kako ziveti sa mrznjom?

dvatri4

Zainteresovan član
Poruka
355
To jeste.trebala sam u naslovu staviti- kako ziveti sa nekim ko vas mrzi?
Dugo sam mislila da je problem u meni preispitivala svvaku moju rec i akciju ,,i onu najcistiju i najmanju
ali koliko god ja da ja nista nisam cinila i pricala
i koliko god da ja radila nesto iz ciste dobre namere..opet ,i uvek je nesto ispadalo i pronalazilo se razloga da se potrhrani mrznja,,,,pa koliko god da je covek los ,koliko god bio glup ,i ne dostojan postovanja,,uvek treba pricati sa njim
saslusati ga,,,a pogotovo ako zeli da razgovara o tvom odnosu sa njim....
uvek se izokrene nesto,uvek se pronadje razloga da se zavidi i da se mrzi,,,
Moja starija sestra je u pitanju
Ona je udovica ( mrzela je muza,pobegla sa deteto.m-kao od bonbardovanja - a ustvari tamo je ostala i posle bonbardovanja jos par godina-a svjoj porodici pisala je- isterajte ga iz kuce ja ne znam zasto on tu zivi recite mu da ide...,njen muz ,nije mogao preko granice- u vreme bonbardovanja i posle ,i covek je jedno jutro ,,samo pronadjen otvorenih ociju u nesvesti,,,bio je u sok sobi par dana a onda napustio ovaj svet )
Elem,ona je udovica,koja zivi u porodicnom stanu .i ne radi nista
zavrsava fakultet ,,posle 10 godina pauziranja ,,,ima oko 40 god
...uzasno se ponasala prema svima,
neosetljivo i skroz sizofreno,,,
ja razumem da smo ziveli u ne sredjenim porodicnim odnosima,,,ali ziveli smo u istim uslovima
pa ja .ako se stavim u njen polozaj,nikada ne bih imala potrebu da zeni koja me izdrzava
i daje mi celu penziju da bih imala za mene i za dete
da kazem TI SI *****..TI SI *****,,JEDI GOVNA...
Majka moja ,odlazi u selo ,kada je lepo vreme ,i za to vreme joj je dozvolila da uzima njenu penziju
celu,,i da nista ne placa,,,
...Dete joj ima 1o godina ,i jako je slatka i lepa devojcica,ali kada je ona u blizini nje devojcica je odmah ne prijateljski prema meni raspolozena-
sto me naravno boli jer sam ja to dete odgajala i skoro vise nego ona--
jos je mala,ne razume,,valjda ce shvatiti kada malo vise odraste ako je do tada ne upropasti
...uh
Ono sto je mene nateralo,verovatno jer nemam ideje kako vise da se borim sa mrznjom
koju ona seje
,,,da pisem sve ovo ,jeste ,,,ovo
ja sam se sa devojcicom dogovorila da idemo u bioskop
i rekla sam joj neka pita i mamu da li hoce sa nama da ide
svi su se slozili
medjutim ,kada sam to rekla mom decku ,da idu sa nama
on je ovo izgovorio
---ja da idem u bioskop sa detetom koje moze da mi kaze ***** TI MATER (i moj decko nema majku od svoje 10 godine) ,i da mi svasta izgovori i da mu niko na to ne kaze nista
i da idem sa odraslom osobom koja moze da me pita ,da nisam mozda ,dok sa bio u kupatilu prao zube sa njenom cetkicom,,,,..ja to necu
,,,,,,,
ja sam onda pozvala devojcicu i pitala je mirno
--ti si rekla njemu ***** TI MATER?
-- jesam,pa i on mi je rekao - problem je sto nemas oca da te izudara pa ne bi tako mogla da budes bezobrazna
--- pa to je razlog da odraslom coveku kazes opsujes majku ,,on isto nema jednog roditelja,,,
00 stvarno pa ja to nisam znala? pa to je bilo pre 10 dana ..ne ljuti se valjda vise zbog toga?

..ja sam odmahnula glavom ,,i otisla
///kroz 15 minuta mi je stigla poruka od moje sestre
---- necemo da idemo u bioskop ..
na moje pitanje ZASTO?
napisala je NE IDE NAM SE
........ A ZNAMda se detetu ide,
,,,ne znam sta da mislim i sta da radim
kako ziveti u kuci sa nekim ko vas mrzi,bez preteranog razloga
,,,sahranila sam joj muza
,jer ona nije htela da dodje ,,,putovala sam da joj cuvam dete kada je ona boravila u inostranstvu , i kada je bila na operaciji
.........................................
cutim joj,na sve besne poglede ,,,ja joj ne uzvracam
par meseci prosle godine , ja nisam imala nesto posla i bilo je bas kriticno
,,tada je stigao racun za struju pred iskljucenje
ona je sva vazna dosla i rekla
da se treba racun po pola platiti....ja sam mislila cele noci od cega da odvojim i od koga da pozajmim to jutro pare da platim struju
placena je struja
a kada sam sa nasom majkom razgovarala ,,onda sam to za penziju doznala kroz njenu reakciju
===STA? PA ONA JE TO TREBALA DA PLACA ,svaki mesec pomalo od moje penzije..
Nemam pojma,sta da mislim,kako da se ponasam,,ne znam vise
....smeta mi ,kada ustanem a neko me pogleda sa puno mrznje
..................................................................................................................
sto je ,najgore,,ona svake nedelje ide ne psihoterapije ,,
ide na druzenje sa ljudima koji imaju problem sa zavisnoscu,,a nikada nije imala problem
sa zavisnoscu
bilo koje vrste
..pre neki dan mi je rekla kako ona u poslednje vreme jako puno radi na sebi
ali kada vidi majku nasu i mene,,zajedno-kada zena dodje iz sela-
da joj uzdrmamo njen rad..

Ma sada cu da otvorim blog
.
 
U tekstu je opisan odnos osobe koja je neosetljiva, i osobe koja mrzi. Uz argumente ove druge.

Nemoguce je na osnovu desetak redova napisati sud.
Postoje osobe koje nisu sposobne da oproste. Prvo roditeljima, zatim osobama od kojih su ocekivale zastitu, zatim bogu, a onda i sebi. Svest o ovoj mrznji je sakrivena u delu mozga koji je udaljen od razuma. Ono sto do svesti dolazi su samo posledice. Zbog njih osoba bezi od opsteprihvacenih kanona ponasanja, izvrgava ih ruglu i suprotstavlja se, ponasajuci se suprotno od onog sto se smatra uobicajenim ponasanjem.
Naravno da ovo ne mora biti razlog nego samo jedan od razloga. Budi hrabra i nastavi da pises; tako ce i tebi puno toga postajati jasnije, jer se odgovor koji trazis nalazi upravo u redovima koje ti pišeš. Prepoznaces ga kada budes najspremnija da ga prihvatis. Samo ne odustaj - piši!
 
Nezadovoljstvo u tvojoj sestri je nagoni da mrzi sve i svakoga.

ja sam onda pozvala devojcicu i pitala je mirno
--ti si rekla njemu ***** TI MATER?
-- jesam,pa i on mi je rekao - problem je sto nemas oca da te izudara pa ne bi tako mogla da budes bezobrazna
--- pa to je razlog da odraslom coveku kazes opsujes majku ,,on isto nema jednog roditelja,,,
00 stvarno pa ja to nisam znala? pa to je bilo pre 10 dana ..ne ljuti se valjda vise zbog toga?

Nije ni on njoj trebao da to da kaze. Malo subjektivno posmatras. Kako sam ja razumela ovo sto si napisala, prilicno je konfuzno.
 
ljudi u afektu svasta kazu jedno drugom. da li to misle drugo je pitanje.

uvek jedan od njih odradi sukob sa predumisljajem obicno onaj prvi koji isprovocira takvu reakciju kod drugog a taj drugi se narodskim recnikom primi ko muva na lepak. posle ide pakovanje stvari jedno na drugo dok ventil jednog od njih ne pocne da purnja ko pretis lonac. tu prestaju ezotericne i metaforicke uvrede i poseze se za scenografijom oko sebe. ko je stabilniji kao licnost uvek bolje nanisani i pogodi drugoga, obicno u glavu ili ne retko u moshnice.

tako pocinje ono sto zovemo dugo putovanje u vecnost.
 
Mržnja mora nečim da bude potaknuta, probudjena...ne verujem da se neko radja
sa njom kao delom svoje ličnosti..
Ima tu i par pozitivnih stvari koje Vaša sestra pokušava da uradi..završava fakultet,
ide na psihoterapije itd...a očigledno da nailazi na jak otpor u svojoj porodici koja bi
verovatno očekivala da se ona preda i prihvati neminovno...

Mada, ne slušajte mene..kod mene uvek postoji opravdanje za nečije postupke..
..ponekad se i sama pitam, ima li granice mom razumevanju..:confused:
 
To s cim se ti suocavash je mnogo jace od tebe... I nazalost nista ti ne mozesh tu promeniti.

Moj ti savet, da sacuvash sebe maksimalno koliko mozesh, nadji sebi neki cosak u kome ces se posvetiti samoj sebi i sacuvati to ljubavi sto imash.

Prvi korak ka tome ti je da ne zahtevash i ne forsirash sebe da promenish nesto, jer to ti je kao kada bih udarala glavom od zid. Ojalovices se.

A, posto vec trazish savet, raspitaj se malo o duhovnosti, mozda ces tu naci resenje.
 
Poslednja izmena:
Mržnja mora nečim da bude potaknuta, probudjena...ne verujem da se neko radja
sa njom kao delom svoje ličnosti..
Ima tu i par pozitivnih stvari koje Vaša sestra pokušava da uradi..završava fakultet,
ide na psihoterapije itd...a očigledno da nailazi na jak otpor u svojoj porodici koja bi
verovatno očekivala da se ona preda i prihvati neminovno...

Mada, ne slušajte mene..kod mene uvek postoji opravdanje za nečije postupke..
..ponekad se i sama pitam, ima li granice mom razumevanju..:confused:

...........................
pa ovako,njena porodica je u ime tih njenih aktivnosti -prvo zamenila stan da joj dete ne bude samo i da ga porodica lakse odgaja i brine se o detetu dok ona "radi na sebi"
drugo ,ona do pre neku godinu ni cestitog rucka nikad nije skuvala
,,,
-------------------------------------------------------------
Ponekada mi je nje zao,nekako volim je ali je opasna jer moze gadno da me povredi
Obozavam njeno dete,ali to je ipak njeno dete
ja sam samo tetka
.....Nekada pomislim da joj treba pomoci jer ona ustvari ne zna drugacije
mozda je tako shvatila svet dok je bila jos mala
mozda je ona priala ljubav kroz mrznju ,i sada ne zna drugacije da daje ljubav,,,
==============================
inace,i ja imam problem,jer za svacije ponasanje imam opravdanje,pa cak i onda kada
me povredjuju
nekako uvek ,korigujem sebe,ali to ne trazim od drugih
mislim,,nisam trazila,jer ja prihvatam ljude onakvim kakvi su,,ne smetaju mi, kako god da se ponasaju,,,Jedino sto ne podnosim i sto mi smeta kod drugih je ne osetljivot prema svetu koji te okruzuje
ne postovanje tudjih misli i osecaja,,,
ustvari ne ne postovanje,,,vec gazenje po njima,,gazenje po drugima,pa bilo da su to drugi ljudi,zivotinje ili biljke
,,,i tako,ja idem kroz zivot i razmisljam kako ja da budem bolja,,korigujem sebe,a od drugih to preterano i ne trazim,,,vec u sebi pronalazim opravdanje za njihovepostupke,,,i onda dodje vreme ,,kada se osetim jako povredjena ,,,
osetim kako me drugi bez nekih posebnih osecaja ,,gaze,,,ustvari koriste me za svoje ciljeve,,,,znam da sam im ja to dozvolila,samim tim sto se nisam,na vreme, borila za sebe,,,
i ***,,osetim se povredjeno,ali znam da sam u stvari sama sebe povredila..
 
S mržnjom se ne živi, nego životari.
Čoveku je dato da putuje kroz život, s ciljem da kroz to putovanje metafizički pronađe svoje biće. Ukoliko neko nije sposoban da voli, to ne znači automatski i da je sposoban da mrzi. A ono što deluje kao manifestacija mržnje, može biti nezadovoljstvo samim sobom, upravo zbog toga što se na putu još uvek nije pronašao, ili zato što se pronašao ali ne ume sebi da postavi dijagnozu i počne samoizlečenje.
 
,,,i tako,ja idem kroz zivot i razmisljam kako ja da budem bolja,,korigujem sebe,a od drugih to preterano i ne trazim,,,vec u sebi pronalazim opravdanje za njihovepostupke,,,i onda dodje vreme ,,kada se osetim jako povredjena ,,,
osetim kako me drugi bez nekih posebnih osecaja ,,gaze,,,ustvari koriste me za svoje ciljeve,,,,znam da sam im ja to dozvolila,samim tim sto se nisam,na vreme, borila za sebe,,,i ***,,osetim se povredjeno,ali znam da sam u stvari sama sebe povredila..

Podji sa svojom sestrom kod njenog psihoterapeuta na porodičnu terapiju.
 
...........................
pa ovako,njena porodica je u ime tih njenih aktivnosti -prvo zamenila stan da joj dete ne bude samo i da ga porodica lakse odgaja i brine se o detetu dok ona "radi na sebi"
drugo ,ona do pre neku godinu ni cestitog rucka nikad nije skuvala
,,,
-------------------------------------------------------------
Ponekada mi je nje zao,nekako volim je ali je opasna jer moze gadno da me povredi
Obozavam njeno dete,ali to je ipak njeno dete
ja sam samo tetka
.....Nekada pomislim da joj treba pomoci jer ona ustvari ne zna drugacije
mozda je tako shvatila svet dok je bila jos mala
mozda je ona priala ljubav kroz mrznju ,i sada ne zna drugacije da daje ljubav,,,
==============================
inace,i ja imam problem,jer za svacije ponasanje imam opravdanje,pa cak i onda kada
me povredjuju
nekako uvek ,korigujem sebe,ali to ne trazim od drugih
mislim,,nisam trazila,jer ja prihvatam ljude onakvim kakvi su,,ne smetaju mi, kako god da se ponasaju,,,Jedino sto ne podnosim i sto mi smeta kod drugih je ne osetljivot prema svetu koji te okruzuje
ne postovanje tudjih misli i osecaja,,,
ustvari ne ne postovanje,,,vec gazenje po njima,,gazenje po drugima,pa bilo da su to drugi ljudi,zivotinje ili biljke
,,,i tako,ja idem kroz zivot i razmisljam kako ja da budem bolja,,korigujem sebe,a od drugih to preterano i ne trazim,,,vec u sebi pronalazim opravdanje za njihovepostupke,,,i onda dodje vreme ,,kada se osetim jako povredjena ,,,
osetim kako me drugi bez nekih posebnih osecaja ,,gaze,,,ustvari koriste me za svoje ciljeve,,,,znam da sam im ja to dozvolila,samim tim sto se nisam,na vreme, borila za sebe,,,
i ***,,osetim se povredjeno,ali znam da sam u stvari sama sebe povredila..

...razvila si osecaj da si potrebna i vazna jer brines o sestri i pospremas nered u njenom zivotu cak iako ti to oduzima svo vreme, energiju i novac...ti kao da se hranis ljudima kojima navodno pomazes...imas li ti uopste svoj zivot ili zivis kroz njen...mislis li da je pametno zrtvovati svoje potrebe zbog potreba drugih...zato si besna i ogorcena jer osecas da ona to ne ceni...preuzmi odgovornost za sebe i svoj zivot i postavi granice da bi ostvarila zdrave veze(ne samo sa sestrom) i zadovoljila svoje potrebe
 
Moje pitanje bi bilo kako se rešiti osobe koja te mrzi,jer ako te ne vidi i godinu i dve godine,ne može da izdrži i onda jede za tebe neke izmišljotine ovako ljudima koji te manje poznaju ili za koje zna da ti zavide...Trudio sam se da je shvatim,ali što sam bolji bio prema njoj to je veći skot...Došlo mi je jednom da joj otkinem glavu jer gleda u mene i ima hrabrosti da lupeta...Kroz glavu mi je prošlo to što se moj brat tako potukao pa je morao na sud,a ja još punoletan,a i majka joj je izgleda mi još veći idiot i verovatno bi mi celu familiju klela...Stoga sam se možda deluje kukavički,pokupio i otišao i trudim se da je izbegavam bilo gde da je vidim...Stvarno ne znam...Ako i joj se izderem to će biti hrana da još više lupeta...Da sam na vlasti takvu osobu bi preko tajne službe odmah po stupanju na dužnosti likvidirao...
 
Moje pitanje bi bilo kako se rešiti osobe koja te mrzi,jer ako te ne vidi i godinu i dve godine,ne može da izdrži i onda jede za tebe neke izmišljotine ovako ljudima koji te manje poznaju ili za koje zna da ti zavide...Trudio sam se da je shvatim,ali što sam bolji bio prema njoj to je veći skot...Došlo mi je jednom da joj otkinem glavu jer gleda u mene i ima hrabrosti da lupeta...Kroz glavu mi je prošlo to što se moj brat tako potukao pa je morao na sud,a ja još punoletan,a i majka joj je izgleda mi još veći idiot i verovatno bi mi celu familiju klela...Stoga sam se možda deluje kukavički,pokupio i otišao i trudim se da je izbegavam bilo gde da je vidim...Stvarno ne znam...Ako i joj se izderem to će biti hrana da još više lupeta...Da sam na vlasti takvu osobu bi preko tajne službe odmah po stupanju na dužnosti likvidirao...

...a zasto te to pogadja...mrzi te pa sta, valjda ima i onih koji te vole....kontrolisi sopstveni zivot i sopstvene misli(samo od tebe zavisi koje ce ti misli biti u glavi)... od zivota uglavnom dobijamo ono sto ocekujemo
 
Žao mi je što nisam na ovoj temi bio na vreme. Možda ni sada nije kasno. Nadam se da će postavljač teme ovo videti.
Postoji izreka: Mek kao pamuk brzo postane krpa.
Ili: Što finiji to jeftiniji.
Ili: Da ovi dobri nisu bili toliko dobri, ni ovi loši ne bi napravili toliko zla.

Zlu se mora odupreti. Ovde nije u pitanju mržnja već zlo i pokvarenost. Pročitaj ono što si sama napisala i videćeš da je to tako. Povlađivanjem nećeš popraviti svoju sestru, još ćeš je nagraditi za njeno zlo. Njen uticaj na sopstveno dete biće poguban, ako to dete neko nekako ne spasi.
Ne sme se imati razumevanja za zlo. Moguće je da je tvoja sestra psihički bolesnik, ali da je razmažena i samoživa to je sigurno. Njoj treba psihoterapeut, ali joj on ništa neće pomoći ukoliko ne bude išla na pravu terapiju i ukoliko se i ti ne pojaviš kod psihologa. Njene priče psihologu su njena predstava. Kod psihologa se ide kada se onaj koji ide oseća loše. Njemu se pomaže da se oseća bolje. Ali ona je moguće da ima psihopatske simptome. Šta to znači? To znači da i kada bi ubila nekoga taj drugi bi bio kriv u njenoj glavi jer bi smatrala da je bila izazvana. Ali psihopatsko nije crno-belo. Jeste ili nije psihopata. Postoje nijanse između zdravog čoveka i psihopate. Čak ni izraženi psihopata ne izražava prema svima svoju psihopatiju. Uvek postoji delić živog sveta (ma koliko mali bio, recimo neku životinjicu) koji on voli. Ako želiš da pomogneš i sebi i majci i detetu sestrinom i sestri, idi kod psihologa prvo sama i konsultuj se šta uraditi. Mislim da ćeš prvo morati kod psihiujatra.
I da, igrom slučaja je tvoja sestra kod psihoterapeuta. Inače, psihopata se nikada ne javlja sam za pomoć jer ne vidi svoju bolest. On sebe smatra normalnim. Ona kod psihoterapeuta nije zbog onoga zbog čega bi trebala da bude i veoma je verovatno da psihoterapeut i ne zna o čemu se radi. Možeš i da porazgovaraš nasamo sa njenim psihoterapeutom. Ali pretpostavljam da se radi o privatniku kome je u cilju da uzme novac za svoje psihoterapije zavisnosti bez obzira da li je ta zavisnost realna. Dakle dom zdravlja je možda pravo mesto.
 
...razvila si osecaj da si potrebna i vazna jer brines o sestri i pospremas nered u njenom zivotu cak iako ti to oduzima svo vreme, energiju i novac...ti kao da se hranis ljudima kojima navodno pomazes...imas li ti uopste svoj zivot ili zivis kroz njen...mislis li da je pametno zrtvovati svoje potrebe zbog potreba drugih...zato si besna i ogorcena jer osecas da ona to ne ceni...preuzmi odgovornost za sebe i svoj zivot i postavi granice da bi ostvarila zdrave veze(ne samo sa sestrom) i zadovoljila svoje potrebe

Vidis to mi je palo napamet pre nekih par meseci
Ja sam vaspitavana pod sloganom
SLUSAJ STARIJU SESTRU I PRUZAJ JOJ STA GOD JOJ TREBA ,ONA JE VUKAVOAC,I TREBA JOJ OMOGUCITI DA NASTAVI TAKO ,,,A TEBI IONAKO NE IDE SKOLA,..NITI SI POPULARNA U SKOLI KAO ONA,,
Puno ,sam propustila mog zivota dok sam shvatila sta radim
Nesreca je sto je ta sestra neosetljiva ,sebicna do bola,i razvijena joj je i svest tako da svi njoj moraju da sluze
Za nju je neotesan stvor
covek koji ima drugacije misljenje ,,recimo o vaspitavaju deteta
Ako neko ima drugaciji stav od njenog ,taj u startu biva oznacen kao MANJE VREDAN I NIZE BICE
Da ne govorim o postupcima koji njoj ne idu na ruku
Nesreca je sto je ona ostala udovica ,sa detetom,
I to je vesto jos uvek iskoristava kako bi nametnula svoje potrebe
Fakultet je drugi na mestu izgovora ,a to govori cinjenica da je diplomirala u svojoj 39 godini
Sticajem okolnosti zadnjih par godina zivimo nas dve u stanu na dva sprata
,,ja sam insistrirala da ja i decko zivimo u mom stanu- on prvo nije hteo da cuje i placao je stan blizu mene
..a kada se usudio da se preseli ,ponasala se kao neko kome je ugrozena teritorija
.....Da ,lepo mi je kada pomognem nekome,kada vidim da mogu da pomognem nekome bilo kako,,i ja i ne trazim bog zna sta za to
satisfakcija je to sto vidim da je neko nesto promenio u zivotu ili da provede par sati bolje nego inace
Shvatila sam da mi je bitno da taj neko dobije svest da je doveo sebe u stanje da mu je bila potrebna pomoc
,,,, ne trezim da mi se klanjaju,nikako,onda mi je nezgodno i ne znam kako da se ponasam u takvim situacijama
ali da ispostuju to sto sam odvojila vreme i pruzila im pomoc( moja sestra je u stanju vec sledeceg dana da me prozove i prebaci mi za istu stvar oko koje sam je ja pomogla
npr.
banalan primer-- pozajmim joj pare,i kazem da vrati kada ima... kada se desi situacija da sam ja njoj duzna,ako ne vratim za 2 dana ona ce mi svaki reci kako ispasta zbog mene i kako nema sta da jede jer sam joj ja uzela pare- ne znam jesam li izabrala pravi primer...)
.....Druga stvar koju je moje vaspitanje donelo
jeste da se ja osecam lepo kada se brinem o nekome,,verovatno bi trebalo da imam sto vise dece...
Ne znam zasto je to tako,Primetila sam da jako puno puta ja uradim nesto za nekoga na moju stetu( to znam samo ja . ne opterecujem druge sa tim)
pocinje da mi malo smeta ta moja osobina ali ja ne znam kako na put tome da stanem ,,
ako imam previse ,necega ,,zasto da ne pruzim malo toga nekome kome je i to malo dovoljno,,,
 
Žao mi je što nisam na ovoj temi bio na vreme. Možda ni sada nije kasno. Nadam se da će postavljač teme ovo videti.
Postoji izreka: Mek kao pamuk brzo postane krpa.
Ili: Što finiji to jeftiniji.
Ili: Da ovi dobri nisu bili toliko dobri, ni ovi loši ne bi napravili toliko zla.

Zlu se mora odupreti. Ovde nije u pitanju mržnja već zlo i pokvarenost. Pročitaj ono što si sama napisala i videćeš da je to tako. Povlađivanjem nećeš popraviti svoju sestru, još ćeš je nagraditi za njeno zlo. Njen uticaj na sopstveno dete biće poguban, ako to dete neko nekako ne spasi.
Ne sme se imati razumevanja za zlo. Moguće je da je tvoja sestra psihički bolesnik, ali da je razmažena i samoživa to je sigurno. Njoj treba psihoterapeut, ali joj on ništa neće pomoći ukoliko ne bude išla na pravu terapiju i ukoliko se i ti ne pojaviš kod psihologa. Njene priče psihologu su njena predstava. Kod psihologa se ide kada se onaj koji ide oseća loše. Njemu se pomaže da se oseća bolje. Ali ona je moguće da ima psihopatske simptome. Šta to znači? To znači da i kada bi ubila nekoga taj drugi bi bio kriv u njenoj glavi jer bi smatrala da je bila izazvana. Ali psihopatsko nije crno-belo. Jeste ili nije psihopata. Postoje nijanse između zdravog čoveka i psihopate. Čak ni izraženi psihopata ne izražava prema svima svoju psihopatiju. Uvek postoji delić živog sveta (ma koliko mali bio, recimo neku životinjicu) koji on voli. Ako želiš da pomogneš i sebi i majci i detetu sestrinom i sestri, idi kod psihologa prvo sama i konsultuj se šta uraditi. Mislim da ćeš prvo morati kod psihiujatra.
I da, igrom slučaja je tvoja sestra kod psihoterapeuta. Inače, psihopata se nikada ne javlja sam za pomoć jer ne vidi svoju bolest. On sebe smatra normalnim. Ona kod psihoterapeuta nije zbog onoga zbog čega bi trebala da bude i veoma je verovatno da psihoterapeut i ne zna o čemu se radi. Možeš i da porazgovaraš nasamo sa njenim psihoterapeutom. Ali pretpostavljam da se radi o privatniku kome je u cilju da uzme novac za svoje psihoterapije zavisnosti bez obzira da li je ta zavisnost realna. Dakle dom zdravlja je možda pravo mesto.

SVka cast
svi konci se slazu
Ja postajem krpa ,I naravno,za sve je neko drugi kriv,Tacno mogu da je zamislim da kada bi se desilo da pregazi coveka da bi covek bio kriv
Samo nisi me razumela/ razumeo
Moja sestra vise godina ide na obuku ZA PSIHOTERAPEUTA ona da bude psihoterapeut
da vodi grupne terapije,,grupno lecenje
EJ,hvala vam za ovo sto ste napisali
 
...a zasto te to pogadja...mrzi te pa sta, valjda ima i onih koji te vole....kontrolisi sopstveni zivot i sopstvene misli(samo od tebe zavisi koje ce ti misli biti u glavi)... od zivota uglavnom dobijamo ono sto ocekujemo

problem je što se raspituje kod zajedničkih drugova za mene i čak kod njih ima smelosti da pokušava da mi spusti reputaciju,nekim debilštinama...Kad čuje da mi ide samo kune...
Tako bih voleo da joj kroz neki dan vidim umrlicu na ulici,mamu joj j.ebem nenormalnu...
 
mrznja se leci tako sto se malo razmisli i udje u sustinu same mrznje
Koga mrzimo i zasto ga mrzimo?kada damo sebi odgovore na ova pitanja
.videcemo i sta je to mrznja
Mrznju osecamo ,onda kada osecamo nemoc
Nemoc ,kada nam nista drugo ne preostaje sem da mrzimo
Opet ,sam sebe treba upitati,--zasto se osecmo nemocno prema nekom ili necemu.
 

Back
Top