Prevaranti ili ne?????

ramzes022

Zainteresovan član
Poruka
236
Kupio sam monitor Philips Brilliance 107 P4 i u oktobru prosle godine sam se posteno "izuo".Medjutim od prvog dana monitor ima dva reda mrtvih piksela od jedne do druge strane monitora, sto naravno nije za pohvalu...Pre mesec dana odneo sam monitor na popravku misleci da ce se nesto promeniti, medjutim monitor mi je vracen u obliku u kojem sam ga i odneo tj.nije nista uradjeno za 30 dana !!!!! Da li ja mogu da trazim od firme ili servisa da mi daju nov monitor posto sam citao da je tolerancija na mrtve piksele od 5 -10 a ja ih imam preko 400 ili 500
 
Posto su oni bili bezobrazni da ti daju takav monitor, sada ti budi josh bezobrazniji( za to ti i nije trebao forum, reakcija je reflexna)
Odesh lepo kod njih, kazes takva i takva stvar:"Prodali ste mi takav i takav monitor, bio je napopravci, nije uradjeno nista.Imate neko resenje? Nemate? Odlicno ako nemaste.Ne mozete da popravite monitor?Odlicno.NEcete da date novi?Josh bolje...Axa,ovo se nalazi u toj i toj ulici..axa,dobro...Ja sad prijatelju idem u trzisnu inspekciju i finansijsku policiju ( Pazi, to MORASH da im kazes).Okrenesh se i odesh kuci.Uzemsh telefon, okrenesh trzisnu, finansijsku i posle ce ti se sve samo kazati sta i kako dalje.Nemoj da si lenj, nemoj da si blag.Ako su oni bili dovoljno bezobrazni da kao "velika" firma tebe pojedinca izmuzu za jedan monitor, onda ti budi josh bezobrazniji.I najvaznije ISTRAJ u tome.
 
E kakvih sve ljudi covek u ovoj zemlji nece sresti.
Danas mi jedan lik dao 'dobru' ponudu.
On umrezio igraonicu bez ikakvih sigurnosnih programa, sve particije full pristup......
I dete od dve godine moze da syebe sta hoce i kad hoce.
I on meni 'ladno kaze da odem u igraonicu, uplatim pola sata, nesto syebem i namestim njemu posao, zaradu na pola.
I vidite dokle je to doslo. Katastrofa.
 
ma na kraju je sve ispalo OK...Ispada da su to dve zice koje drze vertikalni deo monitora (nemam pojma ali izgleda da je to tako)
ajde molim vas da pronadjete ako znate na internetu neku adresu gde moze da se pronadje tehnologija NF izrade monitora
 
Nisam siguran ali mi se cini posto ja imam monitor sa kako ti kazes dva reda mrtvih piksela koji otprilike deli monitor na tri trecine i to je cuvena trinitron tehnologija cinimi se Samsungova. Te dve crtice daju stabilnost monitora itd.
 
Te dve linije ce se uvek videti - to su zicice koje drze gril masku i njihova senka ce uvek padati na monitor...

Monitor nije neispravan, samo si uzeo monitor sa trident tehnologijom (Mitsubishi NaturalFlat koristi gril masku takodje) a to mu je mana...

Ne tripujte coveka - nije znao sta kupuje, nisu mu prodavci krivi.

Inace CRT monitor moze da ima losu konvergenciju, losu fluorescentnu masku (pa da se neka tacka ne vidi), ali mrtve piksele - ne... 1px na danasnjim CRT monitorima u nominalnoj rezoluciji obicno je sastavljen od 5x4 tacaka, pa cak i da jedna od njih ima bagovit fluorescentni premaz, ostalih 19 ce lako nadomestiti taj 'piksel'...

A sledeci put kad kupujes monitor - upali isti na licu mesta pre kupovine i lepo ga ispitaj... To narocito vazi za TFT monitore...
 

Back
Top