Kako odblokirati blokirane sajtove

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SasaBorgdron

Aktivan član
Poruka
1.087
Pozdrav svima imam jedno pitanje pa ako znate kako da ga rijesim bio bih vam zahvalan.
Radi se o sledecem na faksu su zbog likova koji stalno racunare koriste samo za fejsbukisanje odlucili da zabrane pristup toj stranici ali nazalost i jos nekim koje su meni potrebne.
Ne moze se na primjer mail aktivirati -zabranjen pristup
forumi -zabranjen pristup ( na krstaricu moze ) ali neki drugi ne.
Nadam se da razumijete o cemi se radi .
Inace sam i do sada bio protivnik fejsa a sada zbog ovoga sto se desilo i sto niko ne moze normalno da koristi racunare sada prezirem umjesto samo da mi nije interesantan je...fejs.

Znate li kao premostiti tu vjerovatno administratovu zabranu tako da mogu da idem na stranice koje hocu a posle da vratim da ove nakaze ne mogu da koriste fejs.

hvala
 
Ako administrator zna sta radi... Ako moze da napravi osim obicnih korisnika i "korisnika++" koji bi imao veci pristup netu - ali to ne bi onda reklamirao okolo...

Mada, ako je faks u pitanju, umeju da budu bez razumevanja. I sad je samo pitanje da li administrator(i) imaju vece pravo nad strucnim delom od birokrata.
 
Џони негде то пије воду негде не пије. Зависи колико је добар администратор и докле је спреман да иде по том питању. Ја рецимо не волим своје кориснике да малтретирам на такав начин, али негде мора постојати граница у томе. Е сада да ли ћеш денс гардиан да убациш у причу или ису и тако даље то је сада само ствар укуса и могућности. Све се може кад се хоће, питање је само колико заиста имаш знања и муда да тако нешто урадиш у правом животу.
 
На факсу је најбоље да се иде преко веб проксија, превише их има на нету да би правили акцес листе за исте.
Ако се прође и даље се поставља питање да ли је мултимедијалан садржај комплетно искључен да ли су на том слоју екстензије одређене на листи блокиране и тако даље, па ако је микротик или циско итд, шта је све ту од филтрације и осталог нагрувано, да ли је тренспарентни прокси да ли се ради форвард са 80 на неки сасвим трећи порт итд, треба све то проверити. На крају све се своди на то да одеш са њим на пивце он ти одобри и ти уживаш.
 
Poslednja izmena:
Najveca bi fora bila da je samo izmenjen hosts file :lol:

Ako nije evo sta bih ja uradio.

Promenio administratorsku sifru (postupak opisan u par tema na operativnim sistemima, necu ponavljati). Uklonio sve zabrane.

Kada admin dodje morace i on slicno ili da rusi sistem. Posle toga promenim ponovo, pa kome dosadi. ;) Naravno pre novog menjanja sacekati par dana kako ne bi mogao da mi udje u trag.
 
Poslednja izmena:
Na fakultetima, narocito tehnickim, administratori su pametni ljudi i nemojte se cuditi sto vam je neko rekao da ste napaljeni klinci (dobro, rekao je klinci, a ja sam tome dodao epitet :D).

Dakle, pored klasicne zabrane odredjenih sajtova, ekstenzija, vrlo lako se za određenu grupu korisnika (u ovom slučaju običnih studenata) isključuje USB, Flopy, zabranjuje bilo kakva izmena registra (dakle, iako radi USB, zaboravite na portabilne programe).
Nivo zabrana je ograničen samo maštom administratora (a može da se ide dotle, da je zabranjen desni klik, win explorer i da možete da pokrenete samo jedan ili dva prethnodno instalirana programa).

No, ne morate biti nindža hakeri da bi ste doakali veštim administratorima. Postoje sajtovi koji lupaju random adrese, a otvaraju stranice koje vi želite.
Npr. na http://www.evadefilters.com/ ukucajte adresu sajta koji želite da posetite (ajde, ajde, priznaj da je to fejsbuk :D) i pored identičnog sajta dobićete samo par reklama ispod ili iznad i malo usporen, ali potpuno funkcionalan facebook. Na download zabranjenih ekstenzija i dalje zaboravite.
 
Sve zastite koje si sada naveo su daleko slabije nego admin pass ili sexy pass za program koji onemogucava neke funkcije.

Na pomenutim fakultetima sigurno jesu pametni ljudi, ali nisu oni pisali te programe kao ni sam operativni sistem. Tako da.. sigurnost admin sifre, na xp-u recimo, nema veze sa njima.

Dao sam coveku link gde moze da skine gotov alat za uklanjanje administratorske sifre. Za sta ce on to da iskoristi nije moja odgovornost jer nisam ga ja pisao.. a posto je zapeo da zaobidje zastitu, pre ili kasnije bi naisao na nesto slicno.
Kada to uradi, moze da radi sta hoce. Ako i dalje postoje neke zabrane od strane aplikacija koje nisu stigle sa sistemom, moze da kreira drugi nalog sa punim administratorskim privilegijama. To je mozda i najbolje jer nece biti izmena u postojecem (osim sto nema sifre).

A sto se napaljenih klinaca tice, ako razmislis i pogledas kakvih tema po forumima ima, ovo je jos i najblaza varijanta.
Razumem i tebe i randoma. Randoma narocito zbog toga sto je verovatno i sam negde administrator. Ali sve moze da se zaobidje i ako je neko uporan kad-tad ce to uspeti. Mozda nije kolegijalno da tek tako dajem informaciju nekom ko nije pregurao ni neke osnovne stvari (jer da jeste ovo bi znao).. ali svideo mi se razlog pa zato... :)
 
No, ne morate biti nindža hakeri da bi ste doakali veštim administratorima. Postoje sajtovi koji lupaju random adrese, a otvaraju stranice koje vi želite.
Npr. na http://www.evadefilters.com/ ukucajte adresu sajta koji želite da posetite (ajde, ajde, priznaj da je to fejsbuk ) i pored identičnog sajta dobićete samo par reklama ispod ili iznad i malo usporen, ali potpuno funkcionalan facebook. Na download zabranjenih ekstenzija i dalje zabo


Prvo da kazem da stvarno nije je..beni fejs jer iskreno imam antipatije prema doticnom sajtu i nikada u svom zivotu se necu tamo registrovati ali nikada.


Drugo pokusao sam preko ove adrese ali PAMETNI ADMINISTRATOR JE onemogucio da se istoj pristupu prema tome....
 
Prvo da kazem da stvarno nije je..beni fejs jer iskreno imam antipatije prema doticnom sajtu i nikada u svom zivotu se necu tamo registrovati ali nikada.


Drugo pokusao sam preko ove adrese ali PAMETNI ADMINISTRATOR JE onemogucio da se istoj pristupu prema tome....

Ako je to uradjeno onako kako se radi, ne mozes nikako...

Racunari na fakultetu sluze za ucenje i rad a ne da bi na njima visio na internetu...
 
Drugo pokusao sam preko ove adrese ali PAMETNI ADMINISTRATOR JE onemogucio da se istoj pristupu prema tome....

Cak ni ne mora da bude previse pametan ako je sve zabranjeno 'by default' pa ponesto pusti...

I stvarno, ovako dok smo na kablovskim vezama ka netu, ne primetimo koji silni megabajti 'trce preko zice'... Nasi fakulteti nemaju toliko dobre veze da bi mogli da istrpe sve sta nam padne na pamet...
 
* Sharing
* Openness
* Decentralization
* Free access to computers
* World Improvement

то су основе за које су своје велике умове и несебично време положили најбољи међу рачунарским генијима и хакерима, најбољимеђу кракерима који су земљама трећег света дали могућност да уопште користе програме изван нереално скупих лиценци.

тај задрти админ поступајући по том наређењу или својевољно да блокира или забрани им ускраћује ова есенцијална права! За шта јединка користи рачунар је њена лична ствар. Против оваквих забрана се треба борити легално и герила, а одговор на како зависи од тога како је закључано што се исто може утврдити

исто су подбијали под нос Левију и осталима као разлог шкртост на меморији али је то само параван. Мислите ли искрено да тај админ не посећује сајтове које је забранио клијентима мреже због добробити факутета? Ја не верујем
 
то су основе за које су своје велике умове и несебично време положили најбољи међу рачунарским генијима и хакерима, најбољимеђу кракерима који су земљама трећег света дали могућност да уопште користе програме изван нереално скупих лиценци.

тај задрти админ поступајући по том наређењу или својевољно да блокира или забрани им ускраћује ова есенцијална права! За шта јединка користи рачунар је њена лична ствар. Против оваквих забрана се треба борити легално и герила, а одговор на како зависи од тога како је закључано што се исто може утврдити

исто су подбијали под нос Левију и осталима као разлог шкртост на меморији али је то само параван. Мислите ли искрено да тај админ не посећује сајтове које је забранио клијентима мреже због добробити факутета? Ја не верујем

Mesas ovde neke stvari. Ja svoj racunar koristim za sta hocu sa programima legalnim ili nelegalnim i drzim na njemu sta hocu.
Kad trece lice sedne za moj racunar, valjda je logicno da me pita sta sme, a sta ne sme da radi. Da li sme da instalira ili izbrise nesto.

Isto je tako i u firmama i fakultetima. Ti sa tudjim stvarima ne smes da radis sta hoces tek tako, a posto ne moze niko da ti stoji iznad glave sve vreme, onda postoje kulturne zabrane na daljinu :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top