Политика: Србија и Црна Гора

RibljaCorba

Obećava
Poruka
77
Ево прође доста година од кад се распала Србија и Црна Гора, али данас црна гора се окренула против србије. Сад говоре да су они црногорци, а не срби, говоре да је црква црногорска, а не српска. Зар тако није прије било и са македонијом? Да, Да наравно и муслимани до 74. су се називали србима, а не бошњацима.
Хтио сам да поставим питање да ли ћемо се ми убијати црногорце или они нас за јоше неколико година, јер нас је Европа подјелила на много нација само да би смо се ми убијали међусобно.
 
Ево прође доста година од кад се распала Србија и Црна Гора, али данас црна гора се окренула против србије. Сад говоре да су они црногорци, а не срби, говоре да је црква црногорска, а не српска. Зар тако није прије било и са македонијом? Да, Да наравно и муслимани до 74. су се називали србима, а не бошњацима.
Хтио сам да поставим питање да ли ћемо се ми убијати црногорце или они нас за јоше неколико година, јер нас је Европа подјелила на много нација само да би смо се ми убијали међусобно.

Sve to ne smeta vladi da rasipa novac građana Srbije na nekakve puteve po Crnoj gori i kupovinu luke Bar.Takve investicije su ekonomski neopravdane i imaju za cilj pridobijanje crnogoraca ili su delo crnogorskog lobija.U svakom slučaju glupost.
 
ja zaista ne znam sta je sa ovim balkancima... malo malo pa neko pokusava na bilo koji nacin da izbrise bilo kakvu vezu sa srbima... a bas se pitam zasto je to tako...:think::think:

Nemoras da se pitas, sve je jasno.
Neki su se stotinama godina osecali i zvali Srbima, pa se sad odjenom se dosetise da bi u opstem picvajzu globalizacije i oni mogli sebi da ucare nacionalnost,
Neki dobise naciju, a po najpriznatijoj definiciji nacije (a ti mi reci cijoj, nemoras je citirati) ni u teoriji je nebi mogli imati,
Neki su opet imali naciju, ali im se nije svidjalo da zive sa Srbima pa "docekase slobodu" na krilima americkih bombardera,
Neki opet docekase da posle tisucu ljeta dobiju svoju drzavu kojoj su temelje napravili na kostima srpske nejaci, a mogucnost da se to desi su im nazalost Srbi pruzili,
Neki opet, se lepo zahvalise Srbima sto su ih spasli od germanske asimilacije, jer njihovi sunarodnjaci koji se odlucise da ostanu u germanskoj zemlji vise ne postoje ni kao narod ni kao nacija iu svoj jezik 90% njih ni u svojoju kuci ne koriste jer su ga zaboravili.
Kao sto vidis svega ima, ali i sve ima jdean isti imenitelj. Niko od njih nebi hteo da se podseca na dug i najvise bi voleo da je sto dalje od Srba, jel dug je zao drug i jednog dana ce ga morati platiti, kad li tad li.
 
Nemoras da se pitas, sve je jasno.
Neki su se stotinama godina osecali i zvali Srbima, pa se sad odjenom se dosetise da bi u opstem picvajzu globalizacije i oni mogli sebi da ucare nacionalnost,
Neki dobise naciju, a po najpriznatijoj definiciji nacije (a ti mi reci cijoj, nemoras je citirati) ni u teoriji je nebi mogli imati,
Neki su opet imali naciju, ali im se nije svidjalo da zive sa Srbima pa "docekase slobodu" na krilima americkih bombardera,
Neki opet docekase da posle tisucu ljeta dobiju svoju drzavu kojoj su temelje napravili na kostima srpske nejaci, a mogucnost da se to desi su im nazalost Srbi pruzili,
Neki opet, se lepo zahvalise Srbima sto su ih spasli od germanske asimilacije, jer njihovi sunarodnjaci koji se odlucise da ostanu u germanskoj zemlji vise ne postoje ni kao narod ni kao nacija iu svoj jezik 90% njih ni u svojoju kuci ne koriste jer su ga zaboravili.
Kao sto vidis svega ima, ali i sve ima jdean isti imenitelj. Niko od njih nebi hteo da se podseca na dug i najvise bi voleo da je sto dalje od Srba, jel dug je zao drug i jednog dana ce ga morati platiti, kad li tad li.

prvo, svako ima pravo da pripada bilo kojoj nacija, cak i nekoj koja nikada nije postojala, ako misli da ce mu tako biti bolje.
ostalo cu objasniti ukratko...
znas li onu "poslovicu"
ja te oslobodil ja te hebal
ili kako je vec glasila. mozda u tom grmu lezi zes, ako nekome pomognes, na bilo koji nacin, ali mu to posle spominjes svaki cas, zahtevajuci da on bude u nekom podredjenom polozaju, jer si ga ti "spasio" onda nije cudno sto taj zeli sto pre prekunuti svaku vezu sa spasiocem.
to je to ukratko, jer nemam previse vremena, a poenta se moze razumeti
 
Ево прође доста година од кад се распала Србија и Црна Гора, али данас црна гора се окренула против србије. Сад говоре да су они црногорци, а не срби, говоре да је црква црногорска, а не српска. Зар тако није прије било и са македонијом? Да, Да наравно и муслимани до 74. су се називали србима, а не бошњацима.
Хтио сам да поставим питање да ли ћемо се ми убијати црногорце или они нас за јоше неколико година, јер нас је Европа подјелила на много нација само да би смо се ми убијали међусобно.

pare cine cuda. :mrgreen::lol:
 
Off topic:
Vidim da ima ovdje dosta ljudi koji i ne znaju sta je forum al nwm necemo sad o tome...
On topic:
@jevdokan: pa bas upravo sam to i pokusao da objasnim...
Evo danas sve neke nove nacije, crna gora nam je uvijek bila prijatelj, a danas nam okrenula ledja i govore da su oni crnogorci, a ne srbi kao sto sam vec rekao...prije 3-4 god oni su bili srbi, a danas su crnogorci sto nema nikakvog smisla i to sve radi politika sa zapada i ja sam siguran da cemo se mi medjusobno ubijati i da ce doci do novog rata, to danas nove generacije ne kontaju, ali *** niko to ne moze da zaustavi.. i danasnje djece u crnoj gori 90% ne zna gdje je republika srpska, svi misle da je to srbija i pojma nemaju istoriju i geografiju...(naravno nemam nista protiv srbije, samo kazem to u vezi republike srpske, srbija ili PC isti *****)
 

Back
Top