Jedno realnije razmishljanje za mushkarce

Devilishgirl:
zavisi..ili je mamin sin ili tatin junak, a mozda ni jedno ni drugo..vec obicna muska * :P
ozenila bih...da ne moram da se mucim da pravim..ovako je sve na izvolte...
necu vise.. :roll:

hvala devil..
znash zashto sam ovo pitao...
ovde treba da pokazu zrelost...
a ne - jel bi ste gurali tamo gde je gurano pre vas od 1 - 15...

Ovde je mnogo jednostavno - kratko i jasno...
razmislite...
 
uz uvazavanje (koje, naravno, ne mora da prati i slaganje), dlakavi, ali ovo pitanje nije odredjeno kao ono "slicno" efendijino (hm...ispadoste slicni vas dvojica), niti je, po mom misljenju, nastalo sa istim ciljem kao ono (da uzburka...)...
stvarno, zasto ovaj post? (voleo bih da mi odgovoris ti, a ne neko od vitezova okruglog stola)...

meni licno, ostalo je nejasno i na sta si mislio. postoje dve mogucnosti:

mogucnost 1.:pitao si: da li bi neko ozenio zenu/devojku koja vec ima dete, a tu zenu/devojku voli i sa njom se slaze po svim pitanjima, za koja se podrazumeva da se na njih moraju dati odgovori pre nego sto dvoje razumnih ljudi stupe u brak.
odnosno, da li bi ozenili zenu koju volite i sa kojom se razumete, bez obzira na dete koje vec ima?
moj odgovor: naravno, DA.

mogucnost 2.:pitao si: da li bi neko ozenio zenu koja ima dete, samo zato sto ta zena ima dete (poznaju li se bar prethodno?)
ne verujem da si ovo hteo da pitas...

bas zato sto i sam garantovano znas da bi svako normalan danas, i ne samo danas nego i u svim epohama, otkad ljudi poseduju razum i emocije (znaci, otkad su ljudi), na ovo pitanje (mogucnost 1.) iskreno odgovorio DA, svrha pitanja mi nije jasna...
 
Cika snoki kaze DA ali kao najsamokriticniji kaze i to da:

Nisam siguran koliko bih dobro mogao da vaspitam tudje dete, ne zbog nedostatka zelje vec zbog toga sto roditelj mora u vaspitanju ponekad upotrebiti i neke nepopularne mere (malo batina, zabrane, grdnja itd)Primena tih mera na detetu koje BIOLOSKI, nije tvoje dovodi do njegovog strahovitog otpora i sve te mere u njegovim ocima imaju drugaciju dimenziju tj. dete ih dozivljava mnogo strasnije, tragicnije nego kada je u pitanju 'pravi' otac i stvara se veca odbojnost prema ocuhu.
Zato treba razgraniciti HOCU i MOGAO BIH.Za ovo HOCU, svi mozemo da kazemo bez problema a da li bi MOGLI da na adekvatan nacin ostvarimo svoju ulogu oca u toj komplikovanoj situaciji sto se tice vaspitavanja deteta, to moramo da budemo iskreni i posteni prema sebi i doticnoj zeni.Pa i tom detetu.
O ovoj temi moze da govori samo onaj ko ima svoje dete i ko zna sta je vaspitavanje.Jedino taj moze da razume sta sam sad reako a ko nema, sad ce da me razapne verovatno.
 
Nikola:
Dlakava_Strvina:
Mushkarci, Balkanci, Mamini sinovi, Tatine junachine i dobre komshije...

Da li bi ste ozenili devojku/zenu koja ima dete?

Nikad! Za mene je ideal nevina, cedna devojka kojoj sam prvi i poslednji, ili u najgorem slucaju neka sa vestackim himenom integrisanim u Egiptu.

Ti si... Ma ime romana Dostojevskog i to sa svim velikim slovima! Tragedija je samo sto ti nisi "prvi i poslednji" takav lik koji tumara ovom planetom...
 
Odmah da razjasnim neshto:

1) Nekoliko osoba me je do sada pitalo da li smo Snoshaj Efendija i moja malenkost, Dlakava_Strvina, ista osoba?
Evo, definitivno da razbijem sumnju : NE! Chak ga ne poznajem. U nekim stvarima smo se slozili, u nekim nismo. Tek, hronichna pojava kod obojice je da kad je "neozbiljno pitanje" dajemo neozbiljne odgovore. To je bio moguc povod za sumnju. A ovim odgovorom sam je razbio. Efendija, jel tebe pitao neko neshto slichno?

2) Pitanje je naravno za "malo starije", iskusnije i pravi odgovor moze da da samo osoba koja je to dozivela ili koja tako vec zivi.

3) Mnogi roditelji su (usled zatucanosti i nezrelosti) monstrumi prema sopstvenoj deci, kamoli prema usvojenoj. Uostalom, prelistajte nashe dnevne novine i crnu hroniku u njima. Seksualni nagon i roditeljski nagon svakako nisu isti. Niti se javljaju u isto vreme.

4) Podjednako mi je bitno razmishljanje mshkarca i zene koji vole nekog, ali taj "neko" ima decu. Poznato je da sud u vecini brakorazvodnih parnica, dete/decu predaje majci. I ta zena biva "osudjena" i u Srbiji (ne samo po okolishu, a mi najbolji...)

5) Mnoge zene/mushkarci su bezosecajne/i prema partnerovom detetu iz prethodnog braka a josh gore je razdvajanje "svog" i "tudjeg" deteta, gde je u povoljnijoj situaciji ono dete chiji roditelj "vodi glavnu rech".

5.a) Razdvajanje dece na "bolje" (koje odgovara osobinama zatucanog roditelja) i "loshije" (koje "ne ispunjava kriterijume") postoji i u "klasichnim" brakovima. Traume koje "loshe" dete prezivi, ostaju trajne i teshke, dok "bolje", tj njegov brat ili sestra nikad nece priznati i shvatiti njegovu/njenu patnju.

6) Obzirom na prethodne dve tachke ponovo "uzimam u usta" stav Efendije, koji je izneo problem od kojeg svaki mushkarac u sebi strepi: Kad-tad u toku detetovog razvoja (posebno pubertet kad su zelje/mogucnosti mlade osobe u disproporciji) dolazimo u situaciju da dozivimo odgovor:"Ti ces da mi zabranish? Pa nisi mi ti Otac/Majka!". Odgovor koji svakako ne prija jer dete zelimo da "uputimo na pravi put" i svoje neslaganje sa vashim zivotnim iskustvom na ovaj nachin baca "na kolena".

Uhhh... seticu se josh "situacija" koje otezvaju "odluku". Slazem se da ako volimo nekog prihvatamo i dete, ali... Ta zaslepljenost ljubavlju prodje i u klasichnim brakovima (chak i pre braka) i "prorade" svi oni porivi koje smo zbog zaslepljenosti nekom osobom uspeshnije gushili/ignorisali. "Porivi" koji postoje usled nashe nespremnosti ili nezrelosti ili uglavnom - zatucanosti.

ZA EFENDIJU:
Zaboravi batine! Batinama neces postici nishta samo ces napraviti modrice, prelome, traume (shto uvek jesu) i strahove (od tudjih nanoshenja fizichkih bolava) kod deteta. dete postaje snishodljivo prema jachem a siledzija prema slabijem.

Jel da da si pre da se tuche "mushko" a "zensko" ne jer slabashno pa ga samo grdimo? E pa nije! Dechaci su osetljiviji. Devojchice su fizichki jache do puberteta. (Pa opet ne treba tuci)

Traume od pojedinih "uchenja pameti" su neizbrisive i dovode do kasnijih problema u porodici kad mlada, maltretirana osoba dobije prirodnu snagu da pruzi otpor. Postoje zatucani primitivci koji tada - zakljuchavaju hranu od deteta koje se suprotstavlja i zovu policiju zbog "deteta siledzije" koje su vaspitavali sistemom - "JA RODILA (pravio) - JA UBILA (ubio)"

Znachi, porodicu mozemo da imamo kad smo psihichki sposobni za istu a ne kad "nam se dize pa ne spushta". Kad bi se radili testovi zrelosti, uz dugotrajne razgovore - vecina ne bi nikad dobila pravo na brak. Ali to je hipotetichka postavka reshenja problema.
 
Nikola:
Dlakava_Strvina:
Mushkarci, Balkanci, Mamini sinovi, Tatine junachine i dobre komshije...

Da li bi ste ozenili devojku/zenu koja ima dete?

Nikad! Za mene je ideal nevina, cedna devojka kojoj sam prvi i poslednji, ili u najgorem slucaju neka sa vestackim himenom integrisanim u Egiptu.

Odlično, eno ti ona jumferka jelena ,traži takvog.Odlično bi ste se slagali.Srećno :D
 
kučka:
Nikola:
Dlakava_Strvina:
Mushkarci, Balkanci, Mamini sinovi, Tatine junachine i dobre komshije...

Da li bi ste ozenili devojku/zenu koja ima dete?

Nikad! Za mene je ideal nevina, cedna devojka kojoj sam prvi i poslednji, ili u najgorem slucaju neka sa vestackim himenom integrisanim u Egiptu.

Odlično, eno ti ona jumferka jelena ,traži takvog.Odlično bi ste se slagali.Srećno :D

Eh... imate PP za takve doskochice, chovek je izneo svoje mishljenje. Jeca je moguca provokacija nekog od iskusnijih ili je prosto novi chlan. Sad ce je spopadati manijaci (teshka rech), shvalerchine koje posle ostave devojku sa detetom o chemu je ovde rech.
Molim te...
 
Bad_Wolf:
-Eva-:
Sviđate mi se! To je u Srbiji potpuno normalno, dok je žena koja ima dijete u Crnoj Gori i Hercegovini anatemisana. Ona je u startu prekrižena za bilo kakavu vezu a kamoli za brak. Vjerujte mi, to je tako.

Znam kontra primer i to sa dvoje dece, so... Valjda je to priblizavanje Evropi?

Ne, nego ka Zrelijem Razmishljanju... Niko nije pominjao Evropu nego MUSHKARCA I ZENU! Oces da kazesh da nema zatucanosti? Da se zena koja se ponovo udala (sa detetom iz prethodnog braka) ne strepi tiho u sebi da li ce taj mushkarac samo da je seksualno iskoriscava i kakav ce biti prema detetu?
 
Bad_Wolf:
-Eva-:
Sviđate mi se! To je u Srbiji potpuno normalno, dok je žena koja ima dijete u Crnoj Gori i Hercegovini anatemisana. Ona je u startu prekrižena za bilo kakavu vezu a kamoli za brak. Vjerujte mi, to je tako.

Znam kontra primer i to sa dvoje dece, so... Valjda je to priblizavanje Evropi?
Samo jedan primjer?! O tome i pričam, može se naći, ali po jeda - dva primjera.
 
-Eva-:
Bad_Wolf:
-Eva-:
Sviđate mi se! To je u Srbiji potpuno normalno, dok je žena koja ima dijete u Crnoj Gori i Hercegovini anatemisana. Ona je u startu prekrižena za bilo kakavu vezu a kamoli za brak. Vjerujte mi, to je tako.

Znam kontra primer i to sa dvoje dece, so... Valjda je to priblizavanje Evropi?
Samo jedan primjer?! O tome i pričam, može se naći, ali po jeda - dva primjera.

CHIM ZABLJESHTI CRNA GORA - ODGOVORIT SE MORA!

AJDE JUNACHINE I VAS DA CHUJEM... NEMOJ TUDJE PRIMJERE CHOJSTVA I JUNASHTVA NO SVOJE...

Za razmenu ovakvih doskochica kliknite na nick pa shaljite privatnu poruku. Chim se dotichni "okachi" na forum bice obaveshten... Hvala

Vratimo se na temu, ako moze...
 
Istinit slucaj pre desetak godina u komsiluku mog strica. On udovac sa detetom i ona udovica sa detetom (provodadzije ih spojile) i imaju zajednicko dete. Jednog dana ona vice: Milane, Milane, tvoje dete i moje dete, ubise nase dete.

Mislim da je sve stvar svesti para koji gaje decu, njenu, njegovu, svoju, usvojenu.

Izvinjavam se sto sam se umesala, jer je pitanje bilo upuceno muskom delu foruma.
 
Bad_Wolf:
Nikola:
Dlakava_Strvina:
Mushkarci, Balkanci, Mamini sinovi, Tatine junachine i dobre komshije...

Da li bi ste ozenili devojku/zenu koja ima dete?

Nikad! Za mene je ideal nevina, cedna devojka kojoj sam prvi i poslednji, ili u najgorem slucaju neka sa vestackim himenom integrisanim u Egiptu.

Ti si... Ma ime romana Dostojevskog i to sa svim velikim slovima! Tragedija je samo sto ti nisi "prvi i poslednji" takav lik koji tumara ovom planetom...

Nije retka pojava da se negde nadje neki intelektualac koji ne prepoznaje sarkazam. Reci mi, jesi li mi vise poverovao za nevine devojke ili egipatski himen?
 

Back
Top