VING TSUN SERBIA

SEMINAR -TELOHRANITELJSKA BIBLIJA VIP PROTECTION PRINCIPLES

U skladu sa najvišim standardima iz oblasti telohraniteljske zaštite, počinjem sa organizacijom stručnog seminara sa temom - Principi Telohraniteljske Zaštite


Polaznici seminara imace jedinstvenu priliku da na predavanjima eminentnog stručnjaka iz oblastiVIP zaštite, medjenarodne reputacije, nauče osnovne principe VIP zaštite koji se danas koriste širom sveta.

Kula – 20,21,22 . IV . 2012
Organizator i voditelj - Jakić Milorad - Tim Lider za VIP Zaštitu


Na kraju seminara dobija se sertifikat – VIP Protection Principles

Sve informacije možete dobiti na telefon: 00381 - 062 85 44 684


email – mjakic@open.telekom.rs
Ovaj seminar je zamišljen kao interpretacija mojih iskustava i kombinovanja tehnika različitih veština zastite sa kojima sam se do sada sretao. Da vam pomogne kako da na najefikasniji način odbranite svoga klijenta , savladate napadača i problem.
Jakić Milorad
Program rada

Prvi dan

MODUS OPERANDI terorista
Tipovi nepriljatelja
Motivi
Ciljevi
Etape u pripremanju napada
Metode za prikupljanje informacija od strane neprijatelja
Mere preventivnog ponašanja
Upoznavanje sa razlicitim tipovima oružja i sredstava koji koriste napadači
Osnove tajnog praćenja i posmatranja
Nasilje i agresija
Prepoznavanje abnormalnog ponasanja

VIP zaštita - OPERATIVAC ZA VIP ZAŠTITU

Kvalifikacije
Oprema
Obuća
Oružje
Profesionalno ponašanje

Tipovi VIPa
Informiranje VIPa o bezbednosnim merama
Komunikacija sa klijentom, njegovom zenom, decom, sekretarem itd.
Pretnje i VIP
Protokolarno ponasanje
PRINCIPI VIP ZASTITE
Bezbednosni krugovi (prsteni)
Odabiranje operativnog položaja Telohranitelja
Bezbednosne situacije u gradu, restoranima, hotelima
Posmatranje okoline
Mere preventivnog ponasanja
Opasne situacije - otkrivanje i reakcija
Vrste napada

VIP trening- prakticni dio


Drugi dan

VIP trening- prakticni deo
Rad sa autom

Treći dan

VIP trening- prakticni deo
Pregled prostorija
Pregled vozila




KOME SE SEMINAR PREPORUČUJE:

Širokom krugu zainteresovanih za upoznavanje sa sadržajima seminara ,žele da se bave ili koji obavljaju poslove telohraniteljske zaštite .


KORISTI OD SEMINARA - PITANJA NA KOJA ĆETE DOBITI ODGOVOR TOKOM SEMINARA


Na seminaru se nude savremena znanja (teorijskom i praktičnom upoznavanju
sa metodama i tehnikama) telohraniteljske zaštite.
Znanje koje ćete steći na seminaru objašnjava i uvodi u tajne telohraniteljske zaštite.
Osnovne svetske standarde stečene kroz dugotrajnu praksu. Seminar nudi odgovore na pitanja koje su osnovne aktivnosti u procesu telohraniteljske zaštite . Metoda i tehnike zaštite i bezbednosti kao i praktičnu razradu u funkciji unapređenja postojećih znanja .

. OBLIK, METODI I TEHNIKE REALIZACIJE SEMINARA


Seminar se realizuje u nastavnoj grupi minimum pet (5) I maksimalno deset(10) polaznika;

Metode realizacije - Ilustrativno demostrativne; Verbalno tekstualne; Metoda praktičnog rada .

VODITELJ SEMINARA - Jakić Milorad - Tim Lider za VIP Zaštitu


Trajanje seminara – tri radna dana

http://vipprotection-miloradjakic.blogspot.com/2012/02/seminar-telohraniteljska-biblija-vip.html
 
Poslednja izmena:
TELOHRANITELJSKA ZAŠTITA

VIP PROTECTION PRINCIPLES

U skladu sa najvišim standardima iz oblasti telohraniteljske zaštite, organizujem jednodnevni seminar sa temom VIP PROTECTION PRINCIPLES


Kula – 20 .4 . 2013

Organizator i voditelj - Jakić Milorad - Tim Lider za VIP Zaštitu



Na kraju seminara dobija se sertifikat – VIP Protection Principles


Cena seminara je – 2000 dinara

Sve informacije možete dobiti na telefon: 00381 - 062 85 44 684


email – mjakic@open.telekom.rs
Jakić Milorad


PROGRAM RADA

Modus operandi terorista
Tipovi nepriljatelja
Motivi
Ciljevi
Etape u pripremanju napada
Metode za prikupljanje informacija od strane neprijatelja
Mere preventivnog ponašanja
Upoznavanje sa razlicitim tipovima oružja i sredstava koji koriste napadači
Osnove tajnog praćenja i posmatranja
Nasilje i agresija
Prepoznavanje abnormalnog ponasanja

VIP zaštita - OPERATIVAC ZA VIP ZAŠTITU
Kvalifikacije
Oprema
Obuća
Oružje
Profesionalno ponašanje
Tipovi VIPa
Informiranje VIPa o bezbednosnim merama
Komunikacija sa klijentom, njegovom zenom, decom, sekretarem itd.
Pretnje i VIP
Protokolarno ponasanje
PRINCIPI VIP ZASTITE
Bezbednosni krugovi (prsteni)
Odabiranje operativnog položaja Telohranitelja
Bezbednosne situacije u gradu, restoranima, hotelima
Posmatranje okoline
Mere preventivnog ponasanja
Opasne situacije - otkrivanje i reakcija
Vrste napada

VIP trening- prakticni dio

KOME SE SEMINAR PREPORUČUJE:

Širokom krugu zainteresovanih za upoznavanje sa sadržajima seminara ,žele da se bave ili koji obavljaju poslove telohraniteljske zaštite .


KORISTI OD SEMINARA - PITANJA NA KOJA ĆETE DOBITI ODGOVOR TOKOM SEMINARA

Na seminaru se nude savremena znanja (teorijskom i praktičnom upoznavanju
sa metodama i tehnikama) telohraniteljske zaštite.
Znanje koje ćete steći na seminaru objašnjava i uvodi u tajne telohraniteljske zaštite.
Osnovne svetske standarde stečene kroz dugotrajnu praksu. Seminar nudi odgovore na pitanja koje su osnovne aktivnosti u procesu telohraniteljske zaštite . Metoda i tehnike zaštite i bezbednosti kao i praktičnu razradu u funkciji unapređenja postojećih znanja .

. OBLIK, METODI I TEHNIKE REALIZACIJE SEMINARA

Metode realizacije - Ilustrativno demostrativne; Verbalno tekstualne; Metoda praktičnog rada .

VODITELJ SEMINARA - Jakić Milorad - Tim Lider za VIP Zaštitu

TRAJANJE SEMINARA – jedan dan
 
@saha bumerang
ne brini znam vrlo dobro sta je Wing Chun, a sto se tice prikaza forme, rekao sam da je smaranje za gledanje, neka se postave snimci sparinga, neke primene na ulici itd....neki zustri trening i neke zivahne i jake vezbe to bi bilo pozeljno za gledanje.
Pozdrav
 
Ko trenira wing chun shvata da su forme veoma vazne da oblikuju pokret vezbaca i ukrote ruke pa i sam Bruce Lee je vezbao prvo tradicionalno(forme i sve po redu) a kasnije free style...
zato je njegov JKD bio tako dobar, jer je imao cvrstu i dobru osnovu, vezbanja strukture tela. Naravno postoje izuzetci uvek, a na prvom mestu je uvek covek (human) koji ili uradi ili ne uradi!
Naravno kome se ne svidjaju forme, ne mora da gleda ;)

Ja iskreno kroz jedan trening, uradim sve ili skoro sve forme, jer se nekad zadrzim na odredjenoj onda, drilovi (sto je kao polu sparing), pa teski dzak, zidni dzak, speed ball, i na kraju sparing i fajt obavezno, jer bez primene nema nista! Ali forme su zakon! Ko zna zna ;)
 
Poslednja izmena:
Ko trenira wing chun shvata da su forme veoma vazne da oblikuju pokret vezbaca i ukrote ruke pa i sam Bruce Lee je vezbao prvo tradicionalno(forme i sve po redu) a kasnije free style...
zato je njegov JKD bio tako dobar, jer je imao cvrstu i dobru osnovu, vezbanja strukture tela. Naravno postoje izuzetci uvek, a na prvom mestu je uvek covek (human) koji ili uradi ili ne uradi!
Naravno kome se ne svidjaju forme, ne mora da gleda ;)

Ja iskreno kroz jedan trening, uradim sve ili skoro sve forme, jer se nekad zadrzim na odredjenoj onda, drilovi (sto je kao polu sparing), pa teski dzak, zidni dzak, speed ball, i na kraju sparing i fajt obavezno, jer bez primene nema nista! Ali forme su zakon! Ko zna zna ;)

Njegov JKD je bio toliko dobar zapravo jer je sve zivo izbacio iz Wing Chuna.

Sve te Kung Fu forme, Kate iz Karata i ostale stvari iz ostalih misticnih vestina kako god da se zovu, su jedna velika glupost koja nema nikakve veze sa praksom.

Zato bokseri, kik bokseri i MMA borci i nemaju kate, tj neke glupe pokrete koji se nikada nece upotrebiti u realnosti a i da se upotrebe, nece se upotrebiti tako u tom polozaju.

A sto se konkretno WC-a tice, nikada mi nece biti jasno odakle glupost da se drze noge u polozaju kao da imas X-noge, kao da covek ima neku tesku bolest.lokomotornog aparata. Em sto izgleda smesno i zenstveno, em izgleda bolesno i totalno neupotrebljivo.

Ajde sve razume kako sta, ali to nikako, cak i da mi neko kaze ako tako ukrstis noge kao da imas neki deformitet celog tela bices nepobediv, opet to ne bih u gradu uradio jer izgleda presmesno i narusava integritet licnosti koliko je glupo i besmisleno.

Pogledajte prilog 282203
 
Njegov JKD je bio toliko dobar zapravo jer je sve zivo izbacio iz Wing Chuna.

Sve te Kung Fu forme, Kate iz Karata i ostale stvari iz ostalih misticnih vestina kako god da se zovu, su jedna velika glupost koja nema nikakve veze sa praksom.

Zato bokseri, kik bokseri i MMA borci i nemaju kate, tj neke glupe pokrete koji se nikada nece upotrebiti u realnosti a i da se upotrebe, nece se upotrebiti tako u tom polozaju.

A sto se konkretno WC-a tice, nikada mi nece biti jasno odakle glupost da se drze noge u polozaju kao da imas X-noge, kao da covek ima neku tesku bolest.lokomotornog aparata. Em sto izgleda smesno i zenstveno, em izgleda bolesno i totalno neupotrebljivo.

Ajde sve razume kako sta, ali to nikako, cak i da mi neko kaze ako tako ukrstis noge kao da imas neki deformitet celog tela bices nepobediv, opet to ne bih u gradu uradio jer izgleda presmesno i narusava integritet licnosti koliko je glupo i besmisleno.

Pogledajte prilog 282203


Ove nedelje je Wing Chun na redu za pljuvanje, nisi dugo, neko vreme si pljuvao MMA. Ako ovo radis da bi se zabavljao provocirajuci druge, u redu donekle i razumem, ali ako stvarno mislis to sto pises imas zaista problem. Pogledaj ovaj klip, i nauci jednu stvar, ako nesto ne volis ne moras to da pljujes. Ako vec ne pokazujes postovanje, ne pokazuj nepostovanje.
 

Ove nedelje je Wing Chun na redu za pljuvanje, nisi dugo, neko vreme si pljuvao MMA. Ako ovo radis da bi se zabavljao provocirajuci druge, u redu donekle i razumem, ali ako stvarno mislis to sto pises imas zaista problem. Pogledaj ovaj klip, i nauci jednu stvar, ako nesto ne volis ne moras to da pljujes. Ako vec ne pokazujes postovanje, ne pokazuj nepostovanje.


Nemam ja problem nego ti imas problem, jer bilo kakvu zdravorazumsku kritiku nazivas "pljuvanje". Znaci nije problem u meni nego u tebi jer svakoj normalnoj kritici pridodajes pezorativno znacenje i zelis da minimiziras kritiku tako sto ces kriticara da obezvredis primenjujuci argumentum ad hominem.

Uopste nije nikakvo provociranje, i ovo je sve tacno sto sam napisao, i jeste smesno kada se ukrste noge u wing chunu. Brojni deciji fizijatri se trude da to isprave kod dece dok se wingovci trude da iskrive deci noge.

Ne znam zasto pominjes i MMA u svemu ovome, sad ono kao nije dovoljno jak tvoj argument pa da navedes jos nesto, da bi me predstavio u sto gorem svetlu. Pa zar nije retardirano da u MMA izlazi borac sa brnjicom na licu, istetoviran ceo, dok u pozadini se cuje muzika neka rep + lajanje kucica + neka elektronika???? Meni je to retardirano, i tu nema nikakvog subjektivnog pljuvanja, smao po sebi je ispljuvano.

Jos jednom napominjem - sve forme, sve kate, svi filmski potezi su GLUPOST I GUBLJENJE VREMENA, da to nije tako i bokseri bi imali neke "forme, kate, gde dube na glavi, skakucu na jednoj nozi ispucavaju direkt , krose aperkat, pa se okrenu ulevo pa isto to, pa se okrenu udesno pa isto to , a ne da preskoce sve te gluposti i da stave rukavice i dzak, fokuseri, ring. VIDIM NJIMA FALI STO NISU IMALI KATE FORME I OSTALE GLUPE ALA TAI CHI CHUAN POTEZE.
 
I napominjem, prestanite vise da se slepate preko Bruce Lee-a i JKD-a, i to je simptomaticno, da WC toliko vredi koliko ga predstavljate, odakle tolika potreba da ga staaaaalno ali staaalno poistovecujete sa Bruce Lee-jem, i kao da se pravdate podsvesno - "Ljudi pa WC je dobar, Bruce Lee je trenirao to".

Jeste. jeste trenirao. Ali samo dok nije provalio da je los i da mu treba izmenjati 99% stvari.

JKD je sve ono sto WC niej i nije mogao biti. \

E N D O F S T O R Y . KRAJ MISTIKE.
 
Nemam ja problem nego ti imas problem, jer bilo kakvu zdravorazumsku kritiku nazivas "pljuvanje". Znaci nije problem u meni nego u tebi jer svakoj normalnoj kritici pridodajes pezorativno znacenje i zelis da minimiziras kritiku tako sto ces kriticara da obezvredis primenjujuci argumentum ad hominem.

Uopste nije nikakvo provociranje, i ovo je sve tacno sto sam napisao, i jeste smesno kada se ukrste noge u wing chunu. Brojni deciji fizijatri se trude da to isprave kod dece dok se wingovci trude da iskrive deci noge.

Ne znam zasto pominjes i MMA u svemu ovome, sad ono kao nije dovoljno jak tvoj argument pa da navedes jos nesto, da bi me predstavio u sto gorem svetlu. Pa zar nije retardirano da u MMA izlazi borac sa brnjicom na licu, istetoviran ceo, dok u pozadini se cuje muzika neka rep + lajanje kucica + neka elektronika???? Meni je to retardirano, i tu nema nikakvog subjektivnog pljuvanja, smao po sebi je ispljuvano.

Jos jednom napominjem - sve forme, sve kate, svi filmski potezi su GLUPOST I GUBLJENJE VREMENA, da to nije tako i bokseri bi imali neke "forme, kate, gde dube na glavi, skakucu na jednoj nozi ispucavaju direkt , krose aperkat, pa se okrenu ulevo pa isto to, pa se okrenu udesno pa isto to , a ne da preskoce sve te gluposti i da stave rukavice i dzak, fokuseri, ring. VIDIM NJIMA FALI STO NISU IMALI KATE FORME I OSTALE GLUPE ALA TAI CHI CHUAN POTEZE.

"kao da covek ima neku tesku bolest.lokomotornog aparata" ti je pozitivna kritika, brnjica govori o liku koji je nosi a ne o MMA. Ne želim da te vredjam, samo sam primetio tvoje manire, ne znam šta tražiš na temame koje te ne interesuju. To što ti ne vidiš smisao u formama, ili Wing Chunu uopšte, je u redu, verovatno velika većina posetilaca ovog foruma deli tvoje mišljenje, ali ne pljuju. Zapravo, forum je prilično neaktivan zbog ljudi kao što si ti. Ne treba to da radiš, favorizuj što voliš, u toj temi. Ne vidim smisao tvog pisanja na ostalim temama.
 
Po količini loženja na Brusa Lija i ganjanja genealogija sa Ip Manom, može se skontati ko ima koliko veze sa kineskim borenjem. Brus je prvenstveno bio glumac, a oko njega i Mana se stvorio jedan mitski sloj koji veze sa borenjem nema. Tako da, eto, propade ti argument, jer se očigledno ne šlepaju svi preko Brusa, naprotiv, ima "nas" koji smatramo da ozbiljno bavljenje borenjem i loženje na Brusa nikako ne ide zajedno.

Inače, često se pozivaš na zdrav razum, iz čega je jasno zašto je tvoja "kritika" tako površna i smiješna. Čovječanstvo je imalo određene koristi od zdravog razuma, ali i štete, jer je on po svojoj prirodi ograničen, i ko svoj svjetonazor bazira isključivo na njemu, ograničen je čovjek, uskih shvatanja. Zdrav razum ne shvata da postoji nešto van njega, da on sam ne može uvijek da bude jedini kriterij. Zato ti i imaš problema da shvataš zašto se vježbaju forme i kate, i zašto one nisu gubljenje vremena. Jer tvoje shvatanje očigledno ne može da dopre dalje od "ja ne mogu da pojmim kako bi vježbanje formi meni pomoglo, dakle ono je besmisleno i ničemu ne služi". Mene interesuje da li bokser početnik odmah kreće da se bije kao profesionalac, ili radi neku vrstu "boksa sjenke", što jeste neki vid forme boksa. Forma po svojoj prirodi nije ništa mistično (osim ignorantim ljudima koji ne umiju dalje od zdravog razuma), već način da se određeni pokreti "zapišu", odnosno očuvaju u relativno kanonizovanom obliku, i kroz ponavljanje "pročisti" tehnika. Nije to metod koji postoji samo u borilačkim vještinama, već u mnogim oblastima ljudskog stvaralaštva. Muzičari imaju "forme", npr. etide i slična djela koji služe da se uvježbaju prstoredi i uči tehnika. Glumci imaju rutine pomoću kojih se "zagrijavaju".Problem sa zdravorazumskim čovjekom je što formu stavlja u pogrešan kontekst, i onda "zaključi kako je to bezze". To je kao da optužimo npr. hromatsku skalu koja služi za vježbanje sinhronizacije lijeve i desne ruke, koju svaki gitaroš početnik zna i radi, kako je nemuzikalna.

Mogao bih sad napisati i "end of story", i to velikim slovima, da kao naglasim. Međutim, posebno naglašavati treba samo one stvari koje po prirodi nemju dovoljnu snagu. A ionako nije kraj priče.
 
FORME ILI NA JAPANSKOM KATE SU SAMO KORACI U SAVLADJIVANJU BORILACKIH VESTINA,KROZ NJIH KANDIDATI VEZBAJU TEHNIKE I KRETANJE KOJE SE KASNIJE (posle duzeg treniranja)MOGU KORISTITI U PRAKTICNOJ BORBI.STO SE TICE VING TSUNA(wing chuna)SVE TEHNIKE NAUCENA U FORMAMA SE MOGU PRIMENITI U PRAKSI(za druge skole i vestine nisam kompetentan da o tome govorim).DA BI NEKO DAVO NEKE IZJAVE O NEKOJN VESTINI ON NJU NAJPRE MORA DOBRO POZNAVATI BITI KOPENTENTAN;STRUCAN ...POVRSNO POSMATRATI NEKU OD VESTINA NIJE ZAHVALNO.YIP MAN JESTE VELIKO IME BORILACKIH VESTINA ALI NIKO NIKADA NIJE REKAO DA NISU POSTOJALI I DRUGI MAJSTORI KOJI SU BILI MOZDA I BOLJI OD NJEGA PA I U SAMOM WING CHUNU.JEET KUNE DO JE NASTAO TAKO STO MU JE OSNOVA BIO UPRAVO VING TSUN(wing chun),JER I SAM BRUS LEE KADA~JE DOSAO U USA PRVO JE POCEO PODUCAVATI LJUDE WING CHUNU,KASNIJE JE PRIDODAO TEHNIKE II IZ DRUGIH VESTINA I NAPRAVIO SVOJU VESTINU.STO SE TICE STAVOVA KOJI SE KORISTE U WING CHUNU ILI NEKIM DRUGIM VESTINU,POENTU TOGA MOGU SHVATITI ONI KOJI DUZE MALO TRENIRAJU,ONI NE MORAJU NA PRVI POGLED DA BUDU EFIKASNI;LEPI ALI SVE IMA SVOJE ZASTO.CEO KUNG FU JE POVEZAN SA TRADICIONALNOM(SHAOLINSKOM)MEDICINOM I SISTEMOM VEZBANJA.(CHI GUNG-OM).
 
и кунг (енгл. Qigong) је облик кинеске медицине, и представља координацију различитих шема дисања са разним физичким ставовима и кретањима тела. Чи кунг се углавном учи ради одржавања здравља, али се може практиковати и као терапеутска интервенција. Различите форме традиционалног чи кунга су такође облици кинеских борилачких вештина, углавном унутрашњег система борбе (енгл. nei chia).

Тренутно, постоји више од три хиљаде различитих стилова и школа чи кунга. Чи кунг се базира на традиционалном кинеском веровању да тело поседује енергетско поље, које ствара и одржава природни дах тела, чи. Чи значи дах, или дисати (на мандаринском кинеском), и он тело одржава живим. Кунг значи рад или техника. Чи кунг је стога „техника дисања“, или уметност дисања у циљу постизања и одржавања доброг здравља. У борилачким вештинама, помоћу чи кунга се постиже боља координација покрета и издржљивост тела.

Ставови према основама чи кунга се разликују. Већина западних медицинара, многи корисници традиционалне кинеске медицине, као и кинеска влада, виде чи кунг као вежбе дисања и кретања, са могућим корисним дејством у виду смањења стреса. Други виде чи кунг као више метафизички појам, и тврде да вежбе дисања и кретања могу утицати на основне силе универзума.
 
Chi GUNG
 

Prilozi

  • chi gung.jpg
    chi gung.jpg
    16,8 KB · Pregleda: 0
  • chi gung 2.jpg
    chi gung 2.jpg
    14,5 KB · Pregleda: 0

Back
Top