Racunar mi se sam gasi...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sofronije000

Zainteresovan član
Poruka
106
Molim vas ako neko moze da mi da savjet...

U zadnjih 15-ak dana mi se desava da mi se racunar sam ugasi , tek tako. Sve je pocelo kad sam instalirao onu neku demo verziju igrice Gp stunt i dok sam igrao jednostavno se ugasio. Inace ne igram igrice i ovu sam odmah izbrisao ali racunar je nastavio da se sam gasi, jednom ili dvaput dnevno. Jedino sto mi stalno radi je Jdownloader ako to moze da ima neke veze. Evo i konfig. racunara pa bih molio ako neko moze da mi da savjet sta da provjerim, sta da radim...
hvala

FSC Amilo Pi 2530 Core2Duo T5250 (1,5GHz) 15.4 WXGA Brilliant View ATI Mobility Radeon HD2300 128 MB RAM 2048 HDD250GB
 
Postoji li nacin da utvrdim sta je od toga navedenog ili da ga jednostavno nosim u servis...?

Pa nekako mi se jos uvijek ne ide na opciju - kanta :(
Tek je godinu dana star
Moze li nesto rijesiti reinst. C diska? Mada nisam ljubitelj te metode jer to kod mene ide preko Acronisa a ja bas nisam vjest u tim stvarima...
 
Poslednja izmena:
Moze da bude vise stvari...

Prvo proveri da nije virus... Znaci skeniraj komp... Posto ti to vezujes za instalaciju te igrice, mozda je nesto "uletelo" tom prilikom...

Zatim, moze da bude do napajanja...

Proveri temperaturu... Mozda ti se gasi zbog pregrevanja...

Mozda su i bed sektori...

Proveravaj jedno po jedno i javjaj se ako ti treba neka pomoc...
 
Moze da bude vise stvari...

Prvo proveri da nije virus... Znaci skeniraj komp... Posto ti to vezujes za instalaciju te igrice, mozda je nesto "uletelo" tom prilikom...

Zatim, moze da bude do napajanja...

Proveri temperaturu... Mozda ti se gasi zbog pregrevanja...

Mozda su i bed sektori...

Proveravaj jedno po jedno i javjaj se ako ti treba neka pomoc...

Ma radio sam skeniranje ali ja koristim free AVP (u zadnje vrijeme avast) i on nista nije nasao...pitanje je koliko se moze vjerovati tim free programima. Sto se tice temperature, tacno je da je pocesto vreo:sad2: ali gasi se i kad drzim ukljucen ventilator...

Kako provjeriti bed sektore?

Mozda ce nekom zvucati nevjerovatno ali nikad nisam radio ni formatiranje diska/diskova ni defragmentaciju...jednostavno to nikad nisam ni probao/ucio...Moze li to biti bar djelic razloga za gasenje?

Hvala na trudu momci:ok:
 
Ma radio sam skeniranje ali ja koristim free AVP (u zadnje vrijeme avast) i on nista nije nasao...pitanje je koliko se moze vjerovati tim free programima. Sto se tice temperature, tacno je da je pocesto vreo:sad2: ali gasi se i kad drzim ukljucen ventilator...

Kako provjeriti bed sektore?

Mozda ce nekom zvucati nevjerovatno ali nikad nisam radio ni formatiranje diska/diskova ni defragmentaciju...jednostavno to nikad nisam ni probao/ucio...Moze li to biti bar djelic razloga za gasenje?

Hvala na trudu momci:ok:

Free antivirus programima verujes samo kada nemas drugog izbora... Iz licnog iskustva ti mogu reci da oni nicemu ne sluze... Njihova zastita je minimalna, po principu, koliko para toliko i muzike..

Ne znam kako drzis ukljucen ventilator... Kuler se sam ukljucuje i podesava brzinu po potrebi... Ako ti je prevreo, moguce je da se gasi zbog pregrevanja... Proveri temperature...

Sto se tice bad sector-a...

1.Double-click My Computer, and then right-click the local disk that you want to check.

2.Click Properties, and then click Tools.

3.Under Error-checking, click Check Now.

4.Under Check disk options, select the Scan for and attempt recovery of bad sectors check box.

5.Click Start.

To sto nisi nikad radio formatiranje i defragmentaciju, nema veze sa gasenjem... Defragmentacija sluzi da bi se podaci preslozili na disku i da bi nakon toga brze radio...
 
Free antivirus programima verujes samo kada nemas drugog izbora... Iz licnog iskustva ti mogu reci da oni nicemu ne sluze... Njihova zastita je minimalna, po principu, koliko para toliko i muzike..

Ne znam kako drzis ukljucen ventilator... Kuler se sam ukljucuje i podesava brzinu po potrebi... Ako ti je prevreo, moguce je da se gasi zbog pregrevanja... Proveri temperature...

Sto se tice bad sector-a...

1.Double-click My Computer, and then right-click the local disk that you want to check.

2.Click Properties, and then click Tools.

3.Under Error-checking, click Check Now.

4.Under Check disk options, select the Scan for and attempt recovery of bad sectors check box.

5.Click Start.

To sto nisi nikad radio formatiranje i defragmentaciju, nema veze sa gasenjem... Defragmentacija sluzi da bi se podaci preslozili na disku i da bi nakon toga brze radio...


Pored dugmeta za paljenje/gasenje kompa imam dugmence na kom stoji slika ventilatora i kad pritisnem to odmah pocne da manje zuji i da se hladi....

Ovo ostalo chekiranje radim, evo prolaze faze...;)
 
Bezveze....uradio posao i - nista. Nemam pojma kakav je rezultat. Valjda je trebalo da dobijem neku info ima li bad sectora, koliko ih je i tako to...

nekad ne pokazuje iz windowsa dal imas bad sektore ili ne
skini program hdd regenerator,narezi na cd i butuj sa njega ,u tom programu skeniraj hdd,ali ipak mislim da nije do toga,bolje ti to odnesi nekom ko se razume on ce da vidi u cemu je problem
 
Skini pre svega Everest i gledaj kretanje temperatura komponenata,mozda se neki deo pregreva,crko kuler ili ne radi dobro.
Ako nisu temperature skini Hiren,s Boot i proveri hard disk uz pomoc HDDregenratora,a mogao bi i da reinstaliras sistem.Na kraju istestiraj memoriju uz pomoc memtest86+.

p.s - ako imas garanciju,a ovo gore ne pomogne nosi u servis neka oni resavaju problem!
 
Skini pre svega Everest i gledaj kretanje temperatura komponenata,mozda se neki deo pregreva,crko kuler ili ne radi dobro.
Ako nisu temperature skini Hiren,s Boot i proveri hard disk uz pomoc HDDregenratora,a mogao bi i da reinstaliras sistem.Na kraju istestiraj memoriju uz pomoc memtest86+.

p.s - ako imas garanciju,a ovo gore ne pomogne nosi u servis neka oni resavaju problem!

Probacu ovo sto si naveo....

Istekla garancija prije mjesec dana, to me i smara, tek sto mu je prosla "zastita" i odmah problem...:evil:

Hvala
 
znaci nije virus
- nego pregrevanje (zbog toga se najcesce iskljucuje)
- ili software (ako ti je sistem koriscen godinu dana bez sredjivanja nije cudo)
- jos verovatnije bagovi u igri ili nekompatibilnost igre sa tvojim hardverom

ako ne resis sam donesi sredicu ti ja
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top