Olupine...

Opelman

Aktivan član
Poruka
1.539
Ovde da stavimo slike svih uspavanih lepotica....


olupinaol13.jpg
[/URL][/IMG]
olupinaol15.jpg
[/URL][/IMG]
olupinaol9.jpg
[/URL][/IMG]
olupinaol4.jpg
[/URL][/IMG]
 
Sve. I domaće i strano, i sa neta i svoje... Nikad nisam imao dobre auto za virtuelno iživljavanje restauratorskih strasti, pa sam napravio ovo u nadi da ću naći nešto...
 
Sve. I domaće i strano, i sa neta i svoje... Nikad nisam imao dobre auto za virtuelno iživljavanje restauratorskih strasti, pa sam napravio ovo u nadi da ću naći nešto...
Ja sam za praktičniji predlog. Snimajte naše olupine sa naznakama lokacije. Možda tako neko i reši da neku olupinu digne iz mrtvih i stavi na točkove. Automobili su ipak deo tehničke kulture svake zemlje. Zašto bi mi brinuli o nekim olupinama iz bestragija kad imamo i puno svojih, ponekad i vrednih.
 
Snimajte naše olupine sa naznakama lokacije. Možda tako neko i reši da neku olupinu digne iz mrtvih i stavi na točkove.
Ma jok, nema od te pite ništa, da bi se jedna olupina vratila u život uglavnom je potrebno duplo više para nego da se kupi jedan takav primerak koji je potpuno ispravan, vozan i registrovan. Izgubljeno vreme i živce ne računamo.
Svako ko ima malo mozga sad kupuje ispravno bajato vozilo od preko, od domaćih krševa uglavnom ništa ne može da ispadne.
 
Има на flickr.com пуно занимљивих страница са сликама олупина, на пример rusty cars i abandoned cars а међу њима се нађе и неки очуван и занимљив олдтајмер...
 
911s [SK];11874611:
Ma jok, nema od te pite ništa, da bi se jedna olupina vratila u život uglavnom je potrebno duplo više para nego da se kupi jedan takav primerak koji je potpuno ispravan, vozan i registrovan. Izgubljeno vreme i živce ne računamo.
Svako ko ima malo mozga sad kupuje ispravno bajato vozilo od preko, od domaćih krševa uglavnom ništa ne može da ispadne.

Враћање у живот и комплетна рестаурација нису исти појмови. Слажем се да рестаурације често могу да коштају више од коначне вредности рестаурираног аутомобила и зато се мало ко одлучује на њих. Зато је много разумнија варијанта обично сређивање неког аутомобила и враћање у, пре свега, возно и исправно стање. :ok:

Када би се куповали и радили искључиво исплативи аутомобили, они који вреде више него што се у њих уложи, и када би се сви враћали у фабричко стање, онда би број олдтајмера у Србији био толико мали да би могло да се каже да их званично и нема. :roll:
 
Ja sam za praktičniji predlog. Snimajte naše olupine sa naznakama lokacije. Možda tako neko i reši da neku olupinu digne iz mrtvih i stavi na točkove. Automobili su ipak deo tehničke kulture svake zemlje. Zašto bi mi brinuli o nekim olupinama iz bestragija kad imamo i puno svojih, ponekad i vrednih.
Potrazite na facebook-u (ko ga koristi) grupu "faltdach 1956", njoj je vec neko vreme cilj to sto je Espanol predlozio, a ja cu, za one koji FB ne koriste ovih dana linkovati par interesantnih slicica odatle.

Pozdrav
 
Ovako sa telefona (ne mogu kliknuti na njih) vidim da je 3. Slika repas 110, druga neko zbunje, 1. Livada.
Koji su auti na prve 2?
Opelman, nema na cemu,slobodno se prikljuci...
 
911s [SK];11874611:
Ma jok, nema od te pite ništa, da bi se jedna olupina vratila u život uglavnom je potrebno duplo više para nego da se kupi jedan takav primerak koji je potpuno ispravan, vozan i registrovan. Izgubljeno vreme i živce ne računamo.
Svako ko ima malo mozga sad kupuje ispravno bajato vozilo od preko, od domaćih krševa uglavnom ništa ne može da ispadne.
Svako ko ima malo mozga
Izgleda da ekipa sa kojom sam vredno radio na domaćim krševima duuuuuuuugo godina nije imala mozga. Ali zato Beograd danas ima MUZEJ AUTOMOBILA! Bravo moderatore na ovakvim paušalnim izjavama. Pametovanje bez pokrića doduše najmanje košta!
 

Back
Top