AUTOMOBILI U RAZMERI

68Charger440:
Boss 302 jos nisam video u 1:24 verziji. To je samo sada za praznike ovako mala cena, inace ispod $25-$30 retko se moze naci.

Nije valjda da ne postoji boss302 u 1:24? O boze, moram preci na 1:18 !
Mada meni 1:24 super odgovara, imam mesta za njih, a i velicina je dovoljna da vidim kako auto stvarno izgleda, motor mi nije nesto bitan, nego osnovni oblik karoserije.
Reci mi, video sam na e-bayu dosta modela sa cenom od oko 10 $( u 1:24), kakav je kvalitet tih modela ( da li se recimo vide kocnice na tockovima, da li je velicina i sirina tockova prava, ne volim da vidim neodgovarajuce tockove). Jesu li cene u prodavnicama u US manje ili vece od onih sa net-a, jedan ortak bi mi mogao doneti par komada, ali se ne razume u modele i cene, pa bih da ga posavetujem, da prodje jeftinije, ali da ne kupi nesto bezveze.
 
Nisam rekao da ne postoji Boss 302 u 1:24, samo sam rekao da ga ja jos nisam video. Znam da postoji u 1:43 velicini jer ga imam, ali dosta lose uradjen, napravljen od plastike i sve u jednom delu. Detalji su katastrofalni i ide na baterije. Za sam uzeo '69 Mustang Boss 302 i '69 Camaro Z28 takve, oba su me izasla $10.
Sto se tice detalja (bez obzira na velicinu) sve zavisi do modela, nisu svi isti. Ja na primer imam 1957 Ford Ranchero u 1:18 verziji, interor je katastrofalno los uradjen, exterior nije los.
Sto se tice cena preko neta i u prodavnicama ... Ako nemras placati shipping (tj. ako mozes sam otici i pokupiti model) onda ce te izaci nekih $10-tak jeftinije preko neta. Ako ces placati shipping onda ce te izaci isto i onda ja preporucujem kupovinu u prodavnicama jer dosta puta stvari budu ostecene kad idu preko poste. Ja jedino preko neta kupujem modele koje ne mogu naci u prodavnicama.
 
smeh:
Ovi snimci su iz "Metroa" ;) ... od petka

Oni snimci vise nisu validni ;)
Posao sam sa namerom da kupim eldorada, ali stojeci na onom mestu sa slike slusam razne roditelje/tetke/tece/strine kako sa punim kolicima komentrisu : a mogli bi i Aciki/Marku/...da kupimo nesto. I razmisljam, bolje da ih ja uzmem nego da ih dobije neko dete koje ce ih polupati za tri dana, tako da sam uzeo i chevella i camara ( i jednog jeepa bburaga, ali sam se pokajao, nije nizasta). Samo mi zao sto nema mustanga.
A, smesne mi neke zene kad kupuju autice, odmah se hvataju za roze bubu: jao sto je lepa, sigurno ce mu se svideti !? A pored nje camaro, mislim sta reci !
 
Ma skupo je...
camaro i chevelle su meisto special edition i kostaju 2200 din sto je 25 evra.
eldorado je premiere edition i on je 28 evra.
Inace burago je duplo jeftiniji, a cini mi se da je i kvalitetniji ( u 1:24 jeste sigurno ), samo sto nemaju interesantnih modela.
 
Ovaj je toliko...hmmmmm... neobičan ;) (za 1/3 je duži od "normalnog" automobila! :lol: ) da je sjajan - kao model... (u 1:1 bih, garant, imala malo drugačije mišljenje :lol: )
dscn16941oo.jpg

Inače, Hemi mi je, kako reče, "sa zadovoljstvom poklonio auto" ;) :D .
 
Garwor:
Nije valjda da ne postoji boss302 u 1:24? O boze, moram preci na 1:18 !
Mada meni 1:24 super odgovara, imam mesta za njih, a i velicina je dovoljna da vidim kako auto stvarno izgleda, motor mi nije nesto bitan, nego osnovni oblik karoserije.
Reci mi, video sam na e-bayu dosta modela sa cenom od oko 10 $( u 1:24), kakav je kvalitet tih modela ( da li se recimo vide kocnice na tockovima, da li je velicina i sirina tockova prava, ne volim da vidim neodgovarajuce tockove). Jesu li cene u prodavnicama u US manje ili vece od onih sa net-a, jedan ortak bi mi mogao doneti par komada, ali se ne razume u modele i cene, pa bih da ga posavetujem, da prodje jeftinije, ali da ne kupi nesto bezveze.

Postoji Boss 302 ( milslim i 429 ) u 1:24 dimenziji, firma Maisto koja inace ima solidnu ponudu americke klasike po pristojnim cenama i pristojnim kvalitetom modela. Imam nekoliko Maisto modela i svi su ok ( 99 Cobra, 63 Riviera GS i 65 El Camino 327 ). Evo par slika najnovijih modela za 2006 katalog:

%5Cprodimages%5Cpicture%5C31260-00000022.jpg

%5Cprodimages%5Cpicture%5C31943-00000045.jpg

%5Cprodimages%5Cpicture%5C31935-00000061.jpg

%5Cprodimages%5Cpicture%5C31236-00000045.jpg


Svi su 1:24

Postoji zastupnik za Maisto i sve se cesce i cesce srecu modeli ali ne postoji mesto gde bi se na jednom mestu kupilo sve a i prodavi se frljaju sa cenama pa tako 1:18 kosta od 2000 do 3500 din!
 
Ja se vec duze vreme lomatam po prodavnicama igracaka i ganjam prodavce da mi naruce neke modele ( uglavnom one sa spiska na poledjini maisto kutija), ali slaba vajda, svi prodaju samo mercedes i dzipove, kao to nase trziste trazi. Trazi kad ne znaju za drugo nista, kad bi neki proizvodjac izbacio modele golfa 2 i kadetta karavana samo za nase trziste obogatio bi se.
Ako je mustang '70 onako ruzan, sa zaljenjem odustajem od istog.
Al' mogu vam reci da camaro izgleda ok, samo mi nije jasno zasto nema rezervni tocak, i cini mi se da ima malo preuske gume (to ne volim da vidim nikako) a SS.
 
Garwor:
Ja se vec duze vreme lomatam po prodavnicama igracaka i ganjam prodavce da mi naruce neke modele ( uglavnom one sa spiska na poledjini maisto kutija), ali slaba vajda, svi prodaju samo mercedes i dzipove, kao to nase trziste trazi. Trazi kad ne znaju za drugo nista, kad bi neki proizvodjac izbacio modele golfa 2 i kadetta karavana samo za nase trziste obogatio bi se.
Ako je mustang '70 onako ruzan, sa zaljenjem odustajem od istog.
Al' mogu vam reci da camaro izgleda ok, samo mi nije jasno zasto nema rezervni tocak, i cini mi se da ima malo preuske gume (to ne volim da vidim nikako) a SS.


u pravu si da kod nas najbolje prolaze ML, Cherokee i Hummeri i takvi modeli ali svojim sam ocima video kako je covek ( srednjih godina i pretpostavljam solidnog znanja materije ) kupio Maisto 1:18 Chrysler 300 C 331 Hemi iz 1955 i Bburago 1:18 Renault Alpina A110 iz 1971, znaci, ima i onih koji znaju, hoce, mogu i kupuju ali na zalost malo...... :wink:
 
Ja mislim da je sve to zbog (pre)prodavaca, oni su cesto(ne uvek) prilicno ograniceni,
pa misli ako on ne zna za forda mustanga iz '70 ili corvettu iz '57 da to nikoga nece zanimati, i onda nabave samo nove porschee i mercedese, dignu cenu duplo od nabavne i dive se sami sebi kako su dobri biznismeni. Umesto da su im ciljna grupa ljudi koji kupuju modele, oni love prolaznike koji ce slucajno prepoznati mercedesa : hej, pa isti takav ima Bogoljub/Legija/Saban Saulic, sigurno je dobar, kupujem bato! Izvoli kume, mercedes je najbolji auto, a vidi i vrata se otvaraju, a !
A mene prodavacica gleda kao ludaka kad sam trazio mercedesa iz '29, zove dobavljaca i objasnjava da je u pitanju neki od onih likova sto skupljaju autice i : ne, nece da kupi najnovijeg SL-a ni porschea, pitala sam ga!
 
Garwor:
Ja mislim da je sve to zbog (pre)prodavaca, oni su cesto(ne uvek) prilicno ograniceni,
pa misli ako on ne zna za forda mustanga iz '70 ili corvettu iz '57 da to nikoga nece zanimati, i onda nabave samo nove porschee i mercedese, dignu cenu duplo od nabavne i dive se sami sebi kako su dobri biznismeni. Umesto da su im ciljna grupa ljudi koji kupuju modele, oni love prolaznike koji ce slucajno prepoznati mercedesa : hej, pa isti takav ima Bogoljub/Legija/Saban Saulic, sigurno je dobar, kupujem bato! Izvoli kume, mercedes je najbolji auto, a vidi i vrata se otvaraju, a !
A mene prodavacica gleda kao ludaka kad sam trazio mercedesa iz '29, zove dobavljaca i objasnjava da je u pitanju neki od onih likova sto skupljaju autice i : ne, nece da kupi najnovijeg SL-a ni porschea, pitala sam ga!


ajde ti objasni prodavacici da ti treba cararama mercedes 300 SL ali u Carrera Panamericana verziji?!?!?!?! Gleda te kao da hoces da opljackas radnju!

Ja kad idem da kupujem modele, znam od prilike gde sta ima ali sve su radnje na 4 km jedna od druge i onda mi treba vremena ali udjem i dugo razgledam. budem im sumnjiv jer prodavacice nisu navikle da neko bira modele koje kupuje,uvek ljudi udju i kupe najsareniji ili najveci auto!!! :shock: :D
Najbolja fora je bila skoro kad sam usao u radnju da kupim AMS ficu. Imali su samo beli i narandzasti, kad sam rekao ribi sta mi treba ona kaze da nema ali nije frka neka uzmem kog god hocu, fica je fica! Ja joj lepo objasnim da fica nije fica i da mi treba poseban ali ona ne moze da shvati.... Kapiram da je problem sto su uvek u pitanju prodavacice, da su prodavci, lakse bi shvatali stvari! :D
 

Back
Top