Najbolji SF film koji ste odgledali?

Tema nije za onaj drugi podforum gde se diskutuje uopšte o filmovima nego baš za ovaj gde su isključivo ljubitelji SF-a.

Pa da krenemo.Po mom mišljenju to su filmovi:

Alien (1979) Directed by Ridley Scott.
Aliens (1986) Directed by James Cameron

* Tuđini (1986) - Džejms Frencis Kameron
* Izvršitelj (1984) - Džejms Frencis Kameron
* Metropolis (1927) - Fridrih Kristijan Anton Lang
* Brazil (1985) - Terens Vens Gilijam
* Tuđin (2003) - Ridli Skot
* Izvršitelj 2: Presudni dan (1991) - Džejms Frencis Kameron
* 2001: Odiseja u svemiru (1968) - Stenli Kjubrik
* Bliski susret sa trećom vrstom (1977) - Stiven Alan Spilberg
* Zabranjena planeta (1956) - Fred Meklaud Vilkoks
* Istrebljivač (1982) - Ridli Skot
* Ambis (1992) - Džejms Frencis Kameron

Jednom mi se svidio i Spilbergov "E. T. Vanzemaljac" iz 1982...ali mi više nije jasno zašto.

Ovo je dakle vrhunac neki, mada ima tu još filmova, fantastičnih, koje smatram na granici SF-a, pa ih zato nisam spomenuo...
 
nimalo cudan...zapravo, odlican spisak

Hvala. :)

Tom spisku bih dodao eventualno i ovogodišnje Zvjezdane staze od Džefrija Džejkoba Abramsa, kao i eventualno V epizodu Zvjezdanih ratova - Imperija uzvraća udarac od Irvina Keršnera iz 1980. godine, ali ovaj drugi prvenstveno viđam kao jednu apsolutno predivnu bajku, prije nego pravi SF.

Kada već pričamo o 'mom spisku', da li je neko još gledao Biski susret sa trećom vrstom i Zabranjenu planetu? Nisam našao još da su spomenuti na ovom pdf-u.
 
Izvini ali nije "Biski susret sa trećom vrstom" nego samo "Bliski susreti treće vrste".
Naravno da smo gledali i "Zabranjenu planetu" ali ti je film iz 1956-e, a i pravljen je po Šekspirovoj "Buri" pa nije nešto originalan, ali jeste dobar film.

I stand corrected.

Što se tiče ostatka, meni se pogotovo svidio film Alfonsa Kuarona Djeca ljudi iz 2006. Prosto mi nije jasno zašto se nije isplatio i ostavio šuplje džepove (kao i dugove), meni je bio vrlo dirljiv film - fenomenalna ideja, fenomenalno snimljen i sve se uklapa kao slagalica. Malo me je jedino na neki način iznenadio nagli kraj, ali sam skužio da je baš odgovarajući.

Možda bih ovdje ubacio i Povratak u budućnost Roberta Zemekisa iz 1985. godine, ali paradoks mi prosto nikako ne ide (tako da me je kad sam ga više puta odgledao film ipak malo razočarao.
 
Izgleda se samo meni sviđa Sfera. :(
To je jedan od retkih filmova koji mi se svideo više nego knjiga po kojoj je pravljen.
Od ostalih koji su mi omiljeni sve je već manje-više spomenuto. S tim što je Bliski susret treće vrste meni kategorija za sebe. (Ali to već ima više veze s tim što je to jedan od prvih SF filmova koje sam gledala).
 

Back
Top