Poslovi Infostud

zimba150

Zainteresovan član
Poruka
193
Znam nekoliko ljudi koji su mesecima slali prijave, ukupno vise od 40-50 prijava. Jedan je imao vise srece od ostalih, dobio je dva odgovora... da ce ga kontaktirati ako udje u uzi krug. :D
Svi imaju zavrsene (razlicite) fakultete i za pozicije za koje su konkurisali sigurno ispunjavaju uslove. Uz to imaju radnog iskustva i nisu stariji od 35 godina... znaci relativno mladi perspektivni ljudi, odlicni kandidati.
Razumem da je mozda postojala jaka konkurencija, ali ipak u pitanju je vise od 40 prijava na razlicite konkurse. Nijedna nije rezultovala ulaskom u uzi krug. Prosto neverovatno.


Da li je neko od vas (ili neko koga poznajete) dobio posao preko ovog sajta?
 
Nije da se hvalim, Ja sam konkurisao non-stop imam oko 40-tak poslatih prijava preko doticnog sajta (ne znasluzuju ime da imse spomene). Naravno od tog broja maskimun 5 poslodavaca mi se javilo sto je porazavajuci broj. Od tih prijava jedan poslodavac jako poznat je cak dao "samo" 3 puta isti oglas naravno sa drugim rokom do kada traje konkurs (tu sam posumnjao da doticna "gospoda" nema pojma sta traze od kvalifikacija). Drugo je pitanje da li zele i volje da ti odgovore sto je meni sasvim normalno kazes da si odbijem ili nisi usao u uzi krug, da kao kandidat trazis dalje.
Desavalo mi se da konkurisem na tri mesta i cekam Godoa naravno nista od javljanja.
Na moju srecu zaposlio sam se posle ko zna koliko cekanja znam a ne zelim da kazem naravno NE preko doticnog sajta i uzivam. S vremena na vreme podjeb***m ponekog privatnog poslodavca jer su mi u struci i kod kojih sam konkurisao a nisam primljen :) :) :)
 
Da, neko koga poznajem jeste dobio poziv na razgovor za posao za koji se prijavio preko tog sajta ili na osnovu oglasa koji je video na tom sajtu. I da, neko koga znam je iz sve te priče započeo da radi. Mada sam sam utiska da su neki od oglasa na netu više postavljeni radi reklamiranja poslodavca nego što kod istog postoji stvarna potreba za angažovanjem novih radnika, mada ih nije nešto mnogo, i to nije do infostuda ili drugih portala koji posreduju u tome. A i konkurencija jeste brojna, i sve su to mladi perspektivni ljudi sa iskustvom i željom ka napredovanju.
 
Ja sam se jednom zaposlila preko infostuda, a i 2 moje drugarice. :) Doduše, bilo je to pre 2 godine.

Baš čujem od prijateljice koja non stop šalje cv preko ovog sajta i bestjobs da je poslodvaci zovu, a kad ode na razgovor, shvati da su poslovi skroz bezveze i da verovatno niko ne želi da ih radi. U pitanju su navodno razni poslovi, međutim, iza svega se kriju wellnes kompanije i slično :dash:
 
Znam nekoliko ljudi koji su mesecima slali prijave, ukupno vise od 40-50 prijava. Jedan je imao vise srece od ostalih, dobio je dva odgovora... da ce ga kontaktirati ako udje u uzi krug. :D
Svi imaju zavrsene (razlicite) fakultete i za pozicije za koje su konkurisali sigurno ispunjavaju uslove. Uz to imaju radnog iskustva i nisu stariji od 35 godina... znaci relativno mladi perspektivni ljudi, odlicni kandidati.
Razumem da je mozda postojala jaka konkurencija, ali ipak u pitanju je vise od 40 prijava na razlicite konkurse. Nijedna nije rezultovala ulaskom u uzi krug. Prosto neverovatno.


Da li je neko od vas (ili neko koga poznajete) dobio posao preko ovog sajta?

Ja sam posao dobila preko Infostuda.Bilo je to pre 3 godine i jos uvek radim u toj firmi.
Poslala CV usla u uzi izbor i dobila posao.

Zelim samo da kazem da nije poenta samo slati CV .
Bitna je pozicija za koju konkurisete. Takodje je bitno da CV ne bude uvek isti nego ga treba menjati i prilagoditi u zavisnosti od toga za koju poziciju konkurisete(podrazumeva se da imate radno iskustvo).

Posto planiram da promenim firmu i nadjem neki bolji posao pocela sam nedavno da saljem svoj CV preko sajta Infostud. Od 10-ak prijava imala sam 3 razgovora za posao i sada cekam njihove odgovore. Za sada sam zadovoljna.
 
naravno da znam više osoba, a i sama sam pronašla posao tako.
relativno često me zovu na razgovore iako sam prosečan kandidat, a u mojoj struci je konkurencija je ogromna - ko je bio sa druge strane zna da neverovatan broj prijava stigne na jedan oglas.

nego gde još tražite oglase za posao a da ih nema tamo?
 
Mene zanima da li postoji neki vremenski rok (ako se nista ne navede) u kome poslodavci treba da vas obaveste da ste prosli, odnosno koliko vremena bez odgovora znaci da sigurno niste prosli?
 
Izgleda da se u danasnje vreme nikako ne moze naci neki dobar posao.
Radila sam u 2 firme i jako sam nezadovoljna. U obe sam radila po 3 god.
Poslodavci su uglavnom kreteni i nemaju nikakvu komunikaciju sa zaposlenima.

Prestala sam da se nadam da cu uspeti da nadjem normalan posao i firmu.
 
Ne treba gubiti nadu..ipak ima strucnijih koji se pomeraju na listi..mozda imaju vise radnog iskustva u boljim firmama..namazaniji cv..privlacniji izgled..ako se ide preko posrednika oni imaju vecu odgovornost jer uzimaju velike cifre i ne salju tek tako svakog na razgovor..pa opet tamo neko ko se izjasni za manju cifru prodje iako je nestrucniji
 
Ne treba gubiti nadu..ipak ima strucnijih koji se pomeraju na listi..mozda imaju vise radnog iskustva u boljim firmama..namazaniji cv..privlacniji izgled..ako se ide preko posrednika oni imaju vecu odgovornost jer uzimaju velike cifre i ne salju tek tako svakog na razgovor..pa opet tamo neko ko se izjasni za manju cifru prodje iako je nestrucniji

Mislim da si u pravu.
 

Back
Top