Nije u redu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
19.457
Osecam postovanje prema pocivsem patrijarhu ali zbog njegove smrti nisam ucveljen.
Licno ga dozivljavam kao coveka visokog asketizma i duhovnosti dok mu mnoge stvari ja licno osporavam (ali ovo nije tema o tome)
Zakon jasno propisuje uslove pod kojima se proglasava dan zalosti i kako se svi gradjani na taj dan moraju ponasati.U zakonu kaze da ko javno iskaze bilo sta sto se kosi sa danom zalosti (na primer odvrnem muziku u kolima i prodjem centrom grada) mogu da platim kaznu od 2000-10000 dinara. I smatram da je to u redu.
Smatram da nije u redu da mi drzava iskljucuje tv kanale sa bilo kojim sadrzajem u vreme dana zalosti. Moje je pravo da u mom stanu gledam sta zelim i slusam muziku kakvu god zelim bez da se to cuje u susednim stanovima ili van zgrade.
Da li bih prekrsio zakon i ugrozio bilo cija verska osecanja ako bih u svom stanu slusao muziku ili gledao tv sadrzaje ako pri tom se muzika ne cuje nigde nego van mog stana.

Nije u redu da drzava mojim novcem datim kroz porez omogucava besplatan prevoz ljudi iz unutrasnjosti na sahranu patrijarha.

Toliko od mene.
 
Osecam postovanje prema pocivsem patrijarhu ali zbog njegove smrti nisam ucveljen.
Licno ga dozivljavam kao coveka visokog asketizma i duhovnosti dok mu mnoge stvari ja licno osporavam (ali ovo nije tema o tome)
Zakon jasno propisuje uslove pod kojima se proglasava dan zalosti i kako se svi gradjani na taj dan moraju ponasati.U zakonu kaze da ko javno iskaze bilo sta sto se kosi sa danom zalosti (na primer odvrnem muziku u kolima i prodjem centrom grada) mogu da platim kaznu od 2000-10000 dinara. I smatram da je to u redu.
Smatram da nije u redu da mi drzava iskljucuje tv kanale sa bilo kojim sadrzajem u vreme dana zalosti. Moje je pravo da u mom stanu gledam sta zelim i slusam muziku kakvu god zelim bez da se to cuje u susednim stanovima ili van zgrade.
Da li bih prekrsio zakon i ugrozio bilo cija verska osecanja ako bih u svom stanu slusao muziku ili gledao tv sadrzaje ako pri tom se muzika ne cuje nigde nego van mog stana.

Nije u redu da drzava mojim novcem datim kroz porez omogucava besplatan prevoz ljudi iz unutrasnjosti na sahranu patrijarha.

Toliko od mene.

:hahaha::hahaha::hahaha:
Ма јок....
Неће те бановати.....
:dash: А и зашто би?
Ево ти твој новац....и губи одавде.....

100-evra.jpg
 
Od tebe i previše...

Žao mi je samo tvog kuma koji te je krstiio...

Što reče picololeone sedi kući i puštaj šta god hoćeš, ali ne smaraj one koji žale...

Aaaaaa znam šta je!!!


Nije bilo velikog brata i farme, pa propade društveni život!
 
Strašno je koliko mi želimo da budemo veći katolici od Pape...

Ne sme se ništa reći u vezi patrijarha... Sreća da nismo katolici, inače bi ga "najvernici" odma proglasili za bezgrešnog i nepogrešivog...
 
Strašno je koliko mi želimo da budemo veći katolici od Pape...

Ne sme se ništa reći u vezi patrijarha... Sreća da nismo katolici, inače bi ga "najvernici" odma proglasili za bezgrešnog i nepogrešivog...

Ja ni pod pretnjom kame (znaš šta je to...) ne bih bio katolik...
A o NJEMU će se tek pričati!
I kada budeš to gledao na TV-u, slobodno promeni kanal...
Kada budeš čitao u novinama, slobodno okreni stranu...

Hvala Bogu pa se sada ništa ne mora!
 
Pricajte sta god hocete ali i sami znate da sutra zeleznica da besplatan prevoz muslimanima iz sandzaka da isprate svog poglavara, za minut bi bila tema tihog, torentea ili macka:
'bota nasim parama placa prevoz muslimanima'
O tome pricam.
A pricate o duhovnosti, toleranciji, veri...
Licemerje klasicno.
 
Pricajte sta god hocete ali i sami znate da sutra zeleznica da besplatan prevoz muslimanima iz sandzaka da isprate svog poglavara, za minut bi bila tema tihog, torentea ili macka:
'bota nasim parama placa prevoz muslimanima'
O tome pricam.
A pricate o duhovnosti, toleranciji, veri...
Licemerje klasicno.

па немо си такав, ми се волемео

заједнићка нам мајка
 
Pricajte sta god hocete ali i sami znate da sutra zeleznica da besplatan prevoz muslimanima iz sandzaka da isprate svog poglavara, za minut bi bila tema tihog, torentea ili macka:
'bota nasim parama placa prevoz muslimanima'
O tome pricam.
A pricate o duhovnosti, toleranciji, veri...
Licemerje klasicno.

nije licemerje nego demokratija.
vladavina vecine.

pokloni se ili idi.

inace si u pravu, ali tako je kako je dok postoje drzave
 
Ja ni pod pretnjom kame (znaš šta je to...) ne bih bio katolik...
A o NJEMU će se tek pričati!
I kada budeš to gledao na TV-u, slobodno promeni kanal...
Kada budeš čitao u novinama, slobodno okreni stranu...

Hvala Bogu pa se sada ništa ne mora!

Druže, ja sam sve to propratio... Nisam okrenu stranu/kanal, ali to ne znači da ne treba da imam svoje mišljenje o tome...

On je moj patrijarh bio koliko i tvoj, ali sam ja još pre par meseci čuo da je umro, pa su ga par meseci držali na VMA, a sad ga tri dana drže u otvorenom kovčegu...

Meni čudno...

Da je naprasno umro, da sam ga pre par dana video živog, da je bar dao neku izjavu, znao bi da je to - to.. Ovako...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top