Urinarna infekcija - hitno mi treba savjet!

Daisy 82

Primećen član
Poruka
895
Izvinjavam se ako slična tema već postoji ali ja nisam uspjela da je nađem tako da otvaram novu.
Naime cijelu predhodnu sedmicu sam osjećala blago peckanje pri prvom jutarnjem mokrenju i kada moram u toalet nisam mogla da trpim ni sekundu. Ali to je bilo sve ništa nije ukazivalo na jaku upalu. Pila sam dosta tečnosti i uvin čaj.
U subotu naveče sam dobila užasno jake bolove u stomaku ispod desnog rebra koji su se širili i prema pupku i prema struku. Skoro da nisam mogla da dišem zbog bola.
U nedelju sam se probudila sa bolom u leđima u predjelu bubrega, da bi popodne ponovo počelo sve da me boli i leđa i stomak.
Otišla sam u hitnu uradili su mi nalaze koji naravno uopšte nisu bili dobri.
Na osnovu nalaza urina doktorica je zaključila da su bubrezi u pitanju ali se zbog nalaza krvne slike dvoumila da me pošalje kod hirurga, možda ću sada i lupiti ali mislim da je pominjala da je sedimentacija 15000 (nije ni važno).

Uključila mi je palitreks 2x2 i da se javim sutra svojoj doktorici i da tražim da me pošalje na UZ.

E sad me interesuje, doktorica je sve to ovlaš pogledala, nije mi dala uputnicu za UZ iako sam trazila, nego samo da uradim urino kulturu kada popijem antibiotike i kada prođe 48h.
Ako tako uradim znači da je moja terapija trajala samo 4 dana (koji ističu sutra), zatim čekam ponedeljak da predam urin, pa čekam 3 dana nalaz i onda da se zakažem za pregled. Što znači da ću 7 dana biti bez ikakve terapije a mene je tek sinoć prestalo da boli a i čitala sam da se ide sa terapijom od 12 dana.

Pitanje: Da li da nastavim da pijem palitreks još 4 dana pa da onda uradim sve kako mi je rekla (tj. da sama produžim terapiju) ili da ipak prekinem terapiju na 7 dana, da čekam nalaz urino kulture i da se nadam da se bol neće vratiti?

Izvinjavam se što je ovako opširno i unaprijed hvala na odgovoru.
 
Izvinjavam se ako slična tema već postoji ali ja nisam uspjela da je nađem tako da otvaram novu.
Naime cijelu predhodnu sedmicu sam osjećala blago peckanje pri prvom jutarnjem mokrenju i kada moram u toalet nisam mogla da trpim ni sekundu. Ali to je bilo sve ništa nije ukazivalo na jaku upalu. Pila sam dosta tečnosti i uvin čaj.
U subotu naveče sam dobila užasno jake bolove u stomaku ispod desnog rebra koji su se širili i prema pupku i prema struku. Skoro da nisam mogla da dišem zbog bola.
U nedelju sam se probudila sa bolom u leđima u predjelu bubrega, da bi popodne ponovo počelo sve da me boli i leđa i stomak.
Otišla sam u hitnu uradili su mi nalaze koji naravno uopšte nisu bili dobri.
Na osnovu nalaza urina doktorica je zaključila da su bubrezi u pitanju ali se zbog nalaza krvne slike dvoumila da me pošalje kod hirurga, možda ću sada i lupiti ali mislim da je pominjala da je sedimentacija 15000 (nije ni važno).

Uključila mi je palitreks 2x2 i da se javim sutra svojoj doktorici i da tražim da me pošalje na UZ.

E sad me interesuje, doktorica je sve to ovlaš pogledala, nije mi dala uputnicu za UZ iako sam trazila, nego samo da uradim urino kulturu kada popijem antibiotike i kada prođe 48h.
Ako tako uradim znači da je moja terapija trajala samo 4 dana (koji ističu sutra), zatim čekam ponedeljak da predam urin, pa čekam 3 dana nalaz i onda da se zakažem za pregled. Što znači da ću 7 dana biti bez ikakve terapije a mene je tek sinoć prestalo da boli a i čitala sam da se ide sa terapijom od 12 dana.

Pitanje: Da li da nastavim da pijem palitreks još 4 dana pa da onda uradim sve kako mi je rekla (tj. da sama produžim terapiju) ili da ipak prekinem terapiju na 7 dana, da čekam nalaz urino kulture i da se nadam da se bol neće vratiti?

Izvinjavam se što je ovako opširno i unaprijed hvala na odgovoru.

Obavezno nastavi sa antibiotikom najmanje 8-10 dana!!!A, bez obzira na antibiotik,daj urin na urinokulturu (mada tako nije uobicajeno),pij dosta tople tecnosti,miruj i utopljavaj donji deo stomaka. Cim ti je bolje,znaci da je antibiotik poceo da deluje. UZV mozes uraditi i posle,najvaznije je sad sanirati infekciju. Na UZV te salje,pretpostavljam,da iskljuci postojanje peska ili kamena u bubregu.( Sedimentacija je verovatno 15:)). Ne sekiraj se,proci ce i bice sve u redu. Samo se ubuduce cuvaj nazeba (bez majica iznad pupka:))
 
Obavezno nastavi sa antibiotikom najmanje 8-10 dana!!!A, bez obzira na antibiotik,daj urin na urinokulturu (mada tako nije uobicajeno),pij dosta tople tecnosti,miruj i utopljavaj donji deo stomaka. Cim ti je bolje,znaci da je antibiotik poceo da deluje. UZV mozes uraditi i posle,najvaznije je sad sanirati infekciju. Na UZV te salje,pretpostavljam,da iskljuci postojanje peska ili kamena u bubregu.( Sedimentacija je verovatno 15:)). Ne sekiraj se,proci ce i bice sve u redu. Samo se ubuduce cuvaj nazeba (bez majica iznad pupka:))

Poslala sam ti pp. Sve najbolje :ok: :).

Hvala vam na odgovoru :)

I meni se čini da je 4 dana jako malo pa sam zato i pitala.
Zaboravila sam da napomenem da sam u nedelju naveče kada sam se vratila iz hitne dobila temperaturu 38.5 koja je ujutru spala jer su vjerovatno antibiotici počeli da djeluju.

Što se tiče nalaza ništa mi nije jasno jer na papiru ne pišu nornalne vrijednosti kao prije već više liči na fiskalni račun :)
Ali evo šta piše tj. to je doktorica prepisala na drugi papir.

WBC 15,8
RBC 3.97
HGB 130

A nalaz urina je: Proteini pozitivno (+), leukociti- masa pl. epitel, dosta bakterija.

Odlučila sam da ipak nastavim sa antibioticima jer iako je bol prestao još uvijek ga osjećam u blažem obliku prilikom nekog istezanja npr. kada ležem ili ustajem iz kreveta.
A što se tiče UZ i to ću vjerovarno morati opet sama da plaćam tj. da zakažem kod privatnika, ali nema veze i ja sam sumnjala na pijesak ili kamen jer mi je još prije 4 godine doktorica na ginekološkom pregledu (UZ) rekla da imam pijeska u bubregu.

I još jednom puno vam hvala :cmok2::cmok2: :cao:
 
Uz antibiotik kupi u apoteci i Linex kapsule (ili neki drugi probiotrik) da ti zastiti normalnu crevnu floru. Ovi nalazi su ocekivani (poviseni leukociti),samo ne prekidaj antibiotik najmanje 10 dana,jer su takve infekcije sklone da se povrate nakon nedelju dana (ukoliko se prekratko leci).Svako dobro!:)
 
Ja se bavim prorodnom medicinom pa cu ti poslati savete iz ove oblasti.
tek toliko da imas siru sliku jer lekovi imaju i svoja nezeljena dejstva, ako ih dugo pijes onda ce ti napraviti vise stete.
Brusnica se pokazala kao fenomenalan lek protiv svih vrsta zapaljenja urinarnog trakta.
Bakar u ishrani takodje.
Pijenje zive izvorske vode je takodje dobro jer smanjuje kiselost tkiva, a virusi i bakterije ne prezivljavaju u alkalnim uslovima...
Brusnicu i drzi neki magnet u predelu oko pubicne kosti......U svakom slucaju pokusaj sve......i cajeve i magnete i lekove...
 
Hvala vam na odgovoru :)

I meni se čini da je 4 dana jako malo pa sam zato i pitala.
Zaboravila sam da napomenem da sam u nedelju naveče kada sam se vratila iz hitne dobila temperaturu 38.5 koja je ujutru spala jer su vjerovatno antibiotici počeli da djeluju.

Što se tiče nalaza ništa mi nije jasno jer na papiru ne pišu nornalne vrijednosti kao prije već više liči na fiskalni račun :)
Ali evo šta piše tj. to je doktorica prepisala na drugi papir.

WBC 15,8
RBC 3.97
HGB 130

A nalaz urina je: Proteini pozitivno (+), leukociti- masa pl. epitel, dosta bakterija.

Odlučila sam da ipak nastavim sa antibioticima jer iako je bol prestao još uvijek ga osjećam u blažem obliku prilikom nekog istezanja npr. kada ležem ili ustajem iz kreveta.
A što se tiče UZ i to ću vjerovarno morati opet sama da plaćam tj. da zakažem kod privatnika, ali nema veze i ja sam sumnjala na pijesak ili kamen jer mi je još prije 4 godine doktorica na ginekološkom pregledu (UZ) rekla da imam pijeska u bubregu.

I još jednom puno vam hvala :cmok2::cmok2: :cao:

Obavezno nastavi sa antibioticima do isteka 10-og dana, potom ....., uz 1,5 litar dnevno uvinog caja. Po lab. nalazima rec je o ozbiljnoj urinarnoj infekciji ( ja bih tu dao Longaceph inj ili garamicin amp.) , WBC su leukociti u sermu i oni su dosta poviseni tako da se ne sme potpuno iskljuciti ni upala slepo sreva bez obzira na nalaz urina.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Imala sam gotovo iste simptome samo mnogo mnogo jače. Od bola s desne strane iznad kuka nisam mogla da se pomerim, povraćala, u urgentnom nisu znali da li je slepo crevo ili pesak, kamen u bubregu... bilo je nešto najstrašnije što sam do sada doživela. Ne preterujem, jer sam prilično imuna na bol. Nisam pre toga imala nikakva peckanja pri mokrenju, krenulo je naglo, ničim izazvano. Sedimentacija preko 20, u urinu eritrociti, bakterije, svašta nešto. a onda j epočelo i peckanje. Dok su me dr u Urgentnom ispitivali dobila sam ludačke groznice i temperaturu preko 39... slali me na UZV abdomena i rendgen koji ništa loše nisu pokazali... onda su zaključili da je jaka urinarna infekcija i baktrim je na kraju rešio sve. temperatura je postepeno nestajala, kao i bolovi... možda je bio i pokrenut neki pesak iz bubrega ali za to nema dokaza.
Znači, pij antibiotike, puno tečnosti i ne brini, sve prolazi za 2 do 5 dana. U mom slučaju, ostao je samo strah da se nikad više taj bol ne ponovi. Inače, urinokultura je odmah posle toga pokazala da je sve ok.
 
Puno vam hvala svima :cmok2:
B.B. nadam se da će i kod mene tako da bude i da će sve ubrzo da prođe. Što je najvažnije više nemam bolove a i temperatura je trajala samo jednu noć.

Sutra odmah idem da se zakažem kod porodičnog doktora i da tražim uputnicu za urologa. Malo su nam zakomplikovali sa tom porodičnom medicinom pa mora da se čeka ali šta je tu je. Ja u svakom slučaju sutra završavam sa antibioticima imam još ujutro da popijem poslednje dvije kapsule. Nadam se da me neće napasti jer nisam uradila urinokulturu kako mi je rekla a urin planiram da predam u utorak tj. kada prođu 24h.
Za sada nemam nikakvih smetnji prilikom mokrenja, peckanje, bol......

Iznerviralo me samo što doktorica nije ni pogledala nalaz krvi nego je samo rekla aha urinarna infekcija, uradi nalaz pa ćemo da pratimo :roll: a po komentarima u hitnoj doktorice i sestre u laboratoriji sam zaključila da situacija nije ni malo bezazlena.

Što se tiče kupovine bilo kakvih lijekova to je kod nas od skoro zabranjeno bez recepta ili nalaza, nemam pojma zašto ali ništa neće da prodaju čak i za probiotik laktogin su mi tražili da upišu ime doktora ko je prepisao a ja te kapsule planiram češće da pijem zbog ginekoloških problema sa kandidom.

Hvala još jednom puno ste mi pomogli :bye:
 
Hvala za link :)

Evo samo da javim da sam jutros predala urinokulturu i otišla kod doktorice po uputnicu za urologa i nije mi dala :dontunderstand:
Stvarno ne znam šta da radim, kaže mi ona da je to urinarna infekcija :confused:
I fino joj opet pokažem nalaz i kažem za temperaturu i bolove a povišene leukocite je i sama vidjela i opet ništa.
Jedino sam je uspjela ubijediti da mi da uputnice da ponovim nalaz krvi pa ako i tada pokaže da nešto nije u redu i da postoji neka upala onda stvarno ne mogu više da se zamlaćujem sa njom nego idem kod privatnika :neutral:

Stvarno mi nije jasno zašto neće da mi da uputnicu ako joj fino tražim, a tako me iskulirala i za UZ koji mi je dr u hitnoj rekla da uradim :dontunderstand:
 
Ako imas mogucnosti, odradi UZ kod privatnog lekara. Znam kako izgleda zamlacivanje o kojem pises i to traje li traje... Ni privatnik nije garancija (raznih nas ima), ali treba pokusati sve sto mislis da bi pomoglo, a mozes to sebi priustiti.

Nisam ja neki paničar ili tako nešto, jednostavno nikad nisam bila bolesna, pogotovo da me nešto tako boli pa bi stvarno volila da to istjeram do kraja a ne samo da zaliječim.
Znam da privatnici nisu garancija za ´´kvalitet´´ ali nekad je tako mnogo brže i jednostavnije.

U svakom slučaju uradila sam nalaze pa bi vas molila ako ima neko samo da mi kaže da li je sada u redu ili još uvijek trebam da se liječim.
Znači poslije dvije kutije palitreksa i više litara čaja nalazi su sljedeći:

WBC 5.8
RBC 4.42
HGB 139
HCT 0.401
MCV 90.7
MCH 31.4
MCHC 347
PLT 242

SE (dopisano rukom) - 12


I još neke dodatne analize:

CREATININ - 62
Cholesterol Gen.2 - 4.3
Glucoze HK Gen.3 - 5.2
Triglycerides liquid - 0.77
Urea/Bun liquid - 5.44



Urin: Izgled - mutan
Boja - žuta
Proteini - opal.....
Leukociti - 4-5
I još nešto piše na kraju ali ne mogu da pročitam :neutral:


Samo me interesuje da li je sve u redu ali ja mislim da upala još uvijek postoji.
Hvala unaprijed :bye:
 
Nisam ja neki paničar ili tako nešto, jednostavno nikad nisam bila bolesna, pogotovo da me nešto tako boli pa bi stvarno volila da to istjeram do kraja a ne samo da zaliječim.
Znam da privatnici nisu garancija za ´´kvalitet´´ ali nekad je tako mnogo brže i jednostavnije.

U svakom slučaju uradila sam nalaze pa bi vas molila ako ima neko samo da mi kaže da li je sada u redu ili još uvijek trebam da se liječim.
Znači poslije dvije kutije palitreksa i više litara čaja nalazi su sljedeći:

WBC 5.8
RBC 4.42
HGB 139
HCT 0.401
MCV 90.7
MCH 31.4
MCHC 347
PLT 242

SE (dopisano rukom) - 12


I još neke dodatne analize:

CREATININ - 62
Cholesterol Gen.2 - 4.3
Glucoze HK Gen.3 - 5.2
Triglycerides liquid - 0.77
Urea/Bun liquid - 5.44



Urin: Izgled - mutan
Boja - žuta
Proteini - opal.....
Leukociti - 4-5
I još nešto piše na kraju ali ne mogu da pročitam :neutral:


Samo me interesuje da li je sve u redu ali ja mislim da upala još uvijek postoji.
Hvala unaprijed :bye:

Leukociti su ti mirni.
Hemoglobin odlican. :ok:
Sedimentacija nije zabrinjavajuca. ;)

Biohemijske analize su ok.

Urin unosi vise tecnosti vode ili caja i bice sve ok.... :)
 
Hvala vam svima, puno ste mi pomogli :cmok2:

Danas sam bila i kod dr na kontroli, preuzela sam nalaz urinokulture i na njemu piše da su zasijane podloge ostale strerilne :super:
Znači da mi je sve ovo vjerovatno prouzrokovala prehlada ali mislim da sam dobro postupila što sam nastavila antibiotike kako ste mi i savjetovali jer je bila jaka upala :)

Veliki pozdrav svima :bye:
 

Back
Top