УПОКОЈИО СЕ ЊЕГОВА СВЕТОСТ ПАТРИЈАРХ СРПСКИ ГОСПОДИН ПАВЛЕ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
УПОКОЈИО СЕ ЊЕГОВА СВЕТОСТ ПАТРИЈАРХ СРПСКИ ГОСПОДИН ПАВЛЕ

15.новембра 2009.г. на ВМА

pavle.JPG
 
Poslednja izmena od moderatora:
1992 sam sreo Patrijarha u GSP-u. Sedimo u dvojci i kod autobuske na prva vrata ulazi mali covek u mantiji.
U trenutku svi shvatimo da je to Patrijarh i pola tramvaja je ustalo da ponudi mesto.
Seo je na prvo sediste do vrata i zapamtio sam zezlo koje je drzao u rukama....
Neka mu je pokoj dusi, bio je covek i uvek je apelovao na nas da budemo ljudi
 
Imati toliko ljubavi u sebi za sve ljude,onakve kakvima ih je Stvoritelj,nesavršenima napravio,i samim tim ,i ljubavi prema Bogu samom,težiti svojim životom i delom,svakim danom to nesavršeno u sebi popraviti i živeti životom dostojnim čoveka,ne tražiti ništa za sebe,i mnogo dati drugima,mogu samo ljudi kojima je život nametnuo veliku patnju duhovnu,jer....voleti ljude možeš onda kada ih razumeš.....a koliko je napora duhovnog potrebno uložiti da bi se razumelo nerazumljivo,ili možda još bolje - nerazumno.
Jedna od njegovih mnogobrojnih poruka,koja govori o ljudskosti božanskim duhom oplemenjene duše :

Nama je bolje da nestanemo kao ljudi, nego da opstanemo,
biološki da preživimo kao zločinci i neljudi.

Patrijarh srpski Gospodin Pavle

Upokojio se ovozemaljskog života i preselio se Ocu svom.....neka mu duša uživa u blagu za života stečenom.Amin.
 
Poslednja izmena:
"Da odgovorim recima jednog coveka, koje mislim da imaju znacaj danas i zasvagda. On kaze: " Kada si se rodio, svi su se radovali, a ti si plakao. Potrudi se da svoj zivot vodis tako da kada dodje kraj, da se radujes, a svi da placu. Da placu sto takav covek odlazi"
E to je program naseg zivota i svakog coveka koji o svom zivotu misli ozbiljno. Provedimo ga tako da kada prodje ne pokajemo se sto smo pogresili i sto smo ga upropastili... "

Patrijarh Pavle
Vecna mu slava
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top