Drugarica ubedila verenika da joj kupi prsten od 2900 eura

allice

Ističe se
Poruka
2.382
Par mojih drugarica i ja smo svedoci toga dogadjaja.

Uspe devojka da na otmen nachin ubedi svog verenika da joj kupi prsten od 2900 eura i sada se ja pitam: What is her secret? :cool:
Za nju je to uspeh ali za verenika, hmmm... dosta se zaduzio a tek je poceo da radi.

E sada... njegova majka (buduca svekrva) naravno se zabrinula za sina i pre nego shto su kupili taj prsten htela je da ih preduhitri i kupi ona sama prsten ali po svom ukusu. Medjutim kako je prsten staromodan i nije dovoljno bombastichan :per: verenica se zahvalila i vratila ga buducoj svekrvi.
Posle toga je verenica dobila glavobolju i nije mogla da spava jer nece dopustiti da joj njen prsten koji ce nositi dozivotno drugi bira. Pogotovu ne takvog kroja.
Sama je procenila materijalnu vrednost svekrvinog prstena cim ga je videla :per:

Al ajd trachevi na stranu imam tri pitanja za muskarce (naravno devojke, zene su dobrodoshle sa svojim komentarima)

Mushkarci, da li smatrate da je vredno potroshiti 2900 eura na prsten?

Da li biste to uradili, kada bi vas vasha devojka, verenica, zena zamolila?

Po mom mishljenju to je visoka suma za prsten...kako li ga je omadjijala da to uradi?

Napomena: Verenik ima prilichno dobru pocetnu platu , ali nishta senzacionalno.
Ona je student, trenutno nema svoje izdrzavanje.
 
Poslednja izmena:
Ako decko misli da je njegova devojka vredna tog gesta onda je to ok a ako ne moze da misli uvek moze da ga uzme nazad....eventualnoooo :)Licno nikada ne bih zelela prsten sa dijamantom, da dijamanti jesu atraktivni ali pomisao da su u tako ogranicenom broju, nepristupacni i da ih vade deca i ljudi kojima ponekada zavisi zivot od toga i ako prezive uzasne uslove svakodnevnog zivota afrike , brazila itd a pritom izadju zivi iz mina cekaju ih pohlepni vojnici i vlasnici koji im ponekada nista ne placaju za rad vec zlostavljaju i ponekada ubijaju ...pa prilicno uznemiravajuce. Ne bih da svakog dana gledam u svoj prsten i pitam se kolika je bila stvarna cena ovog ukrasnog detalja koji i nema neku vitalnu funkciju, proces iza zlata nije mnogo bolji. Eto tako da mislim da je titanijum sasvim ok.
 
Poslednja izmena:
Odlican je taj junak............crno mu se pise sa njom u zivotu...............cim je ta sad u ovoj fazi trazila taj prsten........ko zna sta ce im biti u braku.............treba kupiti taj prsten ali samo proverenoj osobi koja je prosla dosta u zajednickom zivotu..........ovako mislim da je to cista kocka...........xixixixii ali i test za tu devojku................samo sto taj decko ocigledno jos nije na tom stadijumu iskustva................
 
Ako decko misli da je njegova devojka vredna tog gesta onda je to ok .

E ovde je sve receno..u tome je problem sto se vi same vrednujete kroz novac a tvrdite da niste sponzoruse..svi dobro znamo da je svaka devojka 50-100e koliko ih je mogo imati za 2900e..dakle lose ulozen novac..iako je vrlo verovatno da ga je navatala na sex ili se papucarski zaljubio..ti nam stavljas do znanja da postoje i neke koje vrede manje neke vise po procenama muskaraca..po onim pametnim ona nama treba placati sto je dobro torbamo..i sto tolerisemo njenu 99% nesposobnost za samostalan zivot
 
Ako im je to samo početno izmotavanje, pre svega njemu da pokaže kako je laf, ima se, može se, onda u redu. Šta ja da im palamudim. Ali ako pređe u naviku nikad domaćin od njega, nit će ona ikada biti zadovoljna (ima da je boli glava što joj nije kupio vikendicu i minija veoma brzo). Zasad su to samo dvoje klinaca koji izgleda po prvi put vide svoje pare (tj njegovo je i njeno, njeno će biti samo njeno, neka druga priča), pa mogu da budu malo neodgovorni, još uvek je to sve bezazleno (mada tako počinje dosta promašenih brakova).

I mislim da bi mnogi to uradili, samo da se pokažu pred svojom verenicom. Ne vidim problem u tome, jeste da ne mislim da se treba protezati više nego što si dugačak, ali opet, da imam kome ne znam da li bih mogao da je odbijem. Iako svestan da njeno dalje insistiranje na sličnim gestovima ima da uništi taj naš fiktivni odnos.

Inače, ako se neko pita kako joj je suspelo: verovatno je samo pitala, otvoreno. Da, u vašim glava su verovatno scene manipulacije vaginom i sl, ali uglavnom se to izvodi daleko jednostavnije. To što ne bi svaka imala obraza ili je ne zanima da traži takve stvari je nešto drugo.

A u nekim drugim vremenima su zajedno štedeli za stan (i svejedno bi ga žensko naporavilo volom).
 
"Inače, ako se neko pita kako joj je suspelo: verovatno je samo pitala, otvoreno. Da, u vašim glava su verovatno scene manipulacije vaginom i sl, ali uglavnom se to izvodi daleko jednostavnije. To što ne bi svaka imala obraza ili je ne zanima da traži takve stvari je nešto drugo."

Sa ostalim se slazem, osim sa ovim....

Ne ide bas tako kroz obicno pitanje, prvo se postavi ideja, crv u zenskoj pameti, zahtev u muskoj pameti.
Pa onda idu prikazi koliko bi to donelo srece, pa onda koliko bi odsustvo toga donelo bola, pa sumnjicanje u iskrenu ljubav koja daje sve, pa i dijamant itd...da ne otkrivam sve etape ako prve nisu dale rezultat....

Ako ostane po ideji ljubavi koju ona ima, tacno da nikad srece kod nje i od nje, a nikad domacina od njega...
Ali to nije tema...

Odgovori na pitanja su licni...
Ne mislim da je vredno potrositi 2900e na prsten, ali zene ionako nisu bas poznate po tome da kupuju ono sto vredi, vec da bi ugadjale ili se predstavile sto bolje ,ili kako ih neko vidi curke na nivou, mada kakvo je danas vreme, curece, to uopste nije glupa investicija , kupovati nesto radi prikaza prestiza i sugestija licnog kvaliteta.

Da , uradio bih to...kupio bih joj prsten koji toliko kosta...to je deo njenog velikog sna...velikog.

Ljudi zive da bi ispunili te neke snove, e sad da li se ja uklapam u san o partneru ili o velikoj svadbi, to je pitanje koje ide pre drugog odgovora.
To nema veze sa pricom njenom da vas tako vise voli, ljubav se kreira upravo suprotno.
Zaljubljenost se kreira tako, preko tih ocaravajucih gestova, ali ne i ljubav...
Znaci nije konj onaj koji ispuni san osobi koju je vec priveo k sebi, vec onaj koji ispunjava zelju osobi koja je pored njega....
 
2900 evra za prsten? Pa to i nije neka posebno velika cena za prsten, u svetu to kosta mnogo vise pa sasvim obicni momci daju oko 30 000 dolara kada zele da kupe lep verenicki prsten. Meni je sasvim dovoljna lepa, mala i nezna burma od belog zlata najvise zato sto ne volim prstenje, najmanje me privlaci. Da su mindjuse u pitanju druga bi prica bila hehehehhe:zper:.

Elem, ne bih mu dozvolila da potrosi veliku sumu novca na moj prsten, osecala bih se kao seoska mlada koju kiti dukatima a ja se grozim takvih i odnosa i postupaka i svadbi....nisam ja za varijantu mlada u belom skace uz kolo sa tetkama i prijateljicama koje zavidljivo bacaju pogled ka njenom prstenu. Ne volim ni usecerene kovrdze, ni francuski manikir, ni zivu muziku koja dreci, ni rodjake koje sam videla pet puta u zivotu a najmanje volim iznajmljene vencanice i prstenje koje simbolise status.

Moj plan bi bio da kupimo nesto malo, belo i jednostavno kao simbol pripadnosti a za ostatak novca da kupimo turisticki aranzman za recimo Maldive kao simbol nase ljubavi....eh sto se putovanja tice tu ne bih odustala kenjkavila, pekmezila i mazila bih se danima ako je potrebno:zaljubljena:
 
je l to neka ciganska veridba u pitanu?

Right samo su Cigani lakomi na novac ,mi ostali smo gadljivi prema materijalnim stvarima.

Čemu ova tema?Njega niko nije vukao za rukav da kupi prsten od 3000.Joj žena opet u ulozi manipulanta ,a on se jadničak izuo za poveću svotu.Šalu na stranu stvar kulture i pristojnosti je ne zavirivati u tuđ novčanik ,krevet ma u tuđe živote.
 
Čemu ova tema?Njega niko nije vukao za rukav da kupi prsten od 3000.Joj žena opet u ulozi manipulanta ,a on se jadničak izuo za poveću svotu.Šalu na stranu stvar kulture i pristojnosti je ne zavirivati u tuđ novčanik ,krevet ma u tuđe živote.
a čak i da ga je neko vukao ...
njegov rukav, njegova devojka, njegov novčanik...
 
za postavljacicu teme..

Nisam musko al da primetim:

-u redu je sto je odbila da joj svekrva bira prsten
-u redu je da potrosi 2900e..na prsten..

- nije ga omadjijala..on je procenio da moze da plati tu cenu

- da ti nisi malo ljubomorna cim si postavila temu na ovakav nacin
-i najvaznije..gledaj svoja posla..njih dvoje se vole i rade ono sto zele
 
Right samo su Cigani lakomi na novac ,mi ostali smo gadljivi prema materijalnim stvarima.

Čemu ova tema?Njega niko nije vukao za rukav da kupi prsten od 3000.Joj žena opet u ulozi manipulanta ,a on se jadničak izuo za poveću svotu.Šalu na stranu stvar kulture i pristojnosti je ne zavirivati u tuđ novčanik ,krevet ma u tuđe živote.

Pa on je budala tu nema shta da se raspravlja ali ako nije mishkovic jr. ili vanbrachno srBche bila gejtsa meni je toalno bezuqusno da prosechan chovek sa vishe ili manje dobrim primanjima baca tolike pare na neshto tako trivijalno...u nashoj zemlji
a meni vala jesu ganci prva asocijacija..taj malogradjanski mentalitet troshenja preko mere zdravog razuma
odvratno,odvratno
 
Mushkarci, da li smatrate da je vredno potroshiti 2900 eura na prsten?

Da li biste to uradili, kada bi vas vasha devojka, verenica, zena zamolila?

Po mom mishljenju to je visoka suma za prsten...kako li ga je omadjijala da to uradi?

Nije vredno, no ako neko bas ima novca zasto da ne, dok u ovom slucaju u kojem je prsten placen sa jos nezaradjenim novcem to je cista glupost.

Da, ako bi mi mesecna zarada bilo 10000eur illi vise.

Jeste visoka, no poneka zena iskrenog srca zasluzuje i mnogo vise od takvog prsena, prsten je samo zanak male paznje. Savet je zenama da iskreno vole svoje muzeve, to je najmocnija magija za dobiti skup prsten u poklon.

:)
 
Draguljar je sedeo za stolom i kroz izlog svoje otmene trgovine promatrao prolaznike.
Neka se devojcica priblizila trgovini i prislonila nosic na izlog. Kao nebo plave oci radosno zasjase kad ugleda jedan od izlozenih predmeta.

Usla je odlucno i prstom pokazala ogrlicu od modrog tirkiza.
"To je za moju sestru. Mozete li mi je zapakirati kao dar?"
Trgovac s nevericom pogleda devojcicu i upita: "Koliko novca imas?"

Ona se podize na prste, stavi na stol limenu kutijicu, otvori je i isprazni. Bilo je onde nekoliko manjih novcanica, saka sitnisa, nekoliko skoljki i figurica.

"Hoce li biti dovoljno?" upita ponosno.
"Zelela bih starijoj sestri kupiti dar. Otkada nemamo mame, ona obavlja sve poslove i nema ni trenutka vremena za sebe. Danas joj je rodjendan. Uverena sam da ce je dar veoma obradovati. Njene su oci iste boje kao taj dragi kamen."

Trgovac je otisao u malu prostoriju i u zlatnocrven papir zapakirao kutijicu.
"Uzmi i pazljivo ponesi", rece devojcici.
Ona uze paketic kao pobednicki pehar i ponosno izadje iz trgovine.

Sat vremena kasnije u trgovinu ude prekrasna devojka s kosom boje meda i divnim modrim ocima. Stavi na stol kutijicu koju je trgovac pazljivo zapakirao i upita:
"Ova je ogrlica kupljena u vasoj trgovini?"
"Da, gospodjice."
"Koliko je kostala?"
"U mojoj trgovini cene su stvar poverenja, ticu se samo mene i mojih kupaca."
"Moja sestra je imala nesto sitnisa, sigurno nije mogla platiti ovako vrijednu ogrlicu!"

Trgovac zatvori kutiju, slozi omot i vrati je devojci.
"Vasa je sestra platila najvisu cenu: dala je sve sto je imala".
 
za postavljacicu teme..

Nisam musko al da primetim:

-u redu je sto je odbila da joj svekrva bira prsten
-u redu je da potrosi 2900e..na prsten..

- nije ga omadjijala..on je procenio da moze da plati tu cenu

- da ti nisi malo ljubomorna cim si postavila temu na ovakav nacin
-i najvaznije..gledaj svoja posla..njih dvoje se vole i rade ono sto zele


Hehehe "gledaj svoja posla" a sama se bavish i spekulishesh shta bi mogao biti potencijalni motiv postavljanja teme, iako nigde nema takve vrste pitanja ?

Uglavnom, devojka se sama ispovedila, trazila mishljenje i kada ga je dobila josh se naljutila shto nije chula ono shto je zelela chuti:

Po mom mishljenju:

- Potpuno je u pravu da vrati svekrvin prsten, to nije njena stvar.

- Degutantno je potroshiti 2900 eura na prsten, plus nije funkcionalno jer nece ga stalno nositi, na primer kada obavlja neke kucne poslove ili na fakultetu...ali ako su sretni i zadovoljni :cool:

I glavno pitanje koje sam ja njoj postavila poshto se shokirala kako se u potpunosti ne slazem sa njom:

Da li bi ti njemu kupila prsten od 2900 eura ili bilo shta drugo shto je izkljucivo za njega?
i to josh na pocetku?
(nije odgovorila nishta nego je skrenula sa teme i to dosta govori)

Iskreno da sam da sam ja svekrva, ne bi nimalo bila odushevljena snajkinim pocetnim zahtevima. Mada ako on sam se ne buni neka ga...
 
Hehehe "gledaj svoja posla" a sama se bavish i spekulishesh shta bi mogao biti potencijalni motiv postavljanja teme, iako nigde nema takve vrste pitanja ?

Uglavnom, devojka se sama ispovedila, trazila mishljenje i kada ga je dobila josh se naljutila shto nije chula ono shto je zelela chuti:

Po mom mishljenju:

- Potpuno je u pravu da vrati svekrvin prsten, to nije njena stvar.

- Degutantno je potroshiti 2900 eura na prsten, plus nije funkcionalno jer nece ga stalno nositi, na primer kada obavlja neke kucne poslove ili na fakultetu...ali ako su sretni i zadovoljni :cool:

I glavno pitanje koje sam ja njoj postavila poshto se shokirala kako se u potpunosti ne slazem sa njom:

Da li bi ti njemu kupila prsten od 2900 eura ili bilo shta drugo shto je izkljucivo za njega?
i to josh na pocetku?
(nije odgovorila nishta nego je skrenula sa teme i to dosta govori)

Iskreno da sam da sam ja svekrva, ne bi nimalo bila odushevljena snajkinim pocetnim zahtevima. Mada ako on sam se ne buni neka ga...

Da li bi ja bila sa osobom koja je isključiva kad su moje finansije u pitanju? :think:
 

Back
Top