Deca u Srbiji sanjaju čokoladu

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Čokolada samo u snovima

NEMAJU bicikle, kompjutere, nose polovnu odeću i obuću, grožđe jedu samo kada im neko donese. Voće se ne kupuje, a ni čokolade ni meso. Kupaju se sapunom za veš...
Ovo su samo neka od zapažanja zabeleženih u poslednjem istraživanju Ministarstva rada i socijalne politike o siromašnim porodicama širom Srbije u kojima odrasta skoro 300.000 dece. Polovina ove "armije" mališana živi na samom rubu egzistencije, a druga ispod granice siromaštva.
U ovim se domaćinstvima, prema ocenama samih ispitanika, štedi čak i "na vazduhu" pa su tako i prohtevi najmlađih svedeni na minimum. Na pitanje "Šta uskraćujete svojoj deci usled nedostatka novca?" u Aleksincu, Apatinu, Batočini, Dimitrovgradu, Malom Zvorniku, Sjenici... čuli su se mahom isti odgovori.
- Roditelji su ponekad kratko izgovarali "Sve! Od ishrane do garderobe", a ponekad su bolno nabrajali. I uvek su to činili uz snažne emocije - prepričava rezultate istraživanja Ljubomir Pejaković, posebni savetnik ministra rada i socijalne politike. - Svi roditelji tvrde da, upkros svemu, uvek nastoje da za svoje najmlađe izdvajaju najbolje. Nažalost, ishrana dece u najsiromašnijim domaćinstvima je nekvalitetna, bez dovoljno mleka, mesa, povrća i voća, bez slatkiša, sokova, sladoleda... Ponešto se kupuje jednom mesečno, na primer kada dobiju materijalno obezbeđenje i pomoć. Tada se "počaste" ćevapima i sokom.
Među ispitanicima je bilo i onih koji su "priznavali" da često nemaju ni za hranu.
- Tada jedu hleb i čaj - piše u istraživanju čiji su rezultati nedavno predstavljeni na međunarodnoj konferenciji "Deca i siromaštvo" održanoj u Domu Narodne skupštine Republike Srbije...............................nastavak na
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=162685&title_add=Čokolada samo u s



Bravo za demokratsku mafiju :D a bogami i za mutavi narod koji trpi taj olosh.
 
Čokolada samo u snovima

NEMAJU bicikle, kompjutere, nose polovnu odeću i obuću, grožđe jedu samo kada im neko donese. Voće se ne kupuje, a ni čokolade ni meso. Kupaju se sapunom za veš...
Ovo su samo neka od zapažanja zabeleženih u poslednjem istraživanju Ministarstva rada i socijalne politike o siromašnim porodicama širom Srbije u kojima odrasta skoro 300.000 dece. Polovina ove "armije" mališana živi na samom rubu egzistencije, a druga ispod granice siromaštva.
U ovim se domaćinstvima, prema ocenama samih ispitanika, štedi čak i "na vazduhu" pa su tako i prohtevi najmlađih svedeni na minimum. Na pitanje "Šta uskraćujete svojoj deci usled nedostatka novca?" u Aleksincu, Apatinu, Batočini, Dimitrovgradu, Malom Zvorniku, Sjenici... čuli su se mahom isti odgovori.
- Roditelji su ponekad kratko izgovarali "Sve! Od ishrane do garderobe", a ponekad su bolno nabrajali. I uvek su to činili uz snažne emocije - prepričava rezultate istraživanja Ljubomir Pejaković, posebni savetnik ministra rada i socijalne politike. - Svi roditelji tvrde da, upkros svemu, uvek nastoje da za svoje najmlađe izdvajaju najbolje. Nažalost, ishrana dece u najsiromašnijim domaćinstvima je nekvalitetna, bez dovoljno mleka, mesa, povrća i voća, bez slatkiša, sokova, sladoleda... Ponešto se kupuje jednom mesečno, na primer kada dobiju materijalno obezbeđenje i pomoć. Tada se "počaste" ćevapima i sokom.
Među ispitanicima je bilo i onih koji su "priznavali" da često nemaju ni za hranu.
- Tada jedu hleb i čaj - piše u istraživanju čiji su rezultati nedavno predstavljeni na međunarodnoj konferenciji "Deca i siromaštvo" održanoj u Domu Narodne skupštine Republike Srbije...............................nastavak na
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=162685&title_add=Čokolada samo u s



Bravo za demokratsku mafiju :D a bogami i za mutavi narod koji trpi taj olosh.

Za vreme Milosevica je bilo gora, ali niko o tome nije (smeo) pricao.
 
Bilo je gore.
Aha, ne zanima te kad su tvoji idoli vladali, a zanima te sad. Ali svakako da je bilo bolje devedestih, o tome ne treba raspravljati.

Koji moji idoli??? Za razliku od tebe i slicnih tebi ja idole nemam. 90-ih je bilo uzasno ali to je proslo....demokratska banda vlada vec 10 godina skoro i gladnih je sve vise......90-ih bar gladnih nije bilo....bilo je frke oko namirnica zbog sankcija ali su se ljudi uspevali snaci ; danas ni snalazenje ne pomaze.....300000 dece gladuje u "demokratskoj" Srbiji.......
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nismo najgori. U americi 50 miliona ljudi nema zdravstveno osiguranje. Verujem da i kod i Rusa i ostalih ima takvih... To sto necega ima ili nema na tv, ne znaci da to postoji ili ne postoji. Ovako bar ima sanse da im neko pomogne, kad se za njih cuje.

Raslojavanje je ono sto je nezgodno.
 
Koji moji idoli??? Za razliku od tebe i bolida slicnih tebi ja idole nemam. 90-ih je bilo uzasno ali to je proslo....demokratska banda vlada vec 10 godina skoro i gladnih je sve vise......90-ih bar gladnih nije bilo....bilo je frke oko namirnica zbog sankcija ali su se ljudi uspevali snaci ; danas ni snalazenje ne pomaze.....300000 dece gladuje u "demokratskoj" Srbiji.......

Pa bilo je frka oko namirnica jer su ljudi paranoisali i kupovali shlepere istih.

Cudan paradoks :arrow: secam se tih 90' jedni moji rodjaci koji nisu bas nesto dobro novcano stajali,stalno kukali kako nema sta da se jede i sta da rade sa platom od 50 dm.......jednom im ja tako zalutam u spaiz kad u spaizu brat bratu 20 kg kulena,50 kg sira,par kutija cokolada,kremica,dok me debelo parche prshute tresnulo po glavi sa do vrha natrpanog ormarica :roll::hahaha:

Ja ih pitam-pa sta radite ovo ljudi,sto ne jedete ovo?

Aaaaa pa to za crne dane :roll:

Pa normalno da nema po prodavnicama kad su raznorazni bolidi cim stigne tura pokupuju cokolada i mesa da ostane za unuke:dash:

Danas ti isti imaju platu od nekih dvesta eura,ko sto kaze Ajs taman za grisine i jafu :roll:

A spaiz je izgubio svrhu svog postojanja jer su crni dani vec dosli.
 
pa necemo valjda da dozvolimo da nas na nasem putu ka Europi ometaju takve periferne stvari kao sto su - deca??

verujem...

ali isto tako vidim da u kafićima u po bela dana nema mesta
svi imaju i obilato koriste mobilne
na maturske ekskurzije svi idu...


Na ekskurzije se islo u onim "mracnim" Milosevicevim godinama.
 
Poslednja izmena:
verujem...

ali isto tako vidim da u kafićima u po bela dana nema mesta
svi imaju i obilato koriste mobilne
na maturske ekskurzije svi idu...

A dobro to je samo privid. Kad izadjes u centar bilo kod grada u Srbiji covek bi pomislio da je standard ovde bolji nego u Svajcarskoj i Norveskoj zajedno....kafici puni,besna kola ispred parkirana.......a u sustini jad i beda.
 
Koji moji idoli??? Za razliku od tebe i bolida slicnih tebi ja idole nemam. 90-ih je bilo uzasno ali to je proslo....demokratska banda vlada vec 10 godina skoro i gladnih je sve vise......90-ih bar gladnih nije bilo....bilo je frke oko namirnica zbog sankcija ali su se ljudi uspevali snaci ; danas ni snalazenje ne pomaze.....300000 dece gladuje u "demokratskoj" Srbiji.......

Hahahahahahahaha, ma nije ih bilo uopšte.
Posle ovog si postao moj idol, hahahaha !!!
 
Bilo je gore.
Aha, ne zanima te kad su tvoji idoli vladali, a zanima te sad. Ali svakako da je bilo bolje devedestih, o tome ne treba raspravljati.

Devedestih su svi kafici u mom mestu radili samo tako.Danas od desetak boljih samo dva sljakaju.Centar grada je devedesetih bio pun kao sibica tokom leta do ranih jutarnjih casova.U poslednje vreme subotom navece kao da vlada policiski cas.Devedestih je bilo lako doci do para,neko je svercovao,neko sljakao ali i pored svega ljudi su se DRUZILI.Zadnjih par godina ovih na vlasti svi su se nekako otudjili.Satro zivimo u demokratiji, nema vise ratova ,ali nas gooze sa svih strana.Devedesetih nisi mogao podizati kredite i zaduzivati se kao danas i da placas kamatu od dvadesetak procenata.
Devedestih si imao problem samo prvih par godina tokom rata zbog sankcija.Hiper inflacija je trajala manje od godinu dana.
Je8ote ova vlast je vise opustosila Srbiju nego hiperiflacija devedesetih i vi pricate o Milosevicu.Milosevic jeste bio zlo za Srbiju ali je zatrpan vec vise godina:dash:
 
Za vreme Nemanjica je jos gore bilo...tada cokolada nije ni postojala.

Ne zanima me sta je bilo pre 10 godina nego sta je danas...a ako nemas nista pametno da kazes onda bolje i ne pisi nista posto izlivi gluposti nikoga ne zanimaju.

А како ли је тек било у КАМЕНОМ ДОБУ?....
Ни точак још није био измишљен..
..:dash:
 
Nismo najgori. U americi 50 miliona ljudi nema zdravstveno osiguranje. Verujem da i kod i Rusa i ostalih ima takvih... To sto necega ima ili nema na tv, ne znaci da to postoji ili ne postoji. Ovako bar ima sanse da im neko pomogne, kad se za njih cuje.

Raslojavanje je ono sto je nezgodno.

Јесте.
А у шумама Амазона, она племена, још увек верују само својим врачевима...
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top