Sta se uci na poslovnim fakultetima?

laloona

Zainteresovan član
Poruka
180
Mnogi ljudi zavrse poslovne fakultete, a nikada ne zapocnu posao. Mnogi profesori ekonomije se nikako ne snalaze u biznisu. Ljudi koji nikada nisu zavrsili fakultete zaposljavaju one koji jesu da rade kao obicni radnici kod njih. Mnogi studenti zavrse na birou i budu srecni kada ih pozovu u neki kafic na Obilicevom Vencu da rade za 15 hiljada, bez prijave. Sta se to ne uci na fakultetima, a trebalo bi? Sta je to sto im ne kazu do kraja? Kako je moguce da neko ko sve zna o ekonomiji ne zna da zapocne vlastiti posao i da uspe u tome? Cast izuzecima.
Bas me zanima sta vi mislite da je uzrok tome........
 
Ok postujem to......ali zasto su vlasnici biznisa mahom neskolovani, a njihovi najbolji radnici svi imaju jake diplome??? Zasto nema skolovanih biznismena?????Ili ih ima jako malo?????

Zato što su se nakrali za vreme Slobe, a pogotovu za vreme tranzicionog perioda. I zato što im je država dozvolila da preko kriminalnih tendera kupuju jeftino preduzeća. Nema to veze sa ekonomijom neko sa politikom.
 
Mnogi ljudi zavrse poslovne fakultete, a nikada ne zapocnu posao. Mnogi profesori ekonomije se nikako ne snalaze u biznisu. Ljudi koji nikada nisu zavrsili fakultete zaposljavaju one koji jesu da rade kao obicni radnici kod njih. Mnogi studenti zavrse na birou i budu srecni kada ih pozovu u neki kafic na Obilicevom Vencu da rade za 15 hiljada, bez prijave. Sta se to ne uci na fakultetima, a trebalo bi? Sta je to sto im ne kazu do kraja? Kako je moguce da neko ko sve zna o ekonomiji ne zna da zapocne vlastiti posao i da uspe u tome? Cast izuzecima.
Bas me zanima sta vi mislite da je uzrok tome........

Nema to veze sa fakultetom.
Mislim da nema pravila.
Prvo svako ima svoje vreme i radi sto zeli ...nisu svima zelje biznis i pare, neko vise vremena potrosi na druge stvari a manje na zaradjivanje para.
Drugo razlicite su sposobnosti.
Vazno je da su ljudi zadovoljni i radnici i vlasnici i naucnici i profesori.......
Ko nije zadovoljan negde je nesto propustio i prevideo.....odnosno nije mu jasno!!!
 

Back
Top