Fidel Kastro - poslednji Mohikanac

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
fidel_castro_dead.jpg


Odrzan je pre par godina u Latinskoj Americi jedan samit na kome je ucestvovalo mnogo Predsednika raznih drzava....

Ali ni jedan nije izazivao paznju sredstava informisanja kao Fidel Kastro.

Fidel je uistinu ziva legenda. To mu ne osporavaju cak ni javeci neprijatelji.

Postao je sinonim vecne borbe coveka protiv zla. Davida i Golijata.

Kuba je siromasna zemlja: nema sapuna, nema savremene kozmetike, modernih automobila, fali mnogo toga...

Ali, sa druge strane, na Kubi nema nepismenih, nema nesigurnosti, najmanja je smrtnost dece, a prosecan vek zivota najduzi...O kubanskim sportistima i lekarima da i ne pricamo...

I ne zaboravimo da je Kuba vec decenijama pod blokadom....

Ko sto rece jedan kubanski mislilac: "Nasa je tragedija sto smo tako daleko od Boga, a blizu SAD!"
 
Poslednja izmena od moderatora:
a on kao pita narod mnogo..............mogu misliti kakvi su tamo izbori..........
a o slobodi stampe da i ne govorimo

Izbori su uglavnom mnogo posteniji nego u kapitalizmu.Dok se na Kubi u okviru jedne partije biraju najsposobnije osobe koje ce da vode drzavu,dotle u kapitalistickim zemljama pobedjuje partija koja ima najvise novca da podmiti ljude i otkupi glasove.Demokratija na zapadu je samo prividna,a visepartijski izbori su obican dekor.

p.s. Na Kubi jedino moze da se nazove diktatorom americka ulizica Fulgensijo Batista,koga su Kubanci zajedno sa vrhuskom prognali.:ok:

Zivela revolucija!
 
Kuba je siromasna zemlja: nema sapuna, nema savremene kozmetike, modernih automobila, fali mnogo toga...

Ali, sa druge strane, na Kubi nema nepismenih, nema nesigurnosti, najmanja je smrtnost dece, a prosecan vek zivota najduzi...O kubanskim sportistima i lekarima da i ne pricamo...

Prosječan vijek života nije najduži na Kubi, čini mi se da je u Japanu.

Kuba je mogla biti zemlja iz snova da je Castro, socijalizam i koketiranje sa SSSR-om nisu ovako unazadili. Ne znam koliki procenat Kubanaca podržava Castra, ali u svakom slučaju može se provjeriti koliko je Kubanaca na sve moguće načine pobjeglo iz Kube u obližnju Floridu u drvenim čamcima, začepljenim kadama iz kupatila i slično. Glumiti opoziciju na Kubi bilo je (a i sad je) opasno po život.

Također, posjedujem dosta fotki iz Kube na kojima se vidi golema sličnost sa Čaušeskuovom Rumunijom svojevremeno - opustošene radnje, ulice i vozila u vrlo lošem stanju, bijedno obučen narod više gladan nego sit, frapantno siromaštvo, itd.
 
Prosječan vijek života nije najduži na Kubi, čini mi se da je u Japanu.

Kuba je mogla biti zemlja iz snova da je Castro, socijalizam i koketiranje sa SSSR-om nisu ovako unazadili. Ne znam koliki procenat Kubanaca podržava Castra, ali u svakom slučaju može se provjeriti koliko je Kubanaca na sve moguće načine pobjeglo iz Kube u obližnju Floridu u drvenim čamcima, začepljenim kadama iz kupatila i slično. Glumiti opoziciju na Kubi bilo je (a i sad je) opasno po život.

Također, posjedujem dosta fotki iz Kube na kojima se vidi golema sličnost sa Čaušeskuovom Rumunijom svojevremeno - opustošene radnje, ulice i vozila u vrlo lošem stanju, bijedno obučen narod više gladan nego sit, frapantno siromaštvo, itd.

Pardon, kada sam napiso da je najduzi ljudski vek na Kubi, zaboravio sam da dodam "u Lationskoj Americi". Lapsus, bez namere.

To, sto Kubanci beze na Floridu u kojekakvim camcima i kadama je cista americka PROPAGANDA.

Oni takve POJEDINCE snimaju iz svih uglova i naglazavaju kako eto siroti beze od komunizma...

Ali, zato mnogo manje slikaju HILJADE Meksikanaca koji kopaju tunele ispod zemlje da se dokopaju Texasa...Sada su vec izgradili zid slican berlinskom....

A od cega to beze hiljade Mexikanaca?

Naravno, od kapitalizma....

Kuba je pre Kastra bila AMERICKI BURDELJ.

Tamo su oni najbogatiji Ameri imali svoja imanja, isli su da uzivaju i da se kockaju i jako im je tesko palo sto im je Kastro oduzeo tu igracku...

Jos ni dan danas to ne mogu da prezale.

To je samo jedan od razloga sto ne vole Kastra...
 
Nije propaganda. Ti ljudi koji su prebjegli imaju svoja udruženja, svoje organizacije, ima ih na tisuće i pokušavaju pomoći svojima koji su ostali na Kubi.

Nema ih toliko kao Meksoša, to je istina, ali ne zaboravi da je iz Meksika uvijek bilo daleko lakše prebjeći u USA nego iz Kube, k tome južni dio USA je nekad bio Meksiko. Osim toga, kad te Ameri uhvate i vrate u Meksiko tamo te neće niko strpati na robiju radi pokušaja prebjega, dok si na Kubi obrao bostan ako te uhvate da bježiš.

Kastro je desetljećima unazadio svoj narod i svoju zemlju, takvih primjera smo vidjeli mnogo po Evropi. I oni su također imali "doktore i sportiste", no trebaš pitati recimo jednu Nađu Komaneći zašto je pobjegla iz Rumunije pa ti bude jasnije zašto su ovi obični ljudi bježali sa Kube po cijenu života.
 
Nije propaganda. Ti ljudi koji su prebjegli imaju svoja udruženja, svoje organizacije, ima ih na tisuće i pokušavaju pomoći svojima koji su ostali na Kubi.

Sva ta udruzenja su finansirana od americke vlade, nijedno nije spontano.
To su udarne jedineice americkog imperijalizma za kubu.

Nema ih toliko kao Meksoša, to je istina, ali ne zaboravi da je iz Meksika uvijek bilo daleko lakše prebjeći u USA nego iz Kube, k tome južni dio USA je nekad bio Meksiko. Osim toga, kad te Ameri uhvate i vrate u Meksiko tamo te neće niko strpati na robiju radi pokušaja prebjega, dok si na Kubi obrao bostan ako te uhvate da bježiš.

Sada vise nije lakse. Amerikanci su podigli zid, slican onome izmedju Palestinaca i Izraela.
U Meksiku ih ne mecu u zatvor jer Zakon se ne postuje. Svakako da su begom ucinili prekrsaj protiv zakona.

Kastro je desetljećima unazadio svoj narod i svoju zemlju, takvih primjera smo vidjeli mnogo po Evropi. I oni su također imali "doktore i sportiste", no trebaš pitati recimo jednu Nađu Komaneći zašto je pobjegla iz Rumunije pa ti bude jasnije zašto su ovi obični ljudi bježali sa Kube po cijenu života.

Kubanski sportisti su proneli slavu Kube sirom sveta. Ima nekih koji su takmiceci se u inostranstvu zatrazili azil, ali to je ipak velika manjina.

Susjede, poznato je da neki vrhunski sportisti svoje ambicije ne mogu ostvariti u zemljama gde su svi manje vise jednaki.
Narocito oni kojima je svo bogatsvo zivota u novcu.
Oni, kao Nadja, beze onima koji bolje PLACAJU...

Ipak svi oni, pre ili kasnije, shvate da u zivotu novac ne cini sve, ali tada je vec kasno. U rukama su svojih gazda.

Tada se odaju picu, imaju psiholoske smetnje i nikad dobro ne zavrsavaju zivot.

Shvate da su ISKORISTENI.
 
Po prici nekih ljudi koje poznajem, a koji su ziveli godinama na Kubi, ne bih rekla da su Kubanci nesrecan narod, bas naprotiv. Kako su mi opisali, relativno siromasni ali srecni. ;)

Kazem relativno siromasni, jer bogatstvo se meri tako sto ono sto zelis da imas uporedjujes sa onim sto trenutno imas... Ja sam za neke "dobro situirana" a za neke jako siromasna...

Bilo kako bilo, americka propaganda se zna, meni je bilo dovoljno da na njihovim sajtovima, kad se predstavim i kazem odakle sam, prvi komentar koji dobijem je: Srbi su teroristi ( buuuuuu, bezi od mene:roll:), a drugi : Srbija je u Africi, zar ne? :zcepanje:
 
fidel_castro_dead.jpg


Odrzan je pre par godina u Latinskoj Americi jedan samit na kome je ucestvovalo mnogo Predsednika raznih drzava....

Ali ni jedan nije izazivao paznju sredstava informisanja kao Fidel Kastro.

Fidel je uistinu ziva legenda. To mu ne osporavaju cak ni javeci neprijatelji.

Postao je sinonim vecne borbe coveka protiv zla. Davida i Golijata.

Kuba je siromasna zemlja: nema sapuna, nema savremene kozmetike, modernih automobila, fali mnogo toga...

Ali, sa druge strane, na Kubi nema nepismenih, nema nesigurnosti, najmanja je smrtnost dece, a prosecan vek zivota najduzi...O kubanskim sportistima i lekarima da i ne pricamo...

I ne zaboravimo da je Kuba vec decenijama pod blokadom....

Ko sto rece jedan kubanski mislilac: "Nasa je tragedija sto smo tako daleko od Boga, a blizu SAD!"

Mlogo pametni ti kurblanski mislijoci - toliko su mislili da nisu videli da im pola ostrva amerikanski zatvor trijes godina.

Nego, oklen ti slika od pokojnog Slobu sas bradu?
 

Back
Top