AUTOMOBILI U RAZMERI

kad smo vec kod detalja...uvek su mi se jako svidjale diorame, odnosno makete sa "okolinom", video sam jako mnogo interesantnih resenja, sa neverobatnim detaljima ...evo par slika da dobijete sliku o cemu pricam... :wink:

1_18_scale_custom_diecast_1949_buick_roadmaster_convertible_c_1.jpg

1_18_scale_custom_diecast_1954_mercedes_benz_300_sl_gullwing_b_1.jpg

1_18_scale_custom_diecast_1981_checker_cab_a_2.jpg

1_18_scale_custom_diecast_1967_oldsmobile_442_b_1.jpg

1_18_scale_custom_diecast_1965_ford_f_100_pickup_a_bed.jpg

1_18_scale_custom_diecast_1965_ford_f_100_pickup_a_wheel.jpg
 
Diorame su svakako jako interesantna disciplina. Traže puno znanja, veštine i strpljivog rada. Jedina mana im je što kasnije zahtevaju puno prostora za izlaganje, pažljivu zaštitu od prašine, vlage, promena temperature...Ali ko ima uslova, svakako bi trebao da zavrne rukave!
 
Da li u ovu vašu priču spadaju automobilčići sa motorom na benzin? Moj jedan drugar ima nekog S Mercedesa, na daljinsko upravljanje. Ide na benzin, prozori i sve ostalo se otvara kao na pravom, unutrašnjost sve kao pravo. I ide 60km/h.
 
I još nešto od Pocher modela u 1: 8...

rightengine22fx.jpg

Ovo je FIAT F2 130 HP iz 1907, prvi Pokerov model predstavljen na sajmu igračaka u Frankfurtu 1967...Svet je tresnuo. Pogledajte kako izgleda vešto snimljen u prednjem planu i u prirodnom ambijentu...
 
68Charger440:
Za sada nemam mesta gde da ih drzim, ali na zimu cemo srediti prizemlje i onda cu kupiti velik namestaj i onda cu ih tu izloziti (nesto slicno kao sto onaj tip ima sto sam vec postavio slike u muscle car topiku).
Lepo je što si priložio fotografije modela iz svoje kolekcije, ali...Treba li stalno da ponavljam da vodite računa o tome da nema potrebe da fotografije budu grandioznih dimenzija, da mnogi članovi sa lošijom opremom kukaju kako se sve to dugo otvara...Nema potrebe da fotografije po širini budu veće od 500- 600 piksela! Dakle, pokušaj da ove svoje dovedeš na neku razumnu meru i postaviš ponovo.
 
Ne znam sta bi on dao,ali znam ja sta bi dao za nedostajece brojeve Auto sveta!
Danas pregledam stare casopise i u politikinom Auto Svetu nalecem na odlicne serije tekstova o mini modelima
smile_applause.gif
smile_applause.gif
smile_applause.gif
! Svaka cast
blue_thumbup.gif
blue_thumbup.gif
blue_thumbup.gif


P.S Sta tek reci o rubrici Vremeplov
yel_bow.gif
yel_bow.gif
yel_bow.gif
 

Back
Top