Balut Jaja

Gledala sam emisiju posecenu tome. Vrlo su cenjena i postoji dve vrste. To u jaja koja se drze u inkubatoru odredjeno vreme i kuvaju se pa sta ti zapadne, mozda neizlezeno pile a mozda i mucak. Smatraju ih za afrodizjake i jelo puno minerala i vitamina. FUJ
 
Da se razumemo... i meni je ovo "fuj" i nemam nikakvu ideju da bih to mogla i videti u tanjirui, a ne još i probati!
Činjenica je da smo navikli na to da se jaja upotrebljavaju sveža i onda nije čudno što nam ovo deluje "fuj".
Što se "čedomorstva" tiče (imam isti osećaj, da ne bude zabune), kad razmislimo malo, suštinski, svako, naročito oplođeno, jaje koje razbijemo je isti vid "čedomorstva". Nema neke velike razlike hoćemo li ga utrošiti sveže ili će "odležati" u inkubatoru (pa dobijemo "mućak" ... zamišljsm tu scenu: u nekom ekstravagantnom restoranu, naručite ovo "ekstra" jelo, razbijete kad ono - restoranom se razleže miomirisna aroma mućka! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Ja davno gledala neku emisiju upravo o tim jajima i ljudima koji su u nekom eksra restoranu njih jela na razlicito spremljene nacine.Koliko je emisija ostavila utisak na mene dovoljno je reci to da do skoro nisam htela da jedem ni kuvana a ni przena jaja. Meni licno je to zaista odvratno a nekako mi bude zao i tih jadnih pilica koja ne stignu da se izlegu.Ljudi su zaista najgora vrsta zivotinja,svinja kao svastojed mu jos dodje i malo dete, kad vidite sta su sve pojedini ljudi u stanju da pojedu.
 
A šta je astragan? Jagnjeće krzno, da ali su jaganci iz majčine utrobe. Šta se dešva sa jtim agnićima kad im se odere koža? Da li mislite da se bace ili....
 

Back
Top