Funkcionalna medicina

miriamkostic

Početnik
Poruka
2
Dobar dan svim onima koji veruju da zdravlje treba negovati.

Zelim da podelim sa vama moje iskustvo. Odnosno ne znam koliko vas je upoznato sa fukcionalnom medicinom? Ja sam se slucajno susrela sa jednom doktorkom u cijoj laboratoriji mozete da proverite svoj zdravstveni status odnosno funkcionalnost organizma. Zapravo ovo nije sarena laza. Dr koristi prave biohemijske, metabolicke analize gde ispituje nivo vitamina, minerala, hormona, itd i na osnovu rezultata vam kreira program u vidu ishrane i dijetetskih dodataka (ukoliko je to potrebno). Meni je otkrila da sam senzitivna na jaja i mleko i verujte mi da nakon 3 nedelje rezima nisam vise imala nadutost u stomaku koja me je najvise mucila. Takodje mi je otkriven deficit cinka i magnezijuma (nije ni cudo zasto sam se tako cesto razboljevala). Od vitamina mi se pokazalo da imam intracelijski nedostatak vitamina B12 i B6. Sada sam vec mesec dana na takozvanoj suplementaciji vitamina i minerala kao i specijalno kreiranoj ishrani za mene i preporodjena sam. :D

Ima tu jos mnogo interesantnih stvari koje sam otkrila o svom organizmu ali eto htela sam osnovne da podelim sa vama forumasima.

Preventiva je zlato dobrog zdravlja

U zdravlje svima!!
 

Back
Top