AUTOMOBILI U RAZMERI

Javljalo mi se više ljubitelja VW bube sa pitanjem da li neko proizvodi model njihovog omiljenog vozila u nekoj većoj razmeri. Naravno, ja izdvajam i preporučujem ovu koju radi japanska firma Gunze Sangyo u razmeri 1: 24. Sjajan model prepun detalja.
bug6so.jpg
 
Espanol:
Javljalo mi se više ljubitelja VW bube sa pitanjem da li neko proizvodi model njihovog omiljenog vozila u nekoj većoj razmeri. Naravno, ja izdvajam i preporučujem ovu koju radi japanska firma Gunze Sangyo u razmeri 1: 24. Sjajan model prepun detalja.

Eh ti Japanci :lol: nek sad neko kaže da ne znaju da prave automobile
 
Razmisljao sam u koju temu da stavim ovu pricu i zakljucih da joj je mesto ovde.
Radi se o modelu 2:1!!!
O cemu se radi, gledao sam pre 5-6 godina neku emisiju na satelitu o nekom arapskom seiku koji je kolekcionar modela 1:1. E sad valjda to coveku dosadilo i porucu da mu naprave neki dzip, ne secam se tacno koji u razmeri 2:1. Znaci svaka dimenzija puta 2. Komentator rece da mu je bas svaki detalj duplo veci sto je meni malo neverovatno, jer bi u tom slucaju svaki taj deo bio 8 puta tezi od normalnog, a samim tim i ceo auto, takodje bi mu onda i kubikaza bila puta 8. Posto se ja sad slabo secam svega toga, jel cuo jos neko za ovog kolekcionara i njegov model?
 
borisbg:
Razmisljao sam u koju temu da stavim ovu pricu i zakljucih da joj je mesto ovde.
Radi se o modelu 2:1!!!
O cemu se radi, gledao sam pre 5-6 godina neku emisiju na satelitu o nekom arapskom seiku koji je kolekcionar modela 1:1. E sad valjda to coveku dosadilo i porucu da mu naprave neki dzip, ne secam se tacno koji u razmeri 2:1. Znaci svaka dimenzija puta 2. Komentator rece da mu je bas svaki detalj duplo veci sto je meni malo neverovatno, jer bi u tom slucaju svaki taj deo bio 8 puta tezi od normalnog, a samim tim i ceo auto, takodje bi mu onda i kubikaza bila puta 8. Posto se ja sad slabo secam svega toga, jel cuo jos neko za ovog kolekcionara i njegov model?
To se zove ljubitelj!!! :shock:
 
I red je da odgovorim na neka pitanja sa PP. Za Darka, model Citroen Trction Avant postoji u kit formi i radi ga francuska firma Heller u razmeri 1: 24. Ako rešiš da odvojiš više novca i baš toliko voliš taj model, ista firma ga radi i u razmeri 1: 8! Dug je oko 60 cm!

hh807633dw.jpg
 
Evo odgovora na još jedno pitanje u vezi "slot car" modela. Za neupućene, to su oni modeli koji jurcaju kućnim pistama na struju! Postoji i model Ferarija 250 GTO. Proizvodi ga više firmi. Meni je najprivlačniji ovaj španske firme Reprotec.

gtocompare9md.jpg
 
I lepo je što mi se javljaju i dame kolekcionari. Neni odgovor da njen omiljeni Jaguar E typ proizvodi gotovo svaki proizvođač koji drži do sebe. Pošto te interesuje u većoj razmeri prilažem ti ovaj u 1: 18 koji proizvodi Revell. Inače najveći za koga znam proizvodio je takođe davno Revell u razmeri 1: 8 u kit formi. Može da se nađe još uvek po nekim engleskim i američkim specijalizovanim prodavnicama.
tec18b01zt.jpg
 

Back
Top