Vulgarno ponašanje

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.693
Dugo nismo....
Čitam Emu (Džejn Ostin) i sada je baš stigla žena g. Eltona, Avgusta :)
Ne znam da li ste čitale, ili videle film, i da li se sećate priče... tek, ta žena je baš smorna i u knjizi je ona primer vulgarnosti (previše intimno obraćanje ljudima, stalno priča o novcu, uobražena je i sujetna i ima sve ostale odvratne mane). Knjiga je sa početka 19 veka, pa da malo modernizujemo :mrgreen:
Da li dolazite u dodir sa vulgarnim ljudima, tačnije ženama?
Kako se ponašaju, oblače, o čemu pričaju?
Neki primer iz javnosti?

Da ste vi Džejn Ostin, i treba da opišete ženu koja je oličenje vulgarnosti, kako biste to izvele? Pustite mašti na volju :lol:

(tema mi se javlja kao kombinacija pljuvačke, grupne terapije i -naravno - teške filozofske teme :mrgreen:)
 
..vulgarna mi je prerana i preterana i nichim izazvana intimizacija, evo i dva veka kasnije..
..vulgarna mi je i svaka neprikladnost posle punoletstva..
..u tonu, izboru rechi, oblachenju, stavu neprilagodjenom situaciji, mestu, vremenu..

..ochiglednije primere, kao i manjak vaspitanja necu konkretno navoditi,
poshto mislim da se podrazumevaju..
 
mene tako strah od vulgarnog,mnogo puta se zaustavim i ne kazem nesto iz straha da ne bude vulgarno,mada mislim da preterujem (mozda nedostatak samopouzdanja)mislim naravno da ovde niko nije vulgaran :mrgreen:
sta znam,vendi je vulgarna
i isidora bjelica
pamela anderson
to je ponasanje,nedostatak stila i dostojanstva,preterivanje
koga na forumu smatrate vulgarnim? :per:
 
Vulagarno = jezim se od zena koje ...

Pricaju i kad ih nista ne pitas.
Pricaju o pikantnim detaljima svoje intime sa tobom kad te prvi put vide...
Ponasaju se kao da su bogom dane a jedva natucnu po koju prostoprosirenu.
Imaju obicaj da ti objasnjavaju stvari ...sa sve početkom recenice ..."Ček, ja da ti kazem... "

Osecam se lose i sramota me je da stojim pored svake zene koja od sebe pravi strasilo.
Mislim da je vulgarno jednako sto i preterano....previse svega na sebi to je vulgarno.
Premalo svega na sebi i to je vulgarno.

Ne volim da vidim da zena pusi na ulici sta vise smeta mi , al dvojni standardi mi rade kad to moje drugarice cine, iako uvek imam potrebu da im kazem da bace to iz ruke dok hodaju ulicom.

Nekulturni su mi svi , bez izuzetka , koj prekidaju ljude u sred recenice ( i jato radim , opominjite me !!! )
Koji ne slusaju sta im govoris ....
Koji se podsmevaju drugima izvrgavajuci ih javno ruglu.

Al preko svega ovoga navedenom bi i presla, al kad cujem da neko sebe velica tako sto umanjuje drugog - tu dobijam poriv da ubijem ...i to je za mene vrhunac nekulture i vulgarnosti....

FUJ !
 
Vulagarno = jezim se od zena koje ...

Pricaju i kad ih nista ne pitas.
Pricaju o pikantnim detaljima svoje intime sa tobom kad te prvi put vide...
Ponasaju se kao da su bogom dane a jedva natucnu po koju prostoprosirenu.
Imaju obicaj da ti objasnjavaju stvari ...sa sve početkom recenice ..."Ček, ja da ti kazem... "

Osecam se lose i sramota me je da stojim pored svake zene koja od sebe pravi strasilo.
Mislim da je vulgarno jednako sto i preterano....previse svega na sebi to je vulgarno.
Premalo svega na sebi i to je vulgarno.

Ne volim da vidim da zena pusi na ulici sta vise smeta mi , al dvojni standardi mi rade kad to moje drugarice cine, iako uvek imam potrebu da im kazem da bace to iz ruke dok hodaju ulicom.

Nekulturni su mi svi , bez izuzetka , koj prekidaju ljude u sred recenice ( i jato radim , opominjite me !!! )
Koji ne slusaju sta im govoris ....
Koji se podsmevaju drugima izvrgavajuci ih javno ruglu.

Al preko svega ovoga navedenom bi i presla, al kad cujem da neko sebe velica tako sto umanjuje drugog - tu dobijam poriv da ubijem ...i to je za mene vrhunac nekulture i vulgarnosti....


FUJ !


pushi i pusti druge da pushe! :)))
 
Sad bi ti rekla nisam te nista pitala al to bi bilo nekulturno :)

Nego setila sam se sad dok sam listala forum sta je još vulgarno.
Vulgarno je isticati i neprekidno insistirati na materijalnim momentima , pred ljudima koji to sebi ne mogu da priuste....vulgarno je o tome nasiroko i nadugacko razglabati, prosto to trljati ljudima na noskada bi to moglo da im povredi osecanja ...pa cak i medju jednakima, isticanje materijalnog je vulgarno.

Takodje vulgarno je isticati titule , zvana , profesiju ...kada to nije sustinski potrebno...
Koga briga sta si ako vidimo ko si i kakav si .
 
Okupljanje srednjeg drustvenog sloja, a naokolo...razne izjave

Slatka moja kako je danas tesko naci dobru poslugu Ijao draga kako sam u Limi pila dobar eKspreso, onaj u Djenovi je u poredjenju sa tim cista nula

Da, da, na Milanskom fesn viku je bila savrsena kombinacija, renesansa kazem ti

Mi tradicionalno, vec 2 godine idemo u Rim za NG

Umro vam je muz? Kupite kuce. To je savrseno! :eek:



Sezona slava pocela

Pa vi vidite
 
Dugo nismo....
Čitam Emu (Džejn Ostin) i sada je baš stigla žena g. Eltona, Avgusta :)
Ne znam da li ste čitale, ili videle film, i da li se sećate priče... tek, ta žena je baš smorna i u knjizi je ona primer vulgarnosti (previše intimno obraćanje ljudima, stalno priča o novcu, uobražena je i sujetna i ima sve ostale odvratne mane). Knjiga je sa početka 19 veka, pa da malo modernizujemo :mrgreen:
Da li dolazite u dodir sa vulgarnim ljudima, tačnije ženama?
Kako se ponašaju, oblače, o čemu pričaju?
Neki primer iz javnosti?

Da ste vi Džejn Ostin, i treba da opišete ženu koja je oličenje vulgarnosti, kako biste to izvele? Pustite mašti na volju :lol:

(tema mi se javlja kao kombinacija pljuvačke, grupne terapije i -naravno - teške filozofske teme :mrgreen:)

Lepa tema, Muvi, al tolko sam umorna da cu izostaviti filozofiranje:roll:
Vec dugo ne dolazim u kontakt sa takvim osobama, al imam u glavi nekoliko primeraka iz proslog zivota:lol: kao prvo, neodmereno su bucne, po pravilu prvo se cuju pa se tek onda vide, a kad se i vizuelno prikazu krenu sa neumesnim komentarima i licnim pitanjima, pa ako covek zanemi od te kolicine bezobrazluka jos pocnu i da prozivaju tipa mojne mala da si tako povucena:eek:
Odevanje, takodje, ako nije u skladu sa osobom, napucane ribe, nekad cak i sasvim OK, al kad pogledaju tupim telecim pogledom:sad2:
Sto Mirka pomenu, i isticanje titula i zvanja kad mu vreme nije, e to mi je posebno jadno:cool:
I tako, spisak je poduzi:(
 
...evo opis bliske mi, a vulgarne osobe...
...obučena je kao klovn...interni nadimak joj je Lili Holivud..
...trepće kao da ima baterije u očima...
...dere se kad priča da je čuju 1oom u radijusu...
...drži slovo, bez obzira o kome, čemu ili gdje se priča...
e, sad...žena je veoma obrazovana, iz gospodske građanske porodice...mislim, nije imala nikakve predispozicije da bude takva...ali eto, takva je...valjda je vulgarna u glavi...
 
Okupljanje srednjeg drustvenog sloja, a naokolo...razne izjave

Slatka moja kako je danas tesko naci dobru poslugu Ijao draga kako sam u Limi pila dobar eKspreso, onaj u Djenovi je u poredjenju sa tim cista nula

Da, da, na Milanskom fesn viku je bila savrsena kombinacija, renesansa kazem ti

Mi tradicionalno, vec 2 godine idemo u Rim za NG

Umro vam je muz? Kupite kuce. To je savrseno! :eek:



Sezona slava pocela

Pa vi vidite

Strašno!!!! :zcepanje::zcepanje::rotf:

Vulgaris je prost, danas najčešće u značenju prostački - tako ja i doživljavam vulgarnost.
Recimo, retko mi je seks vezan za vulgarnost, ali zato jesu pljuvanje i podrigivanje i slične odvratnosti..

Pa i, na pr., preglasno slušanje muzike sa slušalica u gradskom prevozu.
Što me to nervira - kakva god da je muzika, ne moram ja da je slušam:besna::besna:
 
Al je zabavno da je vulgarno u 21 veku isto sto je bilo vulgarno i u 19.

Je l' da? :)
Vinx je spomenula buku - i meni je to strašno.
(a malo mi je smešno da se rugam vulgarnosti, jer nekako zamišljam da treba da nosim uštirkanu belu bluzu i da se upravo vraćam sa probe hora - crkvenog, naravno, ali da budem već 5 generacija koja u tom horu peva :lol: - a ne u martinkama i duksu) ... ali mene boli duša kada sedim sa jednom poznanicom: toliko je glasna da svi čuju šta priča u kafani (a ne priča prostakluke, zabavna je lujka) ali - grudi joj maltene ispadaju iz bluze, pripita, sedi u miniću, ali ne ume da prekrsti noge, nego sedi sa raskrečenim nogama, i gleda na sve strane a ne u sagovornika - to mi je jedan od gadnijih pokazatelja - i svima odmah govori ti... i ne znam gde je tačno granica - jer meni ne smeta 'boemska opuštenost'... ali ne umem da objasnim zašto neko jeste vulgaran u istoj situaciji, a neko drugi nije... Da li je to pitanje ličnog stila?
(heh, sada sam se setila jedne forumske diskusije u kojoj smo se zarvile oko toga da Mila Jovovic nije vulgarna kada je polu-gola, a Pamela jeste)
 
Ja vulgarno izjednacavam sa nevaspitanjem i nekulturom
tako da je opis takve osobe suvisan..zna se kakve su
Па и ја сад баш размишљам шта у ствари пдоразумевам под вугларним....и схватам да ја то изједначавам са непристојим, некултурним....:confused:

Али, не слажем се да се ''зна'' какве су то особе, зато што нам се појмови о томе разликују, свима...:confused:
 
Intimiziranje mi ne smeta, stalno mi neko nepoznat prica svoju tuznu zivotnu pricu, pomirila sam se sa tim. Nego sto se svaki put potresem. :lol:

Vulgarno mi je kad mi se neko mesa u zivot i deli savete i kad mi neko prelazi makar 1m pristojne razdaljine dok mi se obraca. Lupanje po ramenu, ljubljenje u obraz prilikom upoznavanja....itd.
Isto, kad neko insistira na svojoj kulturi/jeziku/pravilima ponasanja/verskom opredeljenju i ne moze da veruje da ga neko ne razume i ponasa se drugacije.
(sa ovim se srecem stalno :confused:)
 
Vulgarno mi je
- neprikladno: kada neko izbaci svoj celulit/salo u prvi plan, pa kipi na sve strane, a persona se oseca sexy do bola
- nepodesno: izbacivanje sisa i minici na ispitu/sahrani
- nepristojno: sve sto je gore navela Mirka, pljuvanje po ulici, namestanje genitalija pred publikom i sl
 
Pa jeste vulgarno je kad se ja prva pojavim na temi pa posle vi nemate da kazete nista originalno posle mene :mrgreen:

Salim se majke mi moje...

E zelim da dodam :
- vulgarno je setati dlakave noge i opravdavati ih cinjenicom da si u penziji.
-pozvati ljude u goste pa onda drzati banku
-nametati svoje misljenje kao jedino ispravno na svetu celom
-srkati supu i uvlaciti rezance kroz prednje zube
-setati rezanac iz supe na brkovima ceo dan :)
-drzati sagovornika za nadlakticu dok pokusava da pobegne od vlaznog razgovora ..

Joj koliko ja nekulturnih ljudi poznajem da vi samo znate.
 

Back
Top