CEASER III

wizard32

Zainteresovan član
Poruka
287
Evo kupih i ja jednu igricu cisto da imam barem jednu na kompu :D
I poceh da je igram kad na drugom nivou sve mi kucice izgorese :evil:
A sagradio sam brdo onih zgradica za vatrogasce ali nijedna neradi :x Sve traze fontanu ali ja to nemogu da sagradim :?
Ne mogu nikako da predjem ovaj nivo ceo gradic mi izgore :evil:
Daj pomozite MOLIM VAS :P
Pozdrav 8)

P.S.Inace sam igrao ovu igru pre jedno 5-6 godina i tada nije bilo nikakvih problema :wink:
 
Davno beše kad sam igrao Cezara... Mislim da trebaš pomoću akvadukta da dovedeš vodu u blizinu tih fontana, ali nemoj me držati za reč ipak davno je to bilo... Proveriš da li se fontana nalazi na zemljištu koje je snabdeveno vodom (mislim da je W prečica za to) i ako se ne nalazi znaš šta ti je činiti.
Pozdrav.
 
Igra je svarno frustrirajuća. Ako nemožeš sagraditi fontanu, a ti im lepo daj bunar, nije isto, ali pomaže....zatim koju bašticu....i gadovi će privremeno biti zadovoljni.
Nego najbolje da uzmeš nešto drugo, bolje i naravno novije, pošto ova igra zahteva konjske živce.
 
Da igra je bas stara, ali ja sam je nekad obozavao.
Danas verovatno postoje 1000+ boljih igrica ali ja hocu bas ovu :shock:
Problem je u tome sto mogu da sagradim samo bunar(barem na ovom nivou) ali kad ga sagradim( na desetine bunara) oni ne rade :? Nece niko da bude vatrogasac.
E sad ja ne znam sta da radim.Da gradim akvadute i fontane ne mogu a ni da nateram Rimljane da budu vatrogasci ne mogu.
I onda samo gori i gori :cry:
Ne znam u cemu je fora :!:
Pozdrav 8)

P.S. Hvala momci na ovim brzim odgovorima :D
 
Probaj da podesiš prioritete kod zapošljavanja ljudi tako da se prvo zapošljavaju kao vatrogasci. Nemogu ti reći baš precizno kako se radi pošto se nesećam ali znam da postoji tako nešto.
 
Neće da budu vatrogasci, a, majku li im njihovu... onda probaj da gradiš vatrogasne kućice blizu kuća gde živi gamad, jer ukoliko je predaleko....neće hteti ići tamo.
Da ti malo pojasnim igru: dve najvaznije stvari su ti vatrogasci i građevinari (oni što se brinu o očuvavanju kuća). Ukoliko njih nemaš dovoljno, a veruj mi, nikada ih nemaš dovoljno, kuće će ti goriti i rušiti se. Rimljani su jako zahtevni, stalno hoće više. Najvažnije je da im prvo obezbediš vodu i put do kuće (što me podseti, jesi si sagradio puteve do tih vatrogasnih kućica???), jer inače neće doći do tog mesta gde nevodi neka staza. Naravno u početku je dovoljan zemljani put, ali posle će hteti kamene ceste i one "plaze". Uvek žele zabavu, pa traže arenu, pozorište, zatim neophodna je škola, bolnica....za razvitak grada. Market je obavezan, maltene na svakom ćošku, jer tu kupuju hranu i ostala sra*** za njihov jadni mali život. Da, na svakom ćošku, pa skoro sve moraš imati na svakom ćošku, jer ukoliko je i samo dve ulice jedna škola udaljena od neke kuće, žalit će se na manjak obrazovanja. Tako da one kuće koje su u bogatijem području, blizi svih ustanova, će da cvetaju i pretvaraju se u vile, a sve ostale će da trunu. Tu dolazi još jedan problem. Neposredna blizina. Kuće se ne mogu normalnu razvijati ukoliko su preblizu nekim gradjevinama kao što su akvadukti ili gladijatorska škola. Kuće traže mnogo pažnje, traže vodu, dakle fontanu (da bi uopšte radila treba u blizini da bude akvadukt), zatim neku bašticu, a i okolni spomenici doprinose razvolu. Za razvitak grada vazna je industrija, npr. nameštaja, keramike (posuđa).... sve je povezano. Da bi imao vojsku, teba ti oružije, da bi imao oružije, treba ti ruda (gvožđe), da bi pravio nameštaj treba ti drvo, zato pazi kada krčiš šume..... Industriju razvijaj prema tvojim potrebama, gledaj šta se isplati. Neke stvari su na velikoj ceni, kao naprimer oružije. Znači ukoliko nemaš neprijatelja, nemoraš praviti vojsku, ali to neznači da ne i oružije, jer ga možeš skupo prodavati i zaraditi brdo love. Novac je najveći problem. Nikad ga nema dovoljno i vratolomno se gubi. Zato vodi računa, i pazi na Cezarovu naklonost (neki poklon, jeftiniji razume se, povećava tvoju popularnost). Hrana, ona je vrlo važna, gradi različite vrste farmi, a najviće onih sa žitom i mesom. Imaj barem dva skladišta i dva granarija (odlagalište za hranu) i to negde u blizini proizvodnje. Umesto što gradiš sve više i više kuća, da bi povećao populaciju, bolje se skocentriši na postojeće koje razvijaj do maksimuma da mogu primiti više ljudi. Sa povećanjem stanovništva menja se status grada. NE PRETERUJ SA POREZIMA. Ako to uradiš, ljudi će odlaziti, pa neka ti glavni izvor novca bude trgovina.


Nadam se da sam ti barem malo približio igru da je bolje svatiš, ali imaj na umu da je ovo samo mali deo.
 
pazi prijatelju, igra jeste stara, ali rastura kliko je dobra...
prvi savet... ako ti je bas do Cezara... onda, pre nego sto odigras- igraj tutorijal... tu ti sve lepo objasni...
a ako ti je suvise tesko (a obicno jeste) ti onda uzmi da igras Zevsa,,, ista fora, ista kompanija, samo umesto rima ide stara grcka... a tri puta je laksa i lepsa igra...
a ako ti je bas zapelo za cezara, onda da ti kazem da fontanu sigurno ne mozes da sagradis jer nema pristup vodi... kao sto rece kolega- sagradi akvadukt...
a bunari ti ne rade, jer ih izgradis puno za postojeci rezervoar... izgradi jos koji...

nadam se da sam ti pomogao... :wink:
 
Ustvari ja mislim da za bunere čak ne treba akvadukt, pošto oni vodu dobijaju iz zemlje....
Nego ako hoćeš da varaš, u folderu igre imaš jedan tekstualni fajl, koji kad otvoriš prikazuje cene svih građevina u igri, pa ih možeš menjati. Naprimer stvaviš cenu svim zgradama da bude jedan dinarius (?!), pa ti novac neće tako brzo lapiti.

Što se tiče Zevsa, ja ga nikada nisam igrao, ali zato Pharaona jesam. On je iz iste produkcije, ali takođe dosta lakši od Cezara.
 
Ma idi :shock:
Provalio sam gde sam pogresio,
zaboravio sam da sagradim one perfecture,gde zive oni radnici sto raznose vodu :oops: koju sam ja kreten covece :roll:
Sad sam prevazisao taj problem,ali tek slede drugi problemi, dosao sam do 630 stanovnika i nikako nece vise da se doseljavaju.Pojma nemam sta da gradim da ci oni sad opet dolazili( osim parcela za kucice naravno)
Mnogo su teski ovi Rimljani a sagraditi grad prava je umetnost.
Sve u svemu mnogo cu se ja namuciti. :evil:
Pozdrav 8)
 
Lepo ti kažem, usavrši postojeće kuće, daj im ono što traže pa će se razviti i moći primiti više stanovnika. Građenje novih vodi u propast, ekonomski i društveni. Nestaće ti para, zbog troškova gradnje a trebaće više tih radnika da obilazi ta područja.
 
Da u pravu si ali kako da usavrsim kuce :?
One porastu kada im sagradim baste ali posle toga nikako ne rastu.
I reci mi molim te gde je taj tekst gde se menjaju cene.Da ga trazim na cd-u ili nege u instalaciji na kompu.Hvala i
Pozdrav 8)
 
wizard32:
Da u pravu si ali kako da usavrsim kuce :?
One porastu kada im sagradim baste ali posle toga nikako ne rastu.
I reci mi molim te gde je taj tekst gde se menjaju cene.Da ga trazim na cd-u ili nege u instalaciji na kompu.Hvala i
Pozdrav 8)
nemoj da menjas cene... veruj mi onda igra gubi draz i bacices je posle dva dana...
sto se ice usavrsavanja kuca... desni klik na svaku kucu ce ti izbaciti prozor na kome pise sta ti treba da bi se kuca unapredila... ali ne mora da znaci da ti zbog toga ljudi ne dolaze... mozda jednostavno nemas dovoljno posla u gradu za njih!!!

to jednostavno samo sebe kontrolise---- samo ti gradi grad (ne kuce), sve dok ti na vrhu ekrana ne zablinka poruka -NEED MORE PLEBS- (potrebni radnici), e onda gradi nove kuce...



jos jednom ponavljam--- ODIGRAJ PRVO TUTORIJAL-- da naucis kako se igra, pa onda lepo igraj... a ne da nas za svaku sitnicu pitas ovde... mislim nije meni tesko da ti objasnim... daleko od toga, cak mi je bas zanimljivo da kuckam resenja... ja to zbog tebe, da ne prekidas igru svaka dva sata... :wink:
 
Pa ja i igram tutorijal ali kao sto vidis ne snalazim se bas najbolje.
Sali mse , polako se vracam u formu od pre 5 godina.
Trenutno sam na 3. tutorijalu i polako napredujem.
U predhodnom nivo nisu hteli da dolaze imigranti iako sam imao nedovoljno radnika, ali valjda je tako ogranicenje na tom nivo.
Nadam se da Vam nece biti tesko da mi pomalo pomognete kada zapne.
Hvala i pozdrav 8)
 
I jaoj :o
Unisti me cezar ko nista.Naljutio se sto nisam mogao da ispostujem neke rokove i poslao legiju i ceo grad mi unistio.
A bas sam bio sagradio skoro idealan grad.
Nisam mogao nikako da ispunim njegove uslove,mnogo su teski.
Zapao sam u ogromne dugove tako da bi ona fora sa smanjenjem troskova dobro dosla.

Na ovom trecem nivo mogu da biram da li da gradim trgovinski grad ili ratni grad.Ja sam bio izabrao trgovinski i nisam imao mogucnosti da sagradim vojisku,ali sad cu izabrati ratnu opciju pa ce videti Cezar sa kim ima posla. :twisted:

Ako imate neku ideju i predlog molim Vas da mi pomazete.
 

Back
Top