AUTOMOBILI U RAZMERI

vecina mojih tablica potice sa automobila koji su uvezeni i kojima su "zaboravili" da vrate tablice. Sa druge strane, neke domace tablice su sa odjavljenih vozila ili one sa zvezdom koje su davno zaboravljene....e sad, tablice aktivnih brojeva kao i vojne su do mene stigle preko nekih "varijanti" koje nisu u potpunosti kriminalne ali nisu ni skroz legalne.....sta cu, kolekcionarska strast..... :D
 
Espanol jel si bio ljubitelj NSU TT kao sto je na slici? (doduse mozda pre u targa orange boji). Moj otac je jednog i vozio na relijima.
 

Prilozi

  • Fiat ttm.jpg
    Fiat ttm.jpg
    36,7 KB · Pregleda: 46
  • Bube2m.jpg
    Bube2m.jpg
    36,7 KB · Pregleda: 38
HEMI 426:
Ajde! Super, nisam ni znao da su ga ikad pravili.... Secam se kad sam dobio prvi burago automobil 1:24 Citroen Traction Avant neke 90 god i kad sam listao katalog, ponuda modela je bila daleko bolja nego danas!

E komsija i ja imam taj isti Citroen.Burago je bio i u krizi velikoj ali izgleda da se oporavlja.jel sam video neke nove interesante modele.Nazalost Burago je i dalje skoro jedina marka koja je zastupljena kod nas.
 
pa i nije... kod nas je oficijelno usao i Maisto ( ima da se kupi na nekoliko mesta ) koji je po meni u segmentu modela 1:18 daleko bolji, kvalitetniji i detaljniji nego Burago kao i raznovrsnije ponude. Pre neki dan razgledam Burago modele i noviteti za ovu godinu su VW Touareg i Buba Cabrio ali u drugim bojama.... :roll: dok katalog Maista sadrzi i po 20 tak noviteta...
Imam 3 Maista 1:24 ( Chevy El Camino, Buick Riviera GS i Mustang Cobra 99 ) i mogu da ti kazem da su odlicni a na svim 1:18 modelima, pored svih standardnih sadrzaja imas i da posesavas amortizere i visinu automobila....
 
Srdjan_NS:
Espanol jel si bio ljubitelj NSU TT kao sto je na slici? (doduse mozda pre u targa orange boji). Moj otac je jednog i vozio na relijima.
Naravno, ko nije bio ljubitelj TT ili TTS . Vozili su ga na trkama mnogi moji drugari, Boban Atanacković, Dragan Dragoj Draguljče, Marjan Kulundžić, Bole Bošković, da ne nabrajam...I ja sam ga "mazao" sa uživanjem...:lol:
 
samo zutog i belog ali ne odustajem, mislim da u jednoj radnji treba da bude i taj AMS....Inace, onaj crveni koji sam ti uzeo, ima u kutiji malo rotaciono svetlo ( plave boje ) pa tako od obicnog mozes da napravih i hitnu pomoc ili da ga ostavis kao obicnog crvenog!!! :D
 
HEMI 426:
samo zutog i belog ali ne odustajem, mislim da u jednoj radnji treba da bude i taj AMS....Inace, onaj crveni koji sam ti uzeo, ima u kutiji malo rotaciono svetlo ( plave boje ) pa tako od obicnog mozes da napravih i hitnu pomoc ili da ga ostavis kao obicnog crvenog!!! :D
Samo se javite na pravu adresu, ja okrenem čika Jožu Hribara i on pošalje sve što vam padne na pamet. Čemu služe čika urednici??
 
HEMI 426:
samo zutog i belog ali ne odustajem, mislim da u jednoj radnji treba da bude i taj AMS....Inace, onaj crveni koji sam ti uzeo, ima u kutiji malo rotaciono svetlo ( plave boje ) pa tako od obicnog mozes da napravih i hitnu pomoc ili da ga ostavis kao obicnog crvenog!!! :D

Nemoras da se mucis, voleo bi ga imati ali ako ga nemozes naci nema veze.
 
Na njihovom sajtu sam vidjeo da postoje državna prvenstva RC modela, a vidjeo sam na tv-u da u Hrvatskoj imaju neko prvenstvo i da modeli u pojedinim klasama mogu poprilično da koštaju - da li možda u SCG postoji tako nešto?
 
intra:
Na njihovom sajtu sam vidjeo da postoje državna prvenstva RC modela, a vidjeo sam na tv-u da u Hrvatskoj imaju neko prvenstvo i da modeli u pojedinim klasama mogu poprilično da koštaju - da li možda u SCG postoji tako nešto?
Nažalost ne. Osim nekih privatnih takmičenja i zanimacija. A modeli u zavisnosti od razmere i vrste pogona mogu zaista da koštaju. Trenutno su hit modeli u razmeri 1: 5 sa motorima od 30 ccm, koji razvijaju brzine i do 150 km/h. Evo jednog za primer!
centro4uw.jpg

I detalj sa malog Abarta, minijaturne disk kočnice

dischi3se.jpg

 
HEMI 426:
pa i nije... kod nas je oficijelno usao i Maisto ( ima da se kupi na nekoliko mesta ) koji je po meni u segmentu modela 1:18 daleko bolji, kvalitetniji i detaljniji nego Burago kao i raznovrsnije ponude. Pre neki dan razgledam Burago modele i noviteti za ovu godinu su VW Touareg i Buba Cabrio ali u drugim bojama.... :roll: dok katalog Maista sadrzi i po 20 tak noviteta...
Imam 3 Maista 1:24 ( Chevy El Camino, Buick Riviera GS i Mustang Cobra 99 ) i mogu da ti kazem da su odlicni a na svim 1:18 modelima, pored svih standardnih sadrzaja imas i da posesavas amortizere i visinu automobila....
Maisto ima odlican odnos cene i kvaliteta.U mojoj kolekciji imam 6 primeraka ,Mercedes CLK 230 sa pokretnim krovom Mercedes CLK GTR(sliku sam vec poslao) Jaguar MKII,Jaguar XK8, Mercedes A klase i Alfa Romeo Spider.
 

Prilozi

  • XK81m.jpg
    XK81m.jpg
    35,9 KB · Pregleda: 30
Srdjan_NS:
Maisto ima odlican odnos cene i kvaliteta.U mojoj kolekciji imam 6 primeraka ,Mercedes CLK 230 sa pokretnim krovom Mercedes CLK GTR(sliku sam vec poslao) Jaguar MKII,Jaguar XK8, Mercedes A klase i Alfa Romeo Spider.
Saglasan, Maisto pravi sjajne modele za pristojan novac. Mana mu je što se poveo za Bburagom i počeo da radi u prilično neprimerenoj razmeri od 1: 18. A vidim da je vreme da malo ozbiljnije popričamo i o razmerama!
 

Back
Top