednom je prosla kraj mene
sa tipom kog sam znao
tama da se javim
skrila je pogled na vreme
al' sasvim dovoljno za blues
u mojoj glavi
bezvezno zdravo i klimanje glavom
i sve sto vec sleduje
neka, lutko, u redu je

Ref.

Jednom su palili lisce sa one lipe
dim je leteo do neba
na kom su (nema ih vise) stari Nestorov, gos'n Ceda i jos jedan

Ko nije drvo razumeo prvo
pa tek onda sadio
taj nije nista uradio
i shvatice kad-tad
da ne zna sta je hlad

:gace:
 
Ево, на пример:
Ја са другарицом одем у Задар, не јавим му, хтела да га изненадим, кад - он дан раније премештен у Шибеник! :eek:
Организујемо се моја Соња и ја, одемо до Шибеника, шармирам шофера да цео бус вози неколико км даље од пута, до касарне.
Није ме очекивао, шокирао се!
dakle, moglo je u ovakvoj situLaciji biti svakakvih "šokiranja":)
 
Pa odrekla sam se svoje apsolutne slobode.
Šta ćeš više? :D

e ko sto rekoh u reputaciji,pa to je najgore tj najteze:mrgreen:
zivim domacinskim zivotom,to je najveca zrtva i sad cu to da mu nabijem na nos:mrgreen:
salim se,ali da smatram to zrtvom,jer ja njega mogu da volim i tako sto cu malo da idem po zurkama,izlazim s drugaricama i ucestvujem u orgijama
al zbog njega sam se odrekla :mrgreen:
:lol::lol::lol:
 
шта сте спремне да урадите зарад љубави
ја сам променила град да бих се удала за човека кога волим
после тога, ништа специјално:mrgreen:


п.с. ако је била тема, модератори нек избришу...

Уф, ја сам се једном жестоко попичила (у форумском смислу) због сличне теме.:lol:
Како ја гледам на ово:
- све што радимо због другог (''због љубави'') у ствари радимо због себе! То није ништа лоше, ништа ружно, ништа што би умањило лепоту и романтику љубави, једноставно - ако ћу 5 сати пешачити боса по снегу да бих га видела - урадила бих то јер би тај сусрет и МЕНИ донео нешто лепо, јер бих и ЈА уживала у том сусрету...:) Ако бих дала бубрег свом драгом, учинила бих то јер је МЕНИ он битан, јер бих ЈА била срећна ако бих тако успела да га спасем...:)
Значи - кад год нешто дајемо, радимо то зато што нешто добијамо, нешто што је нама важно....;) Ако нам је важно да вољена особа буде срећна - онда опет добијамо то што нам је важно и срећни смо и ми....
Е, а ако се жртвујемо, а жртва подразумева да ми ништа не добијамо, чак ни емотивну сатисфакцију- онда нас то чини несрећнима, незадовољнима, онда ту нема ни Љ од љубави него то радимо због присиле, линијом мањег отпора или слично...

Због тога ћу одговорити овако: спремна сам да урадим све оно што ме не би учинило несрећном! :D
 
vd:
dakle, moglo je u ovakvoj situLaciji biti svakakvih "šokiranja":)

:zcepanje:
Е, видиш, мислим да није, ту јесте љубав одиграла велику улогу. :)

А и да је било шокирања, не бих чинила ништа више. Не можеш чинити неком нешто, ако он не жели то да прихвати.
 
:zcepanje:

А и да је било шокирања, не бих чинила ништа више. Не можеш чинити неком нешто, ако он не жели то да прихвати.

Управо то! ''Жртвовање'' у којем не уживају обе стране је манипулација, уцена:''Ја сам због наше љубави урадила то и то - а ти ни хвала да ми кажеш! Зар не видиш колико те волим?!'' :sad2:
 
шта сте спремне да урадите зарад љубави
ја сам променила град да бих се удала за човека кога волим
после тога, ништа специјално:mrgreen:


п.с. ако је била тема, модератори нек избришу...

uhhhh....sad kad sve sagledam....nisam mnogo...
mislim...otisla sam iz svog grada i dosla u njegov prije nego sam ga upoznala....:)

sve sto sam uradila....mozda ruzno zvuci....bilo jer sam tako htjela...
ne zato sto on zahtjeva il' zeli.....
na neki nacin...nisam se direktno zrtvovala zbog njega...
sta znam....mozda i nije bilo neke prilike da se pokazem :lol:
 
Управо то! ''Жртвовање'' у којем не уживају обе стране је манипулација, уцена:''Ја сам због наше љубави урадила то и то - а ти ни хвала да ми кажеш! Зар не видиш колико те волим?!'' :sad2:

Многе жене управо то раде. А и многи мушкарци.
И страшно је, страшније за оног ко не може да ,,врати''. :sad2:
 
рекох већ, после промене града, ништа специјално нисам урадила, нешто типа жртве, да ми је било тешко
мада, мислим да сам спремна да урадим доста тога:think:
ако треба бубрег...ту сам:mrgreen:...то стварно мислим ....не дај Боже,да дође то тога, ал мислим да бих дала

to naravno....samo ako moze....prva bih bila na listi....
i da sutra jednog dana nismo zajedno isto bih....
zbog djece....
naravno...ima tu par okolnosti....u kojima mooooozda ne bih....al' to je sve...
nedajbozedabude.................
 

Back
Top