Strateško partnerstvo između Europe i Rusije

Bilo bi veoma prakticno. Ko god uspe da napravi niz kljucnih zemalja po Evropi da saradjuju (Francuska - Nemacka - Rusija)... ce da napravi trajnu stabilnost. Pa nisu valjda najveci protivnici evropljana - neki drugi evropljani???

A od Nabuko gasovoda... vrlo tesko do nista. Ono sto su 'zaboravili' je da su Rusi... valjda sa Jermenijom... potpisali sporazum da Rusi njihov gas salju do EU. Mislim, moguce je napraviti Nabuko, ali nije fora da stoje prazne cevi.
 
Bilo bi veoma prakticno. Ko god uspe da napravi niz kljucnih zemalja po Evropi da saradjuju (Francuska - Nemacka - Rusija)... ce da napravi trajnu stabilnost. Pa nisu valjda najveci protivnici evropljana - neki drugi evropljani???

A od Nabuko gasovoda... vrlo tesko do nista. Ono sto su 'zaboravili' je da su Rusi... valjda sa Jermenijom... potpisali sporazum da Rusi njihov gas salju do EU. Mislim, moguce je napraviti Nabuko, ali nije fora da stoje prazne cevi.

Od nabucca neče biti ništa osim ako Europa potpiše sporazum sa Iranom i Irakom koji su glavni distributeri gasa za taj gasoovod preko Turske i Grčke ali postavlja se pitanje kako će reagirati Izrael na sporazum EU sa Iranom koji im je smrtni neprijatelj i nakon Francuskog obogaćivanja urana za Iran to bi bio još jedan šamar od Europe Tel Avivu u lice a ne bi se čudio da se to i dogodi nakon ovog sporazuma sa Rusijom koja je saveznik Irana.
 
Od nabucca neče biti ništa osim ako Europa potpiše sporazum sa Iranom i Irakom koji su glavni distributeri gasa za taj gasoovod preko Turske i Grčke ali postavlja se pitanje kako će reagirati Izrael na sporazum EU sa Iranom koji im je smrtni neprijatelj i nakon Francuskog obogaćivanja urana za Iran to bi bio još jedan šamar od Europe Tel Avivu u lice a ne bi se čudio da se to i dogodi nakon ovog sporazuma sa Rusijom koja je saveznik Irana.

Za Iran ima samo jedna 'sitnica'... Tesko me neko moze ubediti da je Iran blizi EU nego Rusiji...
A Irak i nije samostalna zemlja, nego je okupiran... Pitati SAD sta misle.

Baska sto su Irak i Iran bili u ratu... ne tako davno.
 
Od nabucca neče biti ništa osim ako Europa potpiše sporazum sa Iranom i Irakom koji su glavni distributeri gasa za taj gasoovod preko Turske i Grčke ali postavlja se pitanje kako će reagirati Izrael na sporazum EU sa Iranom koji im je smrtni neprijatelj i nakon Francuskog obogaćivanja urana za Iran to bi bio još jedan šamar od Europe Tel Avivu u lice a ne bi se čudio da se to i dogodi nakon ovog sporazuma sa Rusijom koja je saveznik Irana.

тел авив не прашта, чека свој тренутак а онда буде чудило и невоља
 
Bilo bi veoma prakticno. Ko god uspe da napravi niz kljucnih zemalja po Evropi da saradjuju (Francuska - Nemacka - Rusija)... ce da napravi trajnu stabilnost. Pa nisu valjda najveci protivnici evropljana - neki drugi evropljani???

A od Nabuko gasovoda... vrlo tesko do nista. Ono sto su 'zaboravili' je da su Rusi... valjda sa Jermenijom... potpisali sporazum da Rusi njihov gas salju do EU. Mislim, moguce je napraviti Nabuko, ali nije fora da stoje prazne cevi.

Nije Jermenija nego Turkmen i Uzbek. Nabuko tje proraditi kadAmeri okupiraju Iran, on je drugi po rezervama gasa.
 
Za Iran ima samo jedna 'sitnica'... Tesko me neko moze ubediti da je Iran blizi EU nego Rusiji...
A Irak i nije samostalna zemlja, nego je okupiran... Pitati SAD sta misle.

Baska sto su Irak i Iran bili u ratu... ne tako davno.

http://ec.europa.eu/external_relations/iraq/index_en.htm Europa ima strateško partnerstvo sa Irakom i novom Iračkom vladom a što se tiče amera oni su se povukli izvan Iračkih gradova bliže prema Kuvajtu da se lakše povuku da ih arapi ne potuku kao vijetnamci u Vijetnamu.EU će uskoro potpisati strateško partnerstvo sa Iranom kao što ga ima sa Irakom.
 
Nije Jermenija nego Turkmen i Uzbek. Nabuko tje proraditi kadAmeri okupiraju Iran, on je drugi po rezervama gasa.

Pa da... nesto od tih 'stanova' je u pitanju :)

Ma koji Nabuko sa Iranom i Amerikancima u istoj prici? Pa taj gasovod nece raditi ni pola sata... samo do prve bombe ili kamiona samoubice... Pa i mi cak imamo bolji odnos sa Amerikom nego Iran :eek:
 
Izvini ali nabucco je europski projekt a Europa je antiamerička unija.

Ma... niko to nece direktno reci na tv-u... ali taj Nabuko i ostale igrarije... sve to Amerikanci buskaju...

Pa zar "Severni tok" (Peterburg - Nemacka) nije najkraci put 'Rusija - EU' ? Nema trecih zemalja, nema terorista, nema nicega sto smeta.
Mislim, ako se prica o stabilnosti za gasno snabdevanje.

A ako se tera inat, onda moze do 1001 i nazad.
 
Francuski general na čelu NATO snaga u SAD


WASHINGTON - Francuski general Stephane Abrial postao je jučer prvi neamerikanac u povijesti koji je preuzeo jedno od dva vrhovna zapovjednička mjesta u NATO-u. Glavni tajnik Atlantskog saveza Anders Fogh Rasmussen nazvao je ovo imenovanje “povijesnim”.

Abrial je imenovan zapovjednikom Savezničkog zapovjedništva za transformaciju na ceremoniji održanoj na nosaču zrakoplova USS Dwight D. Eisenhower usidrenom u Virginiji. Abrial je na tom položaju zamijenio američkog pomorskog generala Jamesa Mattisa. Analitičari kažu kako Abrialova inauguracija pokazuje spremnost Francuske za angažman u Savezu. http://www.jutarnji.hr/francuski-general-na-celu-nato-snaga-u-sad/309302/
 
Znaš tko ima kontrolu nad NATO-om? Znaš gdje se nalazi skupština i štab NATO-a ? Kada to saznaš onda možemo nastaviti dijalog.:cool:

Mogu oni formalno da budu bilo gde... Koliko znam, u Nato postoji severno i juzno krilo. Severnim uvek upravlja amerikanac, a za juzno... evropljanin mislim...

Ali, sta je Nato bez Amerike? Nato je Amerika, samo sto je sa dodatkom jos zemalja, zamaskirana, ali sa istim ciljem... prodor na istok.
 
а јес уплашиће се баш, контролишу цео свет и за све имају итекако план
Izraelski generali na udaru EU sudova

http://www.nacional.hr/clanak/20498/izraelski-generali-na-udaru-eu-sudova Sletio je avion izraelske kompanije "El Al" na redovitoj liniji iz Tel Aviva. Neposredno prije nego što su se putnici počeli iskrcavati stjuardesa je došla do putnika koji se sa suprugom spremao za izlazak te ga upozorila da ne izlazi. Bila je to poruka kapetana aviona, koji je takvo upozorenje neposredno prije slijetanja dobio radiom. Putnik je bio 54-godišnji umirovljeni izraelski general Doron Almog, heroj brojnih padobranskih akcija, koji je stigao u London u privatni posjet tamošnjoj židovskoj zajednici, kako bi sudjelovao u humanitarnim priredbama za prikupljanje novca za izgradnju stanova za obitelji s hendikepiranom djecom. Almog i sam ima 20-godišnjeg hendikepiranog sina Erana, koji je mentalno zaostao, autističan, ne može govoriti, nosi pelene i jede samo dječju hranu. General je u nekoliko intervjua rekao da mu je borba za dobrobit sina i slične djece najvažnija bitka u životu.
Nakon što su svi putnici osim Almoga i njegove supruge napustili avion, u njega je ušao vojni ataše izraelskog veleposlanstva u Londonu, brigadni general Zvi Gendelman, i obavijestio Almoga zašto mu je preporučeno da ne izlazi. Samo dan prije londonski sud Bow Street Magistrate Court izdao je uhidbeni nalog protiv generala Almoga zbog ratnih zločina, i to na temelju kaznene prijave koju je njega podignula međunarodna organizacija Palestinski centar za ljudska prava. U prijavi Almoga optužuju da je kao zapovjednik izraelske Južne komande, vojnog odsjeka koji je pokrivao i područje Gaze, od 2000. do 2003., sudjelovao u rušenju palestinskih kuća u Rafiahu, području Gaze uz egipatsku granicu, a to je ratni zločin protiv civila.Nakon agresije i poraza Izraela u Libanonu i zlocina nad civilima u Palestini,europski sudovi su podigli optuznice i tjeralice za generalima Izraelske vojske.
 
Francuski general na čelu NATO snaga u SAD


WASHINGTON - Francuski general Stephane Abrial postao je jučer prvi neamerikanac u povijesti koji je preuzeo jedno od dva vrhovna zapovjednička mjesta u NATO-u. Glavni tajnik Atlantskog saveza Anders Fogh Rasmussen nazvao je ovo imenovanje “povijesnim”.

Abrial je imenovan zapovjednikom Savezničkog zapovjedništva za transformaciju na ceremoniji održanoj na nosaču zrakoplova USS Dwight D. Eisenhower usidrenom u Virginiji. Abrial je na tom položaju zamijenio američkog pomorskog generala Jamesa Mattisa. Analitičari kažu kako Abrialova inauguracija pokazuje spremnost Francuske za angažman u Savezu. http://www.jutarnji.hr/francuski-general-na-celu-nato-snaga-u-sad/309302/

Kao sto si napisao... Tek sada se bilo ko 'umesao' u nedodirljivi primat...
 
Mogu oni formalno da budu bilo gde... Koliko znam, u Nato postoji severno i juzno krilo. Severnim uvek upravlja amerikanac, a za juzno... evropljanin mislim...

Ali, sta je Nato bez Amerike? Nato je Amerika, samo sto je sa dodatkom jos zemalja, zamaskirana, ali sa istim ciljem... prodor na istok.

Glavna skupština NATO-a se nalazi u Strasburgu a gdje je to u Europi,glavni štab NATO je u Europi Brisel i glavni tajnik NATO-a je europljanin i dalje neču da ti tumačim.
 
Glavna skupština NATO-a se nalazi u Strasburgu a gdje je to u Europi,glavni štab NATO je u Europi Brisel i glavni tajnik NATO-a je europljanin i dalje neču da ti tumačim.

Ah, mozemo da se doveka krijemo iza formalizma...

A sta je uopste Nato?
- Trupe SAD po raznim zemljama
- A te zemlje... samo kod sebe... nema nijednog stranca u Americi stacioniranog

Asimetricno do kraja.
Pre mogu reci da je Nato - plan okupacije, al smo se maskirali.
 

Back
Top