zvucna linux

Gost
Danas san prvi put u zivotu instalirao Linux. Medjutim sistem ne prepoznaje zvucnu karticu i ne daje nikakav zvuk. Imam integrisanu zvucnu i ne znam sta treba da podesim. Da li su u pitanju drajveri ili sta vec. Sta da uradim. Hvala.
 
ajde, lepo napishi kojia je kartica, i shta od softvera imas instalirano.

Porcachkaj u KDE Control Centru podeshavanja pod Sound, a u XMMS-u izmenjaj output plug-inove. Obichno radi ako stavish da se aRts ne podizhe po startovanju a za output plug-in stavi eSound.
 
Anonymous:
Danas san prvi put u zivotu instalirao Linux. Medjutim sistem ne prepoznaje zvucnu karticu i ne daje nikakav zvuk. Imam integrisanu zvucnu i ne znam sta treba da podesim. Da li su u pitanju drajveri ili sta vec. Sta da uradim. Hvala.
Ija imam isti problem samo u Win98. Integrisana muzicka kartica i nema zvuka
 
RiSK:
ajde, lepo napishi kojia je kartica, i shta od softvera imas instalirano.

Porcachkaj u KDE Control Centru podeshavanja pod Sound, a u XMMS-u izmenjaj output plug-inove. Obichno radi ako stavish da se aRts ne podizhe po startovanju a za output plug-in stavi eSound.

Imam integrisanu karticu - Via VT8233 AC97 i Linux kaze 'not able to open audio device'. Takodje ne prepoznaje ni modem. U XP-u mi sve lepo radi (tamo sam instalirao drajver za zvucnu, modem je sam prepoznao) ali u Linuxu ne znam kako se drajveri instaliraju.
 
Probaj ovako:
ukucaj u shellu
# rmmod ac97
# modprobe ac97
# modprobe ac97_codec

Ako koristish KDE u KDE Control Centru da se aRts ne podizhe pri startovanju.

Probaj da izmenjash sve output plug-inove u XMMSu

E, ako ti ide traka kad pustis pesmu moze da se desi da promenish izlaz u koji su ubacheni zvuchnici.

POz.
 

Back
Top