Sakrivanje sadržaja ćelije u Excel-u

gost 94137

zmajka
Poruka
43.846
Hm, ne znam da li je to uopšte moguće, ali me ništa ne košta da pitam... :)

I nadam se da sam na pravom pdf-u...:)

Da li može nešto da se uradi da ćelija koja sadrži formulu ne prikaže ni formulu, ni njen rezultat, već da ostane prividno prazna?
Konkretno, imam u ćeliji B17 formulu =IF(B12<10;1+(B12/10);3-(B12/10)) koja bi trebalo da mi da množilac koji ću koristiti na više mesta u daljem računanju.
Prva stvar koja mi pada na pamet je da u tim daljim izračunavanjima umesto B17 pišem celu onu IF formulu, ali to će sigurno dovesti do nekih komplikacija... Nisam čak ni sigurna kako bih kombinovala u istoj ćeliji tu logičku formulu sa običnim matematičkim...
Zato hoću da negde imam rezultat date formule, ali da on, iz estetskih razloga, ne bude vidljiv.

I kad sam već tu, da pitam još nešto... :)
Kako da napravim da određene ćelije budu read only?
 
Odgovor na drugo pitanje:
Jedan od nacina:
-celije koju treba zastititi treba da su Locked (Format-Cells-Protection, cekirati Locked), a sve ostale Unlocked,
-Tools-Protection-Protect sheet, cekirati .Select unlocked cells,
-Mozete uneti sifru,
-OK
Ako se jos neko ne javi dacu kasnije i odgovor na prvo pitanje.
 
Odgovor na drugo pitanje:
Jedan od nacina:
-celije koju treba zastititi treba da su Locked (Format-Cells-Protection, cekirati Locked), a sve ostale Unlocked,
-Tools-Protection-Protect sheet, cekirati .Select unlocked cells,
-Mozete uneti sifru,
-OK
Ako se jos neko ne javi dacu kasnije i odgovor na prvo pitanje.

Ovo boldovano sam i sama skontala, ali nije imalo efekta... Verovatno zato što mora da se uradi i Protect Sheet. :)
E sad imam samo jedan problem... Ne mogu da nađem Tools. Malo mi je nezgodan i čudan ovaj Excel 2007, ne snalazim se baš najbolje u njemu... :(


Prvi link ne radi, a drugi bi mogao da bude od koristi. Nisam još isprobala da li to funkcioniše, jer sam dobila sasvim jednostavno rešenje za sakrivanje sadržaja- odaberem belu boju za font color. :)
 
Zurio sam kad sam prvi odgovor poslao. Evo malo detaljnije:
-oznaciti sve celije, dugme levo od oznake kolone A (iznad oznake reda 1),
-Format-Cells-Protection, skinuti cek sa Locked
-oznaciti celije koje treba zastititi,
-Format-Cells-Protection, cekirati Locked,
-Sada su sve celije Unlocked, jedino su oznacene celije Locked,
-Tools-Protection-Protect sheet, cekirati gornji cek box Protect worksheet and contents of locked cells,
-U istom prozoru cekirati samo Select unlocked cells,
-Mozete uneti sifru za unoprotect sheet,
-dugme OK.

Drugi problem sakrivanje sadrzaja celije. Mozete sakriti celu kolonu:
-oznacimo je pritiskom na slovo kolone,
-desni klik opcija Hide,
Za otkrivanje oznaciti dve susedne celije one koja je sakrivena i opcija Unhide.
 
Poslednja izmena:
Oh... :neutral:

Nisam rekla da ne umem da selektujem ćelije, da ne znam da treba da se pritisne OK kada se izvrši neka izmena i te stvari... Da to ne znam verovatno ne bih ni koristila Excel. Pitala sam: gde je Tools u Excel 2007?

yyxx.jpg


Ja vidim ovde Home, Insert, Page layout, Formulas, Data, Review i View, ali Tools ne vidim...

Drugi odgovor mi, na žalost, isto nije od velike koristi, jer ne želim da sakrijem celu kolonu, već samo sadržaj određenih ćelija.
 
Oh... :neutral:

Nisam rekla da ne umem da selektujem ćelije, da ne znam da treba da se pritisne OK kada se izvrši neka izmena i te stvari... Da to ne znam verovatno ne bih ni koristila Excel. Pitala sam: gde je Tools u Excel 2007?

yyxx.jpg


Ja vidim ovde Home, Insert, Page layout, Formulas, Data, Review i View, ali Tools ne vidim...

Drugi odgovor mi, na žalost, isto nije od velike koristi, jer ne želim da sakrijem celu kolonu, već samo sadržaj određenih ćelija.

klikni na office button
81825869.jpg

i idi na Excel Options to su ti sada tools=options iz 2003!
Ili shortcut ALT , T , O
 

Back
Top