Kako se rešiti komšijinog psa

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hangar 18

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
110
Komšije su mi pravi divljaci, on Bosanac a žena mu Srbijanka, najgora varijanta. Spoj gluposti i zlobe, inata i nekulture.

Problem je što imaju strašno ogavnog psa, koji uznemirava ceo komšiluk. Od 24 sata dnevno, on konstantno laje 10 sati. Probali smo lepo civilizovano, ali oni ništa ne reaguju, još namerno teraju psa da laje kad god je neko u dvorištu. Jedina solucija za spas naših nerava i naše dece je da se rešimo psa. To je manje bolnije nego da cepnem komšiju i komšinicu za uvo. Mogu još i da me tuže.

Znam da će sad krenuti srceparajuće priče i pljuvanje po meni, ali probajte da mi kažete kako da se rešimo tog psa?

Trovanje psa je krajnja solucija, koju ću Boga mi upotrebiti, ne bude li se našlo drugo rešenje.
Kod ove solucije mi recite koji otrov izaziva najmanje bolnu smrt. Stakla u kobasicu ili gips u pošećereno mleko neću, to mi je nekako surovo.
 
Kao prvo, i trovanje i staklo u kobasici su nelegalne, psihopatske metode. Kao drugo, geografske predrasude su ti baš, baš, kulturiška... :roll: A što se same teme tiče, obrati se veterinarskoj inspekciji, nema potrebe da pas strada, dovoljno će biti da ih oderu sa finansijske strane pa da se smire. A sad me izvinite, idem da vas prijavim modovima za grubo kršenje pravilnika.
 
Stalno ponavljam da naše reči uvek više govore o nama samima nego o svemu onome što pokušavamo da kažemo.
Način na koji opisuješ svoje komšije, najviše govori o tebi i samim tim ostavlja dilemu da li je sve baš tako.
Bilo koji vid ubijanja, uklanjanja, odvođenja životinje koji pripada nekom drugom je krivično delo, kažnjivo po zakonu.
Držanje psa u zajedničkom dvorištu je, takođe regulisano raznim zakonskim uredbama koje donosi lokalna samouprava (ako je pas u zajedničkom dvorištu... to nisam najbolje shvatila).
Za ponašanje psa odgovoran je njegov vlasnik, a agresivnost je, takođe, kažnjiva.
Sve u svemu, uvek su tu ljudi - samo je pitanje može li se sa njima razgovarati ili ne.

I na kraju, draga Look, i pored najbolje volje moderatora ovog foruma, da spreče ovakve teme (uzdržaću se od toga da ih okarakterišem direktno), ne otvorenom mestu kao što je Forum, to je nemoguće. Isto kao što je nemoguće da bilo ko od nas izigrava dežurnog policajca i 24 sata provodi na Forumu, kako bi momantalno reagovao. Kao što vidiš, reakcija je usledila sat vremena pošto je tema postavljena.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top