Udomljavanje zenke

designpara@gmail.com

Zainteresovan član
Poruka
317
Da li ima neko ko je zainteresovan da udomi zenku zlatnog labradora. Stara je oko godinu i po
Zenka je trenutno u vlasnistvu mojih komsija, koji ne zasluzuju ni hrcka a kamoli psa. Ne kazem da je hrcak manje znacajan nekome, da se niko ne vredja, vec po obavezama i odgovornosti prema zivotinji.
Zenka je jako lepa, izuzetno umiljata i izuzetno je propatila ovaj period kod njih. Da ne bih trosio vreme da pljujem po njima, ukratko su reci sta se desava u njenom zivotu.
Od kad je dosla u njihovo vlasnistvo 80% vremena provodi vezana za drvo. ZENKA, UMILJATA. Svi koji znaju nesto o psima znaju sta to znaci. U stranu sto laje neprekidno po celu noc ispod nasih prozora, naravno i dok pisem ovo, ali i kad je na drugom lancu, ispred ulaza, niko ne obraca ni malo paznje na nju. Pritom imaju potpuno osiguranu ogradu oko ogromnog dvororista. U jednom periodu bila je vezana 2 meseca svaki dan za drvo na lancu od par metara. Kad je izvedu, jednom u 3 dana, na 10 min nista ne slusa, zeljna je svega. Nisu potrosili, siguran sam 2 sata svog vremena na vaspitavanje i dresiranje ovog psa. To su ljudi za koje garantujem da nemaju apsolutno veze sa vezom oko drzanja psa. Pritom to su ljudi koji su mene i moju porodicu u par navrata doveli do ludila i ozbiljnih konflikta, tako da nemam vishe ni mogucnosti ni zelje da komuniciram sa njima. A i to ne bi urodilo plodom.
Pas je pobegao i nije je bilo par meseci, dok se pre 2-3 dana nije vratila. Vratila se i od tada je opet na lancu. Kakav covek treba da budes da vezes psa koji ti se vratio posle par meseci? Pritom, da napomenem da je od ukucana skoro uvek neko u kuci. Imam prijatelje koji pse drze u dvoristu, tako da znam sta znaci drzati psa napolju a sta biti potpuno nezainteresovan i neodgovoran prema psu. Za njih nemam reci stvarno, niti je ovo tema o njima.
Poenta svega je da bih ja nju bez ikakve grize savesti ''ukrao'' ako to moze tako da se kaze i udomio kod nekoga ko ce pruziti makar malo vishe ljubavi ovom uzasno napacenom stvorenju...Mnogo mojih prijatelja kad su videli i shvatili situaciju su hteli i sami da je uzmu, ali niko nije bio u mogucnosti.
P.S. Zivimo okruzeni parkom koji je kao stvoren za pse.
P.P.S Neko mozda pomisli da nije na meni da uzimam stvar u svoje ruke, ali nije ni na meni da gledam svaki dan sta se desava, mladom, zdravom i pametnom psu i da nista ne preduzmem.
P.P.P.S Siguran sam da ima neko, bilo gde u zemlji, ko bi bio presrecan ovom prelepom zenkicom.
I da napomenem da nisam spreman za predloge tipa prijavi ih, to smo sve vec prosli i nista nije reseno time...
 
Ja te potpuno podrzavam i jako je lepo sto se brines za nju i njenu sudbinu i sto si spreman da se angazujes. Takodje sam sigurna da bi vrlo lako mogla da se udomi ali ostaje drugi problem... Kada shvate da im psa nema duze vreme bojim se da bi uzeli drugog i tretirali ga na isti nacin:( Time naravno ne zelim da kazem da to sto si isplanirao ne treba da sprovedes u delo, naprotiv, vec da bi trebalo nesto uraditi i po pitanju toga da ni jedan pas tim "ljudima" vise ne dodje u ruke.

Pokusaj da je oglasis na sto vise mesta, masa ljudi trazi labradore za dz, jos je ona mlada tako da sam sigurna da ce se naci neko ko je zasluzuje:ok:
 
A da ipak prvo pokušaš sa veterinarskom inspekcijom? Vrlo su revnosni kad treba nekoga da oderu a Zakon o dobrobiti životinja je u njihovoj nadležnosti. Ako ih oni "rebnu", možda nešto i promene. Ako ne, tek onda sprovedi u delo to što si naumio. I jedna mala opaska:tema je za podforum Zaštita prava životinja.
 
Kod mene u ulici ima cigana koji stalno imaju pse uopste ih nehrane, ne odrzavaju nista psi su ofucani a nedaju da ih uzmem da probam da ih udomim, svremena na vreme dolaze sinteri sa policijom da hvataju pse ja nisam za sintere uopste ali je mozda i to bolje nego da uginu od gladi. psi su uzasno agresivni napadaju citav komsiluk, a sinteri kad god im odnesu pse oni uvek nadju nove i dovuku ih da bi ih mucili... STRASNO!!! :(
 

Back
Top